PDA

Zobacz pełną wersję : POŚ, a woda ze studni do podlewania



agnieszkakusi
20-06-2010, 20:43
Przeniosę temat z wymiany doświadczeń. MOże tu ktoś mi pomoże;(
Mamy POŚ ROTH. Woda spływa do studni, z której chcemy wykorzystać wodę do podlewania trawnika. Problem w tym, że ta woda okropnie śmierdzi i za nic w świecie nie da się tego lać mieszkając na miejscu. Czy można coś dodać do tej wody, żeby tak nie śmierdziała? Normalnie do oczyszczalni dajemy bakterie Roth, te które poleca producent. Poza tym jak wygląda sprawa jakości takiej wody jeśli chodzi o podlewanie? Czy nic się nie stanie roślinom? Producent zapewnia, że ta woda się nadaje, ale wolałabym usłyszeć to od kogoś kto już próbował. W tej wodzie musi być dużo jakiegoś związku, bo przy zanurzeniu pompy mąż obciążył ją metalowym ciężarkiem, który skorodował.

amber
20-06-2010, 21:26
To chyba jakiś problem z bakteriami bądź z POŚ u mnie trochę czuć ma taki specyficzny zapach ale trudno to nazwać smrodem a przynajmniej porównując do zapachu wybieranego bądź wypompowywanego szamba . To że metal koroduje w wodzie to raczej normalne zjawisko natomiast o jakości wody może warto oddać próbkę do analizy ,
ale czy połączenie POŚ ze studnią jest dopuszczalne bo z tego co u mnie było to musiałem pomiędzy studnią a POŚ zachować pewną odległość nie pamiętam dokładnie ile ale wydaje mi się że min. 15 m.