PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup kostki granitowej bezpośrednio.



kgolebiowski
15-05-2010, 17:44
Cześć.Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z samodzielnym zakupem kostki granitowej od producentów z okolic Strzegomia.Dwóch moich znajomych sprowadzało bezpośrednio kostkę i nie mieli z tym problemów.

twister718
15-05-2010, 17:46
witam a co chcialbys wiedziec dokladnie?

kgolebiowski
15-05-2010, 17:55
Najbardziej mnie interesują namiary na sprawdzonych producentów kostki.

twister718
15-05-2010, 18:05
w strzegomiu jest kopalnia lub w jego okolicy, dokladnie nie wiem, producenci sie oglaszaja na allegro, i kazdy ma jakies troszke inne ceny, tzn kostka u tego jest tansza to u tamtego jest transport tanszy, u tego kupisz tluczen taniej a u tamtego maczke granitowa do zasypki, sadze ze kazdy jest solidny w praktyce nie sprowadzalem kostki z tamtad ale dzwonilem do nich bo szukalem jak najtaniej dla klienta, i po zsumowaniu calego materialu od nich z transportem to jakiejs znaczacej roznicy w cenie nie bylo, co jedynie termin dostawy kostki byl rozny, poszukaj na allegro, bardzo latwo ich znalezc

kgolebiowski
15-05-2010, 18:52
Właśnie na Allegro sprawdzałem.Sprzedawców jest wielu i tak jak piszesz to cena to koszt transportu jest inny.Problem jest tego typu że nie ma możliwości zweryfikowania jakości towaru.Moi brukarze straszą mnie że może być krzywa czy zanieczyszczona.Nie wiem czy nie zależy im na zakupie przez nich i dodatkowym zarobku.U nas tona kosztuje 400 zł a ofertach z Allegro 200-220 zł,cena transportu to ok 2200.Przy zakupie 25 ton łatwo obliczyć różnicę.Ciekawe jest to że dzwoniłem do kopalni a tam kostka kosztuje 210-250 netto.

twister718
16-05-2010, 07:58
z tego co sie orientowalem to te nr ktore podeslalem panu kgolebiowski to tam oferowali regularne ksztalty kostki, bo mi na tym zalezalo zeby bylo latwiej ukladac, a nieregulerna kostke kupi sie jeszcze taniej, brukarze beda zalamywali rece jesli mieli okazje zarobic na kostce i nawet jak kostka przyjedzie pierwszego gatunku to tez beda grecili nosami i wybrzydzali, bo stracili mozliwosc zarobku. skoro 2200 krzykneli panu za transport to pan jest dalej od nich niz ja bo mi wolali 1400-1500 za kurs a jestem z okolic lodzi.

kgolebiowski
16-05-2010, 08:38
z tego co sie orientowalem to te nr ktore podeslalem panu kgolebiowski to tam oferowali regularne ksztalty kostki, bo mi na tym zalezalo zeby bylo latwiej ukladac, a nieregulerna kostke kupi sie jeszcze taniej, brukarze beda zalamywali rece jesli mieli okazje zarobic na kostce i nawet jak kostka przyjedzie pierwszego gatunku to tez beda grecili nosami i wybrzydzali, bo stracili mozliwosc zarobku. skoro 2200 krzykneli panu za transport to pan jest dalej od nich niz ja bo mi wolali 1400-1500 za kurs a jestem z okolic lodzi.
"Każda pliszka swój ogon chwali" jakość kostki okaże się po położeniu,choć dużo zależy od umiejętności i chęci brukarzy.
Ja mam 300 km dalej a za kilometr w spedycji trzeba zapłacić 3-3,5 stąd różnica w kosztach transportu.


moze okazac sie, ze min. logistyczne przekracza sporo zapotrzebowanie i pozostale resztki nie przynosza oszczednosci w porownaniu do zakupu w skladzie (co do przyslowiowej sztuki). resztki bedziemy chcieli zagospodarowac na sile a za robocine dodatkowo trzeba bedzie zaplacic.

Zdaję sobie z tego sprawę że trudno utrafić z ilością kostki.Brukarze praktycznie na co dzień układają kostkę i za cenę zakupu chętnie odkupią.