PDA

Zobacz pełną wersję : Od ogółu do szczegółu czyli jak wykonczyc mirabelke



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8

psosin
07-09-2011, 20:37
ah no shutersy.... ale do okna półokrągłego?..

psosin
07-09-2011, 21:02
no to wkleje wam jeszcze jednego fajnego bloga;-)
http://vitaverandan-anna.blogspot.com/

julinka1
07-09-2011, 22:02
piekne to pomieszczenie,takie jasniutkie i przestronne.Z okiennicami dobry pomysl,ale obawiam sie ,ze masz mało miejsca na scianie przy oknie(chyba,ze łamane).A tego szydełka w dłoni ci zazdroszcze.

julinka1
07-09-2011, 22:17
RZUCAM tylko hasło rolety rzymskie,plisy(moze nie w twoim klimacie ale moze jakas inspiracja do pomysłu)Mam kilka zdjec ale nie umiem wkleic(rece opadaja,niby Yokasta uczyła)Mam www.oknonet.pl wejdz w OSŁONY,BRAMY

pszczolka m
08-09-2011, 07:40
są i do okien półokrągłych, ale czytałam, że nie jest to tania sprawa, ale kwoty jakiego rzędu to nie mam pojęcia

Venus_m
08-09-2011, 09:55
Ania ja za plisy do łazienki górnej czyli mowa o tym samym oknie zapłaciłam 900 zł.

psosin
08-09-2011, 09:59
tutaj fajne okno po prawej,
http://www.jasnoshutters.pl/images/stories/albums/Inspiration/MyWindowtypes/Specials/rbspecial07-630x500.jpg
albo to
http://www.jasnoshutters.pl/images/stories/albums/Inspiration/MyWindowtypes/Specials/rbspecial14-630x500.jpg
http://www.jasnoshutters.pl/images/stories/albums/Inspiration/MyWindowtypes/Specials/rbspecial16-630x500.jpg
fakt u mnie nie ma wiele miejsca, ale takie łamane byłoby oki.
Ciekawe jaki to koszt?

psosin
08-09-2011, 10:01
Venusku ale jakie plisy? nie widziałam u ciebie? bo zupełnie nie kumam o co chodzi?

pszczolka m
08-09-2011, 12:36
a co to te plisy?:D
a one nie są z papieru, bo dla mnie to tak wygląda.

To jednak nie dla mnie.

Venus_m
08-09-2011, 12:46
Pszczółko plisy to to co teraz pokazałaś, i one nie są z papieru a z materiału ;)

Jeszcze ich nie pokazywałam, bo nie są zamontowane ;) Czekam aż glazurnik poprawi fugi bo szkoda mi pylić materiału.

psosin
08-09-2011, 17:32
Venusku to sa te takie co i na góre mozna podciagac albo na doł? masz jakas fotke?

Venus_m
08-09-2011, 20:57
Tak, można je i w górę i w dół rozwijać, ja nie pamiętam czy ja na takim mechanizmie je zamówiłam. Nie mam jeszcze fotek bo nie mam ich zamontowanych Aniu ;)

kubel30
09-09-2011, 07:28
Uff doszłam do końca. Normalnie pięknie jest i ten stolik w salonie jest boski, fantastycznie uzupełnia się z sofami.
Świetne są te drewniane żaluzje i właśnie takie bym widziała w tym oknie:)
I kawusi z ciasteczkiem chętnie spróbuję:yes:

aneta s
09-09-2011, 07:40
Aniu ja u siebe w oknach nie mam nic, sasiedzi zagladaja do woli:lol2:. Jesli chcesz sie czyms zaslonic to ja dalabym biale shutersy - tylko nie wiem jak cenowo bo podobno nie tania taka przyjemnosc...:cool:
Wejscie do domku imponujace:jawdrop: Czy Ty masz kostke z bruk betu, creativ? albo z libetu? my wlasnie na wyborze kostki utknelismy a w pazdzoerniku przychodzi ekipa...

psosin
09-09-2011, 07:51
Dzieki dziewczyny az sie boje powiedziec mezowi o tych shutersach bo pewnie cena powalajaca bedzie... no ale moze w totolotka wygramy? ;-)

Anetko to jest kostka Piccola Libetu własnie. Ogladalismy inne ale jakos ten Libet najbardziej nam sie podobał bo te kostki sa w kształcie trapezu i jest ich 5 różnych dlatego mozna fajnie układac takie łuki i koła. Fakt cena powalająca;-(

aneta s
09-09-2011, 07:57
My wlasnie sie gryziemy z dylematami bo ta co nam sie podoba to ponad 80zl za metr a metrow mamy prawie 300 i do tego dochodzi jeszcze jaki kolor...ach...

psosin
09-09-2011, 08:10
u nas było okoo 150m, no ale kostke chyba juz robi sie na zawsze.... chociaz i tak mnie sciska na sama mysl tej kasy wrrrrr

pszczolka m
09-09-2011, 13:43
Tak patrzyłam na te shutersy i też bym je przytuliła :) Widziałam świetne zdjęcia na drzwiach tarasowych. Ale że cena takiej przyjemności będzie napewno bardzo wysoko więc nawet o nich nie marzę. Pomyślałam, że mogę je u siebie w łazience zrobić. Moja druga połówka zareagowała bez emocji :) Więc tak myślę, że chyba dam do wyceny. Jak dostanę jakieś info to dam znać jakie to są kwoty. Chyba że psosin była byś pierwsza to proszę daj znać

psosin
09-09-2011, 13:44
oki, choc z tego co widze u nas w szczecinie tego chyba nie robia;-(
zeby chociaz znac rzad wielkosci? 1000? 2000?zł

agawi74
09-09-2011, 13:54
oki, choc z tego co widze u nas w szczecinie tego chyba nie robia;-(
zeby chociaz znac rzad wielkosci? 1000? 2000?zł

Raczej 2 tys jak nie więcej. Tutaj masz pierwszą lepszą firmę za Szczecina, można dać do wyceny :yes:

http://www.oslonyokienne.pl/shuttersyszczecin.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.oslonyokienne. pl%2Fshuttersyszczecin.html)

Tylko dziewczyny, może i shuttersy są ładne, ale to zbieranina kurzu i ciągłego sprzątania-pamiętajcie o tym:p
Miałam w całym mieszkaniu drewniane żaluzje więc wiem coś o tym:(:sick:

psosin
09-09-2011, 14:02
Agus ale jakie piekne!;-) jedno okno jestem w stanie przezyc, ale i tak mi sie wydaje ze to jak narazie dla nas temat bardzo odległy;-(((
dam chyba do wyceny, ale tak czy siak mysle o tej zazdrosce od której zaczełam....
myslicie ze to tandeta?... zawsze chciałam zrobic sobie zazdroske do kuchni, ale mi nie pasuje... wiec moze jednak tam na górze?

no i szukam w necie ale nie widze.....

agawi74
09-09-2011, 14:14
Agus ale jakie piekne!;-)
No piękne, piękne- nie zaprzeczam:no::D
Zazdrostki na oknie łukowym nie widziałam, ale może wyglądać ciekawie.
Koniecznie wrzuć fotki psosin, jak coś znajdziesz.;)

agawi74
09-09-2011, 14:40
Psosin, znalazłam w sieci taką fotkę- okno z łukiem i niby firanka, ale mocowana jak zazdrostka

http://www.curtains.interiordezine.com/wp-content/uploads/2011/08/28_palladian_window.jpg

julinka1
09-09-2011, 14:44
Psosin,zazdrostka oczywiscie bardzo ładnie bedzie wygladac.(masz duze piekne okno-duzo swiatla) Mysle,ze dlikatny zwiewny material jak najbardziej.Moze pomysl o uchylnych sa praktyczne.Swoja droga zwykle okiennice tez sa ladne,mozna pomyslec o wycieciu wyzynarka w plycinie.

julinka1
09-09-2011, 14:45
o wlasnie AGAWI ,pieknie

agawi74
09-09-2011, 15:35
julinka, yokasia- dzięki:hug:

psosin
09-09-2011, 20:16
OOOOOOOO własnie Agawi!! tak o to mi chodziło nie chce zabierac swiatła chce tylko lekko osłonic;-)
z tym ze nie materiałowe ale takie koronkowe delikatne cieniutenkie ale tak uchwycone i tak zamocowane na tym prostym elemencie! CMOK!!!:hug:

ale potem i tak pomysle o shutersach..... bo są boskie poprostu..... potem jak juz nie bede miała na co kasy wydac :rotfl:

psosin
09-09-2011, 20:17
Agawi powiedz mi jeszcze jak to znalazłas? bede drążyc temat;-)

agawi74
09-09-2011, 21:44
Psosin-ku nie ma za co. Cieszę się, że mogłam Ci pomóc:hug:
Kochana, ja zawsze szukam w wersji angielskiej w googlu lub yahoo. Właśnie wtedy wpadam na amerykańskie lub angielskie strony, które nie wiedzieć dlaczego mają zawsze masę fajnych inspiracji:yes::D

agawi74
09-09-2011, 21:48
Tutaj jest ten link, wpisałam hasło arc window
http://www.curtains.interiordezine.com/curtain-photos/palladian-window-curtain-ideas/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.curtains.inter iordezine.com%2Fcurtain-photos%2Fpalladian-window-curtain-ideas%2F)

Możesz jeszcze poszukać hasła arc window decorations lub arc window curtains

psosin
12-09-2011, 22:18
Podbitka skonczona1 uffff dzisiaj panowie zakonczyli prace pozbierali zabawki i wkoncu mam spokój w domu;-)
posprzatlismy troszke dookoła, dosiałam troche trawy i wkoncu moge posadzic rozliny które mam w doniczkach...

