PDA

Zobacz pełną wersję : OPTIVA MATT [5] TIKKURILA z Leroya



jacenty02
04-07-2010, 19:58
Witam
Przymierzam się do malowania mieszkania.Wszyscy polecają tikurillę.Znalazłem w promocji coś takiego:

http://www.leroymerlin.pl/produkty/l...277732226.html

czy możecie mi doradzić czy ta farba jest ok. Dzwoniłem po sklepach, a jestem z 3-miasta i znalazłem optive 5 baze za 269, natomiast w kolorze za 360,- mówimy oczywiście o 9 litrowej puszcze, tyko nie jestem pewien czy to ta sama farba.Jeżeli tak to myślę że warto ją kupić.

Mam jeszcze 2 pytania związane z tą farbą:
1.Wydajność tzn producent podaje że kryje 16m2 z litra, wiem jak to jest z producentami więc pytam o jakąś uczciwą liczbę metrów.
2 Grunt jaki pod tą farbę i od razu pytanie o wydajność i cenę.

Pozdrawiam

wyposaza*
04-07-2010, 20:10
Nie wiem jak jest w przypadku Tikkurilli, ale inni producenci np. Decoral czy Dulux, robią tańsze farby sygnowane co prawda ich marką, ale sprzedawane tylko w Leroy lub inych marketach i podobno słabszej jakości niż standardowa. Powiedział mi o tym pracownik LM, więc raczej informacja wiarygodna.

jacenty02
04-07-2010, 23:51
Nie wiem jak jest w przypadku Tikkurilli, ale inni producenci np. Decoral czy Dulux, robią tańsze farby sygnowane co prawda ich marką, ale sprzedawane tylko w Leroy lub inych marketach i podobno słabszej jakości niż standardowa. Powiedział mi o tym pracownik LM, więc raczej informacja wiarygodna.

czyli co nie kupowac. to moze z innej beczki.potrzeba mi polalowac mieszkanie o powierzchni 50 m2. chcialbym zeby farba byla zmywalna wszscy zachwalaja tikurille i zeby kosztowala jak najmniej.prosze o ewentualne ceny i wydajnosc.pozdrawiam

wyposaza*
05-07-2010, 00:34
Ja wybrałem farby Kabe - niezła jakość za rozsądną cenę. W Warszawie możesz je kupić w Brico Depot na Grochowskiej.

jacenty02
05-07-2010, 18:47
Ja wybrałem farby Kabe - niezła jakość za rozsądną cenę. W Warszawie możesz je kupić w Brico Depot na Grochowskiej.

rozumiem że sklep który należy do Ciebie lub masz w tym jakiś interes.ok.jak cenowo wyglądają te farby, grunty i czy wyslecie do gdyni.pozdrawiam

darek63
05-07-2010, 21:31
Ja wybrałem kompromis.
Na sufit Śnieżka Eko.
Na ściany farba lateksowa Caparol Samtex 5 z mieszalnika (w pełni zmywalna farba).
Niedrogo i dobrze.

wyposaza*
05-07-2010, 22:41
rozumiem że sklep który należy do Ciebie lub masz w tym jakiś interes.ok.jak cenowo wyglądają te farby, grunty i czy wyslecie do gdyni.pozdrawiam

Nooo stary, ale dałeś ...:D

Chciałbym żeby Brico Depot było moje, niestety jeszcze trochę mi brakuje..

http://www.bricodepot.pl/

A interesu w tym że chciałem Ci pomóc w wyborze nie mam żadnego - po prostu na tym forum ludzie pomagają sobie nawzajem i tyle, sam malowałem tymi farbami więc wiem że są dobre - that's all. Ale już się nie wypowiadam, bo jeszcze się okaże że Kabe mi za to płaci:lol2:

fighter1983
05-07-2010, 23:14
hahaha niezle... www.wyposazam.pl taka prawda jako wlasciciel Brico z pewnoscia pojdziesz z torbami gdy jacenty02 nie zamowi u Ciebie :P
Jacenty02 jak Cie nie stac na ori Tikkurile czy Benjamin Moore (zaden wstyd) to nie kombinuj z super promocjami w LM tylko posluchaj kolegi i kup tansza farbe bez promocyjnych dodatkow typu Superupłynniacz tudzież wypełniacz - najnowsze osiagniecie nanotechnologii - H2O

jacenty02
06-07-2010, 02:44
Nooo stary, ale dałeś ...:D

Chciałbym żeby Brico Depot było moje, niestety jeszcze trochę mi brakuje..

