PDA

Zobacz pełną wersję : PANELE PODŁOGOWE - co polecacie? Co wybrać? opinie, zdjęcia, dyskusja



Strony : 1 2 [3] 4

.:migotka:.
11-09-2012, 22:15
Za reklamę dziękujemy :P

w**owe
12-09-2012, 17:05
Ja też zdecydowanie polecam deskę zamiast paneli. To jednak zupełnie inaczej wygląda a cena nie musi być wcale wyższa.

panfotograf
18-09-2012, 15:22
Panele są do niczego.
Ruszają się podczas chodzenia, szybko wycierają, a jak dostana wody to już tragedia.
Wiem że prawdziwy drewniany parkiet (deska) jest znacznie droższy, ale można go odnawiać. Rozsądnie eksploatowany (bez chodzenia w butach z zewnątrz) potrafi wytrzymać 50 i więcej lat :cool: i różnicę widać gołym okiem.

Miśka76
28-09-2012, 10:45
Panele są do niczego.
Ruszają się podczas chodzenia, szybko wycierają, a jak dostana wody to już tragedia.
Wiem że prawdziwy drewniany parkiet (deska) jest znacznie droższy, ale można go odnawiać. Rozsądnie eksploatowany (bez chodzenia w butach z zewnątrz) potrafi wytrzymać 50 i więcej lat :cool: i różnicę widać gołym okiem.

Porządny parkiet jest w cenie deski i ani się nie rusza (jeśli jest zamontowany na równym podlożu), ani się nie wyciera i nie wciąga wody. Natomiast montaż jest nieporównywalnie prostszy i tańszy. Poza tym można go zamontowac na podlogówkę. Deska jest dużo bardziej delikatna niestety, np kompletnie nie nadaje się do kuchni, nie polecam też do pokoju z wyjściem na patio.

Drop_Inn
02-10-2012, 12:02
Czy ktoś ma panele Brilliance Floor? Podobają mi sie i chciałabym je zakupić do domu. W salonie mam ogrzewanie podłogowe i trochę obawiam się tego podkładu wyciszającego, czy nie będzie stawiał on czasem oporu cieplnego?

My właśnie układaliśmy w mieszkaniu panele Brilliance Floor dąb bielony (seria Sensual). W sumie były to 4 pomieszczenia: salon, przedpokój i 2 sypialnie (w przedpokoju mamy ogrzewanie podłogowe). O praktyczności nie mogę się jeszcze wypowiedzieć, bo są z nami zaledwie kilka dni, ale wizualnie dla mnie świetne. Poszczególne panele delikatnie różnią się od siebie odcieniem (jest też oczywiście kilka wzorów), dzięki czemu wyglądają bardzo naturalnie.
Efekt można obejrzeć u mnie w galerii :)


Zostało mi 5 paczek, także jeśli komuś zabrakło, chętnie odsprzedam w korzystnej cenie.
Grubość: 11 mm.

panfotograf
02-10-2012, 15:09
bo są z nami zaledwie kilka dni, ale wizualnie dla mnie świetneCały problem z tanimi materiałami (panele podłogowe, kostka betonowa, gont bitumiczny) które imitują coś lepszego, polega na tym że wyglądają dobrze jak są nowe (najlepiej na sklepowej półce). Każdy pokazuje zdjęcia świeżo ułożonych paneli/kostek betonowych, a nikt już się nie chwali tymi wytartymi panelami i poplamioną olejem samochodowym kostką betonową. Tego jak się ruszają i stukają panele na zdjęciach też nie widać.
Wiem że często koszty (czyt. możliwości finansowe inwestora decydują), ale często najtańszy materiał (przeliczając czas i komfort użytkowania) wychodzi całkiem drogo.

Drop_Inn
02-10-2012, 15:59
Jasne, każdy pewnie chciałby mieć najlepsze, naturalne i solidne materiały, ale nie każdy ma na to szansę niestety. Trzeba wtedy manewrować w zakresie możliwości. Wspomniany przeze mnie model nie jest wcale taki najtańszy, obecnie mam w mieszkaniu sporo tańszy i z niższą klasą ścieralności, a mimo to po kilku latach trzyma się na tyle dobrze, że i jego mogłabym tu spokojnie pokazać ;) Podłoga drewniana pewnie zawsze będzie mieć jakościową przewagę nad panelami, ale aż tak bardzo ich nie demonizujmy. Pozdrawiam :)

Miśka76
02-10-2012, 21:25
Jasne, każdy pewnie chciałby mieć najlepsze, naturalne i solidne materiały, ale nie każdy ma na to szansę niestety. Trzeba wtedy manewrować w zakresie możliwości. Wspomniany przeze mnie model nie jest wcale taki najtańszy, obecnie mam w mieszkaniu sporo tańszy i z niższą klasą ścieralności, a mimo to po kilku latach trzyma się na tyle dobrze, że i jego mogłabym tu spokojnie pokazać ;) Podłoga drewniana pewnie zawsze będzie mieć jakościową przewagę nad panelami, ale aż tak bardzo ich nie demonizujmy. Pozdrawiam :)

U mnie panele nie stukają i się nie ruszają, a nie są klejone. Ale przed montażem fachowiec z poziomicą dobijał stare deski do legarów i wyrównał podłoze. Takze da się jak widać.

w**owe
05-10-2012, 12:04
Każdy ma swoje wymagania i oczywiście cena jest ważna ale są takie rzeczy, na których nie warto oszczędzać i do nich moim zdaniem należy podłoga. Laminat moim zdaniem po prostu jest stratą czasu i pieniędzy. Wolę wydać trochę więcej na deskę warstwową i mieć drewno a nie plastik.

zieli
07-10-2012, 21:59
poszukuje opinii na temat paneli witex ariosa
czy może ktoś ma takie i potrafi coś powiedzieć

emka1985
26-10-2012, 11:55
Witam,

Mam takie pytanie - czy ktoś z Was zamawiał może panele przez sklep internetowy? Jeśli tak, to czy wyszło ok, bez problemów i na czas? Wstępnie zamówiliśmy panele w sklepie BEL-POL (jesteśmy jeszcze przed pomiarem), ale w Internecie znalazłam je w prawie połowę niższej cenie. Zastanawiam się tylko, na ile pewne jest zamawianie tego typu produktów w sklepach internetowych.

finlandia
26-10-2012, 17:43
Jesteś pewna/y że w necie są dokładnie TE SAME panele? Czy tylko podobne?

mc2000
01-11-2012, 10:39
Pytałem w innym temacie, ale brak odpowiedzi, więc spróbuję tutaj.

Bardzo proszę o pomoc, który panel będzie lepszy. Wstępnie mam 3 propozycje.
Egger Sienna Orzech AC4 8mm (w niektórych sklepach podają AC5, ale chyba akurat ten model nie ma takiej klasy ścieralności). - 35zł/m2
Krono Original Dąb Tabac AC 5 10mm (najwyższa klasa ścieralności). -45zł/m2
Tarkett Woodstock Haywood Dąb Mocca AC4 -45zł/m2

Byłbym skłonny dorzucić te 20zł na m2 do jakiejś klasy AC5 w przypadku Tarketta i Egger (czyli do 70zł/m2), jeżeli faktycznie warto.
Panele układane w salonie i sypialni.

Zastanawiałem się nad deskami bambusowymi ale sprzedawcy strasznie odradzają mi podłogi bambusowe. Może znajdzie się jakiś użytkownik i podzieli własnym doświadczeniem.
Niestety wyroby barlinka w takim kolorze to już wydatek rzędu około 160zł (deska trójwarstwowa) lub około 200zł (deska lita) co przy moich powierzchniach znacząco podnosi koszt. O dziwo w tym przypadku też sprzedawcy odradzają deskę litą na korzyść deski trójwarstwowej.

Miśka76
05-11-2012, 16:39
"Witam,

Mam takie pytanie - czy ktoś z Was zamawiał może panele przez sklep internetowy? Jeśli tak, to czy wyszło ok, bez problemów i na czas? Wstępnie zamówiliśmy panele w sklepie BEL-POL (jesteśmy jeszcze przed pomiarem), ale w Internecie znalazłam je w prawie połowę niższej cenie. Zastanawiam się tylko, na ile pewne jest zamawianie tego typu produktów w sklepach internetowych. "

Jeśli się zgadza numer, kolor czy co tam jeszcze może być użyte, to ja bym zaryzykowała, jeśli taka różnica w cenie. Albo możesz kupić 1 paczkę, obejrzeć sobie i jak będzie wszystko ok, to zamówić resztę.

w**owe
06-11-2012, 09:38
Odpowiadam po raz drugi:
Bambus nie jest specjalnie popularny w Polsce. Co do Barlinka to jest drewniana podłoga a nie laminat i dlatego taka różnica w cenie. Deskę trójwarstwową tylko układasz jak panele (sposób łączenia) natomiast wykonana jest w 100% z drewna więc to zupełnie co innego.

rocket
07-11-2012, 00:20
Pytałem w innym temacie, ale brak odpowiedzi, więc spróbuję tutaj.

Bardzo proszę o pomoc, który panel będzie lepszy. Wstępnie mam 3 propozycje.
Egger Sienna Orzech AC4 8mm (w niektórych sklepach podają AC5, ale chyba akurat ten model nie ma takiej klasy ścieralności). - 35zł/m2
Krono Original Dąb Tabac AC 5 10mm (najwyższa klasa ścieralności). -45zł/m2
Tarkett Woodstock Haywood Dąb Mocca AC4 -45zł/m2

Byłbym skłonny dorzucić te 20zł na m2 do jakiejś klasy AC5 w przypadku Tarketta i Egger (czyli do 70zł/m2), jeżeli faktycznie warto.
Panele układane w salonie i sypialni.

Zastanawiałem się nad deskami bambusowymi ale sprzedawcy strasznie odradzają mi podłogi bambusowe. Może znajdzie się jakiś użytkownik i podzieli własnym doświadczeniem.
Niestety wyroby barlinka w takim kolorze to już wydatek rzędu około 160zł (deska trójwarstwowa) lub około 200zł (deska lita) co przy moich powierzchniach znacząco podnosi koszt. O dziwo w tym przypadku też sprzedawcy odradzają deskę litą na korzyść deski trójwarstwowej.

W sklepach budowlanych często można spotkać panele w niskiej cenie, a oznaczone wysoką klasą ścieralności. Nie wspomina się jednak o tym, że często producenci paneli laminowanych dołączają do gwarancji klauzulę, w której zastrzegają, że klasa ścieralności dotyczy powierzchni paneli z wyjątkiem obszaru kilku milimetrów od ich brzegów. Dlatego trzeba zwracać uwagę na gęstość płyty stanowiącej bazę danych paneli. Oprócz klasy ścieralności trzeba też zwrócić uwagę na klasę użyteczności.

Wiadomo, że jak wybieramy najtańsze rozwiązania (czasem niestety nie ma innego wyjścia) to musimy się liczyć z ich mankamentami, ale kiedy inwestujemy większe pieniądze to warto się porządnie zastanowić i zapoznać z różnymi opcjami. Drewno może być dobrą inwestycją choćby ze względu na możliwość renowacji. Może warto zmienić koncepcję kolorystyczną... ale to już indywidualna decyzja.

emka1985
08-11-2012, 09:05
Model, numer i wszystko się zgadza. Różnica w cenie (prawie połowa) jest zastanawiająca... chociaż może po prostu tak to działa - w Internecie zawsze taniej...

emka1985
09-11-2012, 20:36
yhm, ale myślisz, że te same panele (producent, model, kolor) mogą być robione w różnych wersjach tzn. do sklepu internetowego inne i do sieci sprzedaży typu BEL-POL inne?

airness
18-11-2012, 02:20
Witam,

spotkałem w leroy takie panele:

http://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/panele-deski-parkiety/panele-podlogowe/panel-podlogowy-laminowany-dab-congo-osmoze,p153955,l188.html

Śledztwo internetowe wykazało, że producentem jest:
http://www.alsafloor.com/index.php?lang=en
(pan w leroy twierdził, że firma zwie się 'Osmoze' :rolleyes:)

Czy słyszaliście coś o panelach tej firmy?

Pozdrawiam

kellysshe
07-12-2012, 23:24
Witam, szukam informacji na temat paneli podłogowych Krono Orginal z serii Variostep Narrow Dąb Alpejski 8199.
Grubość(mm) 8 Struktura struktura rustykalny połysk RG Klasa Ścieralności AC 4 cena zamyka się w 50zł.

Czy ktoś miał z nimi styczność i może coś doradzić? Dzisiaj byliśmy je zamówić i sprzedawczyni stanowczo odradziła a zaproponowała Eggera.

Eggera chwalą.. jednak bardzo nam zależy na tym modelu z Krono, są wąskie, v-fuga pięknie się odznacza.

Na te z Krono Orginal czekaliśmy cały rok z powodu ciągłe przedłużającego się remontu :( a jak już możemy je kupić to nas straszą :)

Szukam już jakiś czas informacji nie niestety nic szczególnego nie znalazłam..
Proszę o opinie :)

konarski
12-12-2012, 18:28
Witam, szukam informacji na temat paneli podłogowych Krono Orginal z serii Variostep Narrow Dąb Alpejski 8199.
Grubość(mm) 8 Struktura struktura rustykalny połysk RG Klasa Ścieralności AC 4 cena zamyka się w 50zł.

Mój teść położył około 3 lat temu panele Krono Original, nie wiem czy to ta sama seria, ale cena oraz klasa ścieralności ta sama. Po tym okresie wg mnie panele są do wymiany, kolor straciły swoją "świeżość", krawędzie wyraźnie się odznaczają (uniesione), teściowa twierdzi, że nie zmywa mokrą ścierką. W jednym miejscu gdzie stoi fotel strzelił zatrzask i krawędź panela się zapadła. Jestem przed zakupem 120m2 panela, ale w ogóle nie biorę tej firmy pod uwagę.

olgusieniunieczka
13-12-2012, 11:55
Panel panelem, zacznę się wypowiadać za jakieś dwa lata, bo moje leżą dopiero 4 miesiące. Ja widzę olbrzymią różnicę między podkładami!
Na parterze mam panele QS za ponad 120zł plus podkład, który kosztował nieco ponad 20 zł/m2. Na górze są panele Eggera za 35zł/m2 i częściowo podkład za 6czy 8 zł/m 2 a tam gdzie podłogówka wspomniany Witex. Rożnica słyszalna i to baardzo. Tam gdzie droższy podkład panele zachowują się jak gres, jeśli chodzi o akustykę. Na prawdę nie słychać różnicy. Tam gdzie gorszy podkład, niestety nieco słychać stukanie.

Ekipa, która ukł. panele, mówiła poza tym, że QS był idealny! Każdy panel zrobiony b starannie. Czy to się przełoży na użytkowanie? Tak jak pisałam we wstępie- pewnie okaże się za kilka lat.

Emiljano
14-12-2012, 08:50
Witam,

Czy ktoś ma może panele firmy Parador Trendtime 6 ??

partner-panele.pl
19-12-2012, 13:32
Witam, szukam informacji na temat paneli podłogowych Krono Orginal z serii Variostep Narrow Dąb Alpejski 8199.
Grubość(mm) 8 Struktura struktura rustykalny połysk RG Klasa Ścieralności AC 4 cena zamyka się w 50zł.

Witam. Dekor Dąb Alpejski ze względu na popularność występuje w dwóch kolekcjach. Wspomnianej Variostep Narrow i Sublime.
W kolekcji Variostep Narrow ( wąskie deski ) oferujemy go w cenie 45,90 zł/m2 http://www.partner-panele.pl/290159/panele-podlogowe-dab-alpejski-symbol-8199-ac4-8mm-krono-original-variostep-narrow

Adam-86
23-12-2012, 19:41
A czy ktoś ma te panele, nie ukrywam że cena mnie bardzo zachęciła.
http://www.drzwiipodlogi.vox.pl/kategorie/podlogi,panele_podlogowe/indeks/panele_podlgowe_kronofix_ac3_dab_nevada_311117,134 386/

devileczek
06-01-2013, 21:09
Mój teść położył około 3 lat temu panele Krono Original, nie wiem czy to ta sama seria, ale cena oraz klasa ścieralności ta sama. Po tym okresie wg mnie panele są do wymiany, kolor straciły swoją "świeżość", krawędzie wyraźnie się odznaczają (uniesione), teściowa twierdzi, że nie zmywa mokrą ścierką. W jednym miejscu gdzie stoi fotel strzelił zatrzask i krawędź panela się zapadła. Jestem przed zakupem 120m2 panela, ale w ogóle nie biorę tej firmy pod uwagę.

Kiedys znajomy wszedl na temat jakosci zaiweszenia w jego samochodzie, przeklinal , zarzekal sie ze tego gowna juz nie kupi (jakis Opel). Jakoze w mojej rodzinie same Ople bardzo sie zainteresowalem. Otoz okazalo sie ze pow 100km/h trzesie kierownica, przy hamowaniu sciaga, etc. a ponadto zawieszenie tak slabe ze byle dziura i 'kolo sie urwalo'. Pozniej sie dowedzialem z innego zrodla ze koles hamowal ostro na dzurach, zablokowal kolo, rozwall zawieszenie, a pozniej nikt juz mu tego nie naprawil. Kazdy samochod po takich przejsciach malby zdezelowane zawieszenie. No nie da sie.

