PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszkanie od developera - szpachlowanie ścian ?



east
08-08-2010, 10:10
Witam

Kupiłem nowe mieszkanie od developera. I mam pytanie czy muszę szpachlować ściany czy mogę na tym zaoszczędzić? Kwota jaką bym zaoszczędził wynosi okolo 1.5tyś złotych - także spora sumka to jest czego nie da się ukryć.

Mieszkanie jest nowe, ściany ma równe, bez nierówności ani innych takich rzeczy. Sufity są wyszpachlowane na biało i gładziutkie są. Blok stoi już półtora roku i pełknięcia są tylko w dwoch miejscach malutkie. I nie wiem co z tymi ścianami? Czy malując dobra farbą na ładny kolo będzie to wygladało ładnie? Doradźcie proszę z doświadczenia własnego....

Z góry serdecznie dziękuję za porady i sugestie i pozdrawiam Was serdecznie...

east
10-08-2010, 07:16
Podbijam do góry, Panowie proszę pomóżcie i doradźcie radą z doświadczenia prosze....

fighter1983
10-08-2010, 07:40
na 90% masz tynk gipsowy maszynowy, w developerce te tynki prawie nigdy nie sa rowne. to czy sciany sa rowne czy nie okazuje sie zazwyczaj po pomalowaniu.
nie ma przeciwskazan aby malowac od razu na tynk maszynowy bez gladzi dodatkowej.
pomaluj jedna sciane i przyjrzyj jej sie.
sam stwierdzisz czy chcesz gladzie czy nie.

east
10-08-2010, 16:48
a wtedy jaką farbą malować taki tynk?

Czy jest coś takiego że dany typ farby będzie lepszy na coś a na inną gorszy? Jak to wszystko się kształtuje??

east
13-08-2010, 09:33
Pobijam do góry.

Panowie pomóżcie proszę, bo mojej ekipie od wykończenia mieszkanka strasznie się nie spodobało że chcę zrezygnować ze szpachlowania i zaczęli mówić że jak bez szpachlowania to malować bedą najgorszą farbą, bo ona nie pokaże ubytków na ścianach... czy to prawda czy poowiedzieli tak z tego powodu że są zawiedzieni, że nie chce szpachlować mieszkanka....

Chciałbym pomalować to dobrą farbą, zmywalną , bo do tej pory moje stare mieszkanko mam pomalowane zwykłą farbą której ani przetrzeć ani nic nie mogę zrobić...

Prosze drodzy Państwo doradźcie, pomóżcie, co mam zrobić z tym szpachlowaniem, malowaniem....

Vivia
13-08-2010, 12:45
Ja bym ich zignorowała... A farbę najlepiej kup sam i wybierz taką bez gruntowania, która pozwoli na paroprzepuszczalność ścian. Polecam Ci Aquatex z Kabe, doskonała, szorowalna, matowa i pięknie kryjąca. Ma to do siebie, że na nierównych ścianach dzięki swojej matowości nieco przykrywa te niedoskonałości.
Farba wychodzi taniej niż grunt + akrylowa (i jeszcze malarze za gruntowanie nie policzą, hehe).
Co do samego szpachlowania - ja mam tynki gipsowe, bez gładzi czy szpachli, także od dewelopera i wyglądają dobrze. Na to właśnie Aquatex i mucha nie siada ;).
Powodzenia!!

east
13-08-2010, 12:51
No właśnie zrobili też mi kosztorys na grunotwanie po 4zł za metr za całe mieszkanko. Szpachlowanie 15zł za metr, a malowanie za 8 zł za metr.

I tu właśnie nie wiem co robić... bo też nie chce zaoszczędzić pare złoty, a potem narzekać że jest brzydko.... dlatego Ws pytam, bo nie wiem czy nie chcą mnie naciągnąć....

crab
13-08-2010, 21:34
No właśnie zrobili też mi kosztorys na grunotwanie po 4zł za metr za całe mieszkanko. Szpachlowanie 15zł za metr, a malowanie za 8 zł za metr.

I tu właśnie nie wiem co robić... bo też nie chce zaoszczędzić pare złoty, a potem narzekać że jest brzydko.... dlatego Ws pytam, bo nie wiem czy nie chcą mnie naciągnąć....


Jeśli chcesz troszkę zaoszczędzić to w przypadku nierówności tynku polecam zrobić gładzie tylko na sufitach bo rano i wieczorem oraz po zapaleniu światła będzie widać każdą nierówność. Na ścianie to zawsze można obraz powiesić ;-)

east
15-08-2010, 15:15
Gładzie na sufitach są od developera już położone. Kwesita jest tylko ścian w pokojach i salonie.

A jaką farbą malować, latexową czy akrylową? Czym to się różni i która lepsza na te tynki prosto od developera?

Dodam, że w obecnym mieszkaniu mam kuchnie pomalowaną beckersem - ale nie wiem jaki model, a pokój duluxem once color - jednokrotnego malowania. Nie wiem jakie to typy farb, ale ten dulux do zmywalnej chyba nie należy.

Natomiast co tam użyć rezygnując z tego szpachlowania nie mam zbytnio pojęcia... fachowcy mówią najtańsza farbe, bo ona nie pokaże ubytków na ścianach, ale to i jakość napewno słaba, już nie mówiąc o zmywalności. Nie wiem czy to ma sens, czy dobrze mi fachury radzą.... czy wypływa to z powodu mojej chęci rezygnacji ze szpachlowania...


Pozdrawiam!

Vivia
15-08-2010, 15:54
A jaką farbą malować, latexową czy akrylową? Czym to się różni i która lepsza na te tynki prosto od developera?

Już Ci pisałam, Aquatex z Kabe. Dyspersyjno-krzemianowa. Zobacz kilka postów wyżej moją argumentację dla Twojego przypadku. Powodzenia.

PS. z wynalazków typu Dulux, Śnieżka czy Dekoral lepiej od razu zrezygnuj...

ve**rd**
18-08-2010, 14:22
Dodam jeszcze swoje 5 groszy.
W mieszkaniu od developera mieliśmy trochę nierówne połącznie sufitu ze ścianą.
My zdecydowaliśmy się zostawić ok 4-5 cm białego paska na górze ściany, a nasi sąsiedzi uparli się na to żeby ekipa domalowała do samych narożników.
U nas wyszło bez porównania lepiej.
A jeżeli chodzi o decyzję szpachlować czy nie, to fajnie czasem zajrzeć do sąsiadów- mają przecież takie same ściany jak my.
Może akurat ktoś przećwiczył ten temat i ma więcej do powiedzenia.