Tymczasem zaczełam sie zastanawiac jakie biurko wstawic młodemu do pokoju. Moje dziecie to 5 latek, ale sam juz czyta i "pisze" ale robi to zazwyczaj albo na stojaco albo na podłodze, jakos od poczatku nie lubił tego małego stolika i krzesełek z Ikea. Szkoda mi bo chciałbym wyrobic w nim nawyk ładnego siedzenia przy stoliku a on powyginany w paragraf na podłodze pisze...
ale mam dylemat jakie biurko (bo własciwie moze to jeszcze troche poczekac) i jak je ustawic?
gdzies tam słyszałam ze nie najlepeiej jak biurko stoi tak ze siedzi sie tyłem do wejscia.. a okno pod którym miałoby stac biurko jest własnie na przeciwko wejscia.
jutro zrobie zdjecia pokoju..
Jak myslicie biurka z Ikea sa dobre jakosciowo? wytrzymaja dzieciece pomysły? stukania, bujania itp?

agawi74
12-09-2011, 22:41
Jak myslicie biurka z Ikea sa dobre jakosciowo? wytrzymaja dzieciece pomysły? stukania, bujania itp?
Ja jestem sceptycznie nastawiona do sosny, jeżeli takie biurka masz na myśli. Zniszczenia będą na pewno, trzeba uważać z długopisami, a na krześle nie można usiąść w dżinsach z nitami, bo zaraz jest wgniecenie.:(

Z drugiej strony na jakiś czas takie mebelki wystarczą i ponieważ są stosunkowo w dobrej cenie, to kiedyś nie będzie żal ich wymienić jak synek podrośnie:yes:

Aaa i gratuluję podbitki:D

psosin
13-09-2011, 08:49
Kuba w pokoju ma 2 meble Hemnes Ikei ale nie wiem, styl fajny i chyba jednak cos wkierunku strego biurka bede szukac.. chociaz takie industry biurko jak pokazała lasche z metalowymi szafkami...:-) jak myslicie nie bedzie sie gryzło z Hemnesem?

aneta s
14-09-2011, 20:33
Aniu jak dla mnie pomysl Agawi z firanka to idealne rozwiazanie u Ciebie bo delikatnie zaslania i jest naprawde fajnie. Shutersy wygladaja fajnie ale to siedlisko kurzu no i ta cena...
co do Hemnesa to ja mysle, ze to jest tak prosta w formie i zarazem uniwersalna seria, ze nie powinnas miec problemu, zeby cos do niej fajnego dopasowac.

psosin
14-09-2011, 22:38
Anetko pomysle jeszcze o biurku, bo chyba jednak najlepeiej pasowałoby nam narozne.... ale to jeszcze pomysle.

Byłam dzisiaj w Tkmaxx i sie strasznie zawiodłam;-(((( nic ciekawego do domu nie było, ani tego stojaka na papaier co MagdaZZ kupiła, ani słojów, ani nic;-(

W sobote maz ciagnie mnie do Danii on ma interesy a potem mamy pobiegac posklepach i antykach....no zobaczymy..

agawi74
14-09-2011, 22:45
W sobote maz ciagnie mnie do Danii
Alllee fajnie:wiggle: Na pewno znajdziesz coś ciekawego:D

Korozja
15-09-2011, 15:44
Anetko pomysle jeszcze o biurku, bo chyba jednak najlepeiej pasowałoby nam narozne.... ale to jeszcze pomysle.

Byłam dzisiaj w Tkmaxx i sie strasznie zawiodłam;-(((( nic ciekawego do domu nie było, ani tego stojaka na papaier co MagdaZZ kupiła, ani słojów, ani nic;-(

W sobote maz ciagnie mnie do Danii on ma interesy a potem mamy pobiegac posklepach i antykach....no zobaczymy..
Weź nic nie mów. Nie wiem czy to tylko w naszym mieście czy w ogóle ale bida straszna w tym TKMaxx i ceny też nie najniższe. W Danii na pewnie będzie coś ciekawszego ;)

aneta s
15-09-2011, 20:09
u mnie nawet lidla nie ma:lol2::lol2::lol2: a do Dani to bym pojechala ...zawsze :yes:oni maja wdlug mnie najpiekniejszy design na swiecie:cool::yes:

psosin
15-09-2011, 20:32
Anetko ale ceny...:spam:

aneta s
16-09-2011, 09:42
ceny juz mnie fajne:lol2::mad:

basiaimirek
16-09-2011, 12:01
Psosin a ja mam do Ciebie znowu pytanko w sprawach budowlanych. Strasznie podobają mi się twoje kolumny wejściowe (jak zresztą wszystko strasznie mi się u Ciebie podoba :) i mam pytanko czy te obłąki na dole i górze kolumny to z betonu czy może ze styropianu? No i jeszcze jedno czekam na fotki z białej podbitki:)

psosin
16-09-2011, 12:42
Basiu chyba styropian. ale dopytam meza...

Zdjecia podbitki wkleje dzisiaj jak chcesz;-)

Juz pisałam u Anetki ze musze (chociaz wcale nie to miało byc w kolejnosci )zabrac sie za wiatrołap bo juz nie wytrzymuje tego bałaganu na wejsciu do domu;-(
Wszedzie buty (niby nie mamy ich wile), zaczynaja sie kurtki czapki....
Wczesniej myslałam o starej szafie ale coraz bardziej mam wrazenie ze to dla nas za mało;-((
Bardzo podoba mi sie tez zabudowa u Venus;-) musze ja podpytac o cene...;-)

skat
16-09-2011, 14:33
witam się w końcu i ja :) podoba mi się u Ciebie coraz bardziej, dom Twój i Anety to moi faworyci :)
piszę w sprawie Danii , gdzie dokladnie się z mężem wybieracie? jeśli do Kopenhagi, to na zakupy meblarskie polecam Ci okolice Ishoj, tam w jednym miejscu masz Bo Concept, Ilwę (szczerze polecam) Bauhausa i Jiska i Biwę, jest w czym przebierać :)
http://www.ilva.dk/

Venus_m
18-09-2011, 17:27
Ania melduję, że szafa na zamówienie w lakierze kosztowała 3100 + klamki kupowaliśmy sami :)

psosin
18-09-2011, 21:22
Skat dzieki bardzo znam te miejsca;-) ale chyba wybierzemy sie jednak innym razem..

Justyna dzieki, hmm a jaka jest szeroka wasza szafa?
Kurcze maz meczy mnie jednak na starą szafe albo chciaz ze starymi drzwiami ale ja wole miec duzo miejsca na pochowanie wszystkiego, bo jak u nas jest cos na wierzchu to odrazu jest rozgardziasz;-(...

Venus_m
18-09-2011, 22:02
Yyyy...160? coś takiego, u nas był wiatrołap powiększany. Możecie zrobić tak jak ja na zamówienie z frontami stylizowanymi :)

aneta s
18-09-2011, 22:10
Ania ja w wiatrolapie mam taka stara podziadkowa szafe, mnie sie podoba ale uczciwie przyznaje ze zabudowa pod wymiar jest praktyczniejsza...moja szafa ma tylko 1 szuflade no i drazek na wieszanie kurtek, dodatkowo mam stary wieszak taki stojacy no i teraz mysle jak rozwiazac problem czapek, rekawic itp, moze zamontuje na scianie taka dluga polke a na niej kosze no i pod polka lawka do siedzenia...poki co ma tylko szafe no i wieszak...

psosin
19-09-2011, 21:21
Anetko rozsadek podpowiada mi zabudowe, ale serce stara szafe.....

No i chyba znalazłam takową;-) jutro jedziemy obejrzec, do tego facet pieknie ja odnowił i jest ze szczecina;-)))))))) a cena 1600zł przemawia za;-)
ma idealnie 144cm troje drzwi, w 1/3 półki od góry do dołu w pozostałej 2/3 półka i drążek..

No i chyba przy okazji jutro jeszcze kupimy u niego szafke... no ale zobaczymy.

Nie wiem czy pamietacjie strone Alvhem Makleri? zagladam tam czesto i chociaz wiem ze te mieszkania sa "podpicowane" na sprzedaz to i tak nie moge sie napatrzec:-)
zobaczcie to np:
http://www.alvhemmakleri.se/node/1055/bilder

pysiaczek
20-09-2011, 09:09
Ojjj tak ładnie :yes:
Ten zagłówek w sypialni i to siedzisko pod oknem - śliczne!

Trzymam kciuki za szafę bo chętnie bym ją zobaczyła :)

psosin
20-09-2011, 19:00
Przedstawiam wam pana "kredensa"
https://lh5.googleusercontent.com/-RjsdroMb4SY/TnjS_Nm0wqI/AAAAAAAAAvc/qM1ZtjCCEt0/s640/Zdj%2525C4%252599cie0363.jpg
jeszcze nie wystylizowany i nagi ale juz na swoim miejscu;-)
i panią "szafę" ale na zdjeciu jeszcze w sklepie, bo czeka na swoje miejsce - swiezutkie pomalowane w wiatrołapie;-)
https://lh4.googleusercontent.com/-QHKLLQQxHzk/TnjTYev6R2I/AAAAAAAAAvg/trw3WBGnCic/s512/1818025512.jpg
i szczegóły
https://lh3.googleusercontent.com/-CPhYpfXhq1Q/TnjTd6b79yI/AAAAAAAAAvk/LpKXc1DTfds/s640/1818025512_3.jpg

magggda
20-09-2011, 20:42
hej psosin, od jakiegoś czasu podglądam Twój wątek, bo lubię takie klimaty sielsko-staro-nowo-anielskie;)
ale mam pytania dwa takie:
- jaka masz odległość kanapy od kominka - czy nie jest za blisko?
- i jak duży masz telewizor- 42 cale czy więcej?

a tak w ogóle to bardzo ci gratuluje fajnego gustu, dobrze przemyślanego domu i naprawdę fajnych wnętrz!!
co mnie sie szczegolnie podoba to:
- drzwi wejsciowe
- kuchnia
- lawa
- schody
.........eee, w sumie wyjdzie na to ze wszystko..:).... ewentualnie prawie wszystko;) pozdrawiam

nihiru
20-09-2011, 20:54
super. bardzo mi się podobają te przecierki - takie delikatne.
Bardzo gustowne

psosin
20-09-2011, 20:55
dzieki maggda;-)
no to lepeiej napisz co sie nie podoba?;-) lubie konstruktywną krytykę;-)
odległosc kanapy od kominka faktycznie nie jest zbyt duza i bok nieco sie nagrzewa, ale tak naprawde jestesmy przed sezonem grzewczym wiec wyjdzie w praniu a po drugie mamy sporo miejsca i jestesmy przygotowani na to ze jakby co to sie kanape przesunie;-)
a tv ma 46 cali, a wydaje sie mały na tej scianie nie?