Moze podobnie z panelami :
- stracily polysk/kolor bo, byly w samym wejsciu, narazone na piach,
- uniesione krawedzie - moze wylewka byla za wilgotna przed ulozeniem, moze cos sie wylalo a tesciowa bala sie przyznac, moze jest zle zaprojektowane ogrzewane podlogowe, moze tesc zawalil dylatacje,
- strzelil zatrzask, podloga se zapadla - moze podloze bylo nierowne/ zbyt gruby podklad + silny nacisk kol od krzesla, neszczescie gotowe

Przy ukladanu paneli wbrew pozorom mozna zrobic sporo bledow, wydaje se to takie proste ale diabel tkw w szczegolach, kazdy najlepszy material mozna zepsuc. Z ciekawosci zapytam jakie panele wybrales ?

devileczek
06-01-2013, 21:14
A czy ktoś ma te panele, nie ukrywam że cena mnie bardzo zachęciła.
http://www.drzwiipodlogi.vox.pl/kategorie/podlogi,panele_podlogowe/indeks/panele_podlgowe_kronofix_ac3_dab_nevada_311117,134 386/

Kronofix AC3, najmniej szlachetna linia z Krono, gorszego panela chyba ne kupi, dlatego cena taka. Ja bym dorzucil te 5 pln na metrze i kupl cos w AC4 min 7-8mm.

devileczek
06-01-2013, 21:16
Ktos moze ma Brillance Foor ?

Miśka76
09-01-2013, 20:41
Mój teść położył około 3 lat temu panele Krono Original, nie wiem czy to ta sama seria, ale cena oraz klasa ścieralności ta sama. Po tym okresie wg mnie panele są do wymiany, kolor straciły swoją "świeżość", krawędzie wyraźnie się odznaczają (uniesione), teściowa twierdzi, że nie zmywa mokrą ścierką. W jednym miejscu gdzie stoi fotel strzelił zatrzask i krawędź panela się zapadła. Jestem przed zakupem 120m2 panela, ale w ogóle nie biorę tej firmy pod uwagę.

A jaki bierzesz przedział cenowy pod uwagę? U mnie w mieszkaniu i u teściów w domu jest balterio i się fajnie użytkuje. Nie wiem, jak tesciowa, ale ja myję normalnie mokrym mopem, bez przesadnego odsączania i nie miałam nigdy kłopotów. No ale jak pisałam, tu liczą się finanse, bo 120 m to jednak spory wydatek ;)

Miśka76
09-01-2013, 20:45
yhm, ale myślisz, że te same panele (producent, model, kolor) mogą być robione w różnych wersjach tzn. do sklepu internetowego inne i do sieci sprzedaży typu BEL-POL inne?

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale zaczynam wierzyc, że tak jest. Znaczy nie wiem, jak ze sklepami int, ale że inaczej się robi dla małych punktów dystrybucji, a inaczej dla marketów budowlanych. Przekonałam się na drzwiach Pol-Skone :) Jedne z odpadajacą farbą, drugie idealne. Pan ze sklepu potwierdził moje przypuszczenia.

Aedifico
10-01-2013, 06:32
Słyszał ktoś o marce Alpina Floor? Parametrowo bardzo ok, cenowo, bardzo ok, co jest ok bardzo podejrzane:

http://www.swiatpaneli.com/panele-podlogowe-alpina-floor-dab-rustykalny.html


AC5, V-fuga, struktura synchroniczna, clic wymiary: 810x129x12,3mm Opis produktu: typ płyty HDF 900kg/m3 klasa ocieralności: 33/AC5 wymiary: 810 x 129 mm grubość: 12,3 mm struktura: synchroniczna system czyszczenia: Twin Clic paczka: 20szt =2,09 m² paleta 36 pacz. - 75,24m2 gwarancja: 15 lat

Gdzieś musi być haczyk. Strona prodeucenta jest tak enigmatyczne ,że qydaje się,że chińska firma założyła sobie spółkę ,dodałą GMBH a było "niemiecko" i wpycha się na rynek. Z drugiej strony chińczycy jakościowo są coraz lepsi, korea i japonia kiedyś też były kojarzone z tandetą i badziewiem.

w**owe
10-01-2013, 18:56
Nie znam i chyba nie ma sensu poznawać. Po co szukać tak daleko kiedy mamy jedne z najlepszych podłóg drewnianych w europie!!

Miśka76
10-01-2013, 20:25
No nie wiem, czy takie najlepsze. Co do mebli, to się zgodzę, ale podłogi? Po paru latach widać różnicę między panelami polskimi a zagranicznymi.

Aedifico
10-01-2013, 21:14
Nie znam i chyba nie ma sensu poznawać. Po co szukać tak daleko kiedy mamy jedne z najlepszych podłóg drewnianych w europie!!

Nie potrzebuję dostawać zawału ja mi się "decha" wgniecie.

w**owe
15-01-2013, 15:34
Zawału? To kiepska sprawa jeżeli taki drobiazg może cię wykończyć ;) Obawiam się, że prędzej zaszkodzi ta chemia, którą ładują w te chińskie panele laminowane dlatego zdecydowanie wolę naturalne drewno i tyle.

Aedifico
15-01-2013, 19:03
Zawału? To kiepska sprawa jeżeli taki drobiazg może cię wykończyć ;) Obawiam się, że prędzej zaszkodzi ta chemia, którą ładują w te chińskie panele laminowane dlatego zdecydowanie wolę naturalne drewno i tyle.

Wykończy to nas to co jemy i pijemy prędzej.

Temat nie o tym co kto lubi tylko o panelach w więc pytam o panel, jabym się interesował drewnem to był pisał pytanie o drewno. Pozdrawiam.

sailor_man
18-01-2013, 10:13
Witam,
planuję zakup około 100m2 paneli Balterio Stretto Dąb Toskański 696 (AC4, 8mm, http://www.balterio.pl/pl/pl/laminate_floor/stretto). Katalogowo kosztują 89,95 a mogę je kupić za 75zł.
Będą położone w małym pokoju gościnnym (11m2) oraz na całym pietrze (dwa pokoje dzieci, korytarz, sypialnia i garderoba).
Co sądzicie o tych panelach? Czy jest to dobry wybór, czy może wybrać panele Egger? (jaki model?)
Dodam, że w domu nie będzie zwierząt, ale jest dwójka dzieciaczków, które na pewno będą jeździły na hulajnodze :)

Pozdrawiam,
sailor_man

wikula7
18-01-2013, 14:53
Balterio to bardzo dobry wybór - jest to jeden z liderów w branży paneli laminowanych .
Na pewno będzie lepszy niż Egger .
Musisz tylko wiedzieć , że na ciemnych panelach znacznie bardziej będzie widać rysy niż na jaśniejszych dekorach .
Pozdrawiam

analiza
19-01-2013, 22:52
Ponieważ ciężko mi znaleźć odpowiedź na nurtujące mnie kwestie postanowiłam odezwać się tutaj :) mam nadzieję, że znajdzie się jakaś pomnocna / doświadczona osoba, która będzie potrafiła doradzić :)

jesteśmy w trakcje generalnego remontu domu (narazie tylko parter). Od samego początku zakładaliśmy położenie paneli w całym domu oprócz łazienki - w tym kuchnia, ganek itp. Do tej pory jesteśmy zadowoleni z paneli Kronopol Platinium (Dąb Barnwell - https://www.google.pl/search?hl=pl&rlz=1C1SAVI_enPL507PL507&q=D%C4%85b+Barnwell+kronopol+platinium+opinie+foru m&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.41248874,d.Yms&biw=1241&bih=606&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=xQr7UN-5LYj6sgbP_oCYBw) .
Od kilku lat mamy próbkę ich trwałości - nie wypaczają się mimo traktowania "normalnym" mopem.

Po wizycie w Komforcie jednak pan doradca stanowczo odradził krono, nagadał sporo o gęstości płyty panela i doradził podobny kolor z [B]Eggera - dąb arlington https://www.google.pl/search?hl=pl&rlz=1C1SAVI_enPL507PL507&q=D%C4%85b+Barnwell&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.41248874,d.Yms&biw=1241&bih=606&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=6BP7UI6yBoiDtAb0l4GYCA#um=1&hl=pl&tbo=d&rlz=1C1SAVI_enPL507PL507&tbm=isch&spell=1&q=egger+d%C4%85b+arlington+ciemny&sa=X&ei=OBT7UOb_LYmE4ASlmYDgCw&ved=0CEsQBSgA&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.41248874,d.bGE&fp=9576deebeb8a1faa&biw=1241&bih=606 -

różnica w wyglądzie właściwie nas nie martwi bo jest minimalna ale chciałam się dowiedzieć czy macie jakieś doświadczenia z tymi firmami ?

Na forum wiele osób chwali Eggera więc może doradca z komfortu ma rację, ale chciałam się dowiedzieć czy może mi ktoś powiedzieć jak zachowują się panele tej firmy po kilku latach? Zwłaszcza że mogę śmiało powiedzieć że po kilku latach krono platinium wygląda jak pierwszy dzień po założeniu, rys nie widać a przez 2 lata pomieszczenie pełniło fukcje jadalni, jedynie jeden panel lekko się rozsunął, reszta jak najbardziej w porządku.

w**owe
23-01-2013, 12:33
A jaka jest różnica w cenie? Bo może o to chodzi? Sprawdź kto daje dłuższą gwarancję itp.

mrozik82
30-01-2013, 20:55
witam na forum !!!

OD razu pisze ze jestem totalnym laikiem w kladzeniu paneli podlogowych itp.Niedawno kupilem dom,chcialbym polozyc w nim panele podlogowe.Mam pare pytan:

W calym domu posiadam listwy

http://i48.tinypic.com/23i9r8j.jpg

Czy musze je zrywac,a jesli jak zerwe to czy moge je wykorzystac po zalozeniu paneli.Poprosze o jakies propozycje.najlepiej by bylo jakbym nie musial z nimi nic robic :)

To samo tyczy sie progow

http://i48.tinypic.com/15i46ra.jpg

pytanie j/w.Mam je przy kazdym wejsciu do pokoju.

Posiadam tez szafy zabudowane czy pod nimi tez musze klasc listwy??

http://i48.tinypic.com/f5ax4z.jpg

Dziekuje za odpowiedzi :)

devileczek
31-01-2013, 00:03
Mrozik82,

Listwy przyscienne raczej do usuniecia, to one wlasnie zakrywaja dylatacje (szpare) pomiedzy panelem a sciana, jak rowniez niedoskonalosci ciecia paneli. Jak juz je oderwiesz, to nie wiadomo jak bedzie wygladac sciana, moze bedziesz musial zastosowac wyzsza, zeby zakryc slad po starej listwie.

Panel+podklad bedzie raczej wyzszy niz wykladzina, ktora masz. Moze uda Ci sie wykorzystac te listwy przypodlogowe. ponadto w progach sprawdz czy nie bedziesz musial podcinac skrzydla drzwiowego. Gdy zrobisz dylatacje pomiedzy pomieszczeniami i umiescisz listwe dylatacyjna, moze sie okazac ze bedzie trzec.

Poza tym podoba mi sie Twoja wykladzina. Miekka,cicha, ciepla, troche jasna. Czemu chcesz ja wywalic ?

mrozik82
31-01-2013, 20:37
@devileczek

Wiem,mi dywan tez sie podoba.Ale po przeprowadzce moj 2,5 letni syn zaczal strasznie kaszlec.Po pol roku kaszlu zrobilismy testy alergiczne i okazalo sie,ze ma uczulenie na psa,ktorego nie mamy.Takze wszystko wskazuje ,ze siersc musi byc w dywanie i tak nam powiedzieli w szpitalu.Dom jest z 1984r i nie wiadomo ile te dywany tu leza.Sa tez troche poplamione - wiec wymiana na 100% :)

A jak z tymi szafami zabudowanymi(foto3) pod nimi tez klasc listwe???

devileczek
31-01-2013, 21:29
Osobiście do nowej podłogi zalozylbym nowe listwy. Jeśli nie planujesz rozbiórki szafy, to dojedz panelami i poloz listwy

Pawel_krak
03-02-2013, 20:14
Witam !
Na nasz rynek wchodzi zupełnie nieznana większości firma - szwajcarski Floover.
Musze przyznać,że oferta jesli chodzi o podłogi panelowe, ale nie jest to typowy laminat) jest niesamowita - i to zarówno pod względem jakości jak i wyboru dekorów - począwszy od drewnianych cementowych, ceramicznych, poprzez plecione PCV ( wooven) po Realstone ( czyli kamień),
Warstwę ścieralną stanowi vinyl o grubości od 0,3 do 0, 7 mm ( w zależności od miejsca zastosowania)lub w przypadku podłóg przeznaczonych do mieszkań tzw" hot coating" czyli poliuretan nakładany na gorąco. Panele mogą mieć rdzeń z płyty HDF, ze zintegrowanym podkładem tłumiacym z korka lub z całkowicie wodoodpornego vinylu gdybyśmy na przykład chcieli zamontować je w narażonym na ciągłe działanie wody pomieszczeniu ( łazienka, kuchnia, basen etc) . Piszę o tym bo wiele osób pyta nas o tego typu nowe rozwiązania a...sam wiem jak trudno jest teraz znaleźć na rynku coś oryginalengo i niepowtarzalnego. i co najważniejsze...produkowanego w EU:)
167365

HAL9000
03-02-2013, 21:30
Witam. Dekor Dąb Alpejski ze względu na popularność występuje w dwóch kolekcjach. Wspomnianej Variostep Narrow i Sublime.
W kolekcji Variostep Narrow ( wąskie deski ) oferujemy go w cenie 45,90 zł/m2 http://www.partner-panele.pl/290159/panele-podlogowe-dab-alpejski-symbol-8199-ac4-8mm-krono-original-variostep-narrow
A z czego wynika ta różnica w cenie na korzyść wersji Sublime? I jeszcze pytanie - wersja Sublime ma 10 mm grubości - jak z akustyką i zachowaniem nad ogrzewaniem podłogowym?

costaadeje
03-02-2013, 21:42
Forumowicze pomóżcie, podrzućcie pomysł. Mamy położone panele, listwy również, ale trzeba jeszcze jakoś zakończyć panele pod oknami.
Jakiś pomysł? bo te listwy przypodłogowe od paneli są za wysokie, może istnieje coś na rynku niższego?
167389

Pawel_krak
04-02-2013, 19:57
najprostsze rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy to ćwierćwałek. albo aluminiowa lub oklejona listwa krawędziowa. Swego czasu miała takie listwy w ofercie firma Duri. Ostatnio znów gdzieś widziałem ich stojak. albo zobacz na www.listwy-dekoracyjne.pl - może tam znajdziesz jakieś rozwiązanie. może to być np. biały ćweirćwałek z duropolimeru.

Radziej3city
04-02-2013, 20:24
Forumowicze pomóżcie, podrzućcie pomysł. Mamy położone panele, listwy również, ale trzeba jeszcze jakoś zakończyć panele pod oknami.
Jakiś pomysł? bo te listwy przypodłogowe od paneli są za wysokie, może istnieje coś na rynku niższego?
167389

Kup katownik aluminiowy okleinowany w kolorze paneli i przyklej go na pattex.

costaadeje
05-02-2013, 22:08
Dzięki za rady, wczoraj kupiliśmy ćwierćwałek 10x10 w kolorze paneli, dziś zamontowaliśmy na pattex. Wygląda dobrze ;)

Teraz mam drugie pytanie, czy do połączenia panela z kaflem zostaje tylko listwa T? Czy jest jeszcze jakieś rozwiązanie? Kupiliśmy listwy półokrągłe, lecz niestety ich nie da się połączyć na łączeniach kątowych.

167942

tomek67
05-02-2013, 22:49
jest też listwa Z

costaadeje
06-02-2013, 10:14
jest też listwa Z

Już mamy położone kafle i panele (z reszta widać, że jest fuga) :)

tomek67
06-02-2013, 18:11
to co macie tylko fugę?

costaadeje
06-02-2013, 21:09
to co macie tylko fugę?

No i kafle, przecież widać ;)

Teraz rozwiązany, kupiliśmy płaskiee listwy.

Mirabillis
07-02-2013, 00:22
Ja sie zdecydowałam na Tarketta Tobacco Sherwood z v- fugą.Polecił mi te firme znajomy ,jest zadowolony sam takie ma u siebie i chwali.

w**owe
07-02-2013, 10:46
Dzięki za rady, wczoraj kupiliśmy ćwierćwałek 10x10 w kolorze paneli, dziś zamontowaliśmy na pattex. Wygląda dobrze ;)

Teraz mam drugie pytanie, czy do połączenia panela z kaflem zostaje tylko listwa T? Czy jest jeszcze jakieś rozwiązanie? Kupiliśmy listwy półokrągłe, lecz niestety ich nie da się połączyć na łączeniach kątowych.

167942

Między panele a płytki daje się taki elastyczny korek. Nie potrzeba żadnej listwy (pod warunkiem, że zarówno płytki jak i panele są w miarę równo przycięte)

tomek67
07-02-2013, 18:48
Ale czy na pewno? jeśli panel od ściany ma mieć dylatację 8-10 mm to ile powinno być korka? kafelki zachowują się jak ściana dlatego też daje się listwy T lub Z po to aby zapewnić luz technologiczny.

