PDA

Zobacz pełną wersję : Kto z Was ma białą elewację?



akapap
12-07-2010, 11:48
Witam,

zastanawiam się na typową białą elewacja, no i coś mi się wydaje że będzie ,,biła po oczach''. Ktoś z Was ma białą elewację na piętrowym budynku? Jak to wygląda? Pewnie większość z Was przełamywała biały wybierając biało-szary, czy biały z dodatkiem brązu.

Byłbym wdzięczny jakby ktoś rzucił przykładową elewację np. 100A z webbera i dorzucił kilka słów przemyśleń.

Pozdrawiam.

panfotograf
12-07-2010, 12:52
Będzie widać każde zabrudzenie, ale ciemno szarej też nie polecam;)
Podobno tynki silikonowe łatwiej się czyszczą, ale ile z tego prawdy to zobaczę (bo takie właśnie mam)

Sp5es
14-07-2010, 10:19
Kolor - to kwestia indywidualna.
Znam takie budynki, nie wyglądają źle - o ile weźmie sie DOBRE materiały, najepiej malowane farbą silikonową.
Tynk biały akryl - np. Kreisla, Atlasa po krótkim czasie będzie wyglądał żałośnie.

Osobiście sobie białego budynku nie zaserwowałbym . Ale to indywidualne odczucie.

Krytyczne jest też polożenie budynku. Przy uczęszczanych trasach komunikacyjnych bieli bym unikał

piterazim
23-07-2010, 10:28
Ja mam tymczasowo białą elewację - całość jest pokryta cekolem - c35. Wygląda ciekawie, ale gdy słońce świeci na elewacje to bez okularów przeciwsłonecznych nie podchodź

miol
26-07-2010, 11:53
Ja mam białą ale to parter, i co do zabrudzenia to jak wcześniej napisano to nie tyle kwestia koloru a lokalizacji i rodzaju tynku, na moim po dwóch latach nie widzę w ogóle brudu a że to jest farba na tradycyjnym tynku to ma taką drobną strukturę i bez problemu można ją zmywac wodą. A widuję budynki (w miasteczku niedaleko przy mało ruchliwej ulicy) gdzie elewacja o kolorze takim ciemno żółtym wygląda na bardzo brudną. Osobiście bardzo lubię elewacje w kolorze białym ale niestety takich jest coraz mniej :( .

katekkarla
26-07-2010, 12:53
Witam
ja również zastanawiam się nad białą elewacją
miol wrzuć zdjecia

ve**rd**
28-07-2010, 10:58
Ja również uważam, że biała elewacja jest bardzo elegancka, i szkoda że coraz mniej takich widujemy na nowo wybudowanych osiedlach.
Wszędzie dominuje żółtawy.
Jeżeli ktoś ma takie zdjęcia, fajnie jakby się pochwalił.

leszeq
28-07-2010, 13:07
Wybrane białe elewacje z moich realizacji:

miol
29-07-2010, 07:02
A jeszcze jest biel i biel :) . Dom pomalowany farbą jest biały a garaż ma tynk strukturalny który miał też być biały i we wiaderku to był biały a po położeniu w porównaniu do domu wygląda na jasno kremowy :( .

ve**rd**
29-07-2010, 12:59
Zdjęcie nr 3-szok
100% w moim guście.
Biały z drewnianymi wstawkami.
Po prostu pięknie.

Vivia
29-07-2010, 13:01
A mi ostatni. Boski! I ten płaski dach, marzenie.....

michuteria
03-08-2010, 15:40
Jak dla mnie również foto nr 3 rewelacja! U siebie też bym widziała takie połączenie, antracytowy dach, drewniane elementy, okiennice i biały tynk...

leszeq
03-08-2010, 20:20
Skoro się podoba, to dodam jeszcze kilka fotek. Projekt domu z Muratora :)

marlen7
13-08-2010, 10:43
Bardzo zgrabnie dobrana elewacja drewniana, upieksza ta prostą bryłę budynku.

nikielback
16-08-2010, 17:13
wow!!
Ja jestem na początku wyboru elewacji. Marzę o takiej jak wyżej zaprezentowana. Na razie jestem laikonikiem. Usiadłam dzisiaj żeby sobie poczytać i od razu trafiłam na coś tak pięknego i całkowicie zgodnego z moim gustem.
z czego to jeżeli można?

kurt76
16-08-2010, 18:25
Ja robie biala elewacje z elementami klinkieru i imitacji drewna.
Co ciekawsze robie tynk "na gladko".

Za miesiac bede mogl zaprezentowac zdjecia....

leszeq
16-08-2010, 19:39
z czego to jeżeli można?