Venus_m
20-09-2011, 21:09
Oj Ania Ania :) popłynęłaś :) Bardzo podoba mi się szafa i kredensik, zwłaszcza w tym miejscu.

P.S. Gdzie kupiliście te cuda?

julinka1
20-09-2011, 21:18
Szafa bardzo ciekawa,duza ale taka lekka.Piekne mebelki( czekałam na te zdjecia ;) )

agawi74
20-09-2011, 21:33
Fajne mebelki:wiggle:Szczególnie Pan Kredens:) Szafa też jest urocza, tylko jak dla mnie troszkę za bogata;)

psosin
20-09-2011, 21:35
Justyna podoba ci sie? ;-)
znalezlismy goscia na allegro ze szczecina i pojechalismy i odrazu nam przywiózł - uzytkownik france-1

psosin
20-09-2011, 21:37
agawi to był troszke kompromis bo tylko ta jedna jedyna znalezlismy na 144cm czyli idealnie do naszej wneki która ma 147cm i która własnie maz maluje na szaro;-)

agawi74
20-09-2011, 21:41
Z szarą ścianą będzie elegancko, bo ta czerwień sprzedającego mi nie leży:no:
To mi przypomina, że muszę się za czymś rozejrzeć do naszego wiatrołapu:sick:

magggda
20-09-2011, 21:41
tv wydaje sie maly? no moze nie maly ale nie przeraza, choc ja wlasnie mam 47 cali teraz i caly czas walcze z mezem aby go zmienic na mniejszy, bo mnie taki duzy przeszkadza, stad moje pytanie...:) a salon mamy podobny wielkosciowo........(a wiem stad ze planuje tez budowac mirabelke;))
a co mnie sie nie podoba??? hmm, niech pomysle...
kuchnia jest spoko ale sciany sa troche "gole" ale juz pisalas ze chcesz tam jakies polki zamocowac wiec dla mnie super!
w salonie te glosniki nie bardzo ale o tym tez juz byla mowa......... reszta jest bardzo fajna...
naprawde z tego co pokazalas nie bardzo wiem do czego moglabym sie przyczepic....... moze nie do konca rozumiem to zabudowanie tarasu, ale patrzac na to jak przemyslalas caly dom, to i taras znajdzie swoje uzasadnienie:)
aha! wczesniej pytalas sie o to, co postawic w "pustce na gorze" - fotele wiklinowe czy kanape.... nie wiem na co sie zdecydowalas, ale ja "zdecydowanie" wybralabym na Twoim miejscu kanape wlasnie, lepiej zaprasza do odpoczynku i w ogole w tamtym miejscu bardziej odpowiednia mi sie wydaje, mozna sie polozyc na chwile z gazeta, posiedziec, a takie fotele wiklinowe juz nie do konca sa takie praktyczne...

a jest juz cos, z czego nie jestes zadowolona, co zrobilabys inaczej?

Venus_m
20-09-2011, 21:47
Ania bardzo mi się podoba :o Ja kolejny dom będę urządzać chyba w stylu sielskim :P Chociaż mój mi się podoba i w sielskim na co dzień nie dałabym rady (może kiedyś letni? :o ) Idę pooglądać co ten użytkownik wymodził :D

psosin
21-09-2011, 00:41
Magda;-) dzieki za wnikliwą analize;-))))
hmm co bym zmieniła? NA PEWNO nie dałabym łukowego okna w srodkowym pokoju od ogrodu. Same z nim problemy: nie mozemy miec rolet, było bardzo drogie, zle sie zamyka bo cos tam fabryka schrzaniła...
moze zamiast kominka postawiłabym koze- taki mielismy najpierw pomysł ale potem ta rekuperacja i dgp zamieszały wszystko i nie zrobilismy tego...
poza tym chyba narazie jest okey...;-)
A tv my mielismy najpierw go w mieszkaniu - o wtedy wydawał sie ogromy!! ale sie przyzwyczailismy, a teraz zniknął na tej scianie!;-)
Pytałas tez o taras, hmm jest wysoko wiec musiał miec jakies zabezpieczenie, płotka nie chciałam, wiec wymyslilismy cos takiego. Narazie niestety jest on niewykonczony i w tym roku juz sie pewnie nim nie naciesze ale powiem ci ze jak swieciło słonko to super siedzi sie z kawka własnie na tym murku;-)))

Justyna oj ty mnie kobieto zaskakujesz;-))) a mnie sie i tak Twoja kuchnia baaaaaardzo podoba i jakbym miała robic druga to zrobiłabym chyba taka jak Ty masz no i te czerwone cegły!!! eh czemu my kupilismy takie kreowe;-(( pozostaje tylko na biało malowac jak te po drugiej stronie....

Venus_m
21-09-2011, 06:52
Lol :D Każda chwali nie swoje więc to chyba zdrowy objaw :) Może jak mi się znudzi u nas to się na weekend zamienimy domami? :D

pysiaczek
21-09-2011, 06:58
psosin świetne te meble! Bardzo podoba mi się komoda :yes: Szafa też fajna i wygląda na bardzo pojemną :)

Czy ten użytkownik ma w Szczecinie gdzieś siedzibę gdzie te meble można zobaczyć?

aneta s
21-09-2011, 07:08
Aniu super zakupy! ja tez gustuje w nieco skromniejszych szafach ale jesli szafa bedzie grala pierwsze skrzypce w wiatrolapie to bedzie super. Mam tego sprzedawce w ulubionych...ja swoje meble kupuje u innego , tez z allegro i tez z Pomorza. Kiedy szafa stanie we wlasciwym miejscu?

psosin
21-09-2011, 08:47
Anetko a u kogo kupujesz?
Ta szafa chyba na tym czerwonym tle wyglada tak bogato, bo jakos tak nie skojarzyło mi sie z tym ze za bogata jak na nia pierwszy raz spojrzałam na żywo....
Ma piekne lustro, kryształowe, stare nie wymieniane....

Teraz szukam ławki z siedziskiem ze skrzynią, ale sa drogie;-(( wiatrołap juz pieknie pomalowany;-)

Pysiaczku facet sprzedaje na allegro i na poczatku nie bardzo sie wychylał z tym zeby przyjechac i obejrzec, krecił ze dlatego internet itp. Ale my chcielismy 2 rzeczy no i ja chciałam koniecznie je zobaczyc bo bałam sie smrodu;-( okazało sie ze facet ma pełno takich mebli które sa pokolei odnawiane (hmm moze to za duzo powiedziane odnawiane- one są szlifowane do gołego drewna, potem malowane pistoletem a potem zdzierane na przecierki..) Meble sa z francji i tylko stamtąd wozi...

Aha nie chwaliłam sie jeszcze kupilismy tez zegar. Bardzo długo szukalismy Mory ale droga, duza i tak jak pisał Diabeł2000 to czesto zdarzają sie podróby;-(
Znaleslismy wiec mniejszy tez Szwedzki zegar kształtem przpominający mora. Bedziemy go malowac całego na biało;-))))

Mysle ze na tym koniec staroci, hmmmm chociaz nie;-) w korytarzu zaraz za drzwiami wiatrołapu chce konsolkę i krzesło. Ostatnio wpadło mi w oko takie zdjecie:
http://www.alvhemmakleri.se/sites/alvhemmakleri.se/files/imagecache/large/objects/SFD7E684CF2683043B9BC79AB09CE27C20D_1024x.jpg
czyli ciemna konsola i do tego Ghost!!;-) ten z oparciami to jaki? bedzie stare z nowym jak myslicie? bo starosc wiatrołapu musze przełamac jakims hiper nowym lookiem;-)

Venus_m
21-09-2011, 10:46
Hmn...z podłokietnikami Louis, ale on jest znacznie szerszy od Victorii. Konsolka piękna, po tym zdjęciu to już sama nie wiem czy szukam kanciastej postarzanej czy okrągłej :P

Aniu a gdzie się u Ciebie ma zmieścić konsolka i krzesło?

psosin
21-09-2011, 11:23
no zaraz za wiatrołapem, aha bo ty masz powiekszony wiatrołap ale za to masz mniej miejsca za dzrwiami u nas ta scianka na której sa drzwi te juz do domu ma 120cm a ta co po drugiej stronie jest lodówka ma 115cm wiec mysle ze styknie;-)

tak wyglada nasza szara sciana w wiatrołapie z dzrwiami wejsciowymi i drzwiami od szafy
https://lh6.googleusercontent.com/-02HrxvCefK8/Tnm6XZkvXAI/AAAAAAAAAv4/voIySscrn54/s512/Zdj%2525C4%252599cie0371.jpg

no i moje doniczki pomalowane resztka farby fasadowej
https://lh5.googleusercontent.com/-ZGOGzdaUDaE/Tnm6W4B88lI/AAAAAAAAAvw/XSnV8bG0I5c/s640/Zdj%2525C4%252599cie0369.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-1BxJHf8Zw0s/Tnm6V8y-36I/AAAAAAAAAvs/GZJo0GbaEEA/s512/Zdj%2525C4%252599cie0368.jpg
nie wiem co wsadzic do drugiej? co sie zadzi oprócz wrzosów i chryzantem (moj maz powiedział ze je odrazu wywali jak zobaczy w domu bo do 1 listopada jeszcze czas... ot chłopy)

nihiru
21-09-2011, 11:34
ależ piękne wejście: drzwi ze świetlikami, ładna kostka i do tego te donice - z nieba mi spadłaś z nimi, bo właśnie się zastanawiałam jaką farbą pomalować swoje terakotowe donice:)

