PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka to kostka?



Aga-Białystok
03-08-2010, 11:03
Hej,
ostatnio zobaczyłam u kogoś taką kostkę: wygląda jak granit ale ma regularny trapezowy kształt. Kolor żółty. Fotka jaką znalazłam w necie (niestety reklamująca coś innego) poniżej - prawy dolny róg zdjęcia :) Z czego to jest i jak się nazywa? :) Dzięki :)

18466

Elfir
03-08-2010, 12:27
To kostka betonowa, zwana szlachetną lub z posypką.
Wszyscy więksi producenci mają ja w ofercie.
U Semmelrocka nazywa się Naturo a u Libeta Piccola (lub Piccolo)

Aga-Białystok
03-08-2010, 17:31
Dzięki Elfir! A jeśli betonowa to może orientujesz się jak z trwałością? Tak jak typowy Polbruk czy może to jest barwione w masie i niezniszczalne? :)

jamles
03-08-2010, 20:16
Dzięki Elfir! A jeśli betonowa to może orientujesz się jak z trwałością? Tak jak typowy Polbruk czy może to jest barwione w masie i niezniszczalne? :)
to jest beton z posypką
http://www.libet.pl/files/decco_elegante_piccola.pdf
http://www.semmelrock.pl/produkty/kostka-brukowa/producty/naturoR.html

Elfir
04-08-2010, 00:49
Aga - w Poznaniu wyłożono tym chodniki w okolicach starego rynku. Nie widać specjalnie zużycia. Natomiast, jak na każdym betonie widać przebarwienia - soki, tłuszcze pozostawiają plamy nie do usunięcia.

Aga-Białystok
04-08-2010, 11:06
Ok. Dzięki. To ma być ścieżka furtka-dom i opaska wokół domu, więc oleju itp. nie przewiduję, z drugiej strony cena grosze mniejsza od ceny kostki granitowej, z trzeciej strony fajnie, że ta betonowa jest taka gładka i regularna, z czwartej granit to granit.... Dobra, przejadę się do sklepu, obejrzę, pogadam ze sprzedawcami, może coś mi się rozjaśni? A Wy co byście kładli na ścieżkę mając do wyboru powiedzmy Libet Piccola i kostkę granitową?

Elfir
04-08-2010, 13:25
granit
ten beton będzie tylko i wyłącznie naśladownictwem.

jamles
04-08-2010, 14:37
granit, leży na ....... kupie i czeka coby go ułożyć

Aga-Białystok
04-08-2010, 19:46
Dziękuję bardzo za porady, pomogliście mi podjąć decyzję - będzie granit. Oglądałam dziś te z posypką i ładne są, ale warstwa posypki cieńsza niż się spodziewałam, gwarancja na 5lat i w zasadzie nic życiowego nie obejmuje, no i cenowo wychodzi dokładnie tak samo jak za kostkę granitową. Poza tym znalazłam ten (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?107175-Jak-sprawuje-si%C4%99-kostka-betonowa-z-posypk%C4%85)wątek i stwierdziłam, że jak mam się certolić z czyszczeniem tej betonowej (a chciałam najjaśniejszą) to dziękuję. Poza tym co z tego, że łatwiej się odśnieża jak trzeba uważać, żeby nie zasunąć zbyt mocno szuflą (a wyobrażam sobie, że przy kruszeniu lodu tak może być), bo może się posypka wykruszyć... Z drugiej strony w Pozen rynek pewnie regularnie odśnieżają ;) Nic to, dzięki raz jeszcze za pomoc :)

Elfir
05-08-2010, 01:50
Sypią sól bez umiaru

Aga-Białystok
05-08-2010, 07:53
:)

tamtu
06-08-2010, 11:30
Też miała takie dylematy i stanęło na kostce Libetu, a przeważyła kwestia moich obcasów ;-)) Nic tak nie niszczy obcasów jak przerwy w kostce brukowej :-(

Tamtu