PDA

Zobacz pełną wersję : Drzewa od ulicy



mim
08-07-2010, 12:59
Witam,

Znajoma nam poradziła, żeby posadzić przed ogrodzeniem drzewa od ulicy, aby osłonić się od kurzu. Jakie drzewa się do tego nadają: sosna, świerk ? Chodzi o takie, co szybko rosną. Po 4-5 latach, gdy będą robić asfalt, mogą je wyciąć. Mamy drogę od strony południowej. Raczej powinny to być jakieś tanie drzewa, bo skoro jest to przed ogrodzeniem, to ktoś może je zniszczyć.

Pozdrawiam,

-pw-
08-07-2010, 21:07
Świerki na osłonę by się nadawały, ale wydaje mi się, że nie ma sensu ich sadzić jedynie na pięć lat. Musiałyby być wsadzone od razu duże, a potem byłoby ich szkoda. W Twoim wypadku raczej jakieś liściaste. Jeśli masz mało miejsca po swojej stronie na świerki, to może żywotniki by się zmieściły?

Wojtek- LM
08-07-2010, 21:59
Prawdę mówiąc nie ma tanich,szybko rosnących i na 5 lat drzew. Żadne tanie nie urosną na tyle żeby dawały jakąś barierę. A duże dużo kosztują. Najlepiej jednak posadzić coś od swojej strony.Jeżeli musi być iglaste to żywopłot z żywotników zajmie stosunkowo najmniej miejsca. Z liściastych dobrze wyglądają formy kuliste np. robinie,klony, surmie. Oferowane są najczęściej w formie piennej,czyli od razu są wysokie. Jeżeli nie ma miejsca to może pnącze na ogrodzenie np.Hedera.

Elfir
09-07-2010, 11:12
Najlepiej na siatce posadzić szybko rosnące pnącza - rdest, winobluszcz, winorośl

mim
13-07-2010, 14:55
Dziękuję za odpowiedzi. Wolę drzewa iglaste, bo na niektóre liściaste mam uczulenie. Poza tym z liściastych trzeba grabić liście.

Mogę też coś posadzić na działce, ale chciałem dodatkowo też od strony ulicy. Na działce nie będę sadził dużych drzew, bo działka jest mała (200m2 ogródka) i szkoda mi miejsca. Mogę posadzić jakieś tuje, albo inny żywopłot. Z tą winoroślą to też dobry pomysł - przedyskutuję z żoną. Dodatkowo możnaby jeść winogrona :)