PDA

Zobacz pełną wersję : salon w kolorze bordo/ecru/złoty-jak urządzić?



Gaga78
22-07-2010, 12:43
witam, przejrzałam wątki na ten temat, jestem zdecydowana na takie kolory w salonie, podpowiecie mi którą ścianę na jaki kolor?
mój pomysł jest taki aby całą ścianę przy oknach (są 2 balkonowe) pomalować na bordo, jedną, tą z lewej, której nie widać na zdjęciu :) na ecru albo coś w podobnym kolorze a tą z prawej na bordowo-złotą. Tzn. mam zamiar zrobić "półki" z kartongipsu i wtedy wnętrze pomalować na bordo, na zewnątrz złoty. Acha, pomiędzy oknami chciałabym nakleić albo namalować złote drzewko. Mam też kilka drobiazgów z mosiądzu, więc myślę,że mogłoby pasować do wnętrza.
Poniżej wrzucam zdjęcie salonu widok z kuchni i prawa ściana salonu.
Co wy na to? moze jakieś propozycje?

Aleksandryta
22-07-2010, 12:48
Może wstawić "ludwiki" do tego tak bogatego w kolory wnętrza?

Havena
22-07-2010, 13:14
A jakiej wielkosci jest Twoj salon? Co planujesz polozyc na podloge?

Gaga78
22-07-2010, 14:15
bogate w kolory? bez przesady!

na podłogach będą panele, raczej w jaśniejszych kolorach, np. taki:
http://www.im45akr5kq9j.az.pl/nowa/palety/laminowane/Dab%20jasny%20SE.jpg

nie wiem w jakim kolorze dobrać meble, może tez coś jasnego? salon ma 24m2

insula
22-07-2010, 15:11
Może wrzuć plan salonu, widok kuchni, w jakich jest kolorach urządzona? I w jakich jest pozostała część mieszkania, co lubisz, jakie funkcje ma spełniać salon. Pytań jest więcej

Gaga78
22-07-2010, 22:10
Jeszcze nie mieszkamy w nowym mieszkanku, przeprowadzka za jakis czas, ale już teraz staram się myśleć nad aranżacją wnętrz.
Kuchnia jest mała-6m w kolorze białym(lakierowana) + blaty ciepły brąz imitacja drewna.
Salon ma spełniać funkcje jadalno-gościnną. Będzie podzielony na 2 części, miejscem dzielącym ma być właśnie to wspomniane złote drzewko pomiędzy oknami.
Lubię styl retro ale też i nowoczesny, ostatnio spodobały mi się wnętrza bollywoodzkie. W zasadzie trudno mi się zdecydować. Co tu duzo gadać, czasem o stylu wnętrza decyduje pierdoła, mam kilka takich "pierdołek" z mosiądzu, pomyślałam,ze można pójść w tą stronę

jaksie
23-07-2010, 07:25
3 kolory - to bardzo bogato, jak dla mnie ....

Jeśli już to zdecydowałabym sie na jakąś bogatą tapetę na jednej ścianie, a resztę spokojnie potraktowałabym jednym kolorem.