PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy trawnik



jean11
28-07-2010, 20:55
Witam wszystkich.
Mam pewien dylemat.................. 2 miesiące temu zasiałem sobie trawniczek , trawka pięknie wzrosła , kilka razy już koszona.......... chciałbym ją teraz zasilić jakimś nawozem???????????
Napiszcie proszę jaki nawóz jest dobry na młody trawnik , najlepiej podajcie nazwy handlowe.
Z góry dziękuje za pomoc...........:))

amber
28-07-2010, 22:03
Najprościej substral 100 dni do trawnika połowa dawki i spokój do końca sezonu ale można stosować każdy nawóz do trawnika z wyjątkiem takich które zawierają w swoim składzie tylko azot lub dodatek żelaza lub dodatek chwastobójczy .

Elfir
28-07-2010, 22:20
azotan amonu

Wojtek- LM
28-07-2010, 22:21
Ja młodego trawnika nie nawoziłbym wcale,jedynym wyjątkiem jest gdy był zakładany na piaszczystej glebie. Ostatnie nawożenie do połowy sierpnia!!

amber
29-07-2010, 01:48
Ja młodego trawnika nie nawoziłbym wcale,jedynym wyjątkiem jest gdy był zakładany na piaszczystej glebie. Ostatnie nawożenie do połowy sierpnia!!

Ja swój trawnik zakładany w maju nawoziłem już dwa razy za chwilę będzie trzecia dawka i nawóz jesienny jeżeli jesteś zainteresowany to odsyłam do wątku problem z młodym trawnikiem tam wkleiłem zdjęcie swojego trawnika zawsze uważam że teoria rzadko idzie w parze z praktyką i nie ma złotej recepty na wszystkie bóle . Jeżeli jeszcze interesują Ciebie szczegóły przygotowania podłoża pod trawnik to służę szczegółami tutaj dopiero rozmija się teoria z praktyką .

agnieszkakusi
29-07-2010, 09:08
florovit

Wojtek- LM
29-07-2010, 12:10
Amber dzięki za wskazówki,jednak będę się trzymał swojego doświadczenia. Rośliny są na tyle elastyczne,że oczywiście zniosą bardzo dużo. Wiadomo każdy ogrodnik ma swoje sprawdzone sposoby.
Pozdrawiam
Wojtek