PDA

Zobacz pełną wersję : Kostka brukowa czy tak mozna zrobic ?



tofek
02-05-2010, 08:44
Byla ekipa od ukladania kostki brukowej i zaproponowali mi polozenie na starym betonie zeby zmniejszyc koszty. Ale polozenie tak kostki bedzie wyzsze od izolaci na fundamencie zaproponowali ze poloza folie izolacyjna zeby odizolowac elewacje muru od kostki. Czy tak mozna robic, czy tynk elewacji nie bedzie podciagal wody z kostki ??

bladyy78
02-05-2010, 10:43
Nie jestem w tej dziedzinie fachowcem ale ja bym tak nie robił. Kostka ma by u łożona na dobrze zagęszczanym gruncie i na podsypce. W zimie woda jak dostanie się pod ten beton to go może wysadzić i porobią ci się fale i dziury w kostce.

zama
02-05-2010, 12:16
jak wyżej NIE MOŻNA!!!

marek.Bud
02-05-2010, 12:40
10 lat leży kostka na placu betonowym i jakoś nie widać tych fal, dziur czy też ruchomych kostek, co jakiś czas myta karcherem. Plus dodatkowy : brak mchu czy tez jakieś innej zieliny :) w fugach

edde
02-05-2010, 20:12
skoro nie można to dlaczego pod większe obciążenia kostkę układa się na warstwie suchego betonu?

zetka
03-05-2010, 08:37
U nas w tym roku kładli kostkę na betonowej płycie szamba, na wylanych wcześniej betonowych schodach wejściowych i tarasowych. Wszystko kładzione na kilku cm piasku. Na schodach i tarasie kostka też wyszła już na poziomie tynków i niczym go nie zabezpieczyliśmy :o (pocieszam się że mamy akurat balkony nad tymi schodami, a wejście dodatkowo we wnęce więc deszcz tam tak nie zacina) Szczerze powiedziawszy to nawet nie pomyślałam że tynk mógłby ciągnąć wodę z kostki (mamy silikonowy) ale dla świętego spokoju pewnie bym coś dała jako dylatację (pasek papy czy styropianu? folia może się przedrzeć ;))

tofek
03-05-2010, 09:04
beton stary ma lat z 15 wiec nie ma co obsiadac dostosowany do samochodow o ciezaze ok 15t. Nie odpowiedzieliscie mi na pytanie czy mozna dac folie na elewacje czyli kostka bedzie wyzej od izolaci na fundamencie, ale facet powiedzial ze zastosuje spadek od fundamentu zeby woda splywala od sciany

m.trybulec
22-06-2010, 14:42
Rzecz jest do zrobienia. Beton posłuży jako twarda podbudowa. Na to powinno pójść 3-4 cm odsiewek kamiennych o frakcji 0-7. Spełni to rolę warstwy podsypkowej. Układamy na tym kostkę, zagęszczamy i po sprawie.

sewerynslowi
23-06-2010, 09:13
jak najbardziej można !!

k***a*z
23-06-2010, 09:18
Czy tak mozna robic, czy tynk elewacji nie bedzie podciagal wody z kostki ??

kostkę niech zaczną układać tak 1-2 cm od ściany , folię wywiń na kostkę a przestrzeń między ścianą a kostką wypełnij "czymś" (może kruszywem) , potem odetnij folię i powinno być "ok" .