PDA

Zobacz pełną wersję : pękające łączenia: sufit KG-ściana tynkowana - POMOCY



Golob
27-07-2010, 20:40
Witam !

Remont ma się ku końcowi a tu takie coś ...

Tynki w domu nowe, cementowo wapienne klasyczne, sufit obniżany o kilka cm płytami karton-gips na stelażu, łączenia płyt ze ścianą wypełnione akrylem ...

Niestety połączenie pęka nieustannie, po malowaniu stało się to tak widoczne, ze jest nie do zaakceptowania, w dodatku w niektórych miejscach akryl położony jest dość mocna "półokrągło" co dodatkowo mnie irytuje .... Myślę, ze spartoliła coś wynajeta pożal się boże firma budowlana z okolic Zawiercia ...

Jaka może być przyczyna ? wygląda jakby akryl "nie łapał" tu do ściany, tu do płyty w miejscach styku ..

Ma ktoś pomysł jak to naprawić ? Liczę się z samodzielnym wydłubywaniem starego akrylu, ale co dalej zrobić żeby nie pękało ? Czy kąt można wyrównać jakąś elastyczną masą szpachlową, obrobić, a póżniej sam narożnik potraktować akrylem ?

Będe wdzięczny za wszystkie rady ...:(

edde
27-07-2010, 21:34
spartolone to może być już na etapie stelażu
postudiuj tematy o spoinowaniu, czy wykończaniu poodaszy to moze coś wykombinujesz:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126520-Spoinowanie-szpachlowanie-GK-kompendium
czy też np.:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania...

kenam
30-07-2010, 10:27
Moim zdaniem nie ma szans, żeby nie pękało (przynajmniej na poddaszu). Jedyny sposób, to tzw. połączenie ślizowe, ale to powoduje tylko, że pęknięcie jest mniej widoczne. Ja u siebie próbowałem różnych sposobów (akryle, specjalne gipsy zbrojone) i za każdym razem pękało. W końcu dałem listwy styropianowe i teraz jest super. Listwy maskują pęknięcia i wygląda to bardzo estetycznie.

Vafel
30-07-2010, 10:39
Jak te listwy wyglądają? Można jakieś foto poprosić? Co prawda u mnie nic na razie nie pęka, ale pytam na zapas :-)

misiakulka
30-07-2010, 11:48
a ja całe poddasze zatapetuję- tapety z włuknem szklanym, tylko jeszcze nie wiem czy gładkie(sufitowe) czy jakieś grube z fakturą. wykonawca od poddasza uprzedził że jeszce nie widział poddasza, żeby gdzieś spoiny nie poszły, a dach mam ogromny i ciężki więc na bank będzie pękać. podobno te tapety rozwiążą mój problem

Golob
30-07-2010, 20:22
No właśnie to nie poddasze ...

sanbud
30-07-2010, 23:15
Witam

Jest jedna metoda na pękające łączenia, tylko nie jestem w stanie określić na jak długo skuteczna...
Zastosowanie taśmy "Medium" , Wklejona na "zaprawę do fugowania płyt K/G z włóknem szklanym" polecam uniflot (knauf).
Dystrybutorem taśmy "Medium" jest firma Solidbud. Przedstawiciele tej firmy są tak uprzejmi że odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące odpowiedniego użycia taśmy.

Moim zdaniem warto spróbować...

Pozdrawiam :)

Laschlo
31-07-2010, 14:53
Delikatne pęknięcie raczej zawsze powstanie na styku ściany z sufitem.(obie te powierzchnie wykonane są z innych róznie pracujących względem siebie materiałów).Dlatego też przy montażu konstrukcji z płyt gk stosuje się połączenia ślizgowe,mające umożliwić ich pracowanie oraz stworzenie jak najmniejszej szczeliny "pęknięcia",która po zamaskowaniu odpowiednią masą elastyczną jest praktycznie niewidoczna.

kuba1r
31-07-2010, 18:57
Wszystko zależy od wykonania prac ze stelażami, wykonanie sufitów, skosów na poddaszu, prace wykończeniowe na łączeniach i stykach ze ścianami, czas osiadania domu od momentu budowy,
Przyczyn może być wiele, obecnie polecam wycięcie pęknięć by oczyścić z akrylu lub odpadającej szpachli, na stykach ze ścianami zrobić dylatację (szczelinkę wypełnić akrylem po oczyszczeniu i delikatnym zwilżeniu wodą), reszte łączeń zaszpachlować po oczyszczeniu nie używać gruntów przed zaszpachlowaniem, potem grunt polecam z farby i przemalować całość powinno byś super i bez niespodzianek,
w razie pytań proszę dzwonić 608 023 156 Zdzisiek

Dek**l
17-08-2010, 21:19
można zastosować taśmę papierową z metalowym wkładem z której formuje się narożnik i wkleić na masę szpachlową z włóknem szklanym np Uniflot ewentualnie listwy przy sufitowe