a czemu nie chcesz dosadzić wrzosów do drugiej donicy, coby symetrycznie było? Wiosną i latem jest duży wybór kwiatów do donic, teraz, oprócz wrzosów i chryzantem, to chyba tylko starce(inaczej czyśce), dalie, kanny; ale nie wiem czy kupisz już takie podrośnięte, bo zwykle sadzi się je wiosną i teraz akurat kwitną

psosin
21-09-2011, 11:39
mielismy resztke białej farby fasadowej, maz pojechał do flugera dolalo barwnika czarnego i mam szare dnice co w sklepeie kosztuja 100zł ;-) mnie kosztowały 27zł;-)

aha bo własnie chciałam zaburzyc ta symetrie;-) chyba kupie chryzantemy jak maz wyrzuci kupie nastepne;-)

aneta s
21-09-2011, 12:10
Aniu ja kupuje tutaj http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=2164918 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Flisti ng.php%2Fuser%3Fus_id%3D2164918) nie wiele ma wystawionych, czesto pisze co potrzebuje - na maila i wtedy Pan mi przygotowuje co trzeba, wszystko super i sprawnie. Wszystkie stare meble, ktore kupilam to wlasnie u Niego.:D:yes:
chyba faktycznie masz racje, ze to ten czerwony tak dodaje tej szafie:yes:, na szarym prezentuje sie super - przynajmniej drzwi:lol2:, koniecznie pokaz calosc. A do doniczek dalabym wrzosy, symetrycznie jak dla mnie bedzie pieknie ale Ty tu rzadzisz:yes::D

pysiaczek
21-09-2011, 12:17
psosin podobają mi się te donice - super przeróbka :yes: Do drugiej dałabym wrzosy bo masz wszystko tak ładnie i symetrycznie, że aż szkoda to psuć ;)
Mój mąż też chryzantem nie lubi :D

Dzięki za odpowiedź apropo sprzedawcy :)

Venus_m
21-09-2011, 12:40
Też bym dała wrzos ;) Piękne te donice :)

Korozja
21-09-2011, 12:44
Pan kredens cudny! I szafa też mi się podoba. I jakie Ty masz piękne wejście do domu. Też bym dała roślinki symetrycznie :)
Chętnie dziewczyny skorzystam z waszych namiarów allegrowych bo marzy mi się balkon w stylu sielsko-anielskim :D

agawi74
21-09-2011, 13:56
Piękne wejście i donice:yes::D Też jestem za wrzosami psosin, a jak przekwitną to symetrycznie astry lub chryzantemy.
Swoją drogą mój luby też ich nie lubi (zupełnie nie wiedzieć czemu:confused:):lol2:

julinka1
21-09-2011, 14:06
Szafa bedzie pieknie wygladac na tle szarej sciany.Doniczki ,super wymysliłaś tylko wydaje mi sie ,ze ciekawiej wygladalyby rosliny roznej wysokosci w jednej doniczce ,nawet + zwisajacy bluszcz.

psosin
21-09-2011, 22:12
jejuu jakie wy dzisiaj jednomyslne az strach nie zrobic symetrycznie :rotfl:
no dobra jutro jade po wrzosy.... i chyba jednego musze wymienic bo cos mi sie wydaje ze je przesuszyłam w doniczkach czekały chyba ze 2 tygodnie az je posadze...:mad:

no to Pani szafa wlazła do wiatrołapu, nie pytajcie jak bo chyba juz jej stamtąd nie wyniesiemy, weszła na styk....
https://lh5.googleusercontent.com/-9ioJ41nM3zA/TnpQwe8hJLI/AAAAAAAAAv8/xXcpWGcobok/s512/IMG-20110921-00431.jpg
na razie tyle;-)
ale .... jako ze starocie hmmm no pikne sa, no ale sa stare... wiec niestety stwierdzilismy z kolegą małżonkiem ze wymienimy wszystkie półki na nowe w srodku...

i pytanie za 100 punktów kto widział wiklinowe koszyki - białe lub szare wysciełane materiałem?.. cos mi swita ze widziałam w Nanu-nana?

aneta s
21-09-2011, 22:19
super wyglada! jak Znajdziesz koszyki to Daj prosze namiar, tez by mi sie przydaly!

psosin
21-09-2011, 22:22
teraz poluje na ławkę na przeciwko.......koniecznie ze skrzynią.. no i nie mam pomysłu co nad ławka?

aneta s
21-09-2011, 22:27
jestesmy na tym samym etapie, ja tez szukam lawki albo krzesel kinowych a nad nimi chce lustro i taka polke na ktorej postawie koszyki - wiklinowe moze z czapkami i innymi pierdolami...

agawi74
21-09-2011, 22:28
Szafa wygląda pięknie na tle szarości:yes::D
Koszyki w sporej ofercie mają sklepy BRW i Jysk

http://sklep-dodatki.brw.com.pl/index.php?main_page=index&cPath=77_119&page=all (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fsklep-dodatki.brw.com.pl%2Findex.php%3Fmain_page%3Dindex %26cPath%3D77_119%26page%3Dall)
http://www.jysk.pl/210/232/503/3807201/a/catalog (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.jysk.pl%2F210% 2F232%2F503%2F3807201%2Fa%2Fcatalog)
http://www.jysk.pl/210/232/503/ag/catalog/

aneta s
21-09-2011, 22:35
Aniu mnie sie nawet takie rozwiazanie podoba
http://img607.imageshack.us/img607/9504/jjqpubme9xgchx2qcx1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/607/jjqpubme9xgchx2qcx1.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

a teraz pobuszuje troche w linkach od Agawi...

aneta s
21-09-2011, 22:42
i to tez fajne
http://img41.imageshack.us/img41/7999/p10400881.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/41/p10400881.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

agawi74
21-09-2011, 22:53
Jeszcze tu jest sporo koszyczków:yes:
http://max-land.pl/category.php?id_category=6

psosin
21-09-2011, 23:13
betib tez ma fajne mebelki do wiatrołapu, ale ja chyba nie moge miec takich półek na duperelki bo bede miała wieczny bałagan...

stało sie, moj mąż rozbiera szafe, tzn wymienia to co sie da: plecy, góre, dół i półki...... bedzie stara z przodu młoda z tyłu;-)

agawi74
21-09-2011, 23:16
bedzie stara z przodu młoda z tyłu;-)
... czyli z tyłu liceum, a z przodu muzeum:rotfl:

psosin
21-09-2011, 23:22
tiaaaa i miej tu starocie w domu.....

agawi74
21-09-2011, 23:24
Aj tam, aj tam. Starocia fajne SOM:yes::D

psosin
21-09-2011, 23:50
jak je małżon stjuninguje :lol2:

pysiaczek
22-09-2011, 07:03
Szafa prezentuje się świetnie :yes: Pasuje jak ulał w tą wnękę :)

A czemu wymieniacie półki, tył i dół? Nienajlepszy stan?

kubel30
22-09-2011, 07:17
Pan kredens wpadł mi w oko;)

narendil
22-09-2011, 07:28
Dzień dobry :welcome:
W tym wątku też się chętnie będę przy porannej kawce zatrzymywać :)

Żeby nie było, że z pustymi rękami przychodzę, to w Auchan też są niebrzydkie koszyki wiklinowe. Piszę chyba, bo to zupełnie nie moja bajka i nie umiem dokładnie ocenić.
A co do koszy Jyskowych, to mogę dodać, że moi rodzice mają już takowe ładnych kilka lat i wciąż wyglądają jak w dniu zakupu.

Doskonale rozumiem chęć tuningu Pani Szafy :) Nie wiem, jak u Was, ale mi najbardziej przeszkadza ten specyficzny zapaszek, który potrafią wydzielać niektóre stare meble.
Ale chyba bardziej podoba mi się Pan Kredens :) On już tak będzie na stałe, za sofą stał? Jeśli tak, to rewelacyjna miejscówka!

psosin
22-09-2011, 08:11
witam Narendil;-) o własnie miałam robic kawke;-) zapraszam;-)))

Dzieki wszystki ze Pani szafa sie podobała.. ale biedaczka została zbeszczeszczona w nocy, maz ją ogołocił i bedzie jej robił lifting..
bidulka teraz wyglada tak:
https://lh6.googleusercontent.com/-9p2bcg82Roo/TnrdhuNN7hI/AAAAAAAAAwA/loHUFhrJDcY/s512/Zdj%2525C4%252599cie0373.jpg

a dlaczego? hmmm niby nie smierdzi staroscia, ale moj mążnajpierw stwierdził ze wymienimy półki bo sa powyginane, potem ze a to jeszcze drążek bo wygiety, potem ze moze góre bo jakas taka pozdzierana, potem ze jak góre to i dół, a potem zaczał dobierac sie do pleców... całe szczescie ze go powstrzymałam bo boki tez chciał demontowac... zostały by chyba tylko drzwi..... Całe szczescie ze moj mąż graciarz i złomiarz ma jakies grube sklejki itp bo tak koszt tjuningu przekroczyłby koszt szafy :jawdrop:
i widzicie dała mu palec a on tak ją potraktował.... eh faceci...

Natomiast Pan kredens bedzie tam własnie stał;-) musze tylko pomyslec o jakiejs fajnej lampie....
Mam na mysli albo taką:
http://forum-dt.pl/wp-content/uploads/2011/08/kartell-lamp11.jpg moze nie koniecznie przezroczystą, moze czarną?
albo taką z metalowym dołem.... kurcze nie wiem co to za lampy ale taką piekną pokazywała MagdaZZZ..
co myslicie?

narendil
22-09-2011, 08:32
Jeśli mogę radzić, to taka lampa raczej nie. Zbyt pałacowo by się zrobiło. I miałabyś dwa konkurujące ze sobą elementy: lampę i kredens.
Moja propozycja to coś takiego:
https://lh6.googleusercontent.com/-XHAM2SVtr0k/TnrjXi6dv2I/AAAAAAAACrY/288TH7GEKl8/podstawa_lampy_RIKARD.jpg
ewentualnie
https://lh5.googleusercontent.com/-zxew2wg2T5Q/TnrjWa25V-I/AAAAAAAACrU/ZiNpGt794_0/podstawa_lampy_CHELONE.jpg
i do tego czarny klosz.

