PDA

Zobacz pełną wersję : co robić?



Benett
05-08-2010, 16:00
Mam pytanie do wszyskich ktorzy juz sie z tym uporali. wykonawca do 1.09 zrobi stan surowy z dachem bez drzwi garazowych, okien i tynków wewnetrzych, mowi że do polowy października zrobi okna, bramę garażowa i tynki wewnetrzne. Czy nie lepiej zostawic stan otwarty z dachem na zimę żeby wyschlo? Czy spokojnie możma do paxdziernika kontynuowac pracę i dom i tak wyschnie?

Zbigniew100
09-08-2010, 16:01
Jak zrobi niech robi.
Tylko przed tynkami jeszcze instalacje elektryczne.

E&K
09-08-2010, 19:00
Jak Ci się nie spieszy z wprowadzeniem to zabij okna na zimę i zostaw żeby wszystko wyschło. W ścianach jest bardzo dużo wody która prędzej czy później musi wyjść lepiej żeby wyszła jak nie mieszkacie. Ja robiłem powoli w tamtym roku stan surowy otwarty a w tym zaczęliśmy od okien i bramy garażowej, następnie prąd, hydraulik, rekuperacja 2 etapy z rozprowadzeniem rur i GWC. Teraz skończyłem tynki czekam aż wyschną i zrobię elewacje w połowie września elewacja (styro, siatka plus zatarcie i grunt reszta bliżej wprowadzenia żeby inni fachmani nie zniszczyli). Ogolnie zasada w budownictwie jest że im wolniej tym lepiej:) Powodzenia!