U siebie chciałbym zrezygnować z maskownic T, Z etc tak aby wszystko było na równo tylko jak to zrobić?

costaadeje
07-02-2013, 20:18
No wlaśnie u nas panele nie zostały równo ucięte.

Przykleiliśmy listwy które miały połączyć panel z kaflem i odchodzą.

devileczek
09-02-2013, 20:22
Między panele a płytki daje się taki elastyczny korek. Nie potrzeba żadnej listwy (pod warunkiem, że zarówno płytki jak i panele są w miarę równo przycięte)

Zgodnie ze sztuka, NIE DAJE SIE DYLATACJI KORKOWEJ, pomiedzy plywajaca podloge typu panele a plytki. Takie rozwiazanie stosuje sie tylko przy parkietach klejonych do jastrychu. Panele potrzebuja miejsca zeby sie przemieszczac, panele po cieciu zawsze maja wyszczerbione krawedzie ( im bardziej profesjonalne narzedzie tym mniej widac), to trzeba czyms przykryc, panele uklada sie na macie/piance a wiec podloga pracuje gora-dol przy chodzeniu ( nawet ten 1mm), z czasem taka korkowa dylatacja moze wysunac sie ku gorze. Na forum wielokrotnie przetrzegano przed stosowaniem korka jako polaczenia paneli i plytek. Najlepsza pozostaje listwa T, przy odrobinie szczescia i dokladnosci wystarczy szeroka na 15mm.

Olenka717 pokazala taka oto listwe, nie wyglada zle i u mnie bedzie podobnie.

http://lh5.ggpht.com/_aoXYe4O3jlM/S-pXfZDhKMI/AAAAAAAAAXc/uffyRpxwbYI/s640/P5114411.JPG

Sporo na ten temat jest w linku ponizej
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?111628-WSZYSTKO-o-%C5%82%C4%85czeniu-paneli-drewna-parkietu-z-gresem-p%C5%82ytkami-glazur%C4%85/page31

w**owe
13-02-2013, 16:33
Szczerze mówiąc nie uważam żeby to wyglądało dobrze. Jeżeli się decydujesz na panele laminowane to faktycznie nie ma znaczenia bo listwa też jest z okleiny natomiast przy drewnianych panelach widać różnicę więc lepiej je przykleić a szczelinę między nimi a płytkami wypełnić korkiem w płynie tak jak w przypadku litej deski.

devileczek
13-02-2013, 17:56
Gusta i gusciki. Mnie wąskie listwy nie przeszkadzaja. Praktycznie są niezauwazalne, chyba że ktoś ma fisia na ich punkcie albo robi w branży. Osobiście nie jestem zwolennikiem laczen krzywoliniowych, robi sie mnóstwo trojkacikow, drobnych kawałków, nie podoba mi sie to. Ale taka moda.

rocket
14-02-2013, 01:25
Moda modą, a styl stylem! To połączenie nie wygląda dobrze, sprawia wrażenie zupełnie przypadkowego...

devileczek
14-02-2013, 12:28
Moda modą, a styl stylem! To połączenie nie wygląda dobrze, sprawia wrażenie zupełnie przypadkowego...

Czy ta przypadkowosc Twoim zdaniem wynika z typu zastosowanej listwy, zastosowanych materialow , kolorystyki dwoch rodzajow podlog, czy tez moze krzywoliniowy ksztalt polaczenia ? Tak jak pisalem dla mnie najbardziej rzucaja sie w oczy te male docinane trojkaty, dlatego jestem na nie dla krzywoliniowych laczen. Natomiast listwa sama w sobie mi sie podoba, jest waska w przeciwienstwie do szerokich plaskich aluminiowych lub zlotych, tak czesto stosowanych. Ponadto lepsi producenci paneli oferuja listwy przyscienne i dylatacyjne w kolorze i wzorze paneli, co dodatkowo polepsza efekt.

Czy mozna prosic o zdjecia takich stylowych i nieprzypadkowych polaczen panel-gres/plytka ? Bez sarkazmu, bez wymadrzania sie czy podtekstow, musze wykonac takie polaczenie wokol kominka i sam szukam inspiracji.

zieli
14-02-2013, 13:16
Czy mozna prosic o zdjecia takich stylowych i nieprzypadkowych polaczen panel-gres/plytka ? Bez sarkazmu, bez wymadrzania sie czy podtekstow, musze wykonac takie polaczenie wokol kominka i sam szukam inspiracji.

Ja tez z przyjemnością zobaczę:yes:

Miśka76
17-02-2013, 20:29
Szczerze mówiąc nie uważam żeby to wyglądało dobrze. Jeżeli się decydujesz na panele laminowane to faktycznie nie ma znaczenia bo listwa też jest z okleiny natomiast przy drewnianych panelach widać różnicę więc lepiej je przykleić a szczelinę między nimi a płytkami wypełnić korkiem w płynie tak jak w przypadku litej deski.

Mnie też się średnio podoba, ale nie ze względu na listwę, tylko połączenie kolorystyczne. JA bym wolała np jasny gres i panel wenge afrykańskie albo odwrotnie. Tak kontrastowo.

sylwia&paweł
21-02-2013, 10:04
Witam, czy ktoś ma położone panele Balterio Tradition Sculpture kolor Dąb stary satynowy 467 ? Jestem ciekawa jak w realu wyglądaja na większej powierzchni.... Opcjonalnie dąb Liberty również Balterio.

b2211
24-02-2013, 10:38
Coś dla znawców. Lepiej kupić polskie panele AC5 10mm Krono Orginal czy też AC4 8mm Quick-Step, Arbiton, Balterio.

hubi2000
24-02-2013, 12:49
firma artens w lerua maja dosc duzy wybór paneli z tej firmy ktoś to kupował kładł użytkował ??
pytam bo wpadł mi w oko ich wzór ?? a nie mam zdania
pozdrawiam

devileczek
24-02-2013, 14:21
Coś dla znawców. Lepiej kupić polskie panele AC5 10mm Krono Orginal czy też AC4 8mm Quick-Step, Arbiton, Balterio.

Hmmm, to tak jak z autami...male niszowe Audi A3 czy topowy model Opla Insignia lub Zafira ? Audi czy Opel ? Podobnie z panelami. Krono Oryginal ma modele AC5 z topowej polki , ma tez Brilliance Floor w cenie 50-70PLN/m2, W tych cenach zaczynaja sie ( a moze jeszcze nie) najslabsze modele Quickstepa czy Balterio. Marki szlachetne, ale model moze byc niszowy, wiec jakoscia czy parametrami niekoniecznie lepszy od Krono. Druga sprawa to akscesoria jak np listwy. W Quickstepie zaplacisz drugie tyle co w Krono.

b2211
24-02-2013, 14:27
Przyznam że chodzi mi głównie o jakość i parametry czyli trwałość. Czy lepsze panele są od Krono Orginal czy też od Kronopol.

w**owe
26-02-2013, 18:28
Tyle opinii ilu użytkowników. Ja w ogóle nie uznaje laminatów tylko drewno więc mogę doradzić w tej kwestii jak by co.

b2211
26-02-2013, 20:07
Tyle opinii ilu użytkowników. Ja w ogóle nie uznaje laminatów tylko drewno więc mogę doradzić w tej kwestii jak by co.
A czemu to nie uznajemy laminatów. Jakieś konkrety za drewnem a przeciw laminatom.

devileczek
27-02-2013, 16:50
[QUOTE=b2211;5844302]A czemu to nie uznajemy laminatów. Jakieś konkrety za drewnem a przeciw laminatom.[/QUOT

B2211, proszę nie prowokuj wo**we do udowadnianie wyższości drewna nad panelami. Było to juz setki razy.

Wo**we, proszę zauważyć że to wątek o panelach, opinie na temat podłóg drewnianych są gdzie indziej

b2211
27-02-2013, 21:18
dobra dobra już się nie odzywam :) a mogło być tak ciekawie :bash:

w**owe
07-03-2013, 18:33
Spokojnie, nie będę udowadniać wyższości drewna nad laminatem bo jest oczywista ;)

devileczek
07-03-2013, 22:09
Spokojnie, nie będę udowadniać wyższości drewna nad laminatem bo jest oczywista ;)

Widocznie cos jednak jest na rzeczy, bo caly czas o tym biadolisz na watku o panelach :) Kogo intersuje Twoja czy inna opinia na temat drewna, tu zagladaja ludzie zainteresowani PANELAMI. Czy to tak trudno zrozumiec ?

sylwia&paweł
08-03-2013, 08:21
Widocznie cos jednak jest na rzeczy, bo caly czas o tym biadolisz na watku o panelach :) Kogo intersuje Twoja czy inna opinia na temat drewna, tu zagladaja ludzie zainteresowani PANELAMI. Czy to tak trudno zrozumiec ?

Najwyraźniej zdolność pojmowania rzeczy oczywistych jest ponad siły obecnego tu miłośnika drewna :wiggle:

marynata
18-03-2013, 22:51
Ludzie kochane-jaka jest optymalna wielkość/długość/szerokość podłogi z paneli bez dylatacji z ewentualnymi szerokimi przejściami?
Każdy mówi co innego.Wykonawca przekonuje że 40 metrów w całości,niektórzy piszą 8 długości/6 szerokości,a niektórzy skupiają się na samej długości pozwalając układać 12 metrów.Producenci oczywiście mają różne opinie.
Na co zwracać uwagę przy układaniu paneli całościowo na jednym piętrze?

devileczek
19-03-2013, 06:18
Przede wszystkim sprawdzilbym co mowi producent panela. W praktyce sa tacy, co daja podloge w jednym kawalku, nawet bez dylatacji w drzwiach pomiedzy pomieszczeniami. Ja jednak takim optymista bym nie byl, szczegolnie jesli jest ogrzewanie podlogowe lub mozliwosc zamoczenia ( kwiaty/kuchnia/akwarium etc).
Pamietaj ze przecietna listwa jest 1000x ladniejsza niz szpara czy wybrzuszenie w podlodze/zniszczona krawedz panela. To jest troche jak loteria, albo sie uda albo nie. Zdylatowana podloga daje Ci gwarancje ze bedzie OK. U mnie bedzie w jednym kawalku 7mb x 8mb ( w ksztalcie litery U), przy czym dylatacje od sciany min 1cm - 1.5cm.

Warto zwrocic uwage, z ktorej strony zaczynasz ukladanie, szczegolnie jak jest uklad 'U', bo zamki ida w jednym kierunku. Warto przymierzyc panele przed ukladaniem, zeby w najbardziejreprezentatywnych miejscach nie wyszly jakies babole/scinki etc. Napewno jest wiecej planowania.

marynata
19-03-2013, 09:37
Krono w instrukcji dla podłóg z ogrzewaniem podłogowym pisze tak
"W pomieszczeniach o długości lub szerokości przekraczającej 8 metrów trzeba koniecznie wykonać szczeliny dylatacyjne(o min szerokości 2 cm).Tej zasady należy także przestrzegać w kilku połączonych ze sobą pomieszczeniach."
Znowu w instrukcji ogólnej jest
"Pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami i w pomieszczeniach o długości lub szerokości przekraczającej 8 m bieżących bądź większych niż 40 m2 trzeba wykonać szczeliny dylatacyjne o minimalnej szerokości 20 mm"

devileczek
19-03-2013, 15:44
No i mysle, ze tak trzeba robic, jak zaleca producent. Jednakze te zalecenia sa pewnie z pewnym marginesem bezpieczenstwa. Czy to bedzie 40 czy 50m2 moze nie miec wiekszego znaczenia. Warto tez zastanowic sie nad ciezkimi meblami czy innymi sprzetami ktore docisna plywajaca podloge i uniemozliwia swobodne 'plywanie'. Ja mam duze akwarium, bedzie wazyc ponad 500kg, tam gdzie bedzie stac podloga nie drgnie.

Akamil
21-03-2013, 20:47
Witam
Potrzebuje waszej pomocy w sprawie wykonania dylatacji...

W załączniku wklejam "projekt" mieszkania z jego wymiarami...
Proszę mi podpowiedzieć gdzie najlepiej zrobić dylatacje podłogi. *Miejsce kładzenia paneli zaznaczone na żółto)

Chciałbym położyć panele w ciągłości aby nie było przerwy ale po opiniach sam już nie wiem czy powierzchnia nie jest za duża

Całkowita powierzchnia do położenia paneli to ok: 32 m2

Panele grubość 8mm :)

Będę wdzięczny za każdą pomoc

devileczek
21-03-2013, 21:17
Akamil,

Ekspertem nie jestem, ale moze przynajmniej uda sie sprowokowac znawcow tematu i praktykow. Gdybym mial to robic sam to rozwazalbym dwa sposoby:

1. kladzenie od gory ( tam gdzie te dwa okna ) w doł bez dylatacji
2. kladzenie od gory ( tam gdzie te dwa okna ) z dylatacja, ktora wypadlaby jako przedluzenie scianki o dlugosci 257cm
3. kladzenie od prawej do lewej, z dylatacja w tym samym miejscu co w pkt 2.
Optycznie wyszloby chyba najlepiej, ze wzgledu na wspomniane wyzej dwa okna jak i przejscie w drzwiach do malego pomieszczenia

Mnie dylatacje i listwy nie przerazaja, pod warunkiem ze sa dobrze dobrane, wiec bylbym za rozwiazaniem nr 3

Podlogi masz 32m2, ale pomieszczenie to tak jak 36m2 (6x6), teoretycznie miesci sie w dopuszczalnych granicach zxarowno pod wzgledem powierzchni jak i dlugosci. Z tym ze te limity podawane sa dla jednego prostokata, tutaj jest inna sytuacja bo sa scianki/przejscia/ wystepuje 100cm kiszka ( przejscie/korytarzyk), to wszystko bedzie pracowac inaczej niz jeden zwarty prostokat o wymiarach 6mx6m.

Akamil
21-03-2013, 21:29
Akamil,


2. kladzenie od gory ( tam gdzie te dwa okna ) z dylatacja, ktora wypadlaby jako przedluzenie scianki o dlugosci 257cm



Tez myślałem właśnie o takim rozwiązaniu :) aby zrobić dylatacje właśnie w tym małym przejściu. Tylko nie wiem czy jest sens właśnie tam, czy nie lepiej zrobić w drzwiach do mniejszego pokoju


Dzięki kolego za szybko odpowiedz ...

devileczek
21-03-2013, 22:30
Tez myślałem właśnie o takim rozwiązaniu :) aby zrobić dylatacje właśnie w tym małym przejściu. Tylko nie wiem czy jest sens właśnie tam, czy nie lepiej zrobić w drzwiach do mniejszego pokoju


Dzięki kolego za szybko odpowiedz ...

No coz, im bardziej zdylatowane powierzchnie tym bezpieczniej. Wydaje mi sie , ze dylatacja w korytarzu jest najbardziej istotna, zgodnie ze sztuka powinny byc tez w przejsciach do innych pomieszczen, ale jak ktos bardzo upiera sie do podlogi bez dylatacji, to jego ryzyko. Na reklamacje w przypadku klopotow raczej bym nie liczyl.

Dylatacja w korytarzu jako przedluzenie lini sciany ma najwiekszy sens, bo w tej lini podloga jest juz zdylatowana od sciany, im powierzchnia podlogi bardziej przypominaja prostokaty z czteroma kątami, tym lepiej.

Ja bym proponowal mimo wszystko przynajmniej te jedna w korytarzu. Warto zwrocic uwage na rozwiazania systemowe producentow ( panel/listwy/dylatacje w jednym kolorze i wzorze)

marynata
22-03-2013, 20:05
Tak jak poczytuję po forach,to dylatację na upartego można zrobić już w położonej podłodze(jak wstanie).
Mnie się marzy 60 metrów i to niestety nawet nie w jednym prostokącie.A miejscami podłoga będzie mocno przyciśnięta(np lodówka).
No cóż,trudno,nie wszystko można mieć-kroję :)

devileczek
22-03-2013, 21:02
Tak jak poczytuję po forach,to dylatację na upartego można zrobić już w położonej podłodze(jak wstanie).
Mnie się marzy 60 metrów i to niestety nawet nie w jednym prostokącie.A miejscami podłoga będzie mocno przyciśnięta(np lodówka).
No cóż,trudno,nie wszystko można mieć-kroję :)

Na upartego to mozna wszystko, pomyslowosc Polakow nie zna granic... niestety to tylko amatorszczyzna, ktora ten kraj jest przerosniety :(

Aedifico
22-03-2013, 21:34
Witam, przymierzam się do:

Panele podłogowe Dąb Heidelberg AC4 10mm symbol 26361 Sensa Prestige ktoś posiada Sensę i jakie są opinie ?

Dede85
23-03-2013, 18:42
Witam.
Co sądzicie o panelach podłogowych AC4 , 7 mm. z promocji Leroy M. ;)

DĄB MURANO KRONOORIGINAL ( na opakowaniu pisze "Art Floor" ? )
http://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/panele-deski-parkiety/panele-podlogowe/panel-podlogowy-laminowany-dab-murano-kronooriginal,p194270,l188.html

Planuję je położyć w pomieszczeniach na poddaszu.

Dodam że szukam paneli w miarę tanich, ale o przyzwoitej jakości - na te jest 15 lat gwarancji, więc mimo małej grubości i bardzo niskiej ceny powinny chyba trochę wytrzymać ???

