PDA

Zobacz pełną wersję : Co zasadzic przed tujami szmaragd?



savanna12
06-08-2010, 13:27
Witam proszę o poradę co zasadzić przed tujami szmaragd?Tuje wsadzam jako zywopłot..i chciałam cos przed nimi cos żółtego ,czerwonego ?Co ładnie wygląda ..moze ktos dysponuje fotkami ?Myslałam o berberysach?Prosze o porade :)
Gleba kwaśna stanowiso słoneczne u mnie

ewalm
06-08-2010, 14:47
berberysy moga byc, niskie czerwone 'Bagatelle' lub 'Atropurpurea Nana', albo zółty 'Bogozam' Albo tawuły japońskie (Spirea japonica), zwłaszcza odmiany o jasnych liściach, jak 'Goldmound', może byc też 'Goldflame' lub 'Golden Princess'. Ta ostatnia jest najniższa, do mniej wiecej 05,m wysokości. Wszystkie kwitna latem na różowo i sa łatwo dostpne w handlu. Można łączyc z berberysami: np. 3-4 tawuły wybranej odmiany, potem kępa liliowców (byliny, zielone 'trawiaste' liście i latem piekne kwiaty podobne do lilii)) i dalej kilka nieco nizszych czerwonych berberysów i znowu tawuły. Liliowce powinny pasowac kolorem kwiatów do kwitnących tawuł - wybór odmian jest ogromny, róznia sie także wysokościa pedów kwatowych.

Elfir
06-08-2010, 15:05
Możesz posadzić wszystko, co ci się podoba i ma podobne wymagania glebowe do żywotników. Zielona ściana jest neutralna.