http://www.bricodepot.pl/

A interesu w tym że chciałem Ci pomóc w wyborze nie mam żadnego - po prostu na tym forum ludzie pomagają sobie nawzajem i tyle, sam malowałem tymi farbami więc wiem że są dobre - that's all. Ale już się nie wypowiadam, bo jeszcze się okaże że Kabe mi za to płaci:lol2:

nie denerwyj sie kolego.to taki glupi zarcik.ale z ciekawosci to ile ci kabe placi?hahaah zartowalem.
ale tak na powaznie to gdzie ich szukac poza warszawa, jakas ogolnopolska siec sprzedarzy? i dalej pytam jak z wydajnoscia bo musze policzyc ile mi trzeba bedzie tej farby. no i co z tym gruntem?

jacenty02
06-07-2010, 02:47
hahaha niezle... www.wyposazam.pl taka prawda jako wlasciciel Brico z pewnoscia pojdziesz z torbami gdy jacenty02 nie zamowi u Ciebie :P
Jacenty02 jak Cie nie stac na ori Tikkurile czy Benjamin Moore (zaden wstyd) to nie kombinuj z super promocjami w LM tylko posluchaj kolegi i kup tansza farbe bez promocyjnych dodatkow typu Superupłynniacz tudzież wypełniacz - najnowsze osiagniecie nanotechnologii - H2O

to nie tak ze niestac tylko jak jest jakas promocje gdzie warto sie zastanowic to czemu nie ale skoro odradzacie.

jacenty02
06-07-2010, 02:49
na allero znalazem beckersa za 80 zeta puszka 5 litrow co o tym sadzicie. maja do wyboru 34 kolory

http://allegro.pl/item1109658811_farby_do_scian_i_sufitow_beckers_de signer_5l.html

tylko jaki podklad pod beckersa?

mjakob
06-07-2010, 07:40
na allero znalazem beckersa za 80 zeta puszka 5 litrow co o tym sadzicie. maja do wyboru 34 kolory

http://allegro.pl/item1109658811_farby_do_scian_i_sufitow_beckers_de signer_5l.html

tylko jaki podklad pod beckersa?

W sklepie z farbami doradzono mi, że pod Beckersa sprawdza się grunt Śnieżki (z i z dekorala pewnie też, tak sądzę :-)). grunt zabarwiony na dany kolor i potem ponoć wystarcza jednokrotne malowanie tymże beckersem. I myślę właśnie tak zrobić.
Ewentualnie żeby trochę zaoszczędzić to na sufity dam śnieżkę Max.

Beckers ma też swój własny grunt - ale droższy.

EZS
06-07-2010, 12:11
Baaardzo się zastanawiałam, czy ci coś napisać, bo już raz mnie obciąłeś. Jak żeś taki mundry, to radz se sam.
Ale niech tam. Za długo żyję na forum ;)
beckers to tikurilli się nie umywa, nawet tej z LM. Zresztą, jak pisałam kiedyś, mam właśnie tikurillę z LM (nie tą z promocji, lecz normalną z mieszalnika) i bardzo ją sobie chwalę jako, że wygodna do malowania, dobrze kryje i JEST zmywalna w przeciwieństwie do beckersa. Jego też mam w łazience na górze. Podobno na jakiejś lepszej bazie (szwedzkiej?). Nie jest zmywalny. Da się zetrzeć, ale nic się z niego nie zmyje, bo prędzej zlezie .
Podkład ze śnieżki w obu przypadkach. Pod śnieżką zwykły "unigrunt". Różny, jaki akurat był w sklepie.
Wydajności nie podam, za małe powierzchnie malowałam.