Akamil
01-04-2013, 12:12
Witam może ktoś z was miał do czynienia z panelami

Classen City Dąb Alaska (30034)
AC 4
7mm

Mam również pytanie czy spotkaliście się z podróbkami paneli Classen :)

Pozdrawiam

EmKa88
01-04-2013, 12:37
Ja nie kupuję podróbek niczego.Co do paneli Classen też rozważałem ale teraz bliżej mi do zakupu Eggera albo Voxa. Wszystko kwestia co się urodzi jak skończę ściany i zabudowę w korytarzu.Póki co czytam i zbieram opinie.

proletariat
01-04-2013, 19:17
Ja nie kupuję podróbek niczego.Co do paneli Classen też rozważałem ale teraz bliżej mi do zakupu Eggera albo Voxa. Wszystko kwestia co się urodzi jak skończę ściany i zabudowę w korytarzu.Póki co czytam i zbieram opinie.


W tej cenie są OK. Kładłem zarówno Alaskę jak i dąb murano i powiem szczerze, że każdy panel jest do siebie podobny w tym przedziale cenowym. Jeśli będą dobrze położone na równej powierzchni i dobrym podkładzie, nie zalane oraz nie narażone na zbytnie działania atmosferyczne to będą one leżeć dość długo. Trzeba też pamiętać o tym, że jak się dba tak się ma:) Najwięcej zależy od naszego użytkowania paneli. Pozdrawiam

Franzelot
05-04-2013, 23:08
Niestety na 180m2 nie położę paneli za 80-100PLN za m2, dlatego pozostają mi tańsze wersje do 40PLN/m2. I tutaj moje pytanie Krono czy Classen? Do tej pory co wujek google napisał to zdecydowanie Classen, tym bardziej, że właśnie dzisiaj znalazłem kolor, który Nam odpowiada za 32PLN/m2 Classen AC5 30 lat gwarancji. Co Wy na to??
Jestem w trakcie lektury tych 30 stron, dlatego wolałem napisać.
Pozdrawiam.
Kupiłem 220m2 (zawsze resztę można oddać) za 33.90/m2 ze zniżką 5% w Leroyu, dostali jakąś partię paneli Classen. Dobry stosunek ceny do jakości, ale fotki znalazłem dopiero u ruskich (http://laminat-lider.ru/laminat/classen-germaniya/kollektsiya-trio-grande-33-klass/yasen-vichentsa-32162-laminat-classen-kollektsiya-trio-grande-33-klass.html), które w miarę oddają naturalny widok, miejmy nadzieję, że będą się dobrze sprawowały.

Pawel_krak
08-04-2013, 21:54
Jeśli interesują Was panele, które można układać na dużych powierzchniach( do 400 mkw ( długość boku do 20 mb)lub w pomieszczeniach o "podwyższonym ryzyku" zalania( kuchnie, okolice basenów, jacuzzi,łazienki etc) to rozwiązaniem jest np panel na rdzeniu z czystego PVC - Floover Splash h2o. Nie ma żadnego ryzyka,że coś się wyłódkuje, spęcznieje bo rdzeń jest w 100 % wodoodporny.
Dostępne są panele w dwóch wersjach grubości - 5,1 i 9,5 mm. Wybór dekorów wykonanych z winylu - 81 - pocz ąwszy od dekorów drewnianych poprzez cermaikę, cement, metallic do tkanego winylu. wszystko to można zobaczyć www.floover.com

marynata
10-04-2013, 15:09
Jeśli interesują Was panele, które można układać na dużych powierzchniach( do 400 mkw ( długość boku do 20 mb)lub w pomieszczeniach o "podwyższonym ryzyku" zalania( kuchnie, okolice basenów, jacuzzi,łazienki etc) to rozwiązaniem jest np panel na rdzeniu z czystego PVC - Floover Splash h2o. Nie ma żadnego ryzyka,że coś się wyłódkuje, spęcznieje bo rdzeń jest w 100 % wodoodporny.
Dostępne są panele w dwóch wersjach grubości - 5,1 i 9,5 mm. Wybór dekorów wykonanych z winylu - 81 - pocz ąwszy od dekorów drewnianych poprzez cermaikę, cement, metallic do tkanego winylu. wszystko to można zobaczyć www.floover.com

A gdzie to można w Polsce kupić i ile ta przyjemność kosztuje?

jaremy
10-04-2013, 15:27
A co powiedzie o panelach Quickstepa UW1538.

Trochę cena mnie przyprawia o zawrót głowy.
P.S. A może polecicie podobny panel kolorystyczny tyle że tańszy i równie dobry.

Margulka
10-04-2013, 17:57
Ludzie kochane-jaka jest optymalna wielkość/długość/szerokość podłogi z paneli bez dylatacji z ewentualnymi szerokimi przejściami?
Każdy mówi co innego.Wykonawca przekonuje że 40 metrów w całości,niektórzy piszą 8 długości/6 szerokości,a niektórzy skupiają się na samej długości pozwalając układać 12 metrów.Producenci oczywiście mają różne opinie.
Na co zwracać uwagę przy układaniu paneli całościowo na jednym piętrze?

To zależy od producenta. Na przykład Quick-Step pisze, że należy pozostawić szczeliny dylatacyjne co 13 metrów na długości i szerokości.

Pawel_krak
10-04-2013, 23:12
A gdzie to można w Polsce kupić i ile ta przyjemność kosztuje?
Wyłącznym dystrybutorem jest w Polsce firma kopp. http://www.podlogi-kopp.pl/produkty.php?lang=pl&id_strony=693

Ale jesli chodzi i panele to nie wszystko...w ofercie fabryki LICO ze Szwajcarii są też i inne niesamowite rzeczy GIKO LL - płyta gispowo włóknowa z dekorami z naturalnego kamienia ( realstone) http://www.lico.ch/en/realstone

http://www.lico.ch/en/giko

EmKa88
28-04-2013, 13:15
A ja w piątek zamówiłem panele, miałem w planach kłaść sam , ale jak mi przeliczyli w sklepie to taniej wyszło kupić z montażem. W sumie jeden problem mniej.Żona wybrała kolor - i będą te
http://www.drzwiipodlogi.vox.pl/kategorie/podlogi,panele_podlogowe/indeks/panele_podlogowe_best_8_ac4_dab_tabacco_royal,2029 98/

devileczek
29-04-2013, 09:41
A ja w piątek zamówiłem panele, miałem w planach kłaść sam , ale jak mi przeliczyli w sklepie to taniej wyszło kupić z montażem. W sumie jeden problem mniej.Żona wybrała kolor - i będą te
http://www.drzwiipodlogi.vox.pl/kategorie/podlogi,panele_podlogowe/indeks/panele_podlogowe_best_8_ac4_dab_tabacco_royal,2029 98/

Z montazem sprzedaja panele na 8% VAT a nie 23%, cena praktycznie pozostaje dla Ciebie ta sama. Tu nie ma nic za darmo. Im drozsze panele tym bardziej im sie to oplaca. Natomiast jak budujesz dom, to roznice VAT 23%-8% mozesz odebrac sam z US.

jaremy
27-05-2013, 13:12
a możecie polecić w rozsądnej cenie białe listwy mdf

partner-panele.pl
28-05-2013, 12:07
a możecie polecić w rozsądnej cenie białe listwy mdf

Dzień dobry, polecamy białe listwy MDF z Classena w cenie 22,50 zł
Link do oferty - http://www.partner-panele.pl/521688/listwy-przypodlogowe-mdf-classen-fuxx-nowosc
W razie jakiś pytań jesteśmy do Pana dyspozycji.
Pozdrawiam

proletariat
29-05-2013, 14:54
Ja za to polecam listwy MDF firmy NOVART. które ponoć w odróżnieniu do innych są pokryte okleiną z melaminą, która stanowi dodatkową warstwę ochronną i śmiało można je malować bez żadnych konsekwencji.

kakusek
05-06-2013, 00:22
Prosze o informacje czy mozna przechowywac panele podlogowe w nieogrzewanym domu w czasie zimy? Przypuszczam ze czasami temperatura moze byc ponizej 0. Chcialabym juz treaz kupic troche materialow wykonczeniowych ale z ukladaniem ruszylabym dopiero na wiosne i mam dylemat czy minuoswe temperatury zaszkodza zapakowanym panelom?

w**owe
05-06-2013, 16:23
Wszystko zależy od tego jakie to będą panele? Najlepiej sprawdzić u producenta.

kindyk
11-06-2013, 22:18
Odnośnie podłogi, to pamiętajcie o jednej rzeczy. Ja się dopiero w ostatniej chwili dowiedziałem, przed wylewką, że jak jest kominek, to warto wyprowadzić rurę na zewnątrz, żeby było ujście kominka. Mi dopiero facet od posadzek o tym powiedział, jak przyszedł rozejrzeć się dzień przed wylewką. I trochę trzeba było to odłożyć, więc miejcie to na uwadze;)

w**owe
12-06-2013, 09:09
Prawda jest taka, że przede wszystkim musi być sucho. Drewno nie znosi wody. Duże skoki temperatury też nie są wskazane ale najgorzej jak dostanie się wilgoć.

partner-panele.pl
01-07-2013, 11:02
Zapraszamy do zapoznania się z nowymi cenami

http://www.zdjecia.panelowy.pl/panelowy/partner-panele/forum/balteriologo.gif

Ceny nawet do 30 zł / m2 niższe niż u konkurencji!

http://www.partner-panele.pl/185616/balterio

w**owe
11-07-2013, 08:50
No ja na pewno nie polecam laminatów. Dostanie się woda i można tylko i wyłącznie wyrzucić do śmieci - ciekawe do którego pojemnika teraz? ;)

pakuś
14-07-2013, 22:17
Witam.
Szukam pomocy, mam ogrzewanie podłogowe a na nie postanowiłem położyć panele gr.8mm, a pod nie tekturę falistą
Tylko nie wiem jaką-2,czy 3 warstwową?
Pomóżcie...

EmKa88
19-07-2013, 20:21
Dom to może kiedyś zbuduję, teraz to mogę sobie tylko pomarzyć.Podłogi mamy już położone, a co do tych cen to zaoszczędziłem, bo jeśli miałbym sam kłaść to nie dość że bym zapłacił więcej, to jeszcze bym się bawił w układanie a tak to zapłaciłem mniej i fachowcy kładli. Jak tam sobie Vox to rozlicza to mnie nie interesuje, ważne że mi w kieszeni trochę pieniędzy zostało.Powoli ruszamy dalej z remontem i koszty jeszcze będą, to każdy grosz się przyda.

w**owe
22-07-2013, 16:59
Przy tanich panelach oszczędność jest bardzo pozorna bo za chwile trzeba je wymieniać i zapłacić 2 raz. Czy nie lepiej zainwestować trochę więcej i położyć drewno, które wytrzyma lata?

gandw
23-07-2013, 19:55
Jak położyć panele w małym pokoju 4x2m? Na dłuższej ścianie jest okno - niby w teorii powinno się prostopadle do niego, czyli równolegle do krótkiej ściany, ale czy dobrze to będzie wyglądało w tak małym pokoju? Panele zanabyłem Krono Dąb Pastelowy z taką jakby fugą na łączeniach, więc nie zależy mi żeby łączenia były niewidoczne, bo właśnie mają być widoczne ;)

Pawel_krak
23-07-2013, 21:42
a gdzie jest wejście? naprzeciw okna? w takiej sytuacji chyba jednak nie układałbym równolegle do dłuższej ściany. Ułożenie równoległe do krótkiej powinno minimalnie stworzyć wrażenie, że pomieszczenie jest szersze:) Szczególnie, że będą to podkreślać fazowane krawędzie.

w**owe
01-08-2013, 16:00
Niezależnie od tego jak mały jest pokój to lepiej jest układać deski krótszą krawędzią do okna żeby nie powstawało wrażenie fali na łączeniach.

jaremy
06-09-2013, 10:54
Ludziska potrzebuję pomocy.
Na dole postanowiłem położyć panele QS UW1538.
Natomiast na piętro chciałbym coś tańszego powiedzmy do 35 zł. Z tym, że panel ma być w zbliżonym kolorze do QS uw1538. Zależy mi również aby był zachowany stosunek ceny do jakości.
Proszę poradzcie

w**owe
06-09-2013, 16:26
Wybacz ale jeżeli prosisz o produkt dobrej jakości to nie jestem w stanie polecić żadnych paneli laminowanych bo to jest tandeta.

devileczek
06-09-2013, 20:28
[QUOTE=w**owe;6113198]Wybacz ale jeżeli prosisz o produkt dobrej jakości to nie jestem w stanie polecić żadnych paneli laminowanych bo to jest tandet[QUOTE]

Wybacz w**owe, w kółko bredzisz to samo. Twoje opinie są Tu doskonale znane, szczególnie żze względu na stronniczość, na tym forum jest wielu zadowolonych użytkownikow paneli, więc daj se sianka. Jest tez sporo negatywnych opinii o parkietach. Sporo ludzi się z nich wyleczylo.

Kwadrad
09-09-2013, 11:31
Witam,

Czy ktoś z forumowiczów miał styczność a może nawet zamontował u siebie panele marki UPline? Jestem w trakcie wybierania i zawężając poszukiwania do klasy AC5 natrafiłem na nie i bardzo mi wpadły w oko. Byłbym bardzo wdzięczny za opinie i w miarę możliwości zdjęcia.

Mi w oko wpadł model DĄB AURUM.

http://www.up-line.pl/images/dekory/dekor-aurum.jpg

http://www.up-line.pl/

reniaaa
09-09-2013, 20:27
panele upline robi Kronopol dla Fachowca
więc myślę że jakość będzie podobna jak paneli Kronopola a tych opinie łatwiej znajdziesz

aps161 2g
12-09-2013, 22:00
A czy ktoś ma może panele Balterio? Jak się sprawują i dlaczego są takie drogie ;/
http://www.e-budujemy.pl/panele_stretto_balterio_panele_podlogowe_stretto_h ikora_aksamitna_702_8_mm_ac4,27100p
wymarzyłam sobie te, a nigdzie nie mogę znaleźć ceny poniżej 80 zł/m

Urszula30
22-09-2013, 14:14
My nie mamy jeszcze zrobionej ani wybranej podłogi, ale Balterio też nam polecano w Voxie. Oni mieli dosyć tanio, bo poniżej 60 zł/ za m z montażem.

partner-panele.pl
23-09-2013, 10:19
A czy ktoś ma może panele Balterio? Jak się sprawują i dlaczego są takie drogie ;/
http://www.e-budujemy.pl/panele_stretto_balterio_panele_podlogowe_stretto_h ikora_aksamitna_702_8_mm_ac4,27100p
wymarzyłam sobie te, a nigdzie nie mogę znaleźć ceny poniżej 80 zł/m

Dzień dobry, zapraszamy do złożenia zapytania na adres [email protected] a gwarantujemy, że będzie Pani zadowolona z naszej wyceny.
Posiadamy największe rabaty u producentów dlatego jesteśmy wstanie zaoferować naszym klientom najniższe ceny w kraju.

bettka
04-10-2013, 12:28
Witajcie,
szukam paneli do sypialni, budżet do 50 zł/m2 max., AC4, gr. min. 8 mm, V-fuga - to moje wymagania. Oglądałam w Castoramie panele Classena Dream Dąb Cordoba i mi się podobały. Dodatkowo w jakiś salonie oglądałam także Tarkett Woodstock Dąb Deep Honey i Classena Dicsovery Dąb Miodowy.
Czy fachowcy i użytkownicy mogliby cos powiedzieć o wymienionych powyżej panelach? Na co jeszcze zwrócić uwagę? Gwarancja, sposób montażu?
Jaki podkład zastosowac pod te panele na poddaszu? Mam tam 3 cm styro i 6 cm wylewki.

devileczek
06-10-2013, 11:24
bettka

Ja tez kupilem tego Tarketta, latwo sie uklada bo ma zamek z plastikowa wkladka, mozna ukladac samemu panel po panelu.
Kupilem tez bardzo podobny Egger Dab midowy H2735, Bardzo podobny kolorystycznie do Tarketta, ale moim zdaniem ma ladniejszy rysunek, szczegolnie pod swiatlo. Niestety nie ma plastikowych wkladek i podloge uklada sie calym rzedem, dlatego potrzeba kilku osob ( w zaleznosci od szerokosci pomieszczenia).
Na temat Classena to slyszalem rozne opinie, dobre i zle. Na temat Eggera i Tarketta raczej wiecej pozytywow.

bettka
07-10-2013, 12:24
devileczek , a nie pokazałbyś zdjęć tych paneli Tarkett i Egger, które posiadasz? Tarketta widziałam na ekspozycji, ale były akurat bez V-fugi a ja lubię sobie obejrzeć zanim wydam te kilka tysięcy zł. Zdjęcia mogą być też na priv.

devileczek
07-10-2013, 12:59
devileczek , a nie pokazałbyś zdjęć tych paneli Tarkett i Egger, które posiadasz? Tarketta widziałam na ekspozycji, ale były akurat bez V-fugi a ja lubię sobie obejrzeć zanim wydam te kilka tysięcy zł. Zdjęcia mogą być też na priv.