Podstawy lamp z Leroy Merlin, więc nie jest to może design z najwyższej półki, ale chyba pokazują kierunek o jaki mi chodzi.

psosin
22-09-2011, 08:36
oooo no własnie, cos w ten desen tez myslałam jak ta pierwsza co pokazałas....;-)

kubel30
22-09-2011, 08:36
Oj to może Twój z moim to bracia? ... pewnie nie bo mój to jedynak:no: ale zapędy mają podobne , jak już coś dorwie to strach się bać .
Jak dodasz taką lampę to osiągniesz zmierzony cel : stare z nowym ;) Przezroczysta kula też fajna.

psosin
22-09-2011, 08:46
kubelku moj tez jedynak wiec kto ich tam wie;-)) u nas zawsze sie tak zaczyna, np kupujemy kosiarke: najlepiej uzywaną, nie to moze taka lepsza uzywaną, nie to moze jednak jakąz tanszą ale nową, nie tansza to słaba, lepeiej NOWĄ WYPASIONĄ....:P
wiec boje sie co on zrobi z tej szafy..... otworze drzwi a tam bedzie w srodku komandor na magnesy :P w wyjezdzanymi połkami heheh
i tak zamiast poprostu kupic szafe i wstawic ją i powiesic rzeczy, bedziemy przez 5 dni robic z szay hiper szafe......;)

aneta s
22-09-2011, 09:59
Aniu oby Mezowi zapal w trakcie roboty nie przeszedl...ja bym zrezygnowala z tej ultra przezroczystej na rzecz klasyki. Aniu Ty u siebie Masz dosatki w srebrnym kolorze? matowe badz blyszczace?

kubel30
22-09-2011, 10:00
Tak oni są jednak z innej planety:lol2:

psosin
22-09-2011, 10:17
Anetko zapał oo nie poszedł spac o 3 w nocy i rano juz do castoramy jechał.......;)
Dodatki mam tak srebrne (klamki w oknach, swieczniki itp...)

o taka lampe znalazłam:
http://shop.ilva.dk/pictures/6/6/66100247L.jpg
sklep Ilva około 300koron

pysiaczek
22-09-2011, 10:36
Piękna :)
I właśnie taką u Ciebie widzę a nie też przeźroczysty plastik ;)

aneta s
22-09-2011, 15:22
Aniu ja mam jedna - przywieziona z No, zupelnie nowa,ktorej sie chce pozbyc - piekna jest ale mi nie pasuje, generalnie to ja za duzo rzeczy zgromadzilam....wyslac Ci zdjecie mailem?

psosin
22-09-2011, 17:53
wyslija Anetko wyslij;-) masz meila nie?

Venus_m
22-09-2011, 18:53
ah Ania piknie piknie :) Jestem za mężem, dobrze że wymienia co się da ;)

Korozja
22-09-2011, 22:11
u nas zawsze sie tak zaczyna, np kupujemy kosiarke: najlepiej uzywaną, nie to moze taka lepsza uzywaną, nie to moze jednak jakąz tanszą ale nową, nie tansza to słaba, lepeiej NOWĄ WYPASIONĄ....:P
No jakbym widziała...SIEBIE!! :rotfl:


wiec boje sie co on zrobi z tej szafy..... otworze drzwi a tam bedzie w srodku komandor na magnesy :P w wyjezdzanymi połkami heheh
Rozbawiłaś mnie wielce... no i oplułam monitor ze śmiechu :lol2:http://forum.muratordom.pl/3/hahaha.gif M. mnie zabije bo to jego dziecię jest ;)

psosin
23-09-2011, 09:22
dziewczyny z innej beczki gdzie znalesc fajne obrazki w ładnych ramkach z jakimis motywami roslinnymi do kuchni? z ziołami czy cos w tym stylu?

psosin
23-09-2011, 10:28
no i jeszcze obrazkowo..
https://lh3.googleusercontent.com/-qPhIJL-3gW4/TnxQvpUU-AI/AAAAAAAAAwE/EyXVvn_Huzk/s512/Zdj%2525C4%252599cie0378.jpg
albo
https://lh5.googleusercontent.com/-niAh3p7dQAs/TnxQvmempJI/AAAAAAAAAwI/CQX_xfNh8mY/s512/Zdj%2525C4%252599cie0380.jpg

psosin
23-09-2011, 10:29
taka galeryjka miałaby byc na scianie a pod nia konsolka brazowa chyba..

narendil
23-09-2011, 10:34
Ładne obrazki. Gdybym to ja wieszała, to bym je ułożyła w taki sposób, by ich zewnętrzne krawędzie tworzyły prostokąt/kwadrat.
No, ale ja mam świra na punkcie symetrii...

Miałam gdzieś kiedyś zapisany link do strony z grafikami roślinnymi. Może uda mi sie znaleźć, to Ci podeślę.

psosin
23-09-2011, 13:25
Narendil ale one własnie miały byc w prostokącie... nie wyszło mi? hmmm

poszukaj rycin, poszukaj prosze...

kupilismy zegar, mysle ze jest super ale pozbyłabym sie tych zdobien szczegolnie na górze, i jak myslicie? malowac i przecierac co?;-)
https://lh3.googleusercontent.com/-DSJldiw9S6U/Tnx6OpbkQQI/AAAAAAAAAwM/XB6JVEv9hNw/s512/Zdj%2525C4%252599cie0381.jpg

nihiru
23-09-2011, 13:32
Zegar ładny - ja bym się tych złoceń nie pozbywała - taki jego urok. Skoro i tak zamierzasz go przemalować, to i te złocenia bym machnęła.

A z tą galeryjką to b. dobry pomysł. Zdecydowanie druga opcja lepsza, bo w pierwszej prawego górnego rogu brakuje

psosin
23-09-2011, 13:35
nihiru no brakuje dlatego musiałabym cos tam kupic.... a kiedy to nastapi to nie wiem..;-(((

no własnie myslałam ze poleciec białym po całosci i postarzyc troche wszystko.... hmmm moze gdyby był ciemny to bym go zostawiła...

mada1412
23-09-2011, 13:38
Psosinku,
z prezentem przychodzę:)
Klikasz na niebieską nazwę i masz cudną rycinkę;)
http://caliban.mpiz-koeln.mpg.de/thome/Alphabetical_list.html

Pozostaje tylko oprawić :wiggle:

pysiaczek
23-09-2011, 13:43
psosin zegar na biało przemalować :yes:
Możesz spróbować machnąć wszystko ze zdobieniami łącznie, a najwyżej wtedy je zdjąć jak Ci się nie będzie podobać :)

psosin
23-09-2011, 13:56
Mada cudne!!!!! o matko teraz szukac ramek i gdzie to druknąc najlepeiej?;-)

agawi74
23-09-2011, 13:59
gdzie to druknąc najlepeiej?;-)
Albo w punkcie foto, albo samemu jak masz drukarkę i papier fotograficzny;)
A zegar śliczniutki, ale rzeczywiście w tej kolorystyce jakiś mdły:sick: Przemaluj:D

narendil
23-09-2011, 14:04
Nie tworzą prostokąta :no: W pierwszej wersji, przesuń ramkę z prawego górnego rogu w górę i w prawo. Tak, żeby zewnętrzne krawędzie były w jednej linii. I wtedy, to będzie to o czym myślałam.

A rycin poszukam. Słowo :)

psosin
23-09-2011, 14:07
ale fajne by były na takim papierze, no wiecie takim postarzanym....

agawi74
23-09-2011, 14:11
ale fajne by były na takim papierze, no wiecie takim postarzanym....
Noooo:rolleyes:

narendil
23-09-2011, 14:22
Tak na szybko wygrzebałam takie linki:
http://graphicsfairy.blogspot.com/search/label/Botanicals
http://www.vintageantiqueprints.com/print-gallery/botanical-prints/

Ale to jeszcze nie to :no: Wieczorem poszukam na innych komputerach w domu.

A postarzane, to można sobie samemu zrobić :)

PS. I jeszcze to: http://vintageprintable.com/wordpress/vintage-printable-botanical-2

Zmykam, bo ten doktorat sam się nie napisze :bash:

mada1412
23-09-2011, 15:00
Fajne są, co?

Ja bym ich nie drukowała na fotograficznym, tylko na wizytówkowym. Miałam kiedyś całą ryzę papieru, który dość długo leżałi poszarzał ze starości. Podobny efekt można uzyskać z kawy bądź esencji herbaty.

psosin
23-09-2011, 15:07
a na stronie Werandy znalazłam takie fajne wnetrze:-)
http://www.weranda.pl/domy-i-ogrody/domy/rezydencje/13566-rezydencja-black-?-white=

agawi74
23-09-2011, 15:18
Yhhy widziałam, bossskie. Najbardziej urzekła mnie sypialnia, zaraz podkradnę Ci jej fotkę:p- będę miała takie samo łóżko:wiggle:

mada1412
23-09-2011, 15:20
Aniu,
właśnie zobaczyłam Pana Kredensa;) i Panią Szafę:) Są obłędne, dobraliście im fantastyczne miejsca w domku. Kredens wygląda jakby od zawsze stał za kanapą, no i szafa przepięknie się prezentuje na tle tej szarości:)

mada1412
23-09-2011, 15:22
Też widziałam tę willę - pięknie tam:yes: Często wracam do tego artykułu w papierowej Werandzie:)

psosin
23-09-2011, 15:30
powiedzcie mi czy strasznie zle i okropnie bedzie wyglada na przeciwko tej szafy ławka z Ikea Hemnes?
taka
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/hemnes-awka-schowek__52573_PE153530_S4.jpg

nic innego nie moge znalesc, bo albo za szerokie albo za drogie;-((((

agawi74
23-09-2011, 15:40
psosin, ja tak po cichutku powiem, że nie bardzo podoba mi się ta Ikeowska ławeczka... Szczególnie w połączeniu z tą piękną szafą:no:
Może jeszcze poszukaj. A ta ławka ma podnoszone siedzisko?

