PDA

Zobacz pełną wersję : Plaga komarów,



gixxxar
10-06-2010, 22:42
Witam,czy u was tez sa komary,bo nie da sie zyc na działce,jak temu zaradzic,
pozdrawiam,

SkrzetuSkY1
10-06-2010, 23:09
Może to tylko doraźne rozwiązanie, ale gdy pracowałem w terenie niezawodnym okazał się preparat w tytule. Autan, dziwnie pachnie, ale można się przyzwyczaić:D

JoShi
10-06-2010, 23:48
Może to tylko doraźne rozwiązanie, ale gdy pracowałem w terenie niezawodnym okazał się preparat w tytule. Autan, dziwnie pachnie, ale można się przyzwyczaić:D

To było jedyne co działało u nas, a testowaliśmy naprawdę wiele preparatów. Teraz musze testować inne, bo mam małe dziecko.

Rzeczywiście w tym roku jest znacznie gorzej. W poprzednich latach komary, przynajmniej u nas, miały swoje "godziny urzędowania" i wystarczyło się tego trzymać. W tym roku nie przestrzegają żadnych reguł i tną praktycznie przez cała dobę.

gixxxar
11-06-2010, 07:28
Ja myslałem o tych lampach owadobójczych,jest to wogule skuteczne,a tymi preparatami to jak je uzywac ,chyba nie pryskac calej dzialki bo one wszedzie lataja,normalnie idzie oszaleć,

Ew-ka
11-06-2010, 07:54
słyszałam ,że do mieszkania można zamówic odkomarzanie ....czyli pokrycie ścian substancją która paraliżuje komary i muchy (padaja martwe) ale nie wiem jak to sie ma dla naszej zdrowotności .... Moja znajoma sobie zafundował to w domu i ...jest zadowolona tylko częsciej zamiata podłogę ;)

Nadulka
11-06-2010, 07:57
Ja w domu mam płytkę na owady,daje rade.
Ale na tarasie nie można spokojnie posiedzieć...

gixxxar
11-06-2010, 08:07
Sasiadom porobiły sie rozlewiska na działkach i chyba to jest powód,a tym bardziej przy lesie mam działke,

mirela99
11-06-2010, 08:18
Ja zamówiłam na allegro opaski na komary z cytronellą czy geranium (nie pamietam). Podobno nie szkodliwe (mam 5 letnie dziecko). Czy skuteczne - dam znać po tym weekendzie.

Ew-ka
11-06-2010, 08:21
art znaleziony w necie .....


" W polskiej strefie klimatycznej żyje 100 tys. gatunków owadów. 40 z nich to komary - utrapienie lata. Jak się chronić? Co zrobić, gdy ugryzie? Przeczytajcie.
Komary występują niemal wszędzie - od Arktyki po tropiki. W polsce naliczono ich 40 gatunków. Fala upałów która nawiedziła Polskę przyniosła też inną falę - komarów. - Zrobimy wszystko by uwolnić ludzi z terenów powodziowych od plagi komarów - zapowiedział premier Donald Tusk.Cel naukowców komar - fałszywka (http://www.tvn24.pl/12691,1580991,0,1,cel-naukowcow-komar-_-falszywka,wiadomosc.html)
http://m.onet.pl/_m/5fe482aca46de36ea5d36940664f5ca9,25,1.jpgBadacze pracują nad komarem, który nie będzie mógł się rozmnażać.



Rozmnażaniu się komarów sprzyja temperatura, ale przede wszystkim wilgoć. Ich rozwój przyspiesza mała kałuża, a co dopiero tereny popowodziowe. Najgorsze są samice. To one kłują swoją ofiarę. Krwi potrzebują do złożenia i wykarmienia od stu do stupiećdziesieciu jaj, które składa właśnie w wodzie. Samice żyją ok. miesiąca. Samce po kopulacji zwykle giną. Każda samica w tzw. kłujce ma 6 specjalnych sztylecików którym nacina skórę. Wwiercając zostawia odrobinę swojej śliny, ale (co ważne) nigdy krwi poprzedniej ofiary.