Tarketta mam z V-fuga, niestety wszystko jeszcze w paczce :(, zdjec brak

w**owe
30-10-2013, 17:29
No tak widać, że znawca: "łatwo się układa bo ma zamek z plastikowa wkladka, mozna ukladac samemu panel po panelu" a wszystko w teorii bo : "niestety wszystko jeszcze w paczce" :confused:

devileczek
30-10-2013, 18:35
No tak widać, że znawca: "łatwo się układa bo ma zamek z plastikowa wkladka, mozna ukladac samemu panel po panelu" a wszystko w teorii bo : "niestety wszystko jeszcze w paczce" :confused:

w**owe, nie rób prywatnych wycieczek i nie dorabiaj do mnie teorii. Po prostu znowu trolisz

Po pierwsze...nigdy nie twierdzilem, ze jestem jakims 'panelowo-podlogowym guru', sam szukam rad, pomysłow,etc. W kilku domach leżą panele ulozone przeze mnie i tyle mam w tym doswiadczenia ( zaczynałem dobre 20 lat temu, Witex ukladany pioro-wpust na klej)
Nie sprzedaje tego i z tego nie zyje, ucze sie na wlasnych bledach ( w przeciwienstwie do ciebie, bo ciagle wciskasz ludziom jedno rozwiazanie i krytykujesz wszystkie inne) . Teraz buduje wlasny dom i staram sie wykorzystac te wiedze i umiejetnosci, przy okazji ile moge , tyle sie tym doswiadczeniem dziele z innymi.

Po drugie... poproszono mnie o zdjecia konretnych paneli rozlozonych na podlodze, ktore mam, a te sa jeszcze w paczce ( niestety).

Po trzecie... zamki z plastikowa wkladka mozna z powodzeniem ukladac samemu, jest duzo latwiej niz ukladanie tych bez, szczegolnie w dlugich rzedach. Gdybys w zyciu ulozyl pare paczek paneli, to zorientowalbys sie o co w tym chodzi, a tak to piszesz jakies dziwne rzeczy.

Grzesiek82
30-10-2013, 20:09
A ja w piątek zamówiłem panele, miałem w planach kłaść sam , ale jak mi przeliczyli w sklepie to taniej wyszło kupić z montażem. W sumie jeden problem mniej.Żona wybrała kolor - i będą te
http://www.drzwiipodlogi.vox.pl/kategorie/podlogi,panele_podlogowe/indeks/panele_podlogowe_best_8_ac4_dab_tabacco_royal,2029 98/

Również polecam te panele, kupiłem je do swojego domu i jak na razie wydają się być ok.

Urszula30
03-11-2013, 21:29
A długo masz je położone? Ja z tej serii Royal chciałabym dąb modena one mają klasę AC4 i nie wiem czy jednak klasę wyżej nie poszukać?

weronika1234
04-11-2013, 09:34
Również polecam te panele, kupiłem je do swojego domu i jak na razie wydają się być ok.

Ja także je pochwalę. Poza tym bardzo ładnie się je kładzie na podłodze.

women.beauty
04-11-2013, 17:50
A długo masz je położone? Ja z tej serii Royal chciałabym dąb modena one mają klasę AC4 i nie wiem czy jednak klasę wyżej nie poszukać?

Ja mam dąb modena z krono i szczerze odradzam strasznie się rysują a z racji tego że są ciemne widać każdą rysę i kurz

SAG
05-11-2013, 12:09
Ma ktoś jakieś doświadczenie/opinie na temat tych paneli ?
http://www.castorama.pl/panel-podlogowy-kronoplus-beauty-dab-staropololski-2-51-m2.html

lub
http://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/panele-deski-parkiety/panele-podlogowe/panel-podlogowy-laminowany-dab-bari-krono-original,p170263,l188.html

cera7
06-11-2013, 14:56
osobiście nie jestem przekonana do paneli podłogowych. zdecydowanie lepiej prezentują się płytki imitujące drewno. jednak różni ich również cena - niestety.

iluniaT
18-11-2013, 14:14
Cześć, tez długo się zastanawiałam, w tej chwili mam już wybraną deskę trójwarstwoą, ale ostatnio znalazłam fajny artykuł, zwięźle opisane jakie rożnice, na co zwrócic uwagę, może komuś się przyda:

http://http://wnetrza24.com/news-inf/30/deski-panele-a-moze-korek.html

w**owe
18-11-2013, 18:04
Deska warstwowa to zupełnie co innego niż panel laminowany i faktycznie warto zwrócić uwagę na różnice. Takie porównanie powinno od razu wyjaśni różnice cenowe i estetyczne.

Wru
18-11-2013, 22:39
Interesują mnie panele firmy Egger. W sklepie stacjonarnym widziałam AC4, 8 mm za prawie 100 zł. W internecie znalazłam panele o tej samej nazwie i kodzie (ze strony producenta) AC5, 11mm w cenie około 55-60 zł za metr. Jak to możliwe, czy jest tu gdzieś jakiś haczyk?

Wru
26-11-2013, 15:38
Podnoszę ;)

krzychu1977
26-11-2013, 19:22
Witam! Możecie mi doradzić jakie kierunki układania paneli obrać przy takim rozmieszczeniu pomieszczeń. Panele chcę polożyć bez dylatacji na całym budynku w pomieszczeniach oznaczonych literami. 226997

krzychu1977
26-11-2013, 21:35
Witam! Ponawiam jaki kierunek paneli wybrać?

devileczek
27-11-2013, 15:17
Interesują mnie panele firmy Egger. W sklepie stacjonarnym widziałam AC4, 8 mm za prawie 100 zł. W internecie znalazłam panele o tej samej nazwie i kodzie (ze strony producenta) AC5, 11mm w cenie około 55-60 zł za metr. Jak to możliwe, czy jest tu gdzieś jakiś haczyk?

Roznica w cenie rzeczywiscie spora. W praktyce okazuje sie ze panel o tej samej nazwie handlowej, wystepuje w roznych konfiguracjach. np bez V-fugi, z dwoma lub czteroma. Rowniez roznia sie faktura powierzchni, naleza do innej serii, mniej lub bardziej prestizowej. Z zewnatrz panel wyglada identycznie, inna moze byc baza, klasa AC czy dodatkowa warstwa wyciszenia. To moze miec wplyw na cene. Trzeba miec pewnosc ze porownuje sie te same panele, najlepiej zapisac sobie dokladnie numer produktu, powinien byc na paczce.

devileczek
27-11-2013, 15:49
Witam! Możecie mi doradzić jakie kierunki układania paneli obrać przy takim rozmieszczeniu pomieszczeń. Panele chcę polożyć bez dylatacji na całym budynku w pomieszczeniach oznaczonych literami. 226997

O, Kochany! O porade to bedzie ciezko. Gdybys wyskoczyl z jakims własnym rozwiazaniem, to bys sie doczekal kilku krytycznych postow, ale co i dlaczego to juz się nie dowiesz. Męcz sie sam. Nie wazne rowniez jak chcesz polozyc swoje panele! Wazne, ze to sa panele, a to jest BEEEE...( ukłony w kierunku w..owe), bo panele są niezdrowe, wyglądaja tandetnie i szanujący się Polak takiego gówna nie kładzie. Oczywiscie to nie jest moje zdanie.

Ale do rzeczy. Generalnie panele ulkadalbym w całym domu w tym samym kierunku. W waskich pomieszczeniach jak korytarz , zaczynałbym prostopadle to dluzszego boku. Osobista preferencja.

Pomieszczenie A graniczy z kuchnia gdzie jest gres/ceramika. Miejsce łaczenia tych dwoch rodzajow podlog musi byc idealne, wiec tutaj zaczalbym ukladac panele. Tu tez wypadnie dylatacja. Laczenie trzeba bedzie przykryc jakas listwa, im dokladniej podloga polozona tym wezsza i dyskretniejszą listwę położysz. Przesuwamy sie w kierunku salonu. Tam gdzie sa drzwi tam bym robil dylatacje.

Korytarz B - tam gdzie sie konczy scianka telewizyjna i zaczyna korytarz, dokladnie gdzie jest literka B dalbym dylatacje. Niejeden powie ze zbedna, ale ja bym dal. Panele w tym samym kierunku co w salonie

Pokoj C i D w tym samym kierunku co pozostale pomieszczenia. Pytanie tylko gdzie zaczac , od ktorego naroznika. Tu bym patrzyl gdzie bedzie najbardziej reprezentatywne miejsce w pomieszczeniu. Jezeli docinka wyjdzie pod planowana szafa czy lozkiem to lepiej nizby miala wyjsc w wejsciu.

Inny pomysl to polozyc panele pod kątem np 45stopni, w Twoim układzie mogłoby to niezle wygladac. Wtedy zaczalbym ukladac od kuchni.

Aha, nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, nie handluje i nie pracuje w tej branży, powyzsze wywody prosze traktowac jako luzna, przyjacielska pogawedke. Te uwage zamieszczam na wypadek gdyby jakis trolowaty dureń zaczal mnie mieszac z błotem.

w**owe
27-11-2013, 17:48
Drewno najlepiej kłaść od okna do okna czyli patrząc od wejścia to poziomo. Światło się będzie ładnie na nich układało, mniej strat i będzie ten sam kierunek słoi na schodach.

w**owe
27-11-2013, 18:12
8-11mm przecież to jakaś cienizna, która się zaraz porysuje i będzie do wymiany

devileczek
27-11-2013, 18:17
Rzeczywiscie, schody to kolejny czynnik, ktory warto wziasc pod uwage.

devileczek
27-11-2013, 18:21
8-11mm przecież to jakaś cienizna, która się zaraz porysuje i będzie do wymiany

w**owe, nie podpuszczaj ludzi, przeciez Ty nie wierzysz w to co piszesz. A jesli wierzysz, to pogadaj z tymi co mieli przyjemność cyklinowania drewnianej podłogi, albo zaprosili na kawe znajome koleżanki w szpileczkach :) O desce trojwarstwowej nie wspomne, zainteresowany znajdzie to i tamto na ten temat.

Urszula30
29-11-2013, 17:47
Ja mam dąb modena z krono i szczerze odradzam strasznie się rysują a z racji tego że są ciemne widać każdą rysę i kurz

Czyli jakbyś teraz miała wybierać to jasny kolor? Czy najbezpieczniej wybrać szary? Ten klon szary ma klasę Ac5 , cena też nie wysoka.Te są z voxu.Jeszcze szare widziałam ładne z tarkett, tylko miały Ac4.
http://www2.drzwiipodlogi.vox.pl/files/wkp/zasoby/indeksy/zdjecia/brylant_klon_dziki_0_www2_w290-h290-q95.jpg

kolibeer
11-01-2014, 10:12
Witajcie,
Wybieram właśnie panele do położenia w domu i natrafiłem w Leroy Merlin na firmę Artens. Czy ktoś może coś o niej powiedzieć? Na panelach jest napisane "Made in Germany", na jakimś forum znalazłem wskazówkę, że Artens może mieć coś wspólnego z Egger - pytanie tylko czy to prawda, czy może jedyną wspólną rzeczą obu firm jest literka "e" w nazwie :p
Same panele wyglądają bardzo ładnie (pod tym względem pokonały Krono), klasa AC4, cena praktycznie identyczna jak typowany przez nas wcześniej Krono Original Pekan Bielony.

Mam panele Artens i jest na nich napisane: Producer Classen Holz Kontor GmbH i adres . Czyli Artensy to Classen produkowany dla Leroy Merlin.

devileczek
11-01-2014, 11:40
Mam panele Artens i jest na nich napisane: Producer Classen Holz Kontor GmbH i adres . Czyli Artensy to Classen produkowany dla Leroy Merlin.

Pytanie tylko czy Artensy i Classeny sa robione na tych samych maszynach, czy to tylko marketingowo-finansowy galimatias ?

w**owe
30-01-2014, 22:29
Wiem dobrze co to znaczy cyklinowanie i zdecydowanie to wolę niż wywalać po 2 latach do śmieci wytarty od krzesła panel, który wcale nie był taki super tani jak policzysz go z montażem i chemią.

w**owe, nie podpuszczaj ludzi, przeciez Ty nie wierzysz w to co piszesz. A jesli wierzysz, to pogadaj z tymi co mieli przyjemność cyklinowania drewnianej podłogi, albo zaprosili na kawe znajome koleżanki w szpileczkach :) O desce trojwarstwowej nie wspomne, zainteresowany znajdzie to i tamto na ten temat.

devileczek
31-01-2014, 07:10
Wiem dobrze co to znaczy cyklinowanie i zdecydowanie to wolę niż wywalać po 2 latach do śmieci wytarty od krzesła panel, który wcale nie był taki super tani jak policzysz go z montażem i chemią.

Nie, nie wiesz co to znaczy cyklinowanie podłóg w zamieszkanym domu. Na forum mozna znalezc sporo informacji jak wyglada taka operacja i czym sie konczy. To raz, a dwa, u moich rodziców panele Witex leżą juz prawie dobre 15 lat, bez widocznych śladów zużycia. U mojej siostry 10 lat ( pies , dwojka malych dzieci, ogrod, piach na butach, etc) Montaz paneli jest w cenie ( roznica VAT 8% a 23%), duuuuuzo mniej pracochlonny niz układanie parkietu. A chemia ? ze co ???? No tak, przy parkietach, te rozpuszczalniki, lakiery, kleje, oleje, etc...jest troche tego. Panele sa duzo bardziej przyjazne od strony chemicznej. tu sie zgodze.

Aha, nawet jesli uszkodzisz panel ( zazwyczaj najtanszy, marketowy za 20PLN o kiepskiej jakosci) to i tak w banalny sposob mozna go wymienic, nawet samemu, nawet jesli jest na srodku pomieszczenia. Panele znowu na plus

bettka
07-04-2014, 23:04
Mam wreszcie ostateczne dwa typy paneli, wybierałam jak na razie tylko pod kątem wizulnym i są to:
1) Classen Dąb Bergamo miodowy 8 mm AC4 (kolekcja szafir)
2) Egger Dąb Northland brązowy 11 mm AC5 (w opisie ma czasami kolekcja business)

Te pierwsze trochę tańsze, które polecacie?

AnnaMM
16-04-2014, 08:10
Prosiłabym o opinie użytkowników paneli Classem Dąb Assam.
Czy jest jakaś grubość panela od której jest one "lepszy" "gorszy" . Ten Classena ma 7mm

agathas
04-05-2014, 08:48
Mam pytanie do użytkowników paneli. Czy myjecie je na mokro? Jeśli tak to jak się zachowują? Mam znajomą, która na powierzchni prawie 80m2 ma położone panele i myje je bez problemu. Z racji tego, że obecnie szukam paneli do własnego mieszkania byłam w szoku, gdy zobaczyłam ją myjącą swoją podłogę :jawdrop:. Zwłaszcza, że w necie jest tyle negatywnych opinii na temat mycia paneli i tego co się potem z nimi dzieje. Dodam, że pytałam znajomą co to za marka, niestety nie pamięta, bo panele mają już ponad 12 lat. No i nic się z nimi nie dzieje (myte na mokro, biegający po domu wielki owczarek i jego pazury, chodzenie w butach itp). Stwierdziła tylko, że kiedyś produkt był lepszy a ona przed zakupem wzięła kawałek panelu i moczyła go w garnku przez 4 dni:confused:. Oczywiście sprzedawca wziął ją za wariatkę, ale panele zdały egzamin, bo nic się z nimi strasznego nie stało (nie rozeszły się), więc je kupiła. Ciekawe jak to jest teraz?

agathas
14-05-2014, 21:54
No i od kilku dni nikt tu nie zagląda? Temat się wypalił?

Olek123
19-05-2014, 22:10
No i od kilku dni nikt tu nie zagląda? Temat się wypalił?

Cześć,

Myję na mokro i nic się n ie dzieje.
Od 10 lat leżą na podłodze panele PERGO w klasie ac5 , pokój dzienny. Chodzę i w butach i bez, odkurzam, myję mopem na mokro (tzn woda nie zostaje, ale jest trochę bardziej niż wilgotny).
Wyglądają tak dobrze, jak po położeniu.
10 lat temu kosztowały 55zł / m2

Dodam jeszcze, że moje panele nie były jakieś specjalne, zabezpieczone przed wodą. Do ich nietypowego wyposażenia należał natomiast zintegrowany materiał wygłuszający na spodniej warstwie.

NIE SPODZIEWAJ SIĘ bezproblemowego użytkowania po panelach z Castoramy za 25zl/m2. No niestety, tak jak z większością rzeczy - dobry towar kosztuje więcej, niż słaby towar.

agathas
03-06-2014, 13:14
Olek123 dziękuję za odzew. Słabego towaru za niską cenę nie szukam, bo zdaję sobie sprawę, że taki towar w rzeczywistości kosztuje 2 x drożej ;). Obstawiam balterio...

HipHopAst
07-06-2014, 12:53
Też mam zamiar położyć Podłogę i za bardzo nie wiem co wybrać.
Na 100% będzie to podłoga pływająca. Zastanawiam się nad podłogą 3 warstwową z górną wartą dębową. Grubość deski to 10/3 Czyli 7mm warstwa bazowa i 3mm naturalny dąb. I teraz mam 2 opcje. Pierwsza to na pióro i wpust (klejone) z 7mm warstwą sklejki. Lub na połączenie bez klejowe (jak w laminatach) z 7mm warstwą płyty HDF. Co będzie lepszym rozwiązaniem w sypialni bo tam będzie kładzona podłoga?