julinka1
23-09-2011, 15:50
Zegar jest piekny ma w sobie potencjał.Mysle ,ze warto go zostawic w orginale ale ja mam troche inne podejscie do starych rzeczy.Galeryjka dla mnie ciekawsza ta pierwsza o ile uda ci sie cos dokupic.

psosin
23-09-2011, 15:52
no ma własnie i ma przyzwoitą cene... no wiem ze to nie jest szczyt dizajnu nooo ale moze taka ociosana kwadratowa bedzie fajnie przy tej pałacowej szafie ;-)

agawi74
23-09-2011, 15:57
Jeżeli ma być kontrast do szafy to pasuje;)
Jak coś mi innego wpadnie w łapki, to Ci podrzucę:)

psosin
23-09-2011, 16:02
dzieki, jak nie znajde niczego narazie to chyba własnie ja kupie i jakby co to pojdzie albo na dwor albo do pokoju młodego...

aneta s
23-09-2011, 17:06
Aniu zegar koniecznie do liftingu jak dla mnie na bialo caly;), ewentualnie o ile da sie te zlocisza rozmontowac to malnac je na czarno i bialy zegar, tez moze byc ciekawie.:rolleyes:
Co do lawki...nie pasuje mi ona do Ciebie zupelnie...:P:no:alu Ty tu urzadzasz...;)dom z werandy super! a zwrocilas uwage na srebrna lampe z bialym abazurem na stoliku? bardzo ladne zestawienie jak dla mnie;)

Venus_m
23-09-2011, 19:43
Aniu ja tej ikeowskiej ławki nie widzę, za tandetna przy tej szafie :)

psosin
23-09-2011, 20:03
oj dziewczyny nie ułatwiacie mi...:no:
to jaka? nooo....

agawi74
23-09-2011, 21:58
psosin, znalazłam taką ławkę z oparciem i pojemnikiem. Wymiary możesz zrobić dowolne, kolor też. Może daj do wyceny?
Chociaż ona też nie jest żadne stylowe cudo... Może jednak Ci się spodoba?

http://www.meblerustykalne.com/meble_rustykalne_bialystok,lang-pl,mes-,-64,-399.html,lawka+z+oparciem-lawka

A może wiklina, tylko ta nie ma pojemnika
http://www.wiklina.net/por/204/Sofa..html

Jest coś fajnego w Innych Meblach, ale cena pewnie nie będzie niska
http://www.innemeble.pl/?module=Products&action=GetProducts&categoryId=25&productId=597

psosin
23-09-2011, 22:17
hmmm dzieki Agawi wiklina to raczej odpada bo musi byc pojemnik.
nie znam za bardzo zadnego stolarza co by mi to zrobił;-( eh szukam dalej;-(....
mam juz swoj prawie ideał.... ale cena za wysoka jak na ten czas dla mnie;-(.....

mada1412
23-09-2011, 22:17
A taka?

http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/24/11/87/1824118740

psosin
23-09-2011, 22:18
mada a skad ona? bo chyba dzisiaj juz ja ogladałam tylko białą?...

agawi74
23-09-2011, 22:19
Ooo ta od mady jest śliczna:yes:

mada1412
23-09-2011, 22:49
Z Allegro. Zaraz zalinkuję. Też widziałam białą:)

http://allegro.pl/lawka-skrzynia-vintage-prowansja-i1824118740.html

i podobna bielona (i tańsza;))
http://allegro.pl/komoda-lawka-z-oparciem-nowosc-i1831488364.html

psosin
23-09-2011, 22:54
fajne ale cena nie fajna;-(((( buuu

mada1412
23-09-2011, 22:58
:hug:Na pewno coś znajdzziesz.

aneta s
24-09-2011, 09:17
Aniu ja kupowalam swojego manekina u sprzedawcy zalinkowanego przez Madzie i bylo ok ale Magda zzz zdaje sie miala z nimi jakies przeprawy i id innej osoby tez slyszalam o problemach wiec jesli bys sie zdecydowala to popros o wiecej fot ...za z drugiej aukcji fajniutka i pasowalaby do Ciebie tylko malnelabym ja na bialo...

aneta s
24-09-2011, 09:19
Aniu a moze zapytaj forumowej Betib - oni robia piekne rzeczy z drewna, prawdopodobnie zrobilaby Ci wzor jaki bys wybrala no pod wymiar wiec byloby idealnie...sama rozwazam takie rozwiazanie , tylko jeszcze nie mam wzoru lawki...

mada1412
24-09-2011, 09:29
Aniu ja kupowalam swojego manekina u sprzedawcy zalinkowanego przez Madzie i bylo ok ale Magda zzz zdaje sie miala z nimi jakies przeprawy i id innej osoby tez slyszalam o problemach wiec jesli bys sie zdecydowala to popros o wiecej fot ...za z drugiej aukcji fajniutka i pasowalaby do Ciebie tylko malnelabym ja na bialo...

Ojej, nie wiedziałam - niczego od niego nie kupowałam.

aneta s
24-09-2011, 09:34
Madzia bo mozna wiedziec wszystkiego...no ja sie zdziwilam jak dziewczyny pisaly ze cos nie tak bylo bo ma duzo fajnych aukcji ale z tego co sie zorientowalam sa to rzeczy przywiezione z Niemiec, powystawowe i jak to bywa nie do konca w idealnym stanie...

psosin
24-09-2011, 22:54
dzieki Anetko bede uwazała;-)
ławka u Betib bardzo mi sie podoba, no ale narazie szukam czegos tanszego...

a tak wyglada zegar, narazie powieszony taki jak przyszedł. Chodzi cudownie, narazie nie wiem czy bimba bo cos tam trzeba przestawic wiec musi go maz rozebrac..
W sumie nie wiem czy bedziemy go malowac......;-)
https://lh3.googleusercontent.com/-wZ7DBqwH9pU/Tn5P4ZnDHGI/AAAAAAAAAwY/3Qaj0FiUQtU/s512/IMG-20110924-00445.jpg

agawi74
24-09-2011, 23:11
Pięknie ten zegar prezentuje się na ścianie:yes::D I wnętrza też piękne:jawdrop:
I ty też masz psosin taką piękną wagę kuchenną:cry::cry: Poluję na taką:rolleyes:

psosin
24-09-2011, 23:15
Agawi ta waga to prezent ale niestety nie działa, brak jakiegos odwaznika, chyba musze tescia przycisnac zeby dorobił;-)

szukam czegos fajnego zeby tam na ten stół zamiast skrzynki postawic, czegos na różne duperele co walaja sie na stole (ładowarki, długopisy...) dopuki nie mamy konsoli w korytarzu tutaj zawsze składowisko;-(((

a maz juz kolejny dzien tjuninguje szafe...... juz ja całą na nowo pomalował, wymienił półki... moze jutro ja wkoncu złozy..

aneta s
24-09-2011, 23:20
Aniu zegar fajnie wyglada wiec dluuuugo bym sie zastanawiala czy cos z nim wogole robic. my tez nie mamy konsoli i mamy ten sam problem - poswiecilam jedna szuflade kuchenna i tam trzymamy wszystkie nasze przyda sie...

julinka1
25-09-2011, 10:35
A nie mowiłam...;)

psosin
25-09-2011, 11:26
nooo narazie bedzie wisiał taki;-) i cos mi mowi ze zostanie tak;-)

ane3ka1
25-09-2011, 11:58
Fajnie się zegar z wagą komponuje!

mada1412
25-09-2011, 12:02
Wiesz co, Ty tego zegara w ogóle nie maluj - tak wygląda przepięknie:)

psosin
25-09-2011, 13:13
no, niektóre rzeczy potrafią zadziwic nie?;-)mi si etez taki podoba;-)

kubel30
25-09-2011, 20:22
I mnie też :D , postawisz coś wyższego i nie będzie pustki po między nim a blatem. Jest pięknie i nie powiem czekam na szafę;)

aneta s
25-09-2011, 20:30
Jak to nie warto pochopnie postepowac...:rolleyes:jak go pokazalas Aniu solo to uznalam, ze malowanie bezwzglednie:sick:, no ale w towarzystwie wyglada fajnie, bialy w tym miejscy chyba nie bylby dobry:no:

psosin
25-09-2011, 20:44
maz sie cieszy bo on był od razu zeby go nie malowac, ja byłam zła bo jakos tak na zdjeciach ten kolor mi sie nie widział, jak go zobaczyłam to mówie "moze NARAZIE go zostawimy" no ale juz zostawimy;-)

a szafa juz stoi zagospodarowana;-) brakuje tylko drzwi z lustrem bo maz w nich jeszcze chce płyte za lutrem wymienic. Jutro rano jedzie do Castoramy i popołudniu szafa bedzie gotowa;-) bieluchna, czysciuchna i swiezuchna w srodku;-)

i tak sobie mysle, bo chciałm i stare stoliki nocne i toaletke i wogole, ale jednak ten zapach.... no kurcze nie wiem ale zapach starosci mnie odrzuca;-(( nie wiem moze nie wszystko tak pachnie ale chyba jednak do sypialni to sie nie odwaze;-(... no ale nigdy nie mow nigdy;-)

teraz szukam jeszcze 2 rzeczy: konsolki- najlepiej ciemnej na połysk takiej jak pokazywałam na tym zdjeciu
http://www.alvhemmakleri.se/sites/alvhemmakleri.se/files/imagecache/large/objects/SFD7E684CF2683043B9BC79AB09CE27C20D_1024x.jpg

i jeszcze taki mebel który nazywa sie serwantka chyba albo witrynka, cos takiego jak pokazywałas Anetka u siebie;-)
mam ochote wcisnac ja koło tv, bo brakuje mi barku i miejsca na kieliszki...

a no i ławeczka nadal na topie....

aneta s
25-09-2011, 20:50
Aniu moje meble - stare po renowacji od mojego sprzedawcy nie czuc "staroscia" ja jedynie farby czuje i ten wosk, wiec je wietrze aby sie tego pozbyc...

