PDA

Zobacz pełną wersję : Wygładzanie ścian i sufitu tanim dobrym i szybkim sposobem.



franzmauler
15-07-2010, 14:16
Witam

Chciałbym w domu wygładzić ściany ponieważ budynek został zbudowany w latach 80, a jak wiadomo pracownicy w tych czasach się nie przykładali do tego. Chciałbym to tak zrobić aby nie mieć dużego bałaganu w domu jak np. podczas cyklinowania. Znajomy z Niemiec polecił mi przymocowanie płyt gipsowo-kartonowych że tym sposobem najłatwiej i bez wielkiego bałaganu, niby wystarczy złapać pion i można układać na ścianach.
Znalazłem nawet poradnik który opisuje jak tą czynność wykonać : http://www.slideshare.net/blog2007knauf/jak-wykona-suche-tynki-presentation?from=ss_embed

Sprawa bardziej skomplikowana wydaje się przy sufitach, on twierdził że u nich robi się to w taki sposób że drewniane listwy przymocowuje się do sufitu i do tych listw kołkuje się płytę. Nie bardzo wiem o co chodzi i jak to technicznie można zrobić. Czytałem o różnych podwieszanych sufitach z szkieletem do mocowania ale jeżeli chodzi o mocowanie na listwy nie widziałem. Więc mam prośbę może ktoś wcześniej w podobny sposób już coś takiego wykonywał i jest w stanie mi przybliżyć ten temat.

Vafel
15-07-2010, 14:27
Ale te płyty musisz później wyszpachlować, a przy tym dość mocno się kurzy...

franzmauler
15-07-2010, 15:14
No tak ale do cyklinowania to nie ma porównania. O wiele mniej. W tym przypadku tylko na łączeniach szlifować.