Flawia
10-06-2014, 15:30
Nastawiłam się na kupno paneli Balterio do mieszkania, ale znalazłam wątek na innym forum http://forum.gazeta.pl/forum/w,796,67373038,,Panele_laminowane_firmy_Balterio_z nacie_takie_.html?v=2, gdzie od pewnego momentu ludzie narzekają, że te panele im trzeszczą :o I teraz nie wiem, szukać innych? Jakich?

agathas
21-06-2014, 08:03
Flawia wydaje mi się, że balterio to dobra marka ale ważny jest też podkład. Opinie osób, że te panele trzeszczą są sprzed kilku lat i niekoniecznie muszą być wiarygodne. Na forach wypowiada się też konkurencja. Według mnie najbardziej wiarygodne są opinie osób, które te panele układają a zwłaszcza użytkują. Ja zdecydowałam się na tego producenta po miesięcznym wertowaniu opinii ze sklepów jak i moich znajomych, którzy posiadają u siebie Balterio. Nikt z nich nie żałuje wydanych pieniędzy. Jeśli jednak się obawiasz to kup panele firm z podobnej półki cenowej. Myślę, że będziesz zadowolona :)

Flawia
21-06-2014, 08:17
agathas, a które Balterio masz u siebie? I jaki dałaś podkład?

Wątek na gazecie zaczął się kilka lat temu, ale na końcu są opinie też z tego roku, z 2013, 2012.

agathas
22-06-2014, 20:51
Kupiłam panele Balterio Tradition Quattro - Dąb Yellowstone. Układać się będą za parę dni. Szukałam paneli przez około miesiąc. Zaczynałam od kwoty około 50 zł/m2 ale jak wgryzłam się w temat to stwierdziłam z mężem, że nie warto oszczędzać. Nie stać mnie na deskę - no i to cyklinowanie :no:. Mam obecnie klepkę dębową i nie chcę więcej odnawiać parkietu. Stąd decyzja, żeby kupić panele ale dobre jakościowo. O trzeszczeniu Balterio słyszałam ale posłuchałam znajomych, którzy takowe użytkują i nic takiego się nie dzieje. W sklepach, które sprzedają Balterio twierdzili, że może być to wina braku dedykowanego do tych paneli podkładu, niewłaściwego ich ułożenia lub braku równej podłogi. Uczciwie powiem, że wachałam się i chciałam kupić QS ale nie podobały mi się kolory. Stąd wybór padł na Balterio. Podkład to Premium Wood Sound - podkład Balterio wynegocjowany na 17zł/m2. Z tego co wiem Balterio ma 6 swoich podkładów. Dobry sprzedawca wypyta się o wszystkie szczegóły Twojej podłogi zanim sprzeda Ci podkład. Ja takiego znalazłam i mam nadzieję, że nic trzeszczeć nie będzie :D. Przecież jest cała masa ludzi zadowolonych z tych paneli...:yes:

agathas
22-06-2014, 22:09
Flawia znalazłam na forum wypowiedź forumowicza Wikula7. Przejdź do wątku Budowa - wymiana doświadczeń, następnie podłogi, schody, taras i temat podkład pod panele - strona 33. Sorry ale nie umiem odesłać Cię prościej :oops:. Może moderator mógłby. .;)

Flawia
23-06-2014, 11:02
Kupiłam panele Balterio Tradition Quattro - Dąb Yellowstone. Układać się będą za parę dni. Szukałam paneli przez około miesiąc. Zaczynałam od kwoty około 50 zł/m2 ale jak wgryzłam się w temat to stwierdziłam z mężem, że nie warto oszczędzać. Nie stać mnie na deskę - no i to cyklinowanie :no:. Mam obecnie klepkę dębową i nie chcę więcej odnawiać parkietu. Stąd decyzja, żeby kupić panele ale dobre jakościowo. O trzeszczeniu Balterio słyszałam ale posłuchałam znajomych, którzy takowe użytkują i nic takiego się nie dzieje. W sklepach, które sprzedają Balterio twierdzili, że może być to wina braku dedykowanego do tych paneli podkładu, niewłaściwego ich ułożenia lub braku równej podłogi. Uczciwie powiem, że wachałam się i chciałam kupić QS ale nie podobały mi się kolory. Stąd wybór padł na Balterio. Podkład to Premium Wood Sound - podkład Balterio wynegocjowany na 17zł/m2. Z tego co wiem Balterio ma 6 swoich podkładów. Dobry sprzedawca wypyta się o wszystkie szczegóły Twojej podłogi zanim sprzeda Ci podkład. Ja takiego znalazłam i mam nadzieję, że nic trzeszczeć nie będzie :D. Przecież jest cała masa ludzi zadowolonych z tych paneli...:yes:

To moja sytuacja jest identyczna, też wybrałam panele z kolekcji TQ :), tylko Dąb Cottage. I również zastanawiam się nad QS, ale muszę jeszcze obejrzeć. Natomiast pierwszy raz słyszę o tym podkładzie, aktualnie na stronie Balterio są 3, ale poszukałam w sieci i jest dostępny ten, o którym piszesz, może to jakiś starszy? Ty masz ogrzewanie podłogowe?


Flawia znalazłam na forum wypowiedź forumowicza Wikula7. Przejdź do wątku Budowa - wymiana doświadczeń, następnie podłogi, schody, taras i temat podkład pod panele - strona 33. Sorry ale nie umiem odesłać Cię prościej :oops:. Może moderator mógłby. .;)

Bardzo dobrze mi wytłumaczyłaś, idę :)
Dzięki :)

Edit: Przeczytałam, co Wikula napisał. Ja od początku miałam zamiar kupić podkład firmowy, układać ma autoryzowana przez Balterio ekipa, więc może rzeczywiście nie ma się co przejmować ;)

agathas
24-06-2014, 17:22
Ogrzewania podłogowego nie mam, bo jest to mieszkanie stan surowy ;). Nie wiem, czy jest to podkład stary czy nowy. W sklepie powiedziano mi, że Balterio ma 6 dedykowanych podkładów. Gdzieś tam w sieci je znalazłam ale niestety nie pamiętam strony. No i skoro w sklepie polecali właśnie ten i ma on dobre parametry - to już nie szukałam innego. No i cena OK :D. Jeśli piszesz, że panele ma układać autoryzowana przez Balterio ekipa - to nic innego tylko układać i cieszyć się. Masz najlepsze czynniki wpływające na późniejszą i ewentualną gwarancję :).

hpr
15-07-2014, 19:01
Witajcie,

Mam pytanie - jak sprawuja sie panele w przedpokoju? Jakie macie doswiadczenia? Probuje namowic meza do polozenia paneli w tym pomieszczeniu, ale ma swoje racje - snieg, piach, woda, szpilki, pazury. Czy rzeczywiscie jest to temat nie do wygrania?

hpr
17-07-2014, 09:02
Ja osobiście nie mam paneli w przedpokoju, ale zawsze możecie z mężem poszukać produktów o klasie ścieralności AC5 :) Z tego co gadałam z fachowcem, którym u mnie w domu zajmował się układaniem parkietu (http://www.parkietowanie.pl/), dobrym wyborem może być także deska. Powodzenia w wyborze!

Jeżeli miałyby być to panele do przedpokoju, to balterio z serii grandeur, ponieważ do takiej podłogi przymierzamy się w pokoju dziennym. Klasa ścieralności swoją drogą, natomiast jak wyglądają panele po sezonie zimowym, gdzie błoto i śnieg?

MarKos87
23-07-2014, 13:12
panele na zaczaski są dobre ale musi być bardzo ruwne podłoże
znowu panele na klej nie wymagają tak ruwnego podłoża

Z panelami klejonymi jest jednak mimo wszystko więcej roboty, osobiście skłaniałbym się do tych na zatrzaski. Co do nierównego podłoża to jak podłożysz pod spód piankę to sporo Ci to ułatwi.

atad7
25-07-2014, 20:27
Witam wszystkich. Czy ma ktoś może położoną podłogę z paneli KRONO-ORIGINAL Orzech włoski? Będę wdzięczna za jakiekolwiek opinie lub foto.Anna

diplodok
30-07-2014, 20:34
2 lata temu też głowiliśmy się nad wyborem paneli. Naczytałem się o tym, że tylko te min. 60 zł/m2 są ok a reszta dziadostwo. Niestety nie było mnie stać na takie panele.
Położyliśmy panele kronopol platinum z 4 stronną fugą i... to jest rewelacja. Panele są cudowne. Nie tylko wyglądają jak deski, ale sprawują się cudnie. Dodam, że mamy je nawet w kuchni. Uszczerbek jest w 1 miejscu przez cały ten czas, jak monterowi od kuchenki gazowej spadł bodajże klucz francuski zrobiło się mikroskopijne wgniecienie.

Moim zdaniem panele średniej półki cenowej nieszczególnie odstają od tych droższych, a za te 10-15 lat i tak będa do wymiany...

Barsa
11-08-2014, 11:47
Co powiecie na panele Classena Dąb Lugano - http://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/panele-deski-parkiety/panele-podlogowe/panel-podlogowy-laminowany-dab-lugano-classen,p170374,l188.html?

.:migotka:.
11-08-2014, 14:33
Przejechałam się bardzo na jakości Classena :( .
Mam AC4, porysowane były po tygodniu...

Marta34
11-08-2014, 18:02
Ja mam i bardzo polecam podłogi z balticwood. W salonie, jadalni i kuchni mam dokładnie tą : http://balticwood.pl/pol/products/view/207
Nie powiem że dokonałam idealnego wyboru, bo jednak jak ktoś jak w moim wypadku nie lubi codziennie jechać na przysłowiowej "szmacie" to będzie żałował koloru bo jednak wymaga ekstremalnej pielęgnacji. Ale podłoga sama w sobie świetna, twarda, mocna polecam :)

ewka_so
11-08-2014, 21:21
Marta34 - ja też mam deskę Baltic Wood (litą Syrah) i jestem zadowolona (choć nie przesadzam z "pielęgnacją"), ale... chyba nie zauważyłaś, że jesteśmy w wątku o PANELACH ;) Pozdrawiam!

Marta34
12-08-2014, 23:11
A to przepraszam ;) faktycznie tak czy siak balticwood polecam, więc jak ktoś myśli o panelach to zawsze może rozważyć opcję wyboru drewnianej podłogi. Uciekam już :p

sherif
14-08-2014, 15:24
Nie, nie wiesz co to znaczy cyklinowanie podłóg w zamieszkanym domu. Na forum mozna znalezc sporo informacji jak wyglada taka operacja i czym sie konczy. To raz, a dwa, u moich rodziców panele Witex leżą juz prawie dobre 15 lat, bez widocznych śladów zużycia. U mojej siostry 10 lat ( pies , dwojka malych dzieci, ogrod, piach na butach, etc) Montaz paneli jest w cenie ( roznica VAT 8% a 23%), duuuuuzo mniej pracochlonny niz układanie parkietu. A chemia ? ze co ???? No tak, przy parkietach, te rozpuszczalniki, lakiery, kleje, oleje, etc...jest troche tego. Panele sa duzo bardziej przyjazne od strony chemicznej. tu sie zgodze.

Aha, nawet jesli uszkodzisz panel ( zazwyczaj najtanszy, marketowy za 20PLN o kiepskiej jakosci) to i tak w banalny sposob mozna go wymienic, nawet samemu, nawet jesli jest na srodku pomieszczenia. Panele znowu na plus

U moich rodziców takie panele leżą już 17 lat i nadal są ok. Za to parkiet (Ikl, dąb) musiałbyć juz cyklinowany i odnawiany po 12latach. Także panele potrafią być znacznie trwalsze niż drewno. Drewno na schodach też wygląda już na zmęczone.

Z innej beczki, bo zaczynam się rozglądać za panelami do swojego domu (ogrzewanie podł).Wiem, że Balterio warto się zainteresować, czy jest coś podobnego cenowo i jakościowo ?

devileczek
15-08-2014, 09:17
Ponoć Pergo jest 'nie do zajechania', Quick-step, niemiecki Witex, premium series innych producentów jak Tarkett, Egger, etc.

devileczek
15-08-2014, 10:11
Migotka jaki model wybralas ?

.:migotka:.
15-08-2014, 21:48
Listone colorado - mam je w obecnym mieszkaniu. Tydzień po ich połozeniu robiłam urodziny i było ok 12 osób - chodzili boso, bez butów i pantofli (gorąco było wtedy jak diabli),krzesła i inne meble miałam podklejone filcem. Na następny dzień przy myciu podłogi zauważyłam, że podłoga jest już porysowana.
Jak to się stało - nie wiem.

katia.katia
23-08-2014, 21:11
Ja mam i bardzo polecam podłogi z balticwood. W salonie, jadalni i kuchni mam dokładnie tą : http://balticwood.pl/pol/products/view/207
Nie powiem że dokonałam idealnego wyboru, bo jednak jak ktoś jak w moim wypadku nie lubi codziennie jechać na przysłowiowej "szmacie" to będzie żałował koloru bo jednak wymaga ekstremalnej pielęgnacji. Ale podłoga sama w sobie świetna, twarda, mocna polecam :)
Ja nadal nie mogę ostatecznie zdecydować panel czy drewno, ale im więcej opinii czytam tym bardziej jestem przekonana do podłogi drewnianej. O ile rozważałam wcześniej ciemny kolor, bo podoba mi się, to czytając takie opinie jak Twoja, to chyba na coś jaśniejszego się zdecyduję np. http://balticwood.pl/pol/products/view/100 ma ktoś?

Cer***
25-08-2014, 14:02
U moich rodziców takie panele leżą już 17 lat i nadal są ok. Za to parkiet (Ikl, dąb) musiałbyć juz cyklinowany i odnawiany po 12latach. Także panele potrafią być znacznie trwalsze niż drewno. Drewno na schodach też wygląda już na zmęczone.

Z innej beczki, bo zaczynam się rozglądać za panelami do swojego domu (ogrzewanie podł).Wiem, że Balterio warto się zainteresować, czy jest coś podobnego cenowo i jakościowo ?

A co z takimi producentami jak Opoczno albo Paradyż? Też mają w swojej ofercie panele podłogowe (np. kolekcja Allwood, Artwood albo Woodentic).

Marta34
28-08-2014, 18:37
katia.katia - akurat w tym wypadku to nie wiem sama czy bym wybrała tą podłogę, no ale :);) o gustach się nie mówi

agatka34
08-09-2014, 12:11
Jeśli szukacie paneli podłogowych dobrej jakości to szczerze polecam sklep z panelami podłogowymi ***Wybór jest ogromny, na miejscu można zobaczyć różne próbki, obsługa jest fachowa i rzeczowa. Po wybraniu paneli ekipa przyjechała je do domu zamontować. Montaż przebiegł szybko i bezproblemowo, ekipa zostawiła po sobie porządek, a co najważniejsze montaż był gratis. Jestem zadowolona w 100 % i drugi raz wybrałabym tak samo.

Agata

adrianad
17-09-2014, 14:33
Berry Alloc czy Pergo?

Panele chciałabym położyć wszędzie poza łazienką i muszą być solidne i wytrzymałe. Co polecacie?

dewelopper
10-10-2014, 11:24
@adrianad jak trwałe i wytrzymałe to drewniane. Może laminowane z arbitonu? My mamy takie u siebie, polecili nam je kuhn i sprawują się bardzo dobrze. W sumie to przedpokój weryfikuje jakość paneli, u nas podłoga wygląda dobrze, mimo że ma już parę ładnych lat. Co prawda liczymy się z tym, że za jakiś czas pewnie zafundujemy jej cyklinowanie( nosimy się z zamiarem wymiany mebli i ogólnym odświeżeniem mieszkania, a wiadomo że w takiej sytuacji trzeba się liczyć z zarysowaniami itp..)

mirek118
14-11-2014, 11:35
Planowalismy z zona te Balterio ale ostatecznie zaplanowaliśmy winylowe. Jakby nie patrzeć oprócz praktyczności wyglad tez jest wazny, uznalismy ze najbardziej praktyczne będa te ciemne bo pasuja do kazdego koloru scian. Wybralismy te z Podlogi24 (http://podlogi24.net)Nie ma znimi problemów. Nie widać rysek, nie ma wybrzuszeń po wodzie itp. są ciche i miękkie

Jak sprawują się panele winylowe? Wybraliście klejone do podłoża, czy pływające?

Syriusz_BLACK
14-11-2014, 19:17
A coś z białych albo rustykalnych polecacie?

una
16-11-2014, 16:07
w salonie mamy Pergo - są rzeczywiście odporne na zarysowania, przy czym są to panele z przeznaczeniem do intensywnego użytkowania. Nie były tanie. Jeśli ktoś szuka tańszych, to niech wybiera panele w jasnych kolorach z ciemniejszymi smugami - nie widać zarysowań - np. taką brzozę http://www.belmeb.pl/idm,9,idprod,4369,kat,,pfleiderer-plyta-brzoza-ojcow.html. Jasne panele dobrze wyglądają zwłaszcza na poddaszu.
Ciemne panele mamy na parterze, u nas się nie sprawdziły - widać na nich zarysowania i najmniejszy kurz. Na pewno za jakiś czas je wymienię.

adrianad
17-11-2014, 15:04
Pomóżcie proszę! Jaka powinna być wilgotność posadzki pod panele? Czy miejscowe zwiększenie wilgotności jest dużym problemem?

