PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk elewacyjny Cersanit Texas 2 lub 3



ulkap
05-08-2010, 22:11
Czy ktoś z Krakowa lub okolic tynkował elewację Cersanitem Texas 2 lub 3? Wybraliśmy taki kolor z wzornika, ale wiecie jak to jest, wybierać z wzornika... Najlepiej zobaczyć w rzeczywistości. Będę bardzo wdzięczna za info. Z góry wielkie dzięki!

fighter1983
06-08-2010, 07:00
zamow sobie probki (po 1 l farby w tych kolorach) i pomaluj sciane.
struktura nieco zmieni opyczny odbior koloru, ale bedzie bardzo blisko.

ulkap
06-08-2010, 11:10
Dzięki. Wprawdzie to nie to samo co oglądniecie domu w danym kolorze w całej okazałości ale można i tak spróbować. Niemniej jednak ludziska, jeśli ktoś ma tego Texasa 2 lub 3 to pliz dajcie znać. Dzięki!!

leszeq
07-08-2010, 10:50
Cersanit czy CERESIT?
Wykonałem kilka elewacji kolorem TEXAS 1, więc możesz sobie wyobraźić, że 2 i 3 będzie intensywniejszy :)

ulkap
08-08-2010, 07:56
Dzięki wielkie za zdjęcia. Oczywiście chodzi o Ceresit, pomyliło mi się :-) Hm, ten Texas 1 to duużo za jasny jak dla mnie ale odcień bardzo ładny (nota bene śliczne domki!). Więc może Texas 2 lub 3 będą akurat...
W piątek zamówiłam sobie za radą fightera1983 kilka próbek, zobaczymy...
Ale jakby kto miał zdjęcia lub mógł udostępnić do zerknięcia w realu Texas 2 lub 3 to byłabym bardzo wdzięczna.

ulkap
13-08-2010, 09:09
Fighter1983 i Leszeq, powiedzcie mi proszę co w ogóle sądzicie o tynku silikonowo-silikatowym Ceresitu? Nasza ekipa od elewacji od razu nam to zaproponowała (pewnie mają jakieś zniżki u sprzedawcy :-)) ale czytałam wypowiedzi na Forum zachwalające innych producentów. Myślicie, że Ceresit ma dobre tynki si-si pod względem jakości i ceny?

Jeśli chodzi o strukturę to ekipa polecała nam 2 mm ziarno kamyczek - do dobry wybór?

Z góry wielkie dzięki za pomoc. W przyszłym tygodniu zaczynamy ocieplenie elewacji, więc musimy się zdecydować...

fighter1983
14-08-2010, 17:28
Zniżki maja wszyscy wykonawcy, indywidualni zreszta tez.
Henkel nie jest zly, tyle ze troszke "ostry"
Zawsze mogli wybrac gorzej :P
Skoro maja doswiadczenie w Ceresicie to niech robia w tym systemie.
dla mnie osobiscie standardowy zestaw: Dryvit/STO/Caparol

ulkap
16-08-2010, 19:42
Myślisz, że Caparol jest lepszy od Ceresitu? Z rozmów z nich wynika, że robią na różnych tynkach, też na tynkach lokalnych producentów.

fighter1983
16-08-2010, 19:51
To co ja mysle akurat jest najmniej istotne w tym temacie, bo jestem nieco subiektywny, chociaz staram sie patrzec trzezwo na to co robie, to wcale nie twierdze ze nie uleglem nieco relacjom z Caparolem.
Henkel jest znana, wielka, szanowana firma. Nalezy sie z nia liczyc bo ma dobre produkty, niektore wrecz sa doskonale (kazdemu producentowi zdarzy sie wyprodukowac "perełkę" w Henklu jest to grunt CT17, swego czasu CM11 i CM17 tez nie mialo sobie równych). Henkel i Mapei sa dobrzy w linii do ceramiki, elewacje to nie jest ich najmocniejsza strona.
Ale to co mowia mi wykonawcy i klienci byc moze tez odbieram przez pryzmat wlasnej dzialanosci tak mocno zwiazanej z Caparolem

ulkap
17-08-2010, 13:32
Rozumiem. Wielkie dzięki za Twoje przemyślenia i rady, fighter1983. Pozdrawiam!

IZA30
12-05-2012, 11:33
Ulkap i jaki końcowo wybraliście kolor??Bo widzę po avku że coś fajnego :0