PDA

Zobacz pełną wersję : Odbior domu



kiler82
04-05-2010, 08:25
Witam. Mam nadzieje, ze ktos mi pomoze. Czy do odebrania domu sa wymagane barierki na klatce schodowej? Do tej pory myslalem, ze tak jest, ale na forum widzialem kilka domow zamieszkanych lecz bez barierek.
Pozdrawiam

kamykkamyk2
04-05-2010, 08:37
Raczej tak !!!

Tomkii
04-05-2010, 08:44
Witam. Mam nadzieje, ze ktos mi pomoze. Czy do odebrania domu sa wymagane barierki na klatce schodowej? Do tej pory myslalem, ze tak jest, ale na forum widzialem kilka domow zamieszkanych lecz bez barierek.
Pozdrawiam
Są wymagane, nie muszą być docelowe. U mnie mam jeszcze do teraz z heblowanych desek.

zetka
04-05-2010, 10:50
Barierki są wymagane (zarówno na schodach jak i balkonach)
A w kwestii zamieszkałych domów bez barierek to... na pewno są osoby które mieszkają bez odbioru (licząc że nikt z sąsiadów na nich nie doniesie) bądź które mimo braku barierek odbiór robią (licząc że kontrola do nich nie zawita) :D

petr_151
04-05-2010, 11:35
"ale na forum widzialem kilka domow zamieszkanych lecz bez barierek." - a skąd masz pewność ze te domy miały już odbiór ?.
Barierki muszą być bo tego wymagaja przepisy, oczywiscie dom mozna odebrac majac duzo wiecej rzeczy nie wykonanych, ale spytaj swojego kierownika budowy czy bedzie narazał sie na odpowiedzialnośc karną i utratę swoich uprawnien za poświadczenie nieprawdy w dzienniku budowy tylko dlatego ze Toba rządzi sknerstwo i chcesz zaoszczedzic na barierkach.

Gośka73Wlkp
04-05-2010, 11:46
sory ze się tak przykoleguje to tematu , jestem z innej częsci Polski więc tak z ciekawości , w Waszych okolicach (bo widzę wyżej Warszawa ) przychodzi inspektor na odbiór budynku ? pozdrawiam z Wielkopolski :)

petr_151
04-05-2010, 11:52
, w Waszych okolicach (bo widzę wyżej Warszawa ) przychodzi inspektor na odbiór budynku ? pozdrawiam z Wielkopolski :)

Nie jest to normą, ale zdarza sie że przychodzi. Loteria z wiekszym prawdopodobieństwem że nie przyjdzie.

Gośka73Wlkp
04-05-2010, 11:59
dzieki za odpowiedź :)

kiler82
04-05-2010, 12:34
"ale na forum widzialem kilka domow zamieszkanych lecz bez barierek." - a skąd masz pewność ze te domy miały już odbiór ?.
Barierki muszą być bo tego wymagaja przepisy, oczywiscie dom mozna odebrac majac duzo wiecej rzeczy nie wykonanych, ale spytaj swojego kierownika budowy czy bedzie narazał sie na odpowiedzialnośc karną i utratę swoich uprawnien za poświadczenie nieprawdy w dzienniku budowy tylko dlatego ze Toba rządzi sknerstwo i chcesz zaoszczedzic na barierkach.
Ale czy Ja gdzies napisalem, ze nie zamierzam robic barierek. Widzialem na forum domy w ktorych juz ktos mieszka i barierek nie bylo. Stad moje pytanie. Ja zamierzam robic w niedlugiej przyszlosc, wiec nie musialbym sie bardzo spieszyc gdyby takiej koniecznosci nie bylo.

petr_151
04-05-2010, 12:41
Z twojego postu jasno wynika ze jesli byla by mozliwosc odebrac dom bez barierek to bys to zrobil. W tej kwesti dostales odpowiedzi. Pozatym jak juz pisalem nie wiesz czy te domy byly odebrane, mieszkanie w domu i jego odbior nie zawsze idzie w parze, duzo ludzi wiele lat mieszka bez odbioru.

kamionkal
04-05-2010, 14:48
chrzanić formalności. ja bym bez barierek nie zamieszkał ze względu na bezpieczeństwo moje i (zwłaszcza) moich dzieciaków

ale zeby nie byc malkontentem - polecam zrobienie nawet tymczasowej barierki z solidnych desek. u mnie tak było - nakład środków i pracy nie za duży, a pozwolił spokojnie przemieszkać parę miesięcy zanim przyszli fachowcy zrobić pełne wykończenie schodów łącznie z barierką.

kamionkal
04-05-2010, 14:50
Nie jest to normą, ale zdarza sie że przychodzi. Loteria z wiekszym prawdopodobieństwem że nie przyjdzie.

z tego co wiem, nadzór ma wystarczająco dużo roboty z odbiorem dużych inwestycji budowlanych. Do domków jednorodzinnych wybiera się znacznie rzadziej, zazwyczaj wtedy gdy nieżyczliwy sąsiad zamówi taką wizytę :)

petr_151
05-05-2010, 08:12
Moze ty wiesz ze nadzor w okolicach Sochaczewa ma duzo roboty, ale w Warszawie jest inaczej sa inspektorzy ktorzy zajmuja sie konkretnymi typami inwestycji, np. domy jednorodzinne , a wielkimi developerskimi inwestycjami zajmuja sie inni inspektorzy.

Laschlo
05-05-2010, 08:44
W mojej okolicy nadzór budowlany zjawia sie tylko wtedy gdy zgloszone jest prowadzenie jakiejś działalnosci w budynku oddawanym do zamieszkania,lub na "specjalne żadanie "któregoś z mieszkańców obok.

dode
05-05-2010, 09:26
z tego co wiem, nadzór ma wystarczająco dużo roboty z odbiorem dużych inwestycji budowlanych. Do domków jednorodzinnych wybiera się znacznie rzadziej, zazwyczaj wtedy gdy nieżyczliwy sąsiad zamówi taką wizytę :)

różnie to bywa, w sąsiednim do nas powiecie przyjeżdżają na odbiór każdego budynku