Musze podjąć decyzję a nie wiem co zrobić...

devileczek
20-11-2014, 14:59
Pomóżcie proszę! Jaka powinna być wilgotność posadzki pod panele? Czy miejscowe zwiększenie wilgotności jest dużym problemem?

Musze podjąć decyzję a nie wiem co zrobić...

Każda wilgoć to jest problem! Nawet 'miejscowa' .
Przyłóż na testowane miejsce folie 60cm x60cm, przyklej ja dobra taśmą, do betonu ( tak po obwodzie) i sprawdź na drugi dzień. Jeżeli będzie jakaś wilgoć pod folia, to zapomnij na chwile o kładzeniu paneli.

Tomek9635
24-11-2014, 23:21
A ja tak wtrącę się delikatnie w dyskusję- co sądzicie o czymś takim:

http://www.ceneo.pl/22818098

Panele te znalazłem w LeroyMerlin i od razu wpadły mi w oko- wyglądają na solidne, maja bardzo ładną strukturkę i.. no po prostu coś w nich jest.

Myślę tylko czy to jakaś straszna tragedia w porównaniu do paneli np. Balterio które są niestety przynajmniej dwa razy droższe.

Rzecz w tym, że nie chciałbym wydać nie wiadomo ile na panele (celowałbym w około 60 zł- raczej nie więcej- chyba, że to naprawdę straszna tandeta i lepiej kupić np Balterio za ok. 85 zł z metra) a nie chce też kupić czegoś, co będę wymieniał po 3-5 latach...

Dodam, że panele te mają być w przedpokoju (AC4 podobno wystarczy), salonie, sypialni, małym pokoju i w części kuchni- co o tym myślicie?

I jeszcze pytanie- czy jeśli panele wszędzie będą układane w ten sam sposób- to czy między pomieszczeniami muszę koniecznie kłaść listwy łączące? Być może to głupie pytanie ale jestem totalnym laikiem i dopiero się dokształcam :)

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i wszelkie odpowiedzi.

Amelia 2
25-11-2014, 11:40
Dodam, że panele te mają być w przedpokoju (AC4 podobno wystarczy), salonie, sypialni, małym pokoju i w części kuchni- co o tym myślicie?

I jeszcze pytanie- czy jeśli panele wszędzie będą układane w ten sam sposób- to czy między pomieszczeniami muszę koniecznie kłaść listwy łączące?

w dawnym mieszkaniu "fachowiec" ułożył mi ciurkiem, bez przerw progowych i w wilgotnych porach roku lekko się podnosiły, zwłaszcza w przedpokoju:o

Artol
28-01-2015, 15:53
A czy macie jakieś doświadczenia jak panele podłogowe spisują się na ogrzewaniu podłogowym? Jaki to typ paneli i jak się spisują?

devileczek
28-03-2015, 15:42
A czy macie jakieś doświadczenia jak panele podłogowe spisują się na ogrzewaniu podłogowym? Jaki to typ paneli i jak się spisują?

Panele 8 czy 10 mm, bez znaczenia. Te z podkładem wygłuszającym maja większy opór cieplny, wiec pracują z podłogówka gorzej. Większą uwagę zwróć na podkład pod panele.

Brek1982
22-04-2015, 16:33
No wlasnie, a co wybrac na podklad pod panele?

mirek118
13-05-2015, 10:35
A czy macie jakieś doświadczenia jak panele podłogowe spisują się na ogrzewaniu podłogowym? Jaki to typ paneli i jak się spisują?

U mnie i u wielu innych spisują się dobrze. Nie mam żadnych grzejników. Caly dom to podłogówka, przyczym cała góra tj. ok 110m2 jest w panelach. Panele jakieś tańsze rzędu 40zl/m2 z Kronooriginal.
Wybieraj te o grubości 8mm bo mają mniejszy opór cieplny niż 10mm. I ważne żeby podkład nie był izolatorem termicznym tylko nadawał się do podłogówki i jak najlepiej przepuszczal ciepło. Ja mam taki z powycinanymi prostokątnymi otworami z firmy Cezar

hpr
08-06-2015, 12:18
No wlasnie, a co wybrac na podklad pod panele?

My mamy korek, panele nie trzeszczą i nie ma takiego dziwnego pogłosu.

lukasz-kuc
08-06-2015, 14:55
panele moze i sa ladniejsze, ale ja niestety wybral bym płytki, tyle w temacie :)

mirek118
08-06-2015, 15:05
panele moze i sa ladniejsze, ale ja niestety wybral bym płytki, tyle w temacie :)

a zamiast płytek przemyśl klejone panele winylowe. Ja się cieszę, że zdecydowałem się na winyle bo na początku też planowałem płytki. Jest wątek o winylach, w którym opisuję dlaczego tak uważam. Poczytaj zanim się zdecydujesz na 100%

mirek118
08-06-2015, 15:07
My mamy korek, panele nie trzeszczą i nie ma takiego dziwnego pogłosu.

a ja mam podkład za 3zł/m2 i nie wiem o jakim trzeszczeniu i pogłosie mówisz. Nie występuje u mnie taki problem. Panele też tanie bo za 40zł/m2
Widać dobrze położone. Przed położeniem gość nieco podrównał klejem do płytek większe "dołki" posadzki

evito
10-06-2015, 10:56
.

nataszaa
11-06-2015, 09:20
Witam

wiem,że jest to wątek o panelach, ale potrzebuję szybkiej pomocy. Czy wie ktoś może gdzie mogę znaleźć takie płytki jak na zdjęciu

320287


Dziękuję i pozdrawiam

devileczek
18-06-2015, 09:08
Czy ktoś z Was ma Dąb naturalny olejowany deska z Quick Step ?
Mam zamiar położyć w całym domu oprócz łazienki. Jak się sprawuje? jak wasze opinie? ;)

Fajny panel, pamiętasz z jakiej serii ? z V fuga czy bez ? Cena tego 'wzoru' to moze byc 60PLN a rowniez 120PLN ( seria Perspective). Typowy najtanszy Classic ma 7mm, bez V fugi, Perspective chyba 9,5mm grubosci, z V fuga. Sa to zupelnie inne produkty, choc wzor ten sam

Tez sie zastanawiam nad ta podloga, decyzje podejme w sierpniu, daj znac jak sie zdecydujesz. ciekawi mnie Twoja opinia

mirek118
26-06-2015, 07:40
ja też jednak wybrałabym płytki, wydaje mi się, że są dużo trwalsze i lepiej wyglądają, my połozyliśmy sobie w pokoju takie płytki http://www.domzpomyslem.pl/wnetrza/galeria-wnetrz/pokoj-do-pracy/styl-nowoczesny/domowe-biuro-z-krzeslem-barowym,ta8:21,in5626.html i uważam, ze sa świetne, bo nei wyglądają jakoś bardzo łazienkowo, a mają dużo plusów, bo łatwo się je czyści i nie zarysowują się tak szybko jak panele :)

To zamiast plytek w pokojach lepiej położyć panele winylowe klejone

evito
02-07-2015, 22:39
.

cob_ra
19-04-2016, 08:12
Podepnę się pod temat. Jak zachowają się panele przy stałym nacisku. Planowany nacisk ok 1-1,5t na powierzchni 150-180x60cm.

marcin.nowicki
24-04-2016, 12:52
kiedy tylko mogę przestrzegam wszystkich przed podłogą z paneli bambusowych. Szybko zmieniają kolor, droga i czasochłonna konserwacja pomimo której panele sie rozwarstwiają. Nie ufajcie sprzedawcom tego szmelcu.

b2211
24-04-2016, 12:56
czuć tanią reklamą...

Chłop z czystego serca doradza a Ty zaraz wyjeżdżasz że to tania reklama :D

dawidos90
30-04-2016, 08:54
Witam. Potrzebuję pomocy w wyborze paneli do mieszkania. Szukam paneli w granicy 50 zł/m. Byłem już prawie zdecydowany na panele Tarkett Dąb miodowy Woodstock, cena w "sklepie dla Fachowców" 53 zł, a w internecie udało mi się znaleźć te same panele po 37 zł. Dlatego proszę o parady jakie panele będą najlepsze w takim przedziale cenowym ( ok 50 zł). Bo domyślam się, że panele Tarketta będą zbliżone raczej do jakości paneli za 37 zł. Dzięki za odpowiedzi

dawidos90
06-05-2016, 11:57
Nikt nie pomoże ?

b2211
06-05-2016, 17:12
Nikt nie pomoże ?

Bierz Tarkett Dąb miodowy Woodstock byle by AC5 były.

Mariusz10
08-05-2016, 11:39
Ja bym się aż tak nie zajmował tą klasą AC5 jak kilka lat temu sprzedawałem panele to ludzie patrzyli na klasę ścieralności ale one choćby miały jeszcze większą nikt nie zagwarantuje, że się nie porysują ot zależy od użytkowania. Ale szczerze mówiąc jeśli panel nie ma jakichś dodatkowych udoskonaleń jak podkład kwarcowy, który swego czasu miał Witex czy specjalne przygotowanie do użytkowania w pomieszczeniach wilgotnych jak sauna to nie ma co szaleć z ceną bo dokłada się za markę. Sam 5 lat temu do mieszkania wkładałem zwykłego kronopola w AC4 8mm bo kasy nie było na szaleństwa i po 5 latach ledwo widać pojedyncze rysy. A panel użytkowany intensywnie bo młody jeździ na rowerku z plastikowymi kołami i bawi się na panelach różnorakimi zabawkami. Nawet w ciągach komunikacyjnych nie ma jakiś konkretnych śladów użytkowania.
Teraz remontuje nowe mieszkanie i zrobię tak sam czyli AC4 i będę się sugerował kolorem.

krispoz
11-05-2016, 13:40
Widziałm deskę barlinecką po miesiącu użytkowania. Fotela przestawić już nie można było, bo zostało wklęśnięcie. A ja w mieszkaniu uzytkuję panel już od ponad sześciu lat i nie mam z nim problemów. Dlatego do domu wybrałam panele Classena z 3 i 4 klasą ścieralności (montaż gratis).

LUDZIE-tak krytyjujecie polska deske barlinecka.Czytam i slysze wiele takich absurdalnych wypowiedzi jak Twoja.Zalezy JAKA deske sie kupi.Kup buk lub dab i NIE uswiadczysz tam zadnych wklesniec !!! Ludzie kupuja najtansza-sosnowa.Zanim sie kupi taki szmelc,trzeba chociaz sprawdzic klase twardosci drewna.Wtedy sie dowiemy ze sosna jest drewnem bardzo miekkim i na podlogi sie NIE NADAJE,podobnie jak wiele innych rodzajow drewna.dab a szczegolnie buk,oraz inne drewna,drozsze-sa nie do zdarcia !

kurczak81
19-06-2016, 21:24
Witam,
czy ktoś z Was ma może położone na ogrzewaniu podłogowym panele Kronopol King Size? Dokładnie chodzi mi o kolor dąb kataloński, grubość 12mm, do tego podkład 3mm, folia. Podobają mi się te panele ponieważ są długie (1,84m) i wyglądem przypominają deskę. Czy ktoś miał do czynienia z tym produktem?

sirehorn
01-07-2016, 15:11
Panele z serii king size tworzą przepiękny efekt w większych pomieszczeniach, trzeba wziąć to pod uwagę przy ich wyborze. Jeśli na przykład posiadasz pomieszczenie o długości 3 mb to nie będzie to estetycznie wyglądało (2 panele na długość). Jakościowo produkt bardzo dobry biorąc pod uwagę, iż kronopol jest raczej średnią półką. JAKOŚĆ / CENA - OK. Jeśli mają być montowane na ogrzewaniu podłogowym to polecam zainwestować w jakiś profesjonalny podkład gdyż panel jest strasznie gruby. NP. Arbiton Multiprotec

kurczak81
03-07-2016, 13:23
Dzięki śliczne za odpowiedź. Dałeś mi do myślenia, bo w salonie/kuchni powinno to dobrze wyglądać, 9m x 6m, to w pokojach może być już problem. Jeden ma tylko 3.5m x 3.6m. A jeśli w pokojach damy inne panele to będzie problem z różnica poziomów, bo tu 12mm, a w pokojach 10mm.
Nie orientujecie się, czy są może długie panele o grubości 10mm?
Może jakiś inny pomysł na podłogę? Na wykończenie mamy zestawione 20mm. Dodam, że płytki odpadają, bo latem są zimne, płytki będą tylko w łazienkach.
Pewnie skończy się tak, że zrezygnujemy z długich paneli i na całości położyć 10mm. Proszę powiedzcie jeszcze jakiej firmy wybrać panele, czy kronopol będzie ok, czy raczej szukać czegoś innego.

Krystos
27-07-2016, 00:24
Witam

Co myślicie a może ktoś użytkuje panele Quick step serii Impressive lub Impressive ultra??

Haxa
13-08-2016, 08:30
Witam

Co myślicie a może ktoś użytkuje panele Quick step serii Impressive lub Impressive ultra??

Witaj, używam Quick stepa od 8 lat i NIE POLECAM! Jestem u kresu wytrzymałości z tymi panelami ( niestety nie pamiętam jaka to kolekcja, jedyne co pamiętam, zakupiłam w Komforcie , za cenę 135zł/m - więc były drogie, klasa ścieralności AC 4 lub 5). Faktycznie , wizualnie wyglądają bardzo ciekawie, mają frezowanie, wyglądają jak prawdziwa deska. Nie puchną jeśli coś się na nie wyleje. Ale co jest nie tak? Rysują się i to bardzo (!) - już w pierwszych tygodniach używania - (nawet odkurzacz potrafi zostawić rysę jeżeli przez przypadek zastawi się szczotkę bez włosków), jeżeli coś spadnie (a przez wiele lat jest to nieuniknione) robią sie jasne odpryski (kolor panela jest ciemny- pod wiśnie, ale pod warstwą ozdobną jest jasna warstwa). Posiadam też kota - poobcinane pazurki, ale mimo to źle się dzieje na podłogach. Nie to jednak jest najgorsze. Od chwili założenia tych paneli zmagam się z utrzymaniem ich w czystości - strasznie "elektryzują" ściągając kurz ( rano odkurzam, przecieram mopem i w południe już kurz na podłodze - mieszkam w bloku na V piętrze) - potrafią się na wieczór zbierać koty. Nie było tego problemu z wcześniejszą podłogą - deska sosnowa. Panele mam ułożone na podłodze z deski sosnowej (demontaż byłby problemem, bo ułożona na legarach i miałabym duże różnice poziomów w mieszkaniu) i na jakiejś piance ( polecanej, super wygłuszającej itd...) -cóż są miejsca gdzie panele chodząc czuje się jak pracują - uginają się. Listwy przypodłogowe odskakują-odpadają - przyklejanie ich do ścian to środek zaradczy na kilka miesięcy.
Wróciłam z urlopu gdzie na podłogach były zwykłe jasne panele - przez cały tydzień nie było odkurzane/myte mopem - nawet nie było widać żeby był na nich kurz, czy jakieś koty. Ograniczałam się do zamiatania piasku z plaży. Podłoga wyglądała idealnie. Za to wróciłam po tygodniowej nieobecności do swojego mieszkanka i cudownych podłóg Quick stepa - i trafiło mnie - wszędzie na podłogach w kątach wielkie kociska kurzu .... Decyzja zapadła - ZMIENIAM podłogi. Jakie polecacie aby łatwo utrzymać je w czystości?

sirehorn
19-08-2016, 15:18
Witam,
Wypowiem się jako sprzedawca biorąc pod uwagę opinie klientów, reklamacje oraz swoje doświadczenie w montażu.
Po 1. W żuciu nie położył bym kronopolu u siebie w domu, nie ma to znaczenia czy to AC4 czy AC10 (nawet jak by istniało).
Jeśli ktoś chce chętnie prześle zdjęcia tańszej kolekcji, panele się rozeszły po 2 tyg - reklamacja nie uznana.
Kronopol Aurum, jakość słaba - wysoka cena. Kładłem u znajomego 2 pokoje w Classenie za 38zł - podłoga super się składała 0 wadliwych desek. W salonie kładliśmy Kronopol Aurum AC5 za 65zł: TRAGEDIA: deski się nie chciały składać, nie miały równych kątów (kronopol stwierdził, że są w dopuszczalnej normie) Miały niedomalowane fugi, po prostu brak słów, a nie wspominając już jak podłoga sie porysowała po 2 miesiącach użytkowania.

Po 2. Quick step to jest jedna z najwyższych półek, nigdy nie maiłem żadnej reklamacji na ten produkt. Posiadają super technologie laminowania fug, dodatkowo zabezpieczenie warstwy ścieralnej jest na najwyższym poziomie . Kolekcja impressive jest w tym monecie najlepszą podłogą laminowaną na rynku, nie da się jej wizualnie odróżnić od drewna i jest niesamowicie wytrzymałą oraz wodoodporna - naprawdę polecam.

P.S. Taka ciekawostka, Quick step sprzedał patenty zamów bez klejowych wszystkim producentom paneli (każdy panel jest na ich patencie) a co ciekawe zamków które odsprzedali nie używają w swoich podłogach. Mają swoje specyficzne na które dają wieczystą gwarancję, więc coś w tym chyba musi być ?