Z czego co? O co pytasz?

fighter1983
16-08-2010, 19:44
myśmy żeśmy co czy wyście? bardzo lubie trafne pytania :)

nikielback
16-08-2010, 20:50
Z czego co? O co pytasz?

o rodzaj tynku?
Gwoli usprawiedliwienia - to był pierwszy mój wątek o elewacjach.
Elementy drewniane licowane ze styropianem?

leszeq
16-08-2010, 21:06
O teraz lepiej :)
Tynk silikonowy GREINPLAST, biały lekko złamany w szrość - na zamówienie.
Elementy drewniane licowane na równi z ociepleniem.

nikielback
16-08-2010, 21:32
O teraz lepiej :)
Tynk silikonowy GREINPLAST, biały lekko złamany w szrość - na zamówienie.
Elementy drewniane licowane na równi z ociepleniem.

dziękuję pięknie. Już sobie poczytałam trochę postów dotyczących elewacji. U mnie wieś totalna - zanieczyszczeń środowiska zero, no chyba że sąsiad pryska zboże :), pełne słońce. I dlatego zastanawiam się czy jest sens użyć tynku silikonowego czy też "wystarczy" mineralny z farbą silikonową. Akryl ze względu na nasłonecznienie chyba odpada?
wszyscy wychwalają tynki silikonowe i to mnie trochę zastanawia. Wszystko przecież zależy od kontekstu - czasem po prostu nie ma sensu.
aha ten na fotografii to jakie ziarno? (może gładki)

leszeq
16-08-2010, 21:43
Na wszystkich zdjęciach budynków, które wstawiłem, jest tynk o grubości 1,5 mm.

ve**rd**
18-08-2010, 13:14
Takie wstawki drewniane są bardzo modne szczególnie w nowoczesnej architekturze- budynki przemysłowe, mieszkalne.
Zastanawiam sie czy te wstawki drewniane praktykuje się rzeczywiście z drewna czy są to kompozyty drewnopodobne.
I jeszcze jedno mnie zastanawia,
czy zastosowanie takiej wstawki znacznie podraża koszt elewacji?

To chyba odpowiednie pytanie do leszekq- jaki jest mniej więcej stosunek ceny m2 elewacji "zwykłej" do m2 elewacji z drewna?

leszeq
18-08-2010, 19:20
Koszt robocizny 1 m2 jest prawie dwa razy wyższy.
Koszt materiału od 1,5 do 2 razy wyższy, w zależności od użytego drewna i materiałów do jego wykończenia.
Ale jaki efekt... :)

Lgrzechu
19-08-2010, 09:42
Koszt robocizny 1 m2 jest prawie dwa razy wyższy.
Koszt materiału od 1,5 do 2 razy wyższy, w zależności od użytego drewna i materiałów do jego wykończenia.
Ale jaki efekt... :)

Leszeq a masz jakieś realizacje w kolorach szarych/grafitowych z płytkami pastelowymi ( klinkier/piaskowiec ) styl raczej nowoczesny. Ja planuje na swojej chałupie z dachem dwuspadowym poddasze zrobić w kolorze białym lekko złamanym ciepłą szarościa, parter duzo ciemniejszy też ciepły szary i kilka wiekszych fragmentów scian w pastelowych miodowych płytkach klinkierowych ( konkretnie firma Fromag -tzw. holenderskie z piaskiem ). Myślałem o wiekszych płytkach ( np. 60x30cm ) z cietego na gładko piaskowca ale takie płyty są duzo cięższe ( planuje mocowanie na kleju ) i drozsze bo koszt ok. 180-200zł/m2 za sam materiał )

froshka
23-08-2010, 21:35
Witam,
mamy białą elewację i "nie bije po oczach" ;) wręcz przeciwnie nadaje domowi klasy i stylu :)


pozdrawiam :)

leszeq
24-08-2010, 18:54
Leszeq a masz jakieś realizacje w kolorach szarych/grafitowych z płytkami pastelowymi ( klinkier/piaskowiec ) styl raczej nowoczesny. Ja planuje na swojej chałupie z dachem dwuspadowym poddasze zrobić w kolorze białym lekko złamanym ciepłą szarościa, parter duzo ciemniejszy też ciepły szary i kilka wiekszych fragmentów scian w pastelowych miodowych płytkach klinkierowych ( konkretnie firma Fromag -tzw. holenderskie z piaskiem ). Myślałem o wiekszych płytkach ( np. 60x30cm ) z cietego na gładko piaskowca ale takie płyty są duzo cięższe ( planuje mocowanie na kleju ) i drozsze bo koszt ok. 180-200zł/m2 za sam materiał )

Mam realicację elewacji w dokładnie odwrotnym zestawieniu:) Poddasze grafitowe, a parter to złamana biel. Niestety żadnych wstawek nie ma na tej elewacji.
Elewacja jest wykonana u jednego z naszych forumowiczów:)
Projekt domu M20 z Muratora :)

Lgrzechu
25-08-2010, 14:24
Tak widziałem juz wczesniej elewację tej Pani :-)
Właśnie dlatego zdecydowałem się na odwrotne zestawienie, dodatkowo u mnie góra bedzie podzielona na szerokie pasy, chcę boniowaniem i pastelowymi ciepłymi płytkami złamać monotonię. Chałupa ma byc nowoczesna ale ciepła w odbiorze.

