PDA

Zobacz pełną wersję : Szpachlowanie ścian i gruntowanie pod farbę-rozpuszcza się szpachla i płynie



jamesoki
10-07-2010, 08:19
Witam wszystkich na forum. Wziąłem się za remont pokoiku syna chciałem zmienić kolor. Z intensywnego niebieskiego na pastelowy. Ubytki w powłoce i pęknięcia wyrównałem przy pomocy acryl putz-a. Całość postanowiłem zmalować na biało przed położeniem nowego koloru. Po dwukrotnym malowaniu okazało się że w miejscach szpachlowania farba wsiąkła w szpachlę tworząc zgrubienia w miejscach szpachlowania. Dotarło do mnie że ie ma znaczenia ile się szpachluje trzeba gruntować.Starłem wszystko i przeszpachlowałem w zasadzie 70% pomieszczenia bo zgrubienia po farbie trudno było zetrzeć. Po szpachlowaniu i tarciu po ok 3 dniach zacząłem cały pokoik gruntować gruntem Mapei. O ile pokoik po szpachlowaniu i tarciu wyglądał elegancko i gładko to po naniesieniu gruntu nadaje się do kolejnego szpachlowania. Proszę o pomoc czy zjawisko rozpuszczania sie szpachli akrylowej pod wpływem gruntu jest normalne no i najważniejsze co robić dalej w tej sytuacji.

Kamil735
12-07-2010, 21:23
Witam. Moim zdaniem powinien Pan po szpachlowaniu i tarciu kupic specjalna farbe gruntujaca, bo zwykly grynt on za dobry nie jest by go stosowac przed farba on jest dobry przed szpachlowaniem, bo ja robie takie rzeczy profesjonalnie za granica i po szpachlowaniu i tarciu sciany sa idealne i wpierw malujemy impresja czyli farba gruntujaca albo bez posrednio farba to zalezy gdzie i u kogo ale prawidlow to przed naniesieniem farby wlasciwej powinno sie stosowac farbe gruntujaca:) Pozdrawiam i powodzenia zycze:)

Sp5es
14-07-2010, 10:06
Szpachla akrylowa nie powinna reagowac na preparat gruntujący (chyba że rozpuszczalnikowy, ale i to niekoniecznie).
Ważne jest ustalenie czy puchnie szpachlówka czy podłoże.
Jesli to szpachlówka - złożyłbym reklamacje do producenta szpachlówki.


Raczej robiłbym inaczej - grunt, szpachlówka akrylowa, farba bez gruntu.

artystad
02-11-2012, 12:57
Niestety to co widze na tych zdjęcia - to raczej problem jest w wykonastwie.

darek37
02-11-2012, 21:44
Tak jak kolega wyżej napisał: grunt, szpachlówka, farba bez gruntu biała, rozcieńczona wodą i będzie dobrze

Dominik bfc
04-11-2012, 00:17
zapewne użyłeś Primer G, jeżeli tak to do gruntowania pod farbę dolałeś za mało wody ( 1:5-1:7 ) i grunt za bardzo wżera się w szpachlę i robi dołki ponieważ docelowo służy do gruntowania podłoży betonowych. Jak dla mnie najlepszym grunem pod farby jest Dulux w szarych opakowaniach i fioletowym kolorze cena w obi 70 zł za 5L. ale jeżeli zależy na jakości pracy nie ma lepszego...
Niestety musisz po szpachlować jeszcze raz najlepiej gotowym acryl putzem,grunt, farba, grunt, i dokładnie farbą na drugi raz a zmniejszysz do minimum efekt smug...

jar.os
04-11-2012, 07:34
Jk to fajnie że znalazła się grupa ludzi aby odpowiedzieć na pytanie zadane ponad dwa lata temu ......