PDA

Zobacz pełną wersję : Elewacja zewnętrzna przed tynkami wewnętrznymi



marcia1
01-08-2010, 12:02
Witam,

Ze względu na konstrukcję dachu muszę wykonać elewację zewnętrzną, żeby móc położyć dachówkę i opierzenie.
Proszę o opinie jaki będzie miało to wpływ na dalsze prace- tzn. tynki wewnętrzne, ich wysychanie, ściany itp.

E&K
03-08-2010, 16:43
Czym zamierzasz ocieplac? Jesli styropianem to srednio welna lepiej bo przepusci wilgoc... Jak robilem z wiezba to fachmany zalozyli mi styropian tyle co bylo trzeba pod podbitke i troche na wyrost zeby potem dolaczyc jak bede robil cala elewacje... Mysle ze to bylo rozsadne... Teraz wlasnie koncze tynki czekam az wyschna do wrzesnia i zakaldam sytopian grafitowy + tynk.

marcia1
03-08-2010, 18:23
Myślałam o styropianie, ale ważniejsza jest dla mnie solidność wykonania i żeby nie mieć później kłopotów na kolejnych etapach prac. Chcę zrobić już na gotowe. żeby później fachowcy nie uszkodzili mi dachówki podczas wykańczania.
Czyli rozumiem, że jeśli będę ocieplać wełną to mogę śmiało położyć całą elewację?

leszeq
03-08-2010, 21:34
Smiało, to możesz położyć i styropian, jeśli dobrze będziesz wietrzyć!
Pozostaje jednak pytanie, ile wytrzyma twoja elewacja podczas prac wykończeniowych w budynku?

Moja rada - zrób tylko tyle, ile trzeba do położena dachu. Resztę elewacji lepiej jest wykonać po zakończeniu "uciążliwych" prac wewnątrz budynku.

marcia1
03-08-2010, 22:30
leszeq co masz na myśli pisząc "uciążliwe" prace?
Jeśli teraz wykonam tylko tyle, ile potrzeba do położenia dachu to pojawia się pytanie jak później uniknąć uszkodzenia dachówki?
Ja jestem mega ostrożna, żeby nic nie zepsuć, bo to są moje ciężko zarobione pieniądze, a z fachowcami bywa różnie.

Wiem doskonale, że elewacja to ostatni etap, jednak za dużo mnie kosztuje dach, żeby ryzykować uszkodzenia. Poza tym elewację chcę wykonać tylko na piętrze ( ok. 35mb po obwodzie murów- frontowa ściana nie musi być robiona teraz, ponieważ jest tam balkon), parter będzie robiony już po wszystkich pracach.

leszeq
05-08-2010, 21:00
Uciążliwe prace - instalacje, tynki, wylewki.
Ja zawsze do ocieplenia miejsc nad dachem zdejmuję część dachówki na czas pracy. Często trzeba ustawić rusztowania na dachu, a z dachówką jest to niemożliwe. Odchodzi także problem z jej zabezpieczaniem przed zniszczeniem :)

E&K
08-08-2010, 14:19
Leszeq czy myślisz ze jak mam tynki wewnętrzne część cem-wap a część gipsówka to przezimują bez konieczności grzania w środku i robienia ocieplenia tej jesieni? Jak to się robi zgodnie ze sztuką? Dzięki.

leszeq
08-08-2010, 21:20
Leszeq czy myślisz ze jak mam tynki wewnętrzne część cem-wap a część gipsówka to przezimują bez konieczności grzania w środku i robienia ocieplenia tej jesieni?

Według mnie, to będzie bardzo dobre rozwiązanie!


Jak to się robi zgodnie ze sztuką? Dzięki.
Zgodnie ze sztuką budowlaną, to im dłużej stawiasz dom, tym lepiej dla niego :) (nie zawsze dla ciebie) :)

marcia1
09-08-2010, 16:22
Uciążliwe prace - instalacje, tynki, wylewki.
Ja zawsze do ocieplenia miejsc nad dachem zdejmuję część dachówki na czas pracy. Często trzeba ustawić rusztowania na dachu, a z dachówką jest to niemożliwe. Odchodzi także problem z jej zabezpieczaniem przed zniszczeniem :)

Właśnie chcę uniknąć "rozbierania" pokrycia. Rusztowanie mam warszawskie, więc musiałabym po pół dachu rozbierać, żeby je rozstawić. Mija się to kompletnie z celem.
Z przeprowadzką nie muszę się spieszyć, więc mogę wietrzyć i czekać tak długo, jak będzie to potrzebne, żeby tynki porządnie wyschły. Nie jestem jeszcze przekonana na 100%, ale chyba położę elewację na całości.
To jeszcze potrzebuję porady czym ocieplać- styropian czy wełna?

Vivia
10-08-2010, 10:05
Jak Cię stać - zawsze wełna :).

leszeq
10-08-2010, 20:25
Podzielam zdanie poprzedniczki :)

marcia1
10-08-2010, 20:48
Byłam dzisiaj w zaprzyjaźnionej hurtowni i usłyszałam super tekst- "Co to znaczy, że wełna oddycha? Nie wiedziałem, że wełna ma płuca." Taka mała dygresja :)
A tak poważnie przy moim metrażu sam materiał na ocieplenie kosztowałby mnie ok. 30tys, do tego tynk i robocizna- odpada :(
Ryzykuję ze styropianem i kładę całość od razu przed dachówką- najwyżej się okaże będę musiała robić później poprawki, I tak mniejszy będzie to koszt.
Dziękuję Wam wszystkim za pomoc! I dam znać za jakiś czas jak sprawy się mają. Pozdrawiam

E&K
11-08-2010, 19:59
Podzielam zdanie poprzedniczki :)

A dlaczego właśnie wełna? Tłumi dźwięk a jeśli chodzi o parametry cieplne lepiej polożyć chyba styropian grafitowy "ciepły", odnośnie gryzoni wszędzie gniazdo uwiją wiec dlaczego konkretnie, bo mam ten sam dylemat i padło na styropian grafitowy? Tylko proszę nie mówić o oddychaniu ścian bo zwątpię jeśli to jest powód dlaczego lepiej wełnę:)