Arek_A
09-09-2016, 10:13
Witam,
Wypowiem się jako sprzedawca biorąc pod uwagę opinie klientów, reklamacje oraz swoje doświadczenie w montażu.
Po 1. W żuciu nie położył bym kronopolu u siebie w domu, nie ma to znaczenia czy to AC4 czy AC10 (nawet jak by istniało).
Jeśli ktoś chce chętnie prześle zdjęcia tańszej kolekcji, panele się rozeszły po 2 tyg - reklamacja nie uznana.
Kronopol Aurum, jakość słaba - wysoka cena. Kładłem u znajomego 2 pokoje w Classenie za 38zł - podłoga super się składała 0 wadliwych desek. W salonie kładliśmy Kronopol Aurum AC5 za 65zł: TRAGEDIA: deski się nie chciały składać, nie miały równych kątów (kronopol stwierdził, że są w dopuszczalnej normie) Miały niedomalowane fugi, po prostu brak słów, a nie wspominając już jak podłoga sie porysowała po 2 miesiącach użytkowania.

Po 2. Quick step to jest jedna z najwyższych półek, nigdy nie maiłem żadnej reklamacji na ten produkt. Posiadają super technologie laminowania fug, dodatkowo zabezpieczenie warstwy ścieralnej jest na najwyższym poziomie . Kolekcja impressive jest w tym monecie najlepszą podłogą laminowaną na rynku, nie da się jej wizualnie odróżnić od drewna i jest niesamowicie wytrzymałą oraz wodoodporna - naprawdę polecam.

P.S. Taka ciekawostka, Quick step sprzedał patenty zamów bez klejowych wszystkim producentom paneli (każdy panel jest na ich patencie) a co ciekawe zamków które odsprzedali nie używają w swoich podłogach. Mają swoje specyficzne na które dają wieczystą gwarancję, więc coś w tym chyba musi być ?

Dziękuję Panu za tą opinię, często na rynku można spotkać podobne, choć nie powiem, ostatnie panele Kronopolu również wyglądają bardzo zachęcająco. Mam przy okazji pytanie związane z tematem wodnego ogrzewania podłogowego pod panelami. Czy zna Pan może opory cieplne dla panela impresive 8 mm, impressive ultra 12 mm oraz perspectiv 9,5mm. Tak z ciekawości, muszę szybko dokonać wyboru... i nie wiem ile w tym prawdy głoszonej w sieci Komfort, że praktycznie nie ma żadnej różnicy pomiędzy panelem 8,10 i 12 mm (pod względem przewodzenia ciepła). Że w ich laboratorium wyszło ok 5% różnicy....

pzdr

cob_ra
09-09-2016, 14:22
Podepnę się pod temat, musimy się zastanowić w co wejść i czego szukać. Potrzebujemy panel wodoodporny. Kuchnia-salon przedpoków. Jeden wzór.
Kolega mi polecał dawnego Witexa. Ma u siebie któryś rok. Dwa razu mu pralka wodę wywaliła na mieszkanie, zobaczył po powrocie z pracy.

Co sądzicie o tej firmie, lub co polecicie konkurencyjnego.

ps. płytki nie wchodzą w grę.

link2jack
17-09-2016, 07:11
Czy jest szansa zakupić w internecie panele taniej niż w sklepach wielkopowierzchniowych? Np w Fachowcu zaproponowano mi panel + ułożenie za 1zł. Większość fachowców mówiła mi o cenie 12-15zł za układanie takich paneli. Wybrałem pare rodzajów paneli i widzę ze na ceneo cena jest niższa max 5zł.

sirehorn
20-09-2016, 16:46
Powiem tak:
Ostatnio miałem klienta zainteresowanego panelem kronopolu za 54zł w Castoramie, sprzedałem mu ten sam panel za 45 z montażem!.
Fakt, że czasem markety mają dobrą cene na firmowy panel bo wezmą np 50 TIRów ale musicie mieć świadomość jakie potem "żniwa" zbierają na akcesoriach listwy, podkłady itp.

Co do ogrzewania: Panele są izolatorem, stosujemy specjalne podkłady i nie szalejemy z grubością 10mm to MAX ale polecane jest 8
Quick step na pewno będzie sie dłużej nagrzewał niż Kroopol z prostego względu, płyta bazowa jest o wiele gęstsza niż w przypadku tańszych Paneli.
Pęcznienie płyty QS od wody to zaledwie 3% na 24h więc temperatura na pewno będzie gorzej na takie płycie przewodzona.
Jednakże uważam, że przy zastosowanie dobrego podkładu (to jest najważniejsze) stat tych nawet człowiek nie odczuje.

ciasteczkowy_potwór
25-09-2016, 15:19
witam,
w castoramie spodobały mi się panele firmy Weninger - słyszał coś ktoś o tej firmie?

sirehorn
27-09-2016, 12:38
witam,
w castoramie spodobały mi się panele firmy Weninger - słyszał coś ktoś o tej firmie?

Z tego co słyszałem na szkoleniu to panele firmy Weninger są marketową marką firmy Austriackiej KAINDL.
Jakość dość dobra (na pewno lepsza niż KRONOPOL) mają duży wybór paneli lakierowanych na wysoki połysk.

Nowy1989
04-10-2016, 21:28
Witam,

Czy takie ugięcie podłogi z zachowaną dylatacją jest dopuszczalne. Nie do konca przyklejona została jeszcze listwa maskująca do kafli

https://www.youtube.com/watch?v=6-ke-aoTRZc&feature=youtu.be

Pozdrawiam

Jakub

jokoskier
25-11-2016, 08:47
Dzień dobry ,może ktoś doradzi jaki podkład będzie najodpowiedniejszy? Panele quick step largo mają 0,95 wysokości , posadzka w kuchni 1,6. Jaki dobrać podklad aby wyrównać poziomy? Kilka opinii juz słyszałam i ręce mi opadły. Włączając opinię handlowca z quick stepa, który zaleca piankę 2mm . Ale to delikatnie mówiąc bzdura?

go1976
21-12-2016, 18:36
Witajcie, a czy ktoś ma jakieś doświadczenia z panelami SENSA??? Mają imponującą gamę kolorystyczną imitującą stare drewno - oglądałam konkurencyjne stylizacje np Kronopolu czy Quick Step i Sensa wypada (wizualnie) - subiektywnie - lepiej. A jak z jakością i walorami użytkowymi???

jarekkur
21-12-2016, 21:57
[QUOTE=jokoskier;7348133]Dzie

panele 9,5mm, kuchnia 16mm. Różnica 6,5mm, Czy tak?

jarecki1980
04-01-2017, 23:20
Skoro poleecacie sobie różne firmy i podłogi, ja również dodam coś od siebie. Dwa miesiące temu urządzaliśmy swoje mieszkanko. Nie duże bo 56m2. Wiadomo że jak jest tak małe mieszkanie to chcesz je urządzić naprawdę z gustem i najlepiej jak każde z pomieszczeń będzie osobną przestrzenią urządzoną z gustem. Oprócz koloru ścian, mebli i wszystkiego co jest z tym tematem związane zależało nam równiez na dobrej podłodze. Nie chcielismy jechac do marketu po panele, ale postawiliśmy na dobrą podłogę, która posłuży nam długo, zwłaszcza że mamy kota, psa i małe dziecko. Postawiliśmy moim zdaniem na najlepszą [moderowano] My akurat w 3 pomieszeczniach zostaliśmy przy jednym kolorze- Dąb Natur. Fajnie się komponuje z moim ulubionym białym i szarym kolorem. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Podłoga bardzo solidna, idealna jesli chodzi o utrzymanie czystości. No i sama firma w 100% godna polecenia.

dwiecegly
05-01-2017, 08:11
Moderator ma co robić ze spamerami w tym temacie. Niektóre posty aż bolą jak się czyta np ostatni.

przemo1
17-01-2017, 17:22
Moderator ma co robić ze spamerami w tym temacie. Niektóre posty aż bolą jak się czyta np ostatni.

To prawda - więcej tu spamu niż treści.:)

Dessiner
18-01-2017, 02:02
Witam. Mam pytanie otóż co sądzicie o panelach w kuchni?

przemo1
18-01-2017, 09:45
Witam. Mam pytanie otóż co sądzicie o panelach w kuchni?

U nas były - z racji połączonej kuchni z salonem - jednolite w obu pomieszczeniach. Jednak trzeba na nie uważać (fakt, że tanie i średniej jakości kupiliśmy) szczególnie w okolicy zlewu czy w spiżarce. Mała awaria akwarium, które mam w ścianie pomiędzy spiżarnią a salonem wymusiła wymianę na kafle :). Inaczej pewnie dalej by leżały. Jeśli chcesz kłaść w kuchni, to użyj kleju do łączenia - drugi raz u siebie tak bym robił (podnosi odporność powierzchni na wszelkie rozlania).
Stosowaliśmy też panele podłogowe na ścianie, jako panel między meblami - dobrze się sprawdzały.

Yomin
22-01-2017, 20:03
Witam, to mój pierwszy post na Forum. Mam ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni domu. Ze względy na straty ciepła odradzano mi panele, radzono zakup płytek drewnopodobnych. Byłem już prawie przekonany ale jednak nie dam rady ze względu na dużą fugę (minimum 2mm) co sprawia, ze płytki drewna nie przypominają ;) Zastanawiam się nad panelami winylowymi. Przeszukałem forum i informacji jest bardzo mało. Czy na ogrzewanie podłogowe nadają się bardziej winyle czy też tradycyjne panele laminowane? Czy powinni to być podłoga "pływająca" czy na klej? Z góry dzięki za odpowiedzi.

DEMCIA
22-01-2017, 23:01
A co powiecie na temat paneli firmy francuskiej Alsafloor, Solid Plus Dąb Baleary kod koloru: 622 AC6 z zamkami 5G i grubością 12mm. Własnie przymierzam się do zamówienia około 100m2, cena około 60zł/m2

przemo1
23-01-2017, 11:37
Witam, to mój pierwszy post na Forum. Mam ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni domu. Ze względy na straty ciepła odradzano mi panele, radzono zakup płytek drewnopodobnych. Byłem już prawie przekonany ale jednak nie dam rady ze względu na dużą fugę (minimum 2mm) co sprawia, ze płytki drewna nie przypominają ;) Zastanawiam się nad panelami winylowymi. Przeszukałem forum i informacji jest bardzo mało. Czy na ogrzewanie podłogowe nadają się bardziej winyle czy też tradycyjne panele laminowane? Czy powinni to być podłoga "pływająca" czy na klej? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Śmiało możesz wybrać normalne panele laminowane - większość teraz ma oznaczenia dopuszczające montaż na OP, ja mam u siebie 2/3 parteru w panelach i ogrzewanie działa wyśmienicie.

Yomin
23-01-2017, 13:24
Dzięki za odpowiedź, masz panele położone na klej czy z podkładem na "pływająco" ;) ? I czy podłogówka to jedyne źródło ciepła czy masz też kaloryfery?

DEMCIA
23-01-2017, 18:02
Czy Ktoś z Was miał do czynienia z panelami Alsafloor, Solid Plus Jakieś opinie na ich temat ?!

Spam

Parkiet
23-01-2017, 20:20
U nas były - z racji połączonej kuchni z salonem - jednolite w obu pomieszczeniach. Jednak trzeba na nie uważać (fakt, że tanie i średniej jakości kupiliśmy) szczególnie w okolicy zlewu czy w spiżarce. Mała awaria akwarium, które mam w ścianie pomiędzy spiżarnią a salonem wymusiła wymianę na kafle :). Inaczej pewnie dalej by leżały. Jeśli chcesz kłaść w kuchni, to użyj kleju do łączenia - drugi raz u siebie tak bym robił (podnosi odporność powierzchni na wszelkie rozlania).
Stosowaliśmy też panele podłogowe na ścianie, jako panel między meblami - dobrze się sprawdzały.
Jest kilka zależności takich jak - potrzeby cieplne ogrzewanego pomieszczenia, moc cieplna podłogi z możliwością stłumienia przenikania ciepła przez taka lub inną okładzinę, dalej izolacja płyty grzewczej itd.
W niektórych przypadkach nie ma znaczenia rodzaj posadzki ponieważ ilość ciepła potrzebna do ogrzania pomieszczeń przemieści się przez każdą posadzkę, w innych przypadkach tylko i wyłącznie cienki vinyl lub ceramika. Pamiętaj o tym , że z podłogi korzystasz również w okresie niegrzewczym i to w dłuższym okresie a tu ceramika lub cienki vinyl nie służy komfortowi cieplnemu.

przemo1
23-01-2017, 22:19
Dzięki za odpowiedź, masz panele położone na klej czy z podkładem na "pływająco" ;) ? I czy podłogówka to jedyne źródło ciepła czy masz też kaloryfery?

Panele "pływająco" na podkładzie do podłogówki (ważne!), w pomieszczeniach, gdzie mam podłogówkę nie dawałem grzejników.

crle
24-01-2017, 13:04
Warto jest panele kupić stacjonarnie. W sklepie obok naszego miejsca zamieszkania. Z racji tego,że jak zostanie nam trochę paneli to mozna je zwrócić. Tak samo nie ma problemu z dokupieniem dodatkowych ( płacenie za przesyłke może byc drogie).

sirehorn
25-01-2017, 14:10
Warto jest panele kupić stacjonarnie. W sklepie obok naszego miejsca zamieszkania. Z racji tego,że jak zostanie nam trochę paneli to mozna je zwrócić. Tak samo nie ma problemu z dokupieniem dodatkowych ( płacenie za przesyłke może byc drogie).
spam

No na pewno, prawie gorączki dostałem jak zobaczyłem, że ktoś poleca na forum DDD Dobre dla domu !
Podejrzewam, że jesteś nowym pracownikiem tej firmy i robisz reklamę, polecam poczytać informację na temat tej firmy w internecie przed zakupem!;
Firma ma niby 50 parę sklepów z czego własnych 2 albo 3 reszta to punktu franczyzowe które otwierają 1 osobowe firmy sprzedające wcześniej warzywa na giełdzie. Dokonujesz zakupu wszystko ładnie pięknie potem montaż nie profesjonalny idziesz złożyć reklamację a tu co ? firmy już nie ma, centrala umywa ręce, bo przecież na fakturze nie oni sprzedali towar :) W ciągu roku zamknęło się 15 sklepów ale znaleźli jeleni i otworzyli kolejne 5. OMIJAĆ DDD

achimurl
29-01-2017, 22:48
a co z podłogami barlinka? czy jest ktoś kto użytkuje?

riot
30-01-2017, 09:13
a co z podłogami barlinka? czy jest ktoś kto użytkuje?
Barlinek ma swoje plusy (drewno, ciepła podłoga, możliwość cyklinowania) i minusy (lakier słabo odporny na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne, zwierzęta, nacisk punktowy). Zależy gdzie będzie układany i jak użytkowany.

rafaladam
12-05-2017, 17:26
Czy Ktoś z Was miał do czynienia z panelami Alsafloor, Solid Plus Jakieś opinie na ich temat ?!

Spam

dołączam się do pytania, czy ktoś przerobił panele alsafloor, czy też alsapan? mają ścieralność AC6, mało firm to oferuje. Mam zamiar kupić ponad 80m2, będę wdzięczny na wszelkie sugestie.

PanSiny
15-05-2017, 20:01
Witam, poszukuję informacji nt. paneli AB Premium Collection. Na stronie producenta jest informacja iż są tworzone przy współpracy z firmą Swiss Krono Group. Mogę kupić w dobrej cenie AC5 gr. 10mm. Chce je położyć w salonie, korytarzu i pokojach (łącznie 100 m2), ale nie znalazłem o nich opinii.
Miał ktoś z nimi styczność?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Arbiton FloorExpert
14-06-2017, 14:40
Podepnę się pod temat, musimy się zastanowić w co wejść i czego szukać. Potrzebujemy panel wodoodporny. Kuchnia-salon przedpoków. Jeden wzór.
Kolega mi polecał dawnego Witexa. Ma u siebie któryś rok. Dwa razu mu pralka wodę wywaliła na mieszkanie, zobaczył po powrocie z pracy.

Co sądzicie o tej firmie, lub co polecicie konkurencyjnego.

ps. płytki nie wchodzą w grę.

Witam,

Najlepszą alternatywą dla paneli laminowanych w kuchni i łazience, jeśli wykluczamy płytki, są nowoczesne panele winylowe -LVT.
Podłoga tego typu jest w 100% wodoodporna i można ją układać w każdym pomieszczeniu.
Na rynku dostępne są panele w różnych kształtach i rozmiarach oraz o różnych kolorach i strukturach.
Pozdrawiam

Jarecki_1207
06-07-2017, 00:07
Witajcie. Mam prośbę o poradę. Mam do wyboru dwa panele. Jeden marketowy z LM firmy Arters dąb Hamilton AC5 8mm, a drugi Kronopol dąb imbirowy AC4 10 mm, polecany przez sprzedawcę malego sklepiku (brak w tym sklepie jakiegokolwiek panela AC5). Panele będą w salonie i pokojach i tu pytanie, czy mieliscie jakas styczność z nimi i ewentualnie, ktore bardziej polecacie (w domu 2 malych dzieci i w perspektywie kilku lat moze pies). Osobiście bardziej skłaniam sie ku marketowym, ale tamten sprzedawca twierdzi, ze to słabiutki panej i mino, ze ten jego to AC4, bedzie trwalszy niz marketowy AC5... z gory Dziekuje za pomoc!