78mysz
31-08-2010, 14:18
Ja mam białą i nic mi w niej nie bije:) -Silikatowy tynk bazowy z alpola
Przy tynkowaniu domu piętrowego można poszaleć z poziomymi podziałami, albo tylko linie boniujące, albo drugi kolor, albo drewno
http://img833.imageshack.us/img833/2862/elewacja.jpg

Nicram323
10-11-2010, 13:17
Skoro się podoba, to dodam jeszcze kilka fotek. Projekt domu z Muratora :)

Witam, Proszę o poradę jak montuję się elementy drewniane (tak jak na zdj) jeśli pod spodem mam styropian (20cm). Na styropian montuję się łaty? i do nich przybija deski elewacyjne? Proszę o poradę

sentralix
18-11-2010, 11:42
Ja mam płot betonowy pomalowany na biało i latem w słoneczny dzień bije mocno po oczach. Jeśli już elewacja to troche złamana biel.

nikielback
20-11-2010, 15:17
A ja jednak zrobiłam białą elewację - baranek ziarno 1,5. jak poczytam jak wkleić zdjęcia to może się pochwalę chociaż nieskończona.
wnioski - dobrze że nie przełamałam tego jakimś grafitem, fakt, iż jest to baranek powoduje różne załamania światła i przełamania barwy są niepotrzebne.
"Walenia" po oczach nie dostrzegam - mimo zestawienia z grafitowym dachem, drzwiami etc.
Na chwilę obecną tylko jeden mankament - panowie z sąsiedniej budowy wypalają śmieci przy granicy działki i chyba w ten sposób biel zostanie złamana:)

krzysztof czajka
29-11-2010, 20:20
nie przesadzacie trochę z tym biciem po oczach tej białej elewacji?

ligolla
29-11-2010, 22:53
mój dom ma białą elewacje ale to nie jest czysta biel taka co daje po oczach jak z reklamy wizira ona jest lekko złamana nie jest to też ecru ani kolor nie wpada w szarość to był pierwszy kolor w palecie po czystej bieli wybrałam taki kolor więc mnie oczywiście podoba się taki efekt i widzętaki kolor na małym jak i dużym domu mój jest nieduży parterowy z uzytkowym poddaszem prosta bryła

Gustaw Fijak
02-12-2010, 11:26
ja mam biala elewacje, ale jeszcze troche i to zmienie, fakt w mocno naslonecznione dni tak odbija ze oczy sie lzawia! pomimo ze juz jest poszarzala!

bowess
02-12-2010, 12:43
W pochmurny dzień jest tak:
http://lh4.ggpht.com/_k6v1AEHoR7M/TOOUwcKn9HI/AAAAAAAAAho/QtblMGGPK6g/Warszawa%20i%20kuchnia%20042.jpg
a w słoneczny tak:
http://lh3.ggpht.com/_k6v1AEHoR7M/TISIKgr86AI/AAAAAAAAAcs/ZXMcPsPfv7Q/PICT0087.JPG

Gustaw Fijak
05-12-2010, 22:20
zdjecia nie oddadza efektu
poza tym operacja slonca ez ma duzo do znaczenia i tynk uzyty ;)

basia228
06-12-2010, 15:13
Ja też zapisuję się do grupy posiadaczy białych elewacji, choć miała być szara. Na próbniku farba wyglądała na przyzwoitą szarą a na ścianie wyszła biała, hmmm. Z efektu wizualnego jesteśmy zadowoleni, gorzej będzie z funkcjonalnością (Śląsk)

Kuba Dąb
06-12-2010, 21:23
Ja też zapisuję się do grupy posiadaczy białych elewacji, choć miała być szara. Na próbniku farba wyglądała na przyzwoitą szarą a na ścianie wyszła biała, hmmm. Z efektu wizualnego jesteśmy zadowoleni, gorzej będzie z funkcjonalnością (Śląsk)

Co mają do siebie funkcjonalność + Śląsk? chyba, że masz na myśli zanieczyszczenia o to, że zaraz będzie szary

basia228
07-12-2010, 21:15
Dokładnie, ale w szczególności to mam na myśli mojego sąsiada, który pali sama nie wiem czym i chyba nie chcę wiedzieć, wrrr. W każdym bądź razie częstuje całą okolicę totalną tablicą Mendelejewa. Na szczęście mój tynk podobno da się umyć, tak przynajmniej twierdzi mój wykonawca.

