PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobić z topolą???



romanp60
29-04-2010, 17:06
Witam, ściąłem 8 topoli, z których jest coś około 100m3 drzewa. Chciałem je przetrzeć na deski i odeskować dach. W przyszłości planuję zmianę dachu (z eternitu na blachodachówkę). Lecz teraz wszyscy mi to odradzają, ponieważ topola się "węguje". Dlatego moje pytanie brzmi co mogę zrobić z tym drzewem? Może dałoby się odeskować dach tym? Może sprzedać na palety lub inne produkty, tylko gdzie (prosiłbym jakieś namiary na skup lub jakieś usługi)?

bladyy78
29-04-2010, 18:34
Sprzedaj jako drewno opałowe topola nie ma dużej kaloryczności z m3 ale za odpowiednia cenę na pewno znajdzie się kupiec.

karoka65
29-04-2010, 20:06
Potwierdzam. Topola najlepsza jest na legarki pod garnki.

alphatom79
30-04-2010, 08:03
Sprzedaj najlepiej do jakiegoś tartaku i po problemie

Mammamija
30-04-2010, 20:37
Miałem podobny problem w ubiegłym roku. Też myślałem o odeskowaniu dachu deskami z topoli. Dałem sobie z tym spokój. Kilka sztuk przetarłem na deski, przydały sie na wszelkie szalunki (ławy, wieńce, nadproża, itd.). Dach odeskawałem deskami sosnowymi. Moje kilka sztuk czeka na pocięcie na legarki pod garki. Nie dawaj tego na dach. Nie warto. Sprzedać też chyba nie warto, bo mnie chcieli zapłacić 70 zł za kubik. Bez sensu wywozić z domu drewno po takich groszach. Będzie na opał.
Pozdrawiam.