PDA

Zobacz pełną wersję : Najpierw sufit czy ściany



timoni
03-05-2010, 19:30
Witam wszystkich.
Mam problem z zabudową poddasza a mianowicie nie wiem czy najpierw zrobić sufit a potem mocować ścianki działowe do sufitu czy na odwrót. Jeśli najpierw ścianki to czy mają być przymocowane do krokwi czy jakoś inaczej?? Proszę o jakąś poradę bo wydawało mi się to wszystko proste a teraz mam problem ze zrobieniem konstrukcji sufit/ściana i połączenia ich. Dodam że poddasze w jednym miejscu ma 2,50m a w drugim 2,10m czyli jest skośne.

robertsz
03-05-2010, 19:57
Podejdź do najbliższego składu budowlanego (może być też Castormopodobny market) tam są wystawki (przekroje) z przykładową zabudową.
Zrób fotkę, pozbieraj katalogi i do dzieła :)

Jeśli to robisz po raz pierwszy to jest spora szansa, że Ci to popęka po miesiącu bo nie znasz sztuczek i knifów....
Zniesiesz narzekania żony na taką fuszerke?

timoni
03-05-2010, 21:18
Płytami g/k już się bawiłem parę razy, jakiś sufit podwieszany się zrobiło, pułeczkę w łazience itp ale nigdy nie łaczyłem sufitu ze ścianą i nie mam pomysłu jak. Narzekań raczej nie zniosę dlatego pytam żeby zrobić jak najlepiej. A czy jak położę płyty na suficie a potem przykręce profile do ścianek to zda to egzamin??

Zbigniew100
03-05-2010, 21:45
W przypadku poddasza zazwyczaj pierwsze robi się skos, ścianka kolankowa , sufit i ścianki działowe.
Nie bardzo rozumiem tego skosu 2,50 do 2,10.
Jeżel ito różne pomieszczenia o różnej wysokości to oczywiście pierwsze trzeba zrobić ściankę działową.
Tu można znaleść coś ciekawego;
http://knaufblog.pl/index.php/category/sciany-dzialowe/
A tak można szukać na naszym forum
http://www.google.com/search?hl=pl&rls=com.microsoft%3Apl%3AIE-SearchBox&q=site%3Aforum.muratordom.pl+%22+zabudowa+poddasza %22&lr=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

timoni
03-05-2010, 23:07
to nie jest poddasze z "typowym" skosem i ścianką kolankową tylko skos zaczyna się na wysokości 2,50 a kończy na 2,10 bo dalej już ma być strych i to poddasze muszę przedzielić ścianką tylko nie wiem jak

pierwek
04-05-2010, 07:21
Jeśli to robisz po raz pierwszy to jest spora szansa, że Ci to popęka po miesiącu bo nie znasz sztuczek i knifów....


fachowcy często też robią to po raz pierwszy u klienta.Gdzieś się muszą przecież nauczyć... Widać to z fotek jakie ludzie tu pokazują. A w przeciwieństwie do fachowców właścicielowi zależy żeby było dobrze więc prawdopodobnie sam zrobi to lepiej. No chyba że ekipa jest sprawdzona i rzetelna. Ale to raczej rzadkość.

Rom-Kon
04-05-2010, 07:32
Witam wszystkich.
Mam problem z zabudową poddasza a mianowicie nie wiem czy najpierw zrobić sufit a potem mocować ścianki działowe do sufitu czy na odwrót. Jeśli najpierw ścianki to czy mają być przymocowane do krokwi czy jakoś inaczej?? Proszę o jakąś poradę bo wydawało mi się to wszystko proste a teraz mam problem ze zrobieniem konstrukcji sufit/ściana i połączenia ich. Dodam że poddasze w jednym miejscu ma 2,50m a w drugim 2,10m czyli jest skośne.

zapraszam na rozmowę do tematów:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania.../page72

