PDA

Zobacz pełną wersję : tynk silikatowo-silikonowy



piotrek00193
10-08-2010, 20:32
Czy ktoś ma taki tynk firmy weber i jak on wygląda

inax
12-08-2010, 15:29
tez sie zastanawiam nad weberem, choć wydaje mi się, że tynk si-si bez względu na firme bedzie taki sam; to tak jak z aspiryną i polopiryną..... nazwa zalezna od producenta a skład i działanie takie samo

grzegorz1686
19-08-2010, 16:55
Witam ..... a co to za ustrojstwo :), przepraszam za słowo ale chyba raczej nie ma czegoś takiego jak SILIKATOWY I SILIKONOWY w jednym opakowaniu :) albo jedno albo drugie , te tynki mają swoje walory dodatnie i ujemne , slilkatowy tynk na wzrok przeciętnego śmiertelnika niczym się nie rużni jezeli zastosujemy tą samą gradację tynku ....... do silikonowego tynku stosuje się całkiem inną żywicę , kruszywo i chemię jak do silikatowego i o innych parametrach i ilościach , długo by opowiadać i opisywać jak , dlaczego i po co tak a nie inaczej ..... ale takiego miksa to nie widziałem i nie słyszałem żeby pakować coś w jedno opakowanie jakie by ono nie było , aż sprzedam ten temat w pracy .....a tak żeby nie było smutno :)

Vivia
20-08-2010, 18:26
Są takie hybrydy, są... WYNALAZEK :P. Ja się nie wypowiadam, dla mnie to zwykły trik marketingowy, żeby wyciągnąć więcej kasy za tynk silikatowy. W każdym tynku silikatowym jest trochę silikonu, kwestia tylko, jak go kto dla potrzeb sprzedaży nazwie...

grzegorz1686
21-08-2010, 10:58
Fajnie nazwane...hybryda :))) , ale jezeli chodzi o tą też nazwę to to jest wciskanie na potęgę nie świdomym ludziom kitu....w słowa znaczeniu producent tego czegoś świadomie podchodzi do sprawy i sugeruje coś w tym temacie ze po co kupować silikonowy i silikatowy jak ma się jedno w jednym opakowaniu , dla mnie to jest nie do przyjęcia , ale doradccy handlowi świadomie lub nie świadomie robią swoje i mówią na punktach handlowych co im kazano i biją zakłamaną kasę..... ( z kąś to znam )

coulignon
22-08-2010, 18:10
Tynk silikatowo - silikonowy zawiera (powinien zawierać)
- szkło wodne potasowe
- zywicę silikonową
- hydrofobizator silkonowy
- dyspersję akrylową.
Z załozenia to miała być taka fajna hybryda jak powiedział kolażanka Viva ale wyszła z tego kupa, ponieważ zamiast zalet wszytskich rodzajów tynków skumulowały sie ich wady:
- wyska nasiąkliwość (to od silikatu)
- niełatwe pigmentowanie ( też od silkatu)
- droga formulacja (to od silkonu)

Na początku ten tynk wymyślili Niemcy, w Polsce chyba pierwsza firma jak zaczeła go produkować to Kabe. Ale zachwyt szybko opadł.

Więc jak dla mnie - bez sensu.

Vivia
22-08-2010, 19:27
Kabe go nie robi. Mają je w ofercie Weber, Kreisel i Ceresit. Może jeszcze ktoś, ale nie kojarzę teraz...
Bez sensu, zgadzam się w pełni.