PDA

Zobacz pełną wersję : Stary Domek z gliny.



1210marcin
02-05-2010, 15:38
Dzień Dobry.
Mam pytanko otóż mogę nabyć tanio domek z gliny. Okna i instalacja grzewcza są nowe natomiast dach do wymiany. Chciałbym się dowiedzieć od kogoś kto się zna czy glina to dobry materiał, czy przy wymianie dachu nic się nie zawali i jak długo taki domek jeszcze postoi. Nie jestem specjalistą, ale z wyglądu domek jest oki. Mółby ktoś się wypowiedzieć na ten temat bo nie wiem co robić z góry dzięki.

henter2
02-05-2010, 21:46
Dom z gliny jest budowany na podstawie szkieletowej więc trzeba oglądać drzewo czyli szkielet to on trzyma cały dom glina to tylko uzupełnienie.Patrz czy belki są zdrowe przy styku z ziemią,oraz miejsce gdzie wspierają dach.Dom ma swoje lata radzę aby dobry fachowiec to sprawdził.Sama metoda domów glinianych jest dość ciepła i zdrowa.

hydrogenium
05-05-2010, 20:56
Zorientuj się czy nie siedzi na nim konserwator zabytków ponieważ to zawsze komplikuje sprawy.
Stanu obiektu nikt racjonalny nie opisze Ci na podstawie lakonicznych informacji bez wizji lokalnej i paru odkrywek. Poza tym musisz poszukać kogoś kto zna temat a nie tylko o nim czytał.
Dom z gliny hmmm, no cóż jak lubisz wyzwania, szukasz pojemnej skarbonki bez możliwości jej rozbicia, jak również masz nerwy ze stali i szukasz ekstremalnego hobby to jest to coś w sam raz dla Ciebie.. Uzupełnienie powyższego wywodu jest stare dobre powiedzenie: stare to dobre tylko wino i skrzypki.