Uwaga na leśne!

I to właśnie ta ślina może powodować alergie, czy zakażenia. Najczęstszymi komarami są "edesy", czyli komary leśne. Mogą powodować ornitozy - choroby przenoszone przez ptaki.

Inny gatunek, z którym każdy z nas z pewnością się spotkał to komar brzęczący. Są agresywne w stosunku do ludzi. Mogą przenosić np. wirus żółtaczki, ale również egzotyczny wirus "zachodniego Nilu".


Specjalnie dla naszych internautów przygotowaliśmy rady, które 100-procentowej ochrony nie dadzą, ale pozwolą odgonić chociaż część insektów:

- Warto pilnować, aby w ogrodzie, szczególnie pod oknami domu, nie stały naczynia z wodą - to sprzyja to rozmnażaniu owadów

- Ubierajmy się rozsądnie. Długi erękawy i nogawki chronią przed ugryzieniami

- Ubierajmy się w jasne rzeczy, ciemne kolory przyciągają owady

- Komary nie lubią zapachu: wanilii, cytryny, lawendy i mięty

- Jedzmy witaminę B i pomidory - to odstrasza napastników

- Używajmy odstraszaczy: aerozoli, świec, czy kremów. Czysta skóra odstrasza Jak odstraszyć?


- Stosujmy żele z maleinianem dimetindenu czy hydrocortisonem

- Ludowe sposoby też są dobre: nacieranie skóry cebulą, cytryną, czy po prostu spirytusem salicylowym

- Nie drap ugryzienia! Przemyj wodą, albo przyłóż kostkę lodu

- Przemyj ugryzienie sodą oczyszczoną rozpuszczoną w wodzie"

gixxxar
11-06-2010, 09:20
I wszystko jasne,

superiwona
11-06-2010, 10:59
mam mnostwo lawendy w ogrodzi-juz kwitnie, mięty pod dostatkiem, płytki na komary, raid w kontaktach, opaski na reke, plastry przyklejone do ubrań- a komarów mega ilości, a teren suchy, bez rozlewisk. wiec co pomoze?

Elfir
11-06-2010, 11:09
spray na ciało.

bzado
11-06-2010, 11:55
mam mnostwo lawendy w ogrodzi-juz kwitnie, mięty pod dostatkiem, płytki na komary, raid w kontaktach, opaski na reke, plastry przyklejone do ubrań- a komarów mega ilości, a teren suchy, bez rozlewisk. wiec co pomoze?

BROS Bagosel 100 EC

Rozpuścić w 6,5l wody i zrobić oprysk (uwaga szkodliwy dla zwierzat i dzieci - dlatego najlepiej pryskac na noc).
Starcza na ponad 100m2.

Opryskac trawe, rosliny i dzrzewa w miejscach gdzie się przebywa. (okolica domu).

U mnie działa. Co prawda nie eliminuje wszystkich komarów ale normalizuje sytuacje (nie ma chmar komarów).

Koszt coś ponad 20 zł.

JoShi
11-06-2010, 12:49
BROS Bagosel 100 EC

Rozpuścić w 6,5l wody i zrobić oprysk (uwaga szkodliwy dla zwierzat i dzieci - dlatego najlepiej pryskac na noc).
Starcza na ponad 100m2.
Znaczy, że wytruje nie tylko komary? A nie ma czegoś co działa tylko na te krwiopijcze bestyjki?

bzado
11-06-2010, 12:55
Znaczy, że wytruje nie tylko komary? A nie ma czegoś co działa tylko na te krwiopijcze bestyjki?

Znaczy sie ze podczas oprysku nikogo z "żywych" (oprócz tego który opryskuje) nie powinno być w pobliżu.
Po kilku godzinach "zywi" mogą wrócić.

ve**rd**
11-06-2010, 13:22
art znaleziony w necie .....


