PDA

Zobacz pełną wersję : jaki tynk zewnetrzny bezposrednio na pustak???



noducks
06-07-2010, 15:50
ocieplenie jest wewnatrz pustakow wiec tynk idzie bezposrednio na pustak. jaki rodzaj tynku polecacie?


ps. jestem laikiem :eek: a dom kupilem w stanie surowym zamknietym i teraz musze szybko uzupelnic wiedze na temay budowlanki :bash:

leszeq
06-07-2010, 19:29
Tynk silikonowy albo silikatowy, po wcześniejszym wykonaniu zbrojenia siatką zatopioną w kleju.

Piotrek T
06-07-2010, 20:18
Co nazywacz pustakiem ?
Jest wiele materiałów które ludzie nazywają potocznie pustakiem nie wszystkie można zaciągnąć cienkowarstwową zaprawą tynkarską .
Liczy sie jakość wykonania ścian i np. czy wieńce nie wystają ,nadproża .

noducks
07-07-2010, 13:42
Tynk silikonowy albo silikatowy, po wcześniejszym wykonaniu zbrojenia siatką zatopioną w kleju.

jakie sa zalety takiego rozwiazania? wiem, ze raczej tynki silikonowe sa rozwiazaniem drozszym niz tynk cw.


Co nazywacz pustakiem ?
Jest wiele materiałów które ludzie nazywają potocznie pustakiem nie wszystkie można zaciągnąć cienkowarstwową zaprawą tynkarską .
Liczy sie jakość wykonania ścian i np. czy wieńce nie wystają ,nadproża .

jak juz pisalem jestem kompletnym laikiem wiec prosze sie nie smiac. pustak jest najzwyklejszy niebieski jakie do niedawna mozna bylo spotkac na co drugiej budowie. wience i nadproza (sprawdziwem co to) nie wystaja

fighter1983
07-07-2010, 13:44
Niebieski pustak? o kurcze....
niebieskie palety ma Silka, ale silka jest biała (material)
czerwony jest Porotherm i kazdy pustak ceramiczny
czerowna tez jest cegla pelna
na zoltych paletach dostarczany jest ytong ale material jest bialy.
Nie widzialem niebieskiego pustaka nigdy w zyciu

noducks
08-07-2010, 19:02
Niebieski pustak? o kurcze....
niebieskie palety ma Silka, ale silka jest biała (material)
czerwony jest Porotherm i kazdy pustak ceramiczny
czerowna tez jest cegla pelna
na zoltych paletach dostarczany jest ytong ale material jest bialy.
Nie widzialem niebieskiego pustaka nigdy w zyciu



cos w ten desen tylko moj jest szaroniebieski. wlasnie sie dowiedzialem, ze to nie pustak tylko bloczek, moja wina, moja wina, moja bardzo...

leszeq
08-07-2010, 20:21
Się znaczy, to chyba keramzyt jest...

noducks
08-07-2010, 22:05
Się znaczy, to chyba keramzyt jest...


czym to wiec potraktowac? tynk cienki silikonowy czy gruby cw a dopiero na to silikon? podwojne tynkowanie = podwojne koszta:bash:

fighter1983
09-07-2010, 01:46
no tak... ale cienkowarstwowy jak sama nazwa wskazuje jest cienkowarstwowy, a tego tupu sciana to za rowna nie jest, poza tym rownanie tynkiem silikonowym to sporo $$$... masz albo keramzyt albo szary gazobeton, albo cos jeszcze innego :)
1. siatka z klejem +tynk cienkowarstwowy
2. tynk CW + tynk cienkowarstwowy

noducks
09-07-2010, 10:07
no tak... ale cienkowarstwowy jak sama nazwa wskazuje jest cienkowarstwowy, a tego tupu sciana to za rowna nie jest, poza tym rownanie tynkiem silikonowym to sporo $$$... masz albo keramzyt albo szary gazobeton, albo cos jeszcze innego :)
1. siatka z klejem +tynk cienkowarstwowy
2. tynk CW + tynk cienkowarstwowy

na ta chwile sklaniam sie do CW teraz + silikon w przyszlym sezonie (fundusze). no chyba ze jest jakis tanszy ale sensowny sposob na wyrownanie CW? cienkowarstwowego obawiam sie wlasnie, ze jest cienkowarstwowy :D nie po to czlowiek kladzie tynki zeby dalej ogladac bloczki

dzieki wszystkim za dotychczasowe rady i jesli ktos ma cos jeszcze do dodania to serdecznie zapraszam. sam kopie w watkach na forum ale wiekszosci i tak kladzie styro na sciane a zdania reszty jak to zwykle bywa sa podzielone. nie znalazlem jeszcze watku w kotrym ktos "lopatologicznie" wytlumaczylby wszystkie za i przeciw obu rozwiazan.