narendil
25-09-2011, 20:54
Znalazłam zachomikowaną stronę z rycinami roślinnymi :wiggle:
http://www.old-print.com/cgi-bin/category.cgi?category=search&query=botanical

Mam nadzieję, że ta plus trzy poprzednie mają coś, co Ci podpasuje :)

pysiaczek
25-09-2011, 20:55
psosin faktycznie zegar niemalowany prezentuje się super! I ja zmieniam zdanie na temat przemalowania go na biało, no ale to dlatego, że pokazałaś gotową aranżację z nim :)

Ja też nie przepadam za zapaszkiem staroci ;)

psosin
25-09-2011, 20:55
wiesz Anetka ja juz sama nie wiem co tak "capi" czy ta farba? czy lakier? czy te meble... mi to jeszcze jak cie moge (chociaz to ja jestem migrenowa od zapachów) ale jak juz mezowi smierdziało a on na stechlizne jakis taki wyczulony to zaczął szafe rozbierac na drobny mak i malowac na nowo nasza farba flugera. Ta charba bardziej biała jest wiec cały srodeczek jest swiezutenki....
no nie wiem moze to tylko ta szafa tak....

na domiar złego moje dziecie od wczoraj narzeka na brzuszke, nieje moj niejadek juz wcale i marudziaczy "pomasuj", wczoraj jeszcze temp. i nic wiecej..;-( juz zaczełam myslec ze moze od farb sie podtruł bo na poczatku malowalismy wszystko w korytarzu..

aneta s
25-09-2011, 20:59
Jakis paskudny wirus panuje, u nas w przedszkolu brzuszkowy pogrom, Okruszek do dzis od prawie 2 tygodni skarzy sie, ze go boli,ja tez mialam niewielkie problemy a meza wczoraj mi tak polozylo, ze na pogotowiu wyladowalismy - podobno teraz wiekszosc odwiedzajacych pogotowie z takimi wlasnie problemami...przejdzie tylko czasu trzeba...

psosin
25-09-2011, 21:07
Anetka a co dawałas Okruszkowi bo ja nawet nie wiem co mojemu dac? dzisiaj temp nie ma, ale brzuszek go boli;-(
a mezowi co było? wiesz Okruszek moze własnie z przedszkola takie "niespodzianki" przynosic, maluchy chyba jakos bardziej tak załapują, pamietam jak 2 lata temu synek zaczał przedszkole to przez 3 miesiace choroba za chorobą była;-(((

aneta s
25-09-2011, 21:11
Maz temperatura, bole kosci i bole glowy no i brzucha plus rozwolnienie , niz niebezpiecznego ale nieprzyjemne...
A Okruszkowi daje probiotyki i w aptece kupilam Lacton forte saszetki do rozpuszczania ale nie chce tego za bardzo pic nawet z sokiem...

psosin
25-09-2011, 21:12
I mnie też :D , postawisz coś wyższego i nie będzie pustki po między nim a blatem. Jest pięknie i nie powiem czekam na szafę;)

Kubełku ja w dodatkach kiepska jestem;-(( ucze sie dopiero od was ;-))
:confused: wiec co tam postawic?

psosin
25-09-2011, 21:16
ah probiotyki no własnie jutro kaze mezowi kupic..

a skoro u kubełka winkowo sie zrobiło podesle pare inspiracji;-)
http://3.bp.blogspot.com/-fB6LsXXNx5U/Tm3ROP3EXQI/AAAAAAAAB_w/FqeIAk9nlIM/s640/dis+259.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-Sy5W4AKY2dU/TncyNRXKvpI/AAAAAAAACBQ/2RBonujM6l0/s640/15.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-SIgofqYgfeg/TncyMj94TrI/AAAAAAAACBM/KKoZfLs7fm4/s640/13.jpg
http://1.bp.blogspot.com/-lqyJkYAaGJg/TncyJBPqcdI/AAAAAAAACA8/uA7KJ1XbK0c/s640/09.jpg
wszystkie z blogu http://franciskasvakreverden.blogspot.com/

psosin
25-09-2011, 21:19
albo taki cóś
http://2.bp.blogspot.com/-wDHKpzxt9g4/Tntyn0aFlXI/AAAAAAAAFkE/7M5tYNZ1Ed8/s640/IMG_8504.JPG - w temacie wianków wierzbowych;-)

aneta s
25-09-2011, 21:48
ja mam kilka wiankow, musze sie na strych wybrac bo wciaz mam nierozpakowane kartony...

kubel30
25-09-2011, 22:11
Śliczne:) mnie najbardziej przypadło serducho na pierwszej fotce.
Co do ozdóbek, dekoracji to ostatnio widziałam piękne mega duże słoiki ze szklanymi pokrywami , sama na nie choruję i może tam u Ciebie też takie bym postawiła. Ale skoro chcesz schować jakieś pierdółki , których nie ma gdzie schować ( ooo to tak jak u mnie) to może obok jakieś zamykane koszyczki.
Widzisz ja z tych maniaczek co nie mają już gdzie więcej ustawiać . Jedynie czego nie lubię to przesady , tak więc chowam moje ozdoby na strych a po jakimś czasie zmieniam.

agawi74
25-09-2011, 22:20
maz sie cieszy bo on był od razu zeby go nie malowac, ja byłam zła bo jakos tak na zdjeciach ten kolor mi sie nie widział, jak go zobaczyłam to mówie "moze NARAZIE go zostawimy" no ale juz zostawimy;-)

No i dobrze, że taki zostaje. Biały byłby mało widoczny:)
Ale macie tempo z tą szafą:o Szybko poszło:yes::D
Piękne inspiracje dekoracji;)

agawi74
25-09-2011, 22:23
Aaa tutaj jest sporo pięknych konsolek na wysoki połysk;) Ceny takie sobie...:sick:
http://www.stylowe.eu.pl/oferta,001

kubel30
25-09-2011, 22:31
Oj straszne są dziecięce choroby , bo takie maluchy nie potrafią dobrze przekazać co im dolega, lub jeszcze nic nie mówią.
Choroby przedszkolaków to koszmar , sama przechodziłam dwa lata temu przez taki. Wylądowaliśmy w szpitalu z małym po trzech tygodniach leczenia , osłuchiwania przez kilku lekarzy, robieniu usg brzucha,robieniu punkcji (to koszmar nad koszmary) na zapalenie opon rdzeniowo-mózgowych, po latanie lekarzy co pół godziny do małego i oglądanie go z każdej strony bo może to sepsa :o , po dwóch dobach zbijania temperatury ponad 41:jawdrop: a skończywszy na rtg i wykryciu zapalenie prawego płuca niesłyszalnego stetoskopem.
I tu wychodzi jak nasza służba zdrowia jest do doopy , bo zamiast małemu od razu robić rtg to siedzieli i dumali a ja odchodziłam od zmysłów i nie to ,że nic nie robili , ale chodzi o to w jakim tempie ... o rtg upomniałam się o drugiej w nocy ... a że mały był w opłakanym stanie rtg przyjechał do niego.
Tak więc dziewuszki trzymajcie się i sorki za moja historię , nie po to by kogoś straszyć ale jakoś tak mnie naszło na wspomnienia.

aneta s
26-09-2011, 06:33
Kubelku no ja tez mialam nieciekawa przygode z Okruszkiem w marcu zeszlego roku, zlapal kawasaki... Tak czy siak dzieci choruja i tego nie zmienimy, ja mam nadzije ze tych chorob nie bedzie za duzo .
Aniu koniecznie szafe pokaz jak bedzie gotowa

Juszczakówka
26-09-2011, 12:29
psosin zegar piękny i zostaw jak jest..... czyli w kolorze pierwotnym ;) Bardzo ładny i rewelacyjnie wpasował się do całości...barek z białej cegły i blatem drewnianym ehhhh ( i tytaj mała przerwa na głęboki oddech , którego nie słychać oczywiście z podziwu ) bardzo mi się podoba :hug:
Inspitacje wiankowe :jawdrop: ..... jak przyjdę do domku to idę zbierać gałązeki wierzbowe ... a co inni mogą to i ja spróbuję :P;):)

pszczolka m
26-09-2011, 14:28
A ja tak wrócę do tej ławki:) nie wiem czy to się da zrobić i jaki będzie efekt, ale jakby tą ikeową trochę podrasować :). chodzi mi dokładnie o naklejenie jakiegoś kwiatu róży (coś co by do szafy pasowało). Pewnie są jakieś sztukaterie. Do tego jakaś długa pikowana poducha na wierzch, może by nie było źle. :)

A co do chorób to polecam jeszcze orsalit, żeby się dziecko nie odwodniło.

psosin
26-09-2011, 18:20
dzieki dziewczyny, dzisiaj w nocy mielismy tez przygody z młodym, no ale juz w ciagu dnia było lepiej, tylko ze nie je prawie nic;-(( dajemy probiotyki, narazie jest ok.
My tez przezylismy swoje bo Kuba miał zapalnie płuc jak miał miesiac i podejrzewali tez zapalenie opon mózgowych i miał pobierany płyn rdzenniowy itp..... brrrr ale juz tego nie pamietamy! i zdrówka wszystkim zyczymy!;-))))

A ja dzisiaj jechałam z mezem i tylko krzyczałam zeby sie przy wierzbie koniecznie zatrzymał to patrzyła na mnie jak na głupią i pytał " a ty co moze jeszcze wianki bedziesz plotła"?? hehehe a co nie moge?;-)))

narendil
26-09-2011, 18:45
Hehe, pewnie, że możesz :)
Mężowie to zdecydowanie inny gatunek.