" W polskiej strefie klimatycznej żyje 100 tys. gatunków owadów. 40 z nich to komary - utrapienie lata. Jak się chronić? Co zrobić, gdy ugryzie? Przeczytajcie.
Komary występują niemal wszędzie - od Arktyki po tropiki. W polsce naliczono ich 40 gatunków. Fala upałów która nawiedziła Polskę przyniosła też inną falę - komarów. - Zrobimy wszystko by uwolnić ludzi z terenów powodziowych od plagi komarów - zapowiedział premier Donald Tusk.Cel naukowców komar - fałszywka (http://www.tvn24.pl/12691,1580991,0,1,cel-naukowcow-komar-_-falszywka,wiadomosc.html)
http://m.onet.pl/_m/5fe482aca46de36ea5d36940664f5ca9,25,1.jpgBadacze pracują nad komarem, który nie będzie mógł się rozmnażać.



Rozmnażaniu się komarów sprzyja temperatura, ale przede wszystkim wilgoć. Ich rozwój przyspiesza mała kałuża, a co dopiero tereny popowodziowe. Najgorsze są samice. To one kłują swoją ofiarę. Krwi potrzebują do złożenia i wykarmienia od stu do stupiećdziesieciu jaj, które składa właśnie w wodzie. Samice żyją ok. miesiąca. Samce po kopulacji zwykle giną. Każda samica w tzw. kłujce ma 6 specjalnych sztylecików którym nacina skórę. Wwiercając zostawia odrobinę swojej śliny, ale (co ważne) nigdy krwi poprzedniej ofiary.

Uwaga na leśne!

I to właśnie ta ślina może powodować alergie, czy zakażenia. Najczęstszymi komarami są "edesy", czyli komary leśne. Mogą powodować ornitozy - choroby przenoszone przez ptaki.

Inny gatunek, z którym każdy z nas z pewnością się spotkał to komar brzęczący. Są agresywne w stosunku do ludzi. Mogą przenosić np. wirus żółtaczki, ale również egzotyczny wirus "zachodniego Nilu".


Specjalnie dla naszych internautów przygotowaliśmy rady, które 100-procentowej ochrony nie dadzą, ale pozwolą odgonić chociaż część insektów:

- Warto pilnować, aby w ogrodzie, szczególnie pod oknami domu, nie stały naczynia z wodą - to sprzyja to rozmnażaniu owadów

- Ubierajmy się rozsądnie. Długi erękawy i nogawki chronią przed ugryzieniami

- Ubierajmy się w jasne rzeczy, ciemne kolory przyciągają owady

- Komary nie lubią zapachu: wanilii, cytryny, lawendy i mięty

- Jedzmy witaminę B i pomidory - to odstrasza napastników

- Używajmy odstraszaczy: aerozoli, świec, czy kremów. Czysta skóra odstrasza Jak odstraszyć?


- Stosujmy żele z maleinianem dimetindenu czy hydrocortisonem

- Ludowe sposoby też są dobre: nacieranie skóry cebulą, cytryną, czy po prostu spirytusem salicylowym

- Nie drap ugryzienia! Przemyj wodą, albo przyłóż kostkę lodu

- Przemyj ugryzienie sodą oczyszczoną rozpuszczoną w wodzie"

Bardzo wyczerpująca odpowiedź. Dzięki.

U nas też nie dają żyć.

JoShi
11-06-2010, 14:58
Znaczy sie ze podczas oprysku nikogo z "żywych" (oprócz tego który opryskuje) nie powinno być w pobliżu.
Po kilku godzinach "zywi" mogą wrócić.

Nie mam na myśli ludzi, tylko pożyteczne owady, które z wilkim trudem zwabiam do ogrodu. Masz jakiś pomysł jak rozesłać im powiadomienia o oprysku i poprosić o czasową ewakuację?

gixxxar
11-06-2010, 20:55
To chyba w całej polsce jest taka sytuacja,

Mymyk_KSK
17-06-2010, 12:19
a
Długie rękawy i nogawki chronią przed ugryzieniami



Ha.
Ha.
Ha.

U nas sa takie żarłacze, że dają radę nawet przez grubą bawełniana koszulę!