PS. Jak myślisz, ile płaci mi tikurilla?

jacenty02
06-07-2010, 23:22
Baaardzo się zastanawiałam, czy ci coś napisać, bo już raz mnie obciąłeś. Jak żeś taki mundry, to radz se sam.
Ale niech tam. Za długo żyję na forum ;)
beckers to tikurilli się nie umywa, nawet tej z LM. Zresztą, jak pisałam kiedyś, mam właśnie tikurillę z LM (nie tą z promocji, lecz normalną z mieszalnika) i bardzo ją sobie chwalę jako, że wygodna do malowania, dobrze kryje i JEST zmywalna w przeciwieństwie do beckersa. Jego też mam w łazience na górze. Podobno na jakiejś lepszej bazie (szwedzkiej?). Nie jest zmywalny. Da się zetrzeć, ale nic się z niego nie zmyje, bo prędzej zlezie .
Podkład ze śnieżki w obu przypadkach. Pod śnieżką zwykły "unigrunt". Różny, jaki akurat był w sklepie.
Wydajności nie podam, za małe powierzchnie malowałam.

PS. Jak myślisz, ile płaci mi tikurilla?

przepraszam jesli urazilem.mysle zatem ze wybor padnie na tikurille z tym ze niewiem czy malowac 2 razy tikurilla czy moze zastosowac podklad z tanszej farby. niewien tez co zrobic z sufitem czy malowac tikurilla czy tez poszukac tanszej, np jak doradzil tu wczesniej kolega sniezki max. boje sie ze jak zaoszczedze to moze zzolknac wiec chyba sobie sam na to pytanie odpowiedzialem. bedzie tikurilla.pozdrawiam i czeakm na dalsze komentarze

fighter1983
07-07-2010, 00:41
fajnie jest jak ktos po zadaniu pytania sam dochodzi do pewnych wnioskow.
Z promocjami jest tak, ze promocja zazwyczaj wcale nie znaczy dobrze i tanio, zazwyczaj znaczy gorzej i taniej a od czasu do czasu tak samo i drozej... taki urok promocji.
Idealnym przykladem jest promocja Henkla: zapytajcie jakiegokolwiek glazurnika o CM11 czy CM17 w promocji 25kg+5kg GRATIS

Spirea
07-07-2010, 01:00
nie wiem, czy już gdzieś było, ale warto sobie przeczytać o producentach farb
http://wiadomosci.nf.pl/News/22999/UOKiK-Tikkurila-oszukiwala-swoich-klientow/farby-i-lakiery-Jedynka-Beckers-Tikkurila-Polifarb-Debica-zmowa-cenowa/

mjakob
07-07-2010, 05:41
przepraszam jesli urazilem.mysle zatem ze wybor padnie na tikurille z tym ze niewiem czy malowac 2 razy tikurilla czy moze zastosowac podklad z tanszej farby. niewien tez co zrobic z sufitem czy malowac tikurilla czy tez poszukac tanszej, np jak doradzil tu wczesniej kolega sniezki max. boje sie ze jak zaoszczedze to moze zzolknac wiec chyba sobie sam na to pytanie odpowiedzialem. bedzie tikurilla.pozdrawiam i czeakm na dalsze komentarze

W zasadzie racja z tą śnieżką. chyba jednak dane pomieszczenie - te same farby. ewentulane oszczędności można przerzucić na mniej "reprezentacyjne" pomieszczenia i całość walnąć śnieżka, czy dekoralem.

EZS pisał że pod tikurile poszła śnieżka i jest ok. czy ktoś jeszcze ma podobne doświadczenia? mam lepsza cene na tikurile, to może jednak zmienie zdanie...

jacenty02
07-07-2010, 06:05
W zasadzie racja z tą śnieżką. chyba jednak dane pomieszczenie - te same farby. ewentulane oszczędności można przerzucić na mniej "reprezentacyjne" pomieszczenia i całość walnąć śnieżka, czy dekoralem.

EZS pisał że pod tikurile poszła śnieżka i jest ok. czy ktoś jeszcze ma podobne doświadczenia? mam lepsza cene na tikurile, to może jednak zmienie zdanie...

a gdzie ją znalazłeś?

mjakob
07-07-2010, 10:41
a gdzie ją znalazłeś?

