PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk maszynowy - cem-wap czy gipsowy???



aasienkaaa
11-08-2010, 10:42
Tak jak w tytule, proszę o opinie, który tynk wewnętrzny jest lepszy, który lepiej wygląda itp.
Niedługo mnie czeka taki wybór, dlatego będę bardzo wdzięczna za porady :)

fighter1983
12-08-2010, 22:31
lepszy cem-wap.
lepiej wyglada gipsowy

E&K
13-08-2010, 13:47
Jesli zamierzasz robic cementowo wapienny i potem gladzie to zbedny koszt. Ja dalem w lazienkach i w garazu cem-wap a reszta gipsowe wyszly super:) Decyzja nalezy do Ciebie... TYlko nie czytaj tych co pisza ze nie oddycha lub sa niezdrowe bo to belkot:)

fascinatio
14-08-2010, 01:02
Mam w łazienkach i garażu cem-wap, a w pozostałej części domu wapienny. Osobiście żałuję, że wybrałam wapienny. Wygląda super - o ile nie masz dzieci. To powinno być główne kryterium, bo jest bardzo miękki, i uderzenie byle zabawką przez dziecko może pozostawić wgniecenie. Zresztą nie tylko to, mąż usiadł zbyt blisko ściany na krześle, oparcie (niestety twarde) się wygięło i pozostał ślad na ścianie. Mam też mini rolety na oknach, przy pełnym otwarciu okna mechanizm rolkowy zarysowuje szpalety. Drugi raz bym nie wybrała, ale niestety nie zamierzam już drugiego domu budować.... Zdecydowałam się, bo dom szybciej schnie, chciałam się szybciej wprowadzić. De facto nie było warto, droższy i mniej wytrzymały. Można oczywiście dobrać inne meble i rolety, ale.... ;-)

aasienkaaa
15-08-2010, 10:57
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi:)
No własnie słuszałam, że cem-wap jest lepszy , tylko nie ma takiej faktury na ścianie jakbym chciała, więc musiałaby iśc gładź. Gipsowego raczej już nie trzeba gładzić...