Kornacki
08-12-2010, 12:16
Biała elewacja ścian, a w zasadzie stosowanie pastelowych kolorów wygląda efektownie i miło dla oka. Do czasu, kiedy nie będzie padał deszcz i nie zabrudzi się.
Najgorzej jest z lejącą się wodą po runnie, która zostawia osad.
Najlepiej wybrać jakiś maskujący kolor. Ja np. chciałbym zobaczyć kiedyś dom w w fakturze moro.

Kuba Dąb
09-12-2010, 16:56
Dokładnie, ale w szczególności to mam na myśli mojego sąsiada, który pali sama nie wiem czym i chyba nie chcę wiedzieć, wrrr. W każdym bądź razie częstuje całą okolicę totalną tablicą Mendelejewa.

Ja osobiście bym to komuś zgłosił i niech go utemperują.

Kuba Dąb
09-12-2010, 16:58
Najgorzej jest z lejącą się wodą po runnie, która zostawia osad.

Rynna zostawia osad jak w niej leci woda? Jakaś zupełna dziwota. Jak to się niby dzieje? Chyba, że rynna jest jakaś gliniana albo z bibuły....

krzysztof czajka
11-12-2010, 16:42
basia228 - tak jak napisał kuba dąb musisz to zgłosić gdzieś. Tak nie można. Chociaż z drugiej strony nie wróży to dobrze Twoim dobrym stosunko sąsiedzkim. Może spróbuj z nim delikatnie pogadać.

Kuba Dąb
13-12-2010, 17:35
Chociaż z drugiej strony nie wróży to dobrze Twoim dobrym stosunko sąsiedzkim. Może spróbuj z nim delikatnie pogadać.

Może jestem uprzedzony, ale nie sądzę, żeby z takimi było łatwo się dogadać. Ale fakt, warto spróbować, bo niby z jednej strony po co sie, za przeproszeniem, matołem przejmować, a z drugiej lepiej nie kłócić się z najbliższym otoczeniem.

mk.alleremont.pl
23-12-2010, 20:09
Witam,

zastanawiam się na typową białą elewacja, no i coś mi się wydaje że będzie ,,biła po oczach''. Ktoś z Was ma białą elewację na piętrowym budynku? Jak to wygląda? Pewnie większość z Was przełamywała biały wybierając biało-szary, czy biały z dodatkiem brązu.

Byłbym wdzięczny jakby ktoś rzucił przykładową elewację np. 100A z webbera i dorzucił kilka słów przemyśleń.

Pozdrawiam.

Tu mam ciekawy domek z mojej realizacji tegorocznej.

http://www.alleremont.pl/images/stories/foto/domy/b/3.JPG
http://www.alleremont.pl/images/stories/foto/domy/b/8.JPG
pozdrawiam

*Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.

Pixie
20-11-2011, 23:32
Bardzo ładne są te zestawienia białej elewacji z drewnem. Też tak mam w projekcie na piętrze, a na parterze szary tynk + trochę kamienia. Ponawiam pytanie o technologię wykonania takich wstawek, zwłaszcza zlicowanych - czy ocieplenie jest wykonane całe metodą lekką-mokrą, czy suchą (na konstrukcji drewnianej)? A może to jakieś połączenie? Deski chyba trzeba do czegoś przykręcić... Planuję ocieplić dom wełną mineralną.

Czarna Owca
21-11-2011, 12:14
Ja też mam białą elewację:) Lubię jak coś jest jasne, czyste,estetyczne, zresztą opatrzyły mi się żółtawe domki choćby nie wiem jak piękny odcień by to był...
Co do utrzymania w czystości: na razie jest ok, no, może poza tym,że muchy uwielbiają siedzieć na mojej białej elewacji ale cóż-uroki wsi;)
Domek jeszcze nie wykończony(brakuje elementów z kamienia i takich tam drobiazgów)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a5aaa67f0200517e.html

agalind
21-11-2011, 14:19
Czarna owca, fajnie wyszło. Dach jest brązowy?

Elewację na pewno zrobię śmietankowo- lub mleczno-białą, ale dopiero na wiosnę.

Sandra1311
25-02-2015, 16:04
Zastanawiam sie nad biała elewacje kto ma ? Polecacie ?

fighter1983
25-02-2015, 16:12
Zastanawiam sie nad biała elewacje kto ma ? Polecacie ?
lullaby zapytaj albo cormac.... albo moze lepiej nie :) no i zdjecia w watku o elewacjach przejrzyj... sporo bialych jest

Robinson74
15-08-2020, 21:36
Dobrych parę lat minęło odkąd pisano tu o swoich białych elewacjach.
Jak po tych kilku(nastu) latach sprawują się takie elewacje?
Ja planuję tynk silikonowy biały, baranek 1mm.