PDA

Zobacz pełną wersję : Owady, pajaki i inne



praktykant
18-07-2010, 14:26
Witam, nie wiem gdzie przykleic ten temat dlatego pisze go tu. Moje mieszkanko miesci sie w suterenie od strony ogrodu (kilka schodkow w dol) Przed drzwiami wejsciowymi jest kratka sciekowa dla wody deszczowej, a pod nia studzienka. Problem jest taki, ze ciagle przed drzwiami wejscowymi jest jakies robactwo, a gdy drzwi otwarte, to to wszystko pakuje sie do mieszkania. Nawet gdy mnie kilka dni nie ma i wszystko zamkniete to w rogach widac prace pajakow. Probowalem juz roznych pulapek, ale to nie na wiele sie zdaje. POMOCY!!
Pozdrawiam

praktykant
22-07-2010, 15:38
Widze ze niema na to rady?

m4rsh4ll
22-07-2010, 16:41
Przenieść kratkę ściekowa jak najdalej od domu, ułożyć pod niewielkim nachyleniem kostkę żeby spad był od domu w stronę kratki.
Ja bym sobie nigdy pod domem nie pozwolił zainstalować czegoś takiego. Nie śmierdzi z tej kratki ?
Niektórzy mają dość niesamowite pomysły z instalowaniem takich kratek, rozumiem że w ogrodzie nie było miejsca na takie kratki,
dlatego zainstalowali Ci bezpośrednio pod domem ? Wklej zdjęcia, zobaczymy dokładnie jak się ma sytuacja.
Rozumiem ze nie masz możliwości wykonania tego o czym napisałem ?
Lokal jest Twój? Ogród ?

praktykant
25-07-2010, 15:51
Przypominam, ze jest to wejscie boczne (od strony ogrodu) do mieszkania w suterenie, a wiec 5 schodow w dol, i przed drzwiami musi byc taka studzienka aby odebrala wode deszczowa ze schodow! Nie z kratki nie smierdzi, bo jest to deszczowka a nie szambo.Nie wiem jak sie wkleja fotke?
Pozdrawiam

Anna Broc
25-07-2010, 19:12
Ja mam takie samo wejście z ogrodu do piwnicy, poniżej poziomu ziemi więc schodki do dołu, tam siatka i spływ. Oprócz wymienionych przez Ciebie mam jeszcze zabłąkane dżdżownice, które dostają się tam ale juz nie sa takie mądre aby się wydostać. Jest tam wilgotno i często cień więc idealne miejsce dla niektórych żyjątek. Dla mnie jest obrzydliwe sprzątać je, może można schodki i ich boki wysmarować czymś co je odstrasza . Pisałam kiedyś o tym ale nie miałam odpowiedzi, może teraz przeczyta ktoś kto sobie z czymś takim poradził.

praktykant
27-07-2010, 14:37
Nie ma chetnych, wszyscy mieszkaja na pietrze , albo zeczywiscie nie ma rady:) Anna Broc, chyba bedziemy sie nawzajem wspierac. Maslalem o polapce na osy, gdzie do wnetrza wlewa sie miod, ale czy inne stworzenia go lubia?

Anna Broc
04-08-2010, 15:16
praktykant, ja nie mam os, ale tak jak pisałam wcześniej, głównie dżdżownice. Mam oczywiście główne wejście a zejście do piwnicy, o którym piszę jest od strony północnej.
Skoro piszesz o pułapkach to bywają latem w sprzedaży takie jakby szklane słoje, u dołu podwinięte ale z otworem . Pod taki kloszem stawia się pokarm do zwabienia, owad wejdzie ale z wyjściem ma kłopot, jeśli jest tam trucizna to wiadomo. Czy to ma zastosowanie u Ciebie nie wiem, u mnie nie. Myślałam o posmarowaniu schodków czymś na robaki, dżdżownice, trzeba rozejrzeć się po sklepach i tam popytać.

praktykant
07-08-2010, 22:26
mysle, za trzeba do studzienki wlewac co jakis czas chemie. Srodki zrace np. "Kret" do czyszczenia kanalizy, albo cos w tym rodzaju