PDA

Zobacz pełną wersję : Co się dzieje z moją lawendą?



OlaK
11-07-2010, 15:06
Zdjęcia nie mam ale mogę zrobić i wkleić...

Kupiłam dwie sztuki, postawiłam na parapecie od południa (jak poswieci słońce to jest na nim bardzo gorąco), podlewałam dwa razy dziennie. Obu lawendom oklapły liscie, zwłaszcza te długie, starsze; młode przyrosty trzymaja się jak powinny i cały czas się pojawiają. Obie z miesiąc temu przesadzilam do większych doniczek i jedną (jeszcze tego samego dnia) celem eksperymentu oddałam babci na balkon, tez od południa ale chyba słabiej oświetlony słońcem. Doszła do siebie, wygląda pięknie. Ze swoją też eksperymentuję ale od niedawna: przestawiłam od północnego wschodu, częściej podlewam, nawet spryskałam liście wodą (a miala lubić sucho i słonecznie :-/) - dalej jest oklapnięta. Robactwa nie widać.
Co robię nie tak?

mynia_pynia
11-07-2010, 19:48
Co innego, gdy roślina lubi słońce, co innego jak się smaży przy 50-60 st.

OlaK
11-07-2010, 21:17
Co innego, gdy roślina lubi słońce, co innego jak się smaży przy 50-60 st.

No tak, masz rację, tyle, że na tym samym parapecie smażą się jeszcze dwa tymianki, begonia, szczypiorek, bazylia i pietruszka. I nic im nie jest :-/

Wojtek- LM
11-07-2010, 21:20
Gdybyś ją trzymała na świeżym powietrzu pewnie byłoby z nią lepiej. Słońce świecące przez szybę po prostu pali roślinę. A może uszkodziłaś jej korzenie podczas przesadzania...Trzeba odczekać.

Elfir
14-07-2010, 16:12
a nie została zalana? Jest podlewana dwa razy dziennie, a to sucholubna roślina.