PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wykonać studnie głębinową



romano78
03-05-2010, 21:47
Witam czy może ktoś podpowiedzieć mi jak wykonać studnie głębinową ,wywierciłem w piwnicy otwór średnicy fi18cmo głębokości 9m początkowo miała to być studzienka chłonna na około 1m na ewentualną wodę wyrzuconą przez zawór bezpieczeństwa przy piecu węglowym ale że dobrze szło postanowiłem sprawdzić co jest głębiej tak gdzieś od trzeciego metra pojawiła sie glina koloru beżowego na ósmym metrze pojawił sie piasek taki jaki daje się do wylewek i w tym momencie pojawiła się od razu woda utrzymywała sie ona na poziomie około 1m od tamtej pory jeszcze nie byłem na budowie, jutro się wybieram i mam zamiar wstawić rurę fi 160mm kanalizacyjną pomarańczową jeśli będzie na tyle wody to mam zamiar wpiąć ją w instalacje ogrodową tylko nie wiem jak wykonać filtr i z czego ma on być jeden gość mi radzi aby ponawiercać otwory w rurze na długości 1m,np.fi 3mm i owinąć siatką ,czy ma ktoś może jakieś doświadczenie w tej dziedzinie ?Pozdrawiam.

Zbigniew100
03-05-2010, 21:52
Może tu coś będzie;
http://www.google.com/search?hl=pl&rls=com.microsoft%3Apl%3AIE-SearchBox&q=site%3Aforum.muratordom.pl+%22studnia+g%C5%82%C4 %99binowa%22&btnG=Szukaj&lr=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

qnik111
04-05-2010, 17:32
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?43898-Zr%C3%B3b-to-sam-studnia&highlight=studnia
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?26197-studnia-g%C5%82%C4%99binowa&highlight=studnia
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?125509-zagadkowa-studnia-w-domu&highlight=studnia

waz1
15-05-2013, 08:49
wszyscy piszecie o cenach pozwoleniach itp.chciałbym podzielic sie moimi doświadczeniem z podkarpacia konkretnie z bieszczad . pomagam siostrze w budowie domu i wreszcie nadszedł czas na wykopanie studni głebinowej przyjechali fachowcy wyznaczyli miejsce skasowali 1000 zł zaliczki i zaczeli wiercić i wykopali 30 m i nic zwineli sprzet i odjechali.jednak już zaczałem sie interesować studniami technologia itp w pierwszej firmie zauwarzyłem ze przywieżli rury kanalizacyjne po wykonaniu kilu telefonów i rozeznaniu tematu okazało sie ze 99% firm stosuje takie rury na podkarpaciu bez atestu przy kolejnej firmie przyjechali i zaraz kazałem i sie zwijać bo też przywieżli rury kanalizacyjne i odrazu chcieli zaliczke.POGONIŁEM! W DALSZYM CIĄGU NIE USTAWAŁEM W POSZUKIWANIU RZETELNEJ FIRMY.i wkońcu znalazłem na pierwszy rzut oka nie wygladało to najlepiej ale teraz wiem ze to było pierwsze wrażenie przyjechał pan i powiedzał że jesli sie zdecyduje to jedyny mój koszt to ogledziny przez fachowca od poszukiwań wody niewiele bo 150 zł na moje pytanie dlaczego to ja mam płacić za szukanie wody odpowiedział ze zleca szukanie zewnetrznemu podmiotowi a wrazie nie stwierdzenia na działce wody on byłby stratny,pomyslałem to logiczne,wiec sie zgodziłem po umówieniu spotkania przyjechał pan spedził na działce blisko dwie godziny
i wyznaczył dwa miejsca po konsulatcjach z w/w wykonawca studni pan studniarz powiedzał mi że moze przyjać zlecenie ze woda na działce jest i on bierze pełną odpowiedzialność za to ze do tej wody sie dowierci max 30 metrów w innym przypadku nie pobierze zadnych opłat.
doświadczony już poprzednimi wydarzeniami z dusza na ramieniu zgodziliśmy sie na odwiert ,spisalismy umowę co wchodzi w skład odwiertu itp i sie zaczeło wiercenie trwało to 7dni łacznie z zarururowaniem otworu
A teraz najlepsze gdy już otwór był gotowy cały czas byłem na miejscu i obserwowałem prace studniarze wyłyżkowali otwór z pozostałośći zwiercin zapuscili rury i sprawdzili wydajnośc studni była rewelacyjna napływ wody był tak duży ze pozimo wody stale sie utrzymywał na 17 metrach .
rury ktore zapuscili byly to ryry skrecane!!! a nie na mufę, nastepnie na choć w tych rejonach sa skały to za nieiwelka dopłata tylko koszt siatki studniarsiej załozyli ja na filtry ,filtry były widać nacinane fabrycznie szerokość szczelin filtra to 0,7 mm zreszta właściciel przedstawił mi ceryfikat rur ja równierz siatki studniarskiej
reasumując mimo ze firma była malo znana na rynku podeszli do tematy i wykonania profesjonalnie jesteśmy bardzo zadowoleni. tanio nie było ale przynajmniej pijemy wodę która już na wstepie nie jest narażona na kontakt z nie atesowanymi rurami .
Juz po fakcie zrobiłem rozeznanie terenu w śród znajomych którzy mają studnie głebinowe i okazało sie że 99% z nich ma rury kanalizacjne, nawet wiem które firmy to robiłynie bede ich wymieniał,bo każdy ma swój rozum i znajdzie sobie fime jaka mu bedzie odpowiadała. uważam że nie poto ludzie płacą ciężkie pieniadze aby ktoś i wyciskał materiały nie nadajace sie do kontaktu z wodą .fakt rury i filtry są bardzo drogie lecz firma wyraznie stawia na jakość a nie na zarobienie jak na wiecej kosztem inwestora
ostatnio znalazłem strone internetową tej firmy bo pytali mnie znajomi kto wiercił u mojej siostry jesli ktoś z podkarpacia czy bieszczad szuka studniarzy to polecam wystarczy wpisac w google studnie głebinowe bieszczady i zaraz mu sie wyświetli strona "studniebudowa"
z ostatnie chwili u najomych też już wywiercili i wszystko w jak nalepszym porzadku mieli co prawda jakieś problemy z sprzetem ale szybko sie z tym uporali ale mysle ze ze w tym fachu to normalne a liczy sie efekt końcowy
więc kończąc ten temat wszyskich myslacych o studni głebinowej uczulam szukajcie długo i wytrwale tanio nigdy nie znaczy dobrze pamietajcie szkłem d... nie utrzesz.
teraz siostra jest na etapie szukania firmy która ociepli dom ja zgłebiam temat i mam nadzieje ze znajde firme która wykona robote zgodnie ze sztuką
jesli ktoś jest zainteresowany studnią na terenie bieszczad to podam chetnie namiary

m4rsh4ll
15-05-2013, 10:45
Z tym, że na wodę trzeba zrobić badania, bo kto wie co tam siedzi ? Przecież mogą tam być różnego rodzaju bakterie i ciężkie metale, a polewać podwórko taką wodą to nie jest dobry pomysł, szczególnie jeśli ma się małe dzieci.
Druga sprawa, jeśli chodzi o rury kanalizacyjne. Gdyby woda przeszła pozytywnie badania, to rur kanalizacyjnych nie stosuje się do doprowadzania wody tylko do odprowadzania, z tego co kiedyś czytałem, to tego rodzaju rury, sa szkodliwe dla zdrowia, ale to by musiał potwierdzić, ktoś z branży.