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126520-Spoinowanie-szpachlowanie-GK-kompendium/page10

tam są fotki ;)

timoni
04-05-2010, 21:06
oto zdjęcia i rysunek o co mi chodzi. Czerwone linie to profile na sufit a niebieskie to miejsce gdzie ma być ścianka działowa, tylko nie wiem czy mogę zrobić najpierw sufit a potem przykręcić profile ściankowe do płyt na suficie czy muszę ściankę działową jakoś zamocować między krokwiami??
http://picasaweb.google.pl/misiekbeata/Remont#5467507629563519938

http://picasaweb.google.pl/misiekbeata/Remont#5467507629563519938

piwopijca
05-05-2010, 06:45
Luzne pytani, czy jesli najpierw zrobi sie sufit a pozniej sciany to nie zlikwidujemy sobie niechcianych pekac na polaczeniach?
Nie beda widoczne owe spekania bo sufit pracuje najbardziej w swojej plaszczyznie a nie w gore/dol a w ten sposob zapewnimy mu (sufitowi) miejsce "poslizgu" podczas pracy.
To tylko jako pytanie...

Pzdr.

timoni
05-05-2010, 18:59
jak wspomniales? - strych, on zapewne nie bezie ogrzewany.
zawsze najpierw sciana. "problem" to koniecznosc wykonania dwoch scian (cos na wzor instalacyjnej) o roznych rodzajach okladzin od wewnatrz gk na zewnatrz np. plyta osb, ze wzgledu na skrajnie zmienne warunki i rozdzielanie "lokali".
wzana zasada jest by przy wykonywaniu scian zachowac ciaglosc izolacji termicznej strop(podloga), sciana, sufit.
szlichta na podlodze z nieprzerwanym przejsciem do czesci strychowej juz stawia wyzwanie. w przypadku sciana sufit nie powinno byc z tym klopotu.
przed postawieniem "scian" rozdzielic posadzke i zaizolowac szczeline (dylatacja).

Dzięki za przypomnieniu o posadzce i "warunkach cieplnych", zapomniałem całkowicie o tym. Skoro mówisz że najpierw ściana to jak ją zamontować między krokwiami?? Krokwie są odeskowane ale przykręcać do desek profile??

timoni
10-05-2010, 22:20
Dzięki za wskazówki, ścianki już stoją:-) Ale mam jeszcze pytanie odnośnie tych płyt osb, czym zaszpachlować łączenia?? I czy malować to czymś albo impregnować?

stolbud
31-12-2017, 17:46
Witam czy sciany na poddaszu trzeba montowac do krokwi? Wymysliłem zeby zrobic stelaz całego sufitu i skosów a pozniej stelaz scian przykrecic do tego stelaza sufitowego, okrecic płyty najpierw na scianach pozniej na sufitach i zrobic połaczenia slizgowe. Można tak?

krzysztofb51
01-01-2018, 07:49
Nie wiem czy mozna ale ja tak tez bede robil, poddasze praktycznie zabudowane ale musze zakryc komin i slup drewniany wiec bede krecil do profili sufitowych:)

Andrzej Temerniak
04-01-2018, 11:16
Najpierw sufit potem sciany.

stolbud
05-01-2018, 07:04
ok czyli najpierw sufit zapłytowany cały a pozniej sciany czy tak jak napisałem stelaz sufitu i do profili sufitowych przykrecic profil uw i złozycscianke a pozniej to płytowac wszystko. Wolał bym tak bo prądy do scianek pójdą nad sufitem i elektryk by to wszystko zrobił odrazu, a tak to musi wypuscic z sufitu przewody dłuzsze w miejscu gdzie b edzie scianka ? Ktoś pomoże?

stolbud
11-01-2018, 20:18
pomoze ktos?

e_gregor
12-01-2018, 07:01
Widziałem, że często robi sie najpierw sufit (strop podwieszany) po całości a potem ścianki. Ja zrobię odwrotnie właśnie między innymi z powodu instalacji