PDA

Zobacz pełną wersję : jak ukryć budynki sąsiada?



barbara0215
07-07-2010, 22:22
witam! proszę wszystkich doświadczonych w kwestiach ogrodniczych o pomoc.W granice mojej działki wbudowany jest sąsiad-niestety nie tylko domem ale również urokliwym rzędem komórek i wszelkiej maści składzików.Mój problem jest prosty(ale ze względu na mizerne doświadczenie mnie przerasta):co posadzić i w jakiej odległości od sąsiada,żeby nie oglądać tych dekoracji?czy jest coś co rośnie w miarę szybko i wysoko?

wyposaza*
07-07-2010, 22:38
witam! proszę wszystkich doświadczonych w kwestiach ogrodniczych o pomoc.W granice mojej działki wbudowany jest sąsiad-niestety nie tylko domem ale również urokliwym rzędem komórek i wszelkiej maści składzików.Mój problem jest prosty(ale ze względu na mizerne doświadczenie mnie przerasta):co posadzić i w jakiej odległości od sąsiada,żeby nie oglądać tych dekoracji?czy jest coś co rośnie w miarę szybko i wysoko?

Posadź koło siebie wysokie tuje lub cisy i zapomnij o widoku na komórki sąsiada. Można kupić drzewka nawet mające 1,5 - 2 metry wysokości.
Pozdrawiam.

Elfir
08-07-2010, 00:24
Jak ma być zielone cały rok, to raczej silnie rosnące żywotniki Brabant, Aurescens.
Można też postawić trejaż obsadzony pnączami - winobluszcz, winorośl japońska, rdest auberta - ale gubią liście.

voytas80
08-07-2010, 11:36
łądna rameczka na scianach i bluszcz całoroczno zielony szybko rosnie i ładnie wyglada :)
a jak odległośc spora to smiałó tuje :)

barbara0215
08-07-2010, 22:29
myślałam o takim rozwiązaniu ale jego koszty są dość wysokie uwzględniając wielkość drzewek i ich ilość(mam do obsadzenia ponad 60 metrów),może są jakieś inne opcje?

Wojtek- LM
08-07-2010, 22:49
Najtaniej i najszybciej będą pnącza,ale musisz zrobić dla nich podpory, żeby było jak najtaniej to pomyśl po prostu o siatce ( pozostaje tylko kwestia montażu). Jeżeli nie sitka to polecam drewniane panele lub trejaże http://www.leroymerlin.pl/produkty/ploty-i-panele-oslonowe,1103288806.html
Możesz wtedy zrezygnować z pnączy lub pomieszać panele z trejażami i co jakiś czas posadzić ładne pnącze np.clematis 'Bill MacKenzie' (silnie i obficie kwitnie).

agnieszkakusi
09-07-2010, 09:51
w tym roku posadziliśmy rdest. Rośnie jak wariat:;)

AGA NR 1
09-07-2010, 11:46
Hehe, faktycznie to jakiś szaleniec - podobno rośnie nawet 8 metrów na rok !