Rampa Imielin - tikurila. ok. 300zł/kolor 10l + rabat ok. 20% (bo się tam zaopatruję w mat budowlane)
Centrum Farb Śnieżka Jaworzno - beckers ok. 320zł/kolor 10l + rabat ...... jakiś tam będzie ;-)

jacenty02
07-07-2010, 12:26
Rampa Imielin - tikurila. ok. 300zł/kolor 10l + rabat ok. 20% (bo się tam zaopatruję w mat budowlane)
Centrum Farb Śnieżka Jaworzno - beckers ok. 320zł/kolor 10l + rabat ...... jakiś tam będzie ;-)

czyli ty byś sobie nie kupił tej tikkurilli z LM mimo że jest sporo tańsza?

mjakob
07-07-2010, 20:53
czyli ty byś sobie nie kupił tej tikkurilli z LM mimo że jest sporo tańsza?

link z liroja mi sie nie otwiera - po ile oni tam mają? Jeżeli większość sklepów oferuje dany towar po rabacie dużym np. za 270zł, a taki market oferuje dajmy na to za 240zł, to jest to dla mnie podejrzane. poza tym nie wiem jak w liroju, ale np. tam gdzie chcę kupić maja mieszalnik i pigmenty danej firmy a w liroju mogą mieć baze z tikurili, ale pigmenty jakieś badziewne.
ale ja się nie znam, jestem tylko zwykły bob budowniczy :-)
zresztą można wypróbować - kup z liroja, pomaluj mało reprezentacyjny pokój czy ściane, poczekaj 3-4 tygodnie i spróbuj zmyć jakieś zabrudzenia i zobacz jak reaguje.

bladyy78
07-07-2010, 21:54
Jeżeli produkt na opakowaniu nie ma napisane wyprodukowane dla .............. to ten produkt ma takie same parametry i skład jak w każdym innym sklepie. Bzdurą jest pisanie że wszystko co z marketu ma gorsze parametry niż ze składu budowlanego. Druga sprawa nawet nie wiecie jakie marże narzucają składy i sklepy budowlane. Mam znajomych co pracują w Leroy-u i stąd wiem że produkty firmowe nie są gorszej jakości. Czasem jak są promocje to markety sprzedają pewne artykuły z minimalna marża żeby tylko ściągnąć klientów, którzy kupią przy okazji coś innego co jest znowu droższe niż w innych sklepach.

jacenty02
07-07-2010, 23:47
Jeżeli produkt na opakowaniu nie ma napisane wyprodukowane dla .............. to ten produkt ma takie same parametry i skład jak w każdym innym sklepie. Bzdurą jest pisanie że wszystko co z marketu ma gorsze parametry niż ze składu budowlanego. Druga sprawa nawet nie wiecie jakie marże narzucają składy i sklepy budowlane. Mam znajomych co pracują w Leroy-u i stąd wiem że produkty firmowe nie są gorszej jakości. Czasem jak są promocje to markety sprzedają pewne artykuły z minimalna marża żeby tylko ściągnąć klientów, którzy kupią przy okazji coś innego co jest znowu droższe niż w innych sklepach.

wrwszcie ktos mnie wsparl zeby kupic te tikkurile z leroya.mam nadzieje ze nie bedze zalowal. a wyprobowac i kupic jedna puszke i wymalowac jeden pokuj zeby odczekac 3 tygodnie to w moim przypadku nie ma szans. nie mieszkam w polsce i przylatuje na 2 tygodnie zeby skonczyc mieszkanie.wiec chyba kupie te farby-zaryzykuje.pozdrawiam

fighter1983
08-07-2010, 00:23
jedna jaskółka wiosny nie czyni, a to co napisał bladyy78 az mi sie nie chce komentowac.... niektórym pewnych rzeczy sie nie przetłumaczy.
Głupiej pyskówki która się tu zaraz zacznie jeżeli przedstawie konkretne argumenty ciągnąć mi sie nie chce.
Zadam tylko jedno pytanie: dlaczego wielkie firmy developerskie, duże i mniejsze wykonawcze kupują w hurtowniach i składach budowlanych skoro są aż takie kosmiczne marże a nie kupują w marketach typu Casto czy LM skoro tam jest tak tanio? I u nich róznice byłyby znaczne bo nie kupują 20 litrów farby tylko 2500L np. Nie sądzicie, ze cos w tym jest? Trzeba tylko umieć rozmawiać z ludzmi w hurtowniach i składach
A Ty jacenty02 kupuj kupuj :)

