PDA

Zobacz pełną wersję : Kto zmieniał % zabudowy w WZ ??



atika
28-04-2010, 10:37
Witam i pytanie jak w temacie.

Czy zmienialiście w swoich warunkach zabudowy - % zabudowy??
Komu się udało, a komu odmówili??
Czy jest to ciężka sprawa do przewalczenia ??
O ile % można podnieść procent zabudowy ??

U mnie wygląda to tak.

W WZ - podany % zabudowy to 23.
W analizie terenu i zabudowy...... % zabudowy od 14,5 do 35,7.
Czy mam szansę na zmianę do 30% ????

Powierzchnia biologicznie czynna w WZ to 60% więc moje 30% by jej nie zmieniło. Jednak czy podniesienie o 7% ma szanse ??
Jak najlepiej do tego podejść ??
I czy mogę wnioskować o taką zmianę przed podpisaniem ostatecznego aktu notarialnego, czyli nie będąc jeszcze właścicielem "na papierze" ?

Jarek EM08
28-04-2010, 14:51
Witaj

Chyba wszystko zależy od podejścia urzędasów u Ciebie. Ja z UM w Poznaniu nie miałem żadnych problemów i wszystko przebiegło dużo szybciej niż sama WZka :rolleyes:

Zaglądnij do mojego dziennika i poczytaj co na ten temat pisałem.

trafyc
29-04-2010, 07:50
% nie zmienialem, ale walcze o to aby wybudowac sie 1,5m od granicy (sasiad ma dom w granicy), podanie zlozone w pazdzierniku 2009 do UM (jak jeszcze WZ nie mialem), w styczniu 2010 chca abym poprawil rysunki, zaraz to robie (w lutym dostaje WZ), pismo podobno ma isc do ministerstwa do W-wy a ja nawet nie mam pewnosci czy wyszlo z mojego UM, a mija pol roku.......nie masz znajomosci w UM to musisz miec czas...

Jarek EM08
29-04-2010, 08:58
% nie zmienialem...

No to piszesz kolego nie na temat.

atika
29-04-2010, 09:45
ja zmieniałem z 20 na 25%, wystarczyło pogadać 5 min z urzędnikiem a potem napisać podanie i po 2 tyg już miałem oficjalną zgodę na piśmie

PS u mnie nie ma planu zagospodarowania terenu i wszystko załatwiane na WZ więc chyba sytuacja analogiczna

Dokładnie tak samo. U mnie też nie ma MPZP.

Dzięki za pocieszającą wiadomość.

trafyc
29-04-2010, 12:13
No to piszesz kolego nie na temat.

postaraj sie jeszcze raz przeczytac to co napisalem, ale ze zrozumieniem..... kazda zmiana w WZ to jest odstepstwo, bez wzgledu na to co zmieniasz, musi to nabracmocy urzedowej, a nie zawsze zakonczy sie po twojej mysli....