PDA

Zobacz pełną wersję : małe pomieszczenie - sposoby na powiększenie



Iwona.Znajdek
28-04-2010, 11:31
Hej! Co zrobić gdy ma się mały salon i przedpokój? Co może je optycznie powiększyć? Myślałam o grze kolorów, tylko nie wiem jak się do tego wszystkiego zabrać i jakie kolory powinnam wybrać. Co według was powinnam zrobić żeby osiągnąć zamierzony efekt?

gurek
28-04-2010, 12:02
polecam lustra

r7m8
28-04-2010, 14:47
Lustra to dobry pomysł, ja mam w przedpokoju szafę wnękową z rozsuwanymi drzwiami w formie luster od sufitu do podłogi. Naprawdę daje to efekt większej przestrzeni. Generalnie jasne kolory optycznie powiększają. Z innych tricków to odpowiedni dobór mebli. Nie stosować żadnych meblościanek czy narożników kanapowych. Optycznie powiększają pomieszczenie meble niezbyt ciemne w postaci komódek, wąskich witrynek a fotele i kanapy powinny być pozbawione szerokich podłokietników, najlepiej częściowo wykończone w drewnie, kanapy co najwyżej dwójki lub maksimum 2 i pół i koniecznie wszystkie meble na nóżkach co daje efekt większej przestrzeni gdyż widać zdecydowanie większą powierzchnię podłogi.

Monika.Sz-a
28-04-2010, 19:49
nie pamiętam dokłądnie jak to jets z kolorami- ale daje się na ściany kolor jednakowy, jednak różniący się odcieniami. nie pamiętam tylko-czy trzeba dać na ścianę ciemniejszy odcień żeby optycznie wydłużyc pokój.. czy jasniejszy odcień..- może pytanie w dziale wykańczania, dekoracji..? ale ogólnie- zabawa odcieniami ścian.. mozna też dac pasy pionowe..
jasne profile okien optycznie powodują że pomieszczenie jest jasniejsze i wieksze.. wszystko co ciemne to przytłacza- jak wyżej wspomniano- ciemne meble, ..też jesli meble są za duże w stosunku do pomieszczenia..albo jest ich za dużo... to też pogarsza..


to tak na szybko do głowy mi przyszło:)

Iwona.Znajdek
16-06-2010, 06:14
Rady okazały się bardzo przydatne, dzięki :yes: Postawiłam na jasne i delikatne kolory z Barw natury. W salonie pomalowałam letnim porankiem, a w drugim pomieszczeniu wybrałam piaszczystą plaże. Dodatkowo do przedpokoju kupiłam ogromne lustro, które wygląda idealnie a ja przed każdym wyjściem mogę się obejrzeć od góry do dołu ;)