jacenty02
08-07-2010, 03:09
jedna jaskółka wiosny nie czyni, a to co napisał bladyy78 az mi sie nie chce komentowac.... niektórym pewnych rzeczy sie nie przetłumaczy.
Głupiej pyskówki która się tu zaraz zacznie jeżeli przedstawie konkretne argumenty ciągnąć mi sie nie chce.
Zadam tylko jedno pytanie: dlaczego wielkie firmy developerskie, duże i mniejsze wykonawcze kupują w hurtowniach i składach budowlanych skoro są aż takie kosmiczne marże a nie kupują w marketach typu Casto czy LM skoro tam jest tak tanio? I u nich róznice byłyby znaczne bo nie kupują 20 litrów farby tylko 2500L np. Nie sądzicie, ze cos w tym jest? Trzeba tylko umieć rozmawiać z ludzmi w hurtowniach i składach
A Ty jacenty02 kupuj kupuj :)


ja gupiej pyskowki nie zaczynam i wcale nie zamierzam.wiec drogi kolego jesli masz ochote...ja zadalem pytanie. napewno opisze wrazenia oczywiscie subiektywne po skonczeniu malowania ale na to bedziecie musieli jeszcze poczekac z kilka tygodni. chcialbym tu napisac cos madrego odnosnie tego co napisales o tych skaldach budowalnych ale nic mi do glowy nie przychodzi. byc moze masz racje ze wielkie firmy budowlane zaopatruja sie w skladach budowlanych ale badzmy szczerzy oni kupuja po kosztach. czyli dajmy na to taka firma "mietek-bud" jezeli juz nawiaze wspolprace z jakims deweloperem napewno sprzdajue mu materialy budowlane po cenach leroya lub nawet taniej. pewnie bazuja na 1 moze 2 procentowej marzy tylko po to zeby go nie stacic jako klienta. oczywista zecza jest ze taki deweloper zostawia u tego mietka olbrzymie pieniadze wiec napewno nawet ten jeden procent z wielkiej kwoty dla tego mietka to niezla kaska. kolejna wazna sprawz jest ze takie sklady budowlane doworza wszystko na miejsce maja rozladowuja czego nie robi leroy a jezeli robi to napewno odplatnie.
to tyle jezeli chodzi o moje spostzerzenia dotyczace Twojej wypowiedzi.pozdrawiam

mjakob
08-07-2010, 06:53
Jeżeli produkt na opakowaniu nie ma napisane wyprodukowane dla .............. to ten produkt ma takie same parametry i skład jak w każdym innym sklepie. Bzdurą jest pisanie że wszystko co z marketu ma gorsze parametry niż ze składu budowlanego. Druga sprawa nawet nie wiecie jakie marże narzucają składy i sklepy budowlane. Mam znajomych co pracują w Leroy-u i stąd wiem że produkty firmowe nie są gorszej jakości. Czasem jak są promocje to markety sprzedają pewne artykuły z minimalna marża żeby tylko ściągnąć klientów, którzy kupią przy okazji coś innego co jest znowu droższe niż w innych sklepach.

No ale skoro ma dokładnie te same składniki i parametry, to po co pisać że wyprodukowano dla..... Oczywiście przesądzać nie można, ale miałem taką sytuację niedawno, że kupiłem klej w casto, bo brałem płytki i dostałem rabat - klej z mapei'a. dziwne było to że w zwykłym składzie takiego kleju nie mogłem kupić - ba, nawet na stronie mapeia nie ma tego kleju.
Czy klej był gorszy? Nie wiem, glazurnik nie narzekał. płytki leżą w gospodarczym.
Natomiast w casto i LM chyba też, dobre jest to że można oddać nawet pojedynczą płytkę :-)

bladyy78
08-07-2010, 08:40
mjakob wyraźnie napisałem że jeżeli nie pisze na opakowaniu wyprodukowane dla jakiejś sieci obojętnie jakiej to taki produkt ma ten sam skład jak zakupiony w innym sklepie. Jak pisze wyprodukowany dla danej sieci to już może mieć inny skład ale nie musi.
fighter 1983 a skąd ty masz takie informacje że deweloperzy nie kupują w marketach ? Ja akurat wiem że kupują. Pisałem wyżej że mam znajomych co pracują akurat w liroyu i nieraz przy piwku sobie rozmawiamy stad wiem o pewnych sprawach. Wiesz dlaczego nie kupują w marketach wykonawcy? Bo raz że nie wszystko w markecie jest tańsze, dwa że mają duże rabaty w składach (wiesz co robią wykonawcy w składzie gdzie maja duże upusty klientowi pokazują fakturę proforma na której jest cena produktu bez upustu, klient wiec płaci za materiał taką cenę a sami biorą produkt z 20% upustem - w markecie takiego myku by nie zrobili , trzy ze składu na robotę im towar przywiozą za friko, cztery wykonawcy zależy na czasie i tita go czy gdzieś może jest akurat promocja i jest taniej bo za wszystko i tak zapłaci klient. Tak naprawdę w marketach budowlanych tylko nieliczne produkty są tańsze.

