PDA

Zobacz pełną wersję : prace od stanu tzw. deweloperskiego



basia27
12-05-2010, 18:01
Witam serdecznie, chce wlasnie kupic domu w stanie deweloperskim i zastanawiam sie co dalej mam z nim zrobic :) docelowo oczywiscie zamieszkac, ale nie wiem od czego zaczac teraz. Kazdy co innego radzi. Sytacja wyglada tak, dom jest z dachem nieocieplonym, sa tynki zewnetrzne zrobione, drzwi zewnetrzne i okna. Dom w srodku podzielony na pomieszczenia, ale wszedzie cegla, beda jeszcze dwie scianki dzialowe. Gaz, prad, woda nie sa podlaczone z tego co mi pan wstepnie powiedzial, tzn wszystko jest wzdluz dzialki w ulicy i trzeba doprowadzic z tego co sie orientuje (chyba musze sie zaczac bardzie orientowac, ale to tak jest jak kobieta cos kupuje). Nie wiem od czego teraz zaczać. Czy jesli kolo domu nie ma tablicy z numerem budowy itp, to znaczy ze budowa jest zamknięta juz i nie bede potrzebwac kierownika budowy? czy musze zajrzec do ksiazki budowy?czy na doprowadzenie gazu, pradu i wody potrzebny jest kierownik budowy?

orko
12-05-2010, 19:18
Witam serdecznie, chce wlasnie kupic domu w stanie deweloperskim i zastanawiam sie co dalej mam z nim zrobic :) docelowo oczywiscie zamieszkac, ale nie wiem od czego zaczac teraz.
I po to Bóg wymyślił mężczyznę. :)

basia27
12-05-2010, 19:23
dzieki :)) gdzie ci mezczyzni...

Zuja
14-05-2010, 08:05
Witam serdecznie, chce wlasnie kupic domu w stanie deweloperskim i zastanawiam sie co dalej mam z nim zrobic :) docelowo oczywiscie zamieszkac, ale nie wiem od czego zaczac teraz. Kazdy co innego radzi. Sytacja wyglada tak, dom jest z dachem nieocieplonym, sa tynki zewnetrzne zrobione, drzwi zewnetrzne i okna. Dom w srodku podzielony na pomieszczenia, ale wszedzie cegla, beda jeszcze dwie scianki dzialowe. Gaz, prad, woda nie sa podlaczone z tego co mi pan wstepnie powiedzial, tzn wszystko jest wzdluz dzialki w ulicy i trzeba doprowadzic z tego co sie orientuje (chyba musze sie zaczac bardzie orientowac, ale to tak jest jak kobieta cos kupuje). Nie wiem od czego teraz zaczać. Czy jesli kolo domu nie ma tablicy z numerem budowy itp, to znaczy ze budowa jest zamknięta juz i nie bede potrzebwac kierownika budowy? czy musze zajrzec do ksiazki budowy?czy na doprowadzenie gazu, pradu i wody potrzebny jest kierownik budowy?

... ale jaki to stan deweloperski??? skoro nie ma tynków i instalacji w środku? Z oknami i drzwiami zewnętrznymi to stan surowy zamknięty!
I w tym wypadku musisz zrobić tzw. przeniesienie pozwolenia na budowę i musisz mieć kierownika budowy! Co do mediów, to najlepiej dzwoń do wodociągów, gazowni i dostawcy prądu z pytaniami o warunki przyłączenia, bo może się okazać, że nawet jeżeli są tzw. w drodze, to wcale nie znaczy, że możesz się podłączyć.
Warto to sprawdzić przed zakupem. A jeżeli już kupiłaś - to do roboty : )

freetask
14-05-2010, 13:03
gdzieś w sieci nt. stanu deweloperskiego:
"całkowite wykończenie domu z zewnątrz, drzwi zewnętrzne, rozprowadzenie wszystkich instalacji bez ich zakończenia odpowiednią armaturą sanitarną bądź elektryczną, montaż stolarki okiennej, parapety wewnętrzne, grzejniki c.o. bądź ogrzewanie podłogowe, ściany przygotowane do pomalowania bądź pomalowane jednokrotnie na biało, przygotowanie posadzek do położenia podłóg"
tak to z grubsza właśnie odbierałem, wiadomo, że pojęcie jest płynne i będzie to się zmieniało w zależności od dewelopera, alezawsze mi się wydawało, że stan deweloperski to gołe ściany ale przynajmniej otynkowane (więc zakładam, że instalacje jużrozprowadzone a w tym domu są instalacje?). No i jak już pisała Zuja: sprawdź jak z tym podłączeniem, może np. podłączenie przez energetykę wymaga np. przebudowania podstacji (za słaba na nowych klientów) i sprawa może się mocno przeciągnąć w czasie... Kupiłaś to już?

Piotr G
14-05-2010, 13:28
czy na doprowadzenie gazu, pradu i wody potrzebny jest kierownik budowy?

Na wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej jest potrzebny projekt kierownik ale przdewszystkim warunki przyłączenia do sieci i umowa na przyłączenie - przyłącze do granicy działki wykonuje gazownia - w Poznaniu ta procedura trwa do 8 miesięcy

Przyłącze energetyczne też wykonuje Zakład Energetyczny też dopiero po podpisaniu umowy na przyłączenie.

Woda podobnie

Jeżeli w na ulicy są nawieżchnie asfalt chodniki to również zostaniesz obciążona kosztami zapsucia nawierzchni i odtworzenia jej inspektorzy w gminach są upirdliwi do bólu

to są tęż dodatkowe spore koszty gaz to ponad 1200 za samo przyłącze do granicy

Dziwne że sprzedający nie zrobił przyłączy ??? jak poprzednicy pisali sprawdż czy jest możliwość podłączenia bo to trochę śmierdzi.

Piotr