Tatarak
17-06-2010, 21:43
Ja wczoraj wyszłam do ogrodu popsikana OFFem, tylko jednej części ciała sobie nie popryskałam... pomimo grubych dżinsów mam całą pupę pogryzioną :( tyle na temat odzieży.

gixxxar
17-06-2010, 22:27
Zima długa,potem deszcze a teraz jeszcze komary,i co dalej,lato sie skonczy,nawet sie człowiek nie nacieszy ogrodem,

Tedii
17-06-2010, 23:30
Czy zauważyliście,że nie ma wróbli?

Ściągnąłem soft antykomarowy to komóry .
Testowałem różne częstotliwości.W końcu dałem sobie spokój i popsikałem się OFFem.
Ale tak szczerze,nie za bardzo gryzą (przynajmniej mnie :).

swojaczka
17-06-2010, 23:40
Olejek goździkowy połączyć z olejem i posmarować odkryte ciałko. Komary omijają szerokim łukiem. No i liście orzecha włoskiego,rozetrzeć i położyć na parapecie. Podobno działają też liście pomidorów(tego nie testowałam)

gixxxar
18-06-2010, 00:06
Tak,tylko trawy nawet nie mozna kosic bo lataja za mna jak szalone,

Tatarak
18-06-2010, 09:19
Tak,tylko trawy nawet nie mozna kosic bo lataja za mna jak szalone,
Gixxxar, popsikaj się offem, tylko bardzo bardzo bardzo dokładnie:) Tak robi mój małżonek, gdy wychodzi z kosiarką na bój.

JoShi
18-06-2010, 11:33
Czy zauważyliście,że nie ma wróbli?
Nie zauważyłam, bo u mnie są :P

Tatarak
18-06-2010, 11:38
Nie, faktycznie wróbli jest dużo mniej w tym roku. Zresztą z roku na rok - mam wrazenie - ich ubywa. U nas za to masa jaskółek robi sztuczny tłok :)

marcino3223
19-06-2010, 18:19
Trafilem w necie na info ze Wlosi oszaleli na punkcie domkow dla nietoperzy.Kupuje go kazdy Wloch jesli ma okazje (bo producent nie nadąża )Nietoperz zjada dziennie 2000 komarow.W sumie taki Batman w ogrodzie to nie bylby zly pomysl.

profus
19-06-2010, 23:25
Także słyszałem o tych nietoperzach we Włoszech. Cieklawe czy to naprawdę działa.

Tedii
20-06-2010, 00:33
No właśnie,nietoperków też nie widać a w zeszłym roku latały.
Może ta długa zima wycięła je w pień?
A wróbelków na prawdę bardzo mało (choć nie wiem,czy się żywią komarami).

Gosiek33
20-06-2010, 09:38
opaski na rękę nie pomagają, komary tną i tak :(

gixxxar
11-07-2010, 22:21
Czy ta roslina działa na komary,ponoc tak,HELIOTROP - waniliowy kwiat...


"Heliotropium arborescens"

Roślina o silnym, ale super przyjemnym waniliowym zapachu. Posiada kwiaty w niebiesko-granatowym kolorze, albo takie cos,Plectranthus. Jest to pnącze o ozdobnych biało obrzeżonych postrzępionych liściach. Z uwagi na specyficzny zapach bardzo skutecznie odstraszała komary,

Wojtek- LM
11-07-2010, 22:56
mam mnostwo lawendy w ogrodzi-juz kwitnie, mięty pod dostatkiem, płytki na komary, raid w kontaktach, opaski na reke, plastry przyklejone do ubrań- a komarów mega ilości, a teren suchy, bez rozlewisk. wiec co pomoze?

Rośliny które odstraszają komary to
Oczar wirgilijski,mięta,goździk,czeremcha,bazylia, spróbuj może jeszcze coś dosadzić ;)

gixxxar
14-07-2010, 15:52
jak myslicie do jakiego czsu beda lataly te komary,i kiedy one pozdychaja,