PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplanie poddasza po tynkach, kiedy można zacząć



cineck
09-05-2010, 14:53
Witam , jestem na etapie tynków cementowo-wapiennych , za chwile ekipa kończy i się zawinie :) I w związku z tym mam pytanie, jaki czas po tynkach można zacząć ocieplanie poddasza ??? od razu , po miesiącu ???? czekać aż wszystko wyschnie ??

aadamuss24
09-05-2010, 15:11
Po tynkach jest dużo wilgoci, jeśli masz czas to lepiej poczekać. U mnie po tygodniu tynki z wierzchu wyglądały na suche ale dalej jeszcze mokre były. Przy zamkniętych oknach dłużej schnie. Jeśli będziesz robił od razu część tej wilgoci wejdzie w ocieplenie. pozdr adam

aadamuss24
09-05-2010, 19:19
tylko, że te szczeliny raczej malutkie są i dlugo to bedzie trwało :) a zima tuż tuż :)
Czy folia paroizolacyjna nie będzie przeszkodą ?

cineck
09-05-2010, 19:19
Po tynkach jest dużo wilgoci, jeśli masz czas to lepiej poczekać. U mnie po tygodniu tynki z wierzchu wyglądały na suche ale dalej jeszcze mokre były. Przy zamkniętych oknach dłużej schnie. Jeśli będziesz robił od razu część tej wilgoci wejdzie w ocieplenie. pozdr adam
Tak też to sobie wyobrażałem :) i tak też uczynie...

Rom-Kon
09-05-2010, 19:27
...na moje to w pogodzie idzie na lepsze wiec ja spokojnie wchodziłbym po 2 tygodniach... z wilgocią we wełnie problem jest głownie (tylko?) w zimie przy różnicy temp. wew. i zew. wtedy woda się wykrapla...