mjakob
08-07-2010, 08:54
mjakob wyraźnie napisałem że jeżeli nie pisze na opakowaniu wyprodukowane dla jakiejś sieci obojętnie jakiej to taki produkt ma ten sam skład jak zakupiony w innym sklepie. Jak pisze wyprodukowany dla danej sieci to już może mieć inny skład ale nie musi.


Sorry, nie doczytałem dokładnie.

jacenty02
08-07-2010, 12:36
No ale skoro ma dokładnie te same składniki i parametry, to po co pisać że wyprodukowano dla..... Oczywiście przesądzać nie można, ale miałem taką sytuację niedawno, że kupiłem klej w casto, bo brałem płytki i dostałem rabat - klej z mapei'a. dziwne było to że w zwykłym składzie takiego kleju nie mogłem kupić - ba, nawet na stronie mapeia nie ma tego kleju.
Czy klej był gorszy? Nie wiem, glazurnik nie narzekał. płytki leżą w gospodarczym.
Natomiast w casto i LM chyba też, dobre jest to że można oddać nawet pojedynczą płytkę :-)

ale ja nie mówiłem ze na opakowaniu jest napisane wyprodukowane dla LM czy casto.
a pozatym panowie chyba odbiegamy od tematu może jeszcze raz napiszę tamat:

OPTIVA MATT [5] TIKKURILA z Leroya

pozdrawiam wszystkie składy budowlane

suphul
11-07-2010, 20:14
Witam wszystkich,

Mam problem z tą farbą, otóż na ścianach prostopadłych do okna pod światło widać matowe pasy w miejscach łączenia warstw przy malowaniu. Ogólnie jest to farba matowa a świeci się na ścianie jak psu jajca...nie wiem o co chodzi. Wałek Anzo 8mm 25cm, malowałem wiele ścian, pierwszy raz Tikkurilą i takie jaja. Co zrobić ? Proszę o pradę :(

derk
24-11-2014, 17:03
Mam możliwość zakupu farby Tikkulira Optiva 5 za 65zl 2,7l właśnie w Leroya. Promocja dotyczy tylko 2,7L Cena standardowa to 109zł za 2,7L.
Czy ktoś już malował tikkurilą z Leroya i jaka ocena ?

Aga-Białystok
18-06-2017, 23:08
Podnoszę wątek. Myślę, że jest nad czym debatować. Właściwie to chciałam już od jakiegoś czasu zapodać pewien temat na forum i oto jest okazja.

Tikkurila Optiva 5 to dla mnie sprawdzona farba. Chcę nią pomalować cały dom. Właśnie jest w Leroyu w promocji plus mam jeszcze od tej promocji rabat. Wychodzi znaczna różnica. I normalnie bym się nie zastanawiała, tylko brała, ale...

Ostatnio bardzo się nacięłam na Sadolin kupowany w Leroyu. Jakość była fatalna. Produkt był absurdalnie beznadziejny pod każdym względem (a brałam z dwóch różnych partii i dwóch różnych leroy - bo musiałam dobierać i dobierać... 20m2 do pomalowania, a krycie masakra, zużycie masakra... ) Wydałam ponad 400zł na te 20m2... No i tak po nitce do kłębka okazało się, że ten Sadolin jest produkowany tylko dla Leroy (i a propos postów wyżej - wcale nie jest to napisane na puszce). Zatem na własnej skórze przekonałam się, że jakość tych 'produktów ekskluzywnie dla Leroy' to jest kpina.

Pytanie czy tak samo jest z Tikkurilą. W sumie to nie jest jakaś lokalna firemka. Czy taki producent jak Tikkurila pozwalałby sobie na taki spadek jakości?
Jak myślicie?