PDA

Zobacz pełną wersję : impregnacja betonowej czapy komina



Darek G
27-04-2010, 13:55
Mam na swoim kominie systemowym (Schiedel) wylaną betonową czapę - wylewana samodzielnie z betoniarki. Pytanie, czy trzeba jakoś ten beton impregnować? Chciał bym to jakoś zabezpieczyć, żeby woda+mróz nie niszczyły betonu. Najchętniej to też bym użył jakiegoś impregnatu który może być w kolorze, bo komin obłożony jest łupkiem w kolorze brązowym i fajnie jak by czapa komina do tego pasowała.
Zastanawiałem się nad dwoma rzeczami: impregnaty takie jak do kostki brukowej albo żywiczne tynki mozaikowe.
Może macie jakieś propozycje? Jak to było u was?

Darek G
28-04-2010, 22:20
Podbijam. Nikt nie impregnował betonowej czapy komina?

Zbigniew100
29-04-2010, 07:16
Na to wygląda.;)

Można czapkę obić blachą powlekaną , można dać papę termożgrzewalną w kolorze, można dać tynk jak proponujesz.
Ważne aby było coś co spowoduje urwanie kropli wody , czyli mały "kapinos",

pablitoo
29-04-2010, 08:40
Podbijam. Nikt nie impregnował betonowej czapy komina?

To nie jest dobry pomysł - beton nawet zaimpregnowany zawsze po jakimś czasie popęka - potem zimową porą lód , zamarzanie - powiększanie peknięć i przeciekanie ...

Zrób obróbkę blacharska czapy - jak radzi Zbigniew - blacha na krawędziach wywinięta , zrobiony kapinos i masz problem z głowy na dłuuuugie lata.

Ja tak mam zrobione - wylana czapa betonowa na to izolacja i obróbka blacharska.

Darek G
29-04-2010, 11:55
Zrób obróbkę blacharska czapy - jak radzi Zbigniew - blacha na krawędziach wywinięta , zrobiony kapinos i masz problem z głowy na dłuuuugie lata.

Ja tak mam zrobione - wylana czapa betonowa na to izolacja i obróbka blacharska.

Z czego masz izolację? Papa czy jakaś masa bitumiczna?

Wujor
15-08-2010, 08:56
Ma ktoś jakąś fotkę owej czapy z blachy, albo jakis rysuneczek poglądowy?
Dzięki

jarek-62
26-06-2015, 19:20
Mam na swoim kominie systemowym (Schiedel) wylaną betonową czapę - wylewana samodzielnie z betoniarki. Pytanie, czy trzeba jakoś ten beton impregnować? Chciał bym to jakoś zabezpieczyć, żeby woda+mróz nie niszczyły betonu. Najchętniej to też bym użył jakiegoś impregnatu który może być w kolorze, bo komin obłożony jest łupkiem w kolorze brązowym i fajnie jak by czapa komina do tego pasowała.
Zastanawiałem się nad dwoma rzeczami: impregnaty takie jak do kostki brukowej albo żywiczne tynki mozaikowe.
Może macie jakieś propozycje? Jak to było u was?

Zastanawiam się nad użyciem do "impregnacji" betonowej czapy szkła wodnego. Nie mam jednak pewności czy to dobre rozwiązanie. Kapinosik czapy mam zamiar zrobić wycinając kątówka niewielki rowek przy spodniej krawędzi czapy. Wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłaby obróbka blacharska czapy. Niby proste ale nie wiem jak sie do tego zabrać. Czapa jest wypukła (aby umożliwić spływ wody) - i jak tu uformować taka obróbkę. Chciałbym to zrobić sam.
Czy ktoś ma jakieś uwagi co do zastosowania szkła wodnego lub propozycje co do obróbki blacharskiej czapy?

Pozdrowienia dla uczestników forum.

jarek-62
26-06-2015, 19:38
P.S.
Szkło wodne jest rozpuszczalne w wodzie. Być może chodzi jedynie o roztwór. Prawdopodobnie wyschnięta warstwa też będzie rozpuszczalna w wodzie. Tak więc chyba nici z tego szkła. Może jakaś dobra farba, np. chlorokauczuk?

kamihi
26-06-2015, 20:23
Ja Mam czapy kominowe pomalowane farbą do betonu śnieżki .3 lata i wygląda jakbym wczoraj malował . Jedyny problem to taki że jest w kolorze siwym i musiałem czarnego pigmentu dodać żeby zrobić grafit . U mnie się sprawdziła w 100%

kamihi
26-06-2015, 20:23
http://www.sniezka.pl/produkty/farby-zewnetrzne/gotowe-kolory-1/opis/sniezka-beton-posadzka322196

jarek-62
27-06-2015, 11:59
http://www.sniezka.pl/produkty/farby-zewnetrzne/gotowe-kolory-1/opis/sniezka-beton-posadzka322196

Dzięki za podpowiedź. Też zdecyduję się na farbę do betonu.

Pozdrawiam.