PDA

Zobacz pełną wersję : Gaz od sasiada legalnie..



trafyc
18-05-2010, 10:34
Witam,

Rozmawialem z sasiadem odnosnie mozliwosci wpiecia sie do jego instalacji gazowej i podciagniecia jej do kotla w moim domu, sasiad jest na tak....
Czy mozna takie przylaczenie zrobic legalnie?? Ja oszczedzam na przylaczu z gazowni pare groszy, a potem podaczas użytkowania płacimy z sasiadem tylko jeden abonament....Co o tym sądzicie???

bladyy78
18-05-2010, 12:17
Jeżeli się dogadacie i nikt do tego nie dojdzie to fajny pomysł, ale co w razie jakiejś awarii? Z gazem nie ma zabawy. Po drugie jak rozwiążesz problem zużycia gazu.

Zbigniew74
18-05-2010, 12:20
No oczywiście rachunek z gazowni płacicie po połowie:) Jak rozwiążesz sprawę licznika?

EZS
18-05-2010, 14:41
nie baw się w takie oszczędności
Co zrobisz, jak się stosunki zepsują i sąsiad ci każe z dnia na dzień zabrać rurę? Albo sprzeda działkę?
Nie mówiąc o tym, ze do odbioru domu potrzebny jest protokoł od gazownika. Kto ci podpisze wpięcie na lewo?

trafyc
18-05-2010, 15:14
Widze, że troche jednak kombinacji:

1. Napewno musialbym miec swoj gazomierz
2. Musialbym z sasiadem jakas umowe spisac ze nie odetnie mnie z dnia na dzien, albo przepisac licznik gazowy w gazowni na mnie i na niego (nie wiem czy to mozliwe)
3. Nie potrzebny mi odbior bo wpisze kominek jak zrodlo ciepla (chyba mi wolno) i boiler eletryczny....
4. W razie awarii? Jak masz nieszczelnosc w domu to i tak trzeba poodcinac gaz, a potem mozna wezwac gazownika, a nie Pogotowie Gazowe..

Nie wiem, czy gra warta swieczki, ale....

herakles
18-05-2010, 15:16
Instalacja gazowa, żeby była legalna musi mieć projekt i być z nim zgodna oraz musi być wykonana przez kogoś z uprawnieniami. Dlatego przyłącze jest takie drogie, bo zawiera w cenie to wszystko. Nie omijaj tego kosztu, lepiej zrób kocioł u sąsiada, albo po prostu używajcie jednego.