Zdrówka dla Kuby!

aneta s
26-09-2011, 18:51
Aniu pilnuj, zeby Kuba duzo pil...duzo zdrowka dla Malego:hug:

psosin
26-09-2011, 19:09
dzieki;-) dzisiaj juz jest ok, ale to jego totalne omijanie tematu jedzenia mnie poprostu dobija;-((

na pocieszenie kolejny wianek serce:-)
http://3.bp.blogspot.com/-zsoXyTCnldE/Tn9q83tmUFI/AAAAAAAAJHU/2cFa6g7RC4I/s1600/hg5.jpg

pysiaczek
27-09-2011, 07:20
Aniu widziałam, że pytałaś u Anetki o lampion domek. Wczoraj byłam w Home&You i widziałam takie lampiony po 35zł. Nie wiem czy są takie ładne jak ten Anetki, ale zawsze coś :)

psosin
27-09-2011, 08:54
A ja tak wrócę do tej ławki:) nie wiem czy to się da zrobić i jaki będzie efekt, ale jakby tą ikeową trochę podrasować :). chodzi mi dokładnie o naklejenie jakiegoś kwiatu róży (coś co by do szafy pasowało). Pewnie są jakieś sztukaterie. Do tego jakaś długa pikowana poducha na wierzch, może by nie było źle. :)

A co do chorób to polecam jeszcze orsalit, żeby się dziecko nie odwodniło.

Pszczółko chyba sie na tym skonczy bo 300zł a 900zł to znaczna różnica;-(.... najwyzej potem ją oddam dziecku i juz;-)

psosin
27-09-2011, 08:58
Pysiaczku fajny;-) musze sie mu przyjrzec, tylko kiedy...;-(

aha wiesz przegladając blog http://myhouseofideas.blogspot.com/
wpadłam na pomysł poszukania takiego flomarku koło naszej granicy, i 1 pazdziernika w Passewalku na rynku jest własnie taki targ. My sie wybieramy, zobaczymy co mozna u nas dostac;-)

aha jeszcze wkleje sobie tutaj to co pokazałam u Agawi www.tulka.pl (http://www.tulka.pl) ;-))

pysiaczek
27-09-2011, 09:01
O bardzo ciekawy pomysł z tym flomarkiem :) To cały dzień będzie? Bo nie wiem czy uda nam się wyskoczyć. Masz jakieś info na ten temat z sieci?

Ogólnie to jak się jedzie przez Lubieszyn to jest taki flomark a tak przynajmniej jest napisane, ale to na Niemców nastawiony, więc nie wiem czy z kolei coś dla nas by sie znalazło.


Patrzę na tego bloga i faktycznie cuda wianki za małą kasę można tam kupić :o

psosin
27-09-2011, 09:04
http://www.meine-flohmarkt-termine.de/troedelmarkt/01.10.2011/605549_janssens_maerkte.html takie cos znalazłam

pysiaczek
27-09-2011, 09:08
Dzięki :D
Widzę, że będzie i w niedzielę :) Zaraz sobie obadam gdzie jest ten Ratzeburg ;)



Ok obadałam - 337km od nas :oops:

psosin
27-09-2011, 09:09
w niedziele?

narendil
27-09-2011, 09:17
I znowu się złoszczę, że ja nie przy tej granicy co trzeba :bash:

pysiaczek
27-09-2011, 09:24
psosin w niedzielę w tej innej miejscowości niestety.

Tu link do rozpiski co była na stronce, co była podlinkowana na stronce co Ty podałaś :)
http://www.flohmaxx.de/


A według tej rozpiski - też znalezione na tej stronie co podałam powyżej, to w niedzielę będa jeszcze dwa 95km od Szczecina jak się jedzie autostradą na Berlin http://www.flohmaxx.de/images/stories/Terminzettel/termineost.pdf w Finowfurt i Neubrandenburg.

Magduśka
27-09-2011, 09:46
Flohmarkt to z niem. pchli targ. Tu macie podane też terminy w różnych miastach http://www.flohmarkt.de/flohmarkttermine/?start=0 :). Można też wpisać nazwę dowolnej miejscowości ręcznie i spróbować wyszukać.

julinka1
27-09-2011, 11:25
Witam,dziewczyny jest cos takiego jak"wystawki",czyli zbieranina rupieci z Niemiec,Holandii.Moze poszukajcie w swoich okolicach.Przywoża czesto ciekawe rzeczy za małe pieniadze.Mozna spotkac na giełdzie samochodowej lub targowiskach.Jestescie blisko granicy wiec moze..Psosinku, a czy siedzisko ma słuzyc do siedzenia tylko czy chcesz koniecznie cos tam chowac?Moim zdaniem ciekawie wygladałyby 2 krzesła ,nawet z podłokietnikami lub ławeczka ale lekka w konstrukcji.Tez na gietych nogach itp.To moje propozycje mysle ,ze nadałoby to lekkosci i wyrozniło sie tak ja w przypadku zegara.

psosin
27-09-2011, 11:32
julinka hmm no wolałabym ze skrzynią zeby zwsze kapcie wrzucic.. tam jest dosyc wasko i obawiam sie ze tylko wąska ławeczka lub jakies siedzisko bez oparcia typu skrzynia z długą poduchą wchodzi w gre...
myslałam tez o tym meblu z Jyska:
http://cdn3.jysk.com/getimage/web.large/3833106/WEB/1005 ale jakis taki popeliniarski mi sie wydał.... bo to mdf... no i nei wiem czy pasuje czy nie za ciezko wyglada?

psosin
27-09-2011, 11:37
a jesli chodzi o graciarnie/wystawki hmmm zagladam ale maniaczką nie jestem.. w tych polskich sklepach z gratami króluja holenderskie meble i skórzane kanapy;-(

wiem wiem ze flomarki sa w niemczech, pojedziemy zobaczymy, bo prawde mowiac nie nastawiam sie.. bo pewnie ceny pod niemców a tutaj nasi niemcy lubuja sie w polskich krasnalach wiec czego oczekiwac?;-)

pysiaczek
27-09-2011, 11:44
psosinku a gdzie u nas jakieś te graciarnie i wystawki są? Może tam bym popatrzyła za stołek i stolikiem czasem?

Ta ławka z jyska nie jest zła. Choć nie wiem czy na żywo ją widziałaś?

julinka1
27-09-2011, 12:00
Ta jyskowa nie teges dla mnie,wiesz moze cos samo wpadnie tak przy okazji.Podobno na gieldzie samochodowej w Szczecinie tez sie wystawiaja tzw"busiarze".Oj maja rozne smieci ale ja znajduje zawsze cos dla siebie(art deco krzesła-4 szt 150zł,zestaw Bavaria 24szt-15zl itp)tylko trzeba wczesniej sie wybrac,bo takich szukajacych jest wielu.A mozesz wstawic zdjecie obejmujace te czesc gdzie ma stanac siedzisko,wraz z komoda?

Venus_m
27-09-2011, 13:01
To mi się ta Jyskowa ławka podoba bardziej niż z Ikei, może poduchę wymieniłabym na szarą i ewentualnie materiał w koszykach na szary w kwiatki :D

pszczolka m
27-09-2011, 13:37
kurcze ale zazdroszczę możliwości wyprawy na ten pchli targ. uwielbiam takie eskapady. stąd moja miłość do sh :) zawsze można znaleźć coś ciekawego

psosin
27-09-2011, 18:48
my ostatnio objezdzilismy Gryfino (tam gdzie Diabeł2000 pisał) pod Gryfinem, bylismy nawet w Mieszkowicach, w Dorgobądziu.... wszystko to Holandia moim zdaniem.. czyli klamoty i skórzane kanapska... bylismy tez na giełdzie kilka razy i albo ja nie umiem szukac albo porównuje to do Pchlich targów jakie widziałam w Szwecji ale nic tam nie mogłam znalesc;-(
dzisiaj bylismy w meblach "kolonialnych" eh tez nic ciekawego. Bylismy u naszego pana "france-1" wrócł z francji i poprzywoził mase klamotów i za 2 tygodnie ma nam przywiesc jakas ławeczke z szafką bo taką widział.....
maz ciagnie mnie na ten flomark, no zobaczymy...

mada1412
27-09-2011, 18:51
Aniu, daj się mężowi namówić;) Może akurat... U mnie jest tak, że NIGDY nie zakładam, że coś kupię;) Jak się nastawię na coś to zazwyczaj wracam z pustymi rękami:( Prawie wszystkie flohmarktowe zdobycze znalazłam przypadkiem.

narendil
27-09-2011, 19:43
Widziałam tą jyskową ławkę na żywo. Srednio wyglądała, taka niedomalowana i niestabilna. Ale może na potrzeby ekspozycji nie była zbyt dobrze skręcona?

psosin
27-09-2011, 20:47
Narendil mi sie tez własnie taka wydawał, niedorobiona;-(

jak maz skonczy majstrowac przy lustrze (!) pokaze szafe i kącik;-)

mada1412
27-09-2011, 20:50
:) Super, to jeszcze nie idę prasować;)

psosin
27-09-2011, 21:04
Mada to moze potrwac bo moj maz ciegle widzi jakies "ale"... przed chwila słyszałam " o kurcze, musze półke rozebrac bo ociera"....;-))

agawi74
27-09-2011, 21:42
Poczekamy na tą szafę:popcorn::popcorn:

psosin
27-09-2011, 22:47
własciwie nie ma na co patrzec;-)
swiatło złe wiec nie gniewajcie sie za jakosc..
srodek szafy (tutaj jeszcze bez srodkowych drzwi z lustrem)
https://lh5.googleusercontent.com/-qblMG-IMYYU/ToJC5Fq-MhI/AAAAAAAAAws/TsXKjKbGVwI/s640/Zdj%2525C4%252599cie0389.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-iDmg6i4lZ_M/ToJC4boXgHI/AAAAAAAAAwk/x_4hIMDyoAA/s512/Zdj%2525C4%252599cie0387.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-tINItxINnBU/ToJC5v7SkAI/AAAAAAAAAww/GG4urP38m84/s512/Zdj%2525C4%252599cie0390.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-zjQ6j8i2Jsk/ToJC6ZrxawI/AAAAAAAAAxM/mgRw6jUgWHU/s512/Zdj%2525C4%252599cie0435.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-GSTCfyaPIuo/ToJC63-Ek9I/AAAAAAAAAxQ/RyN6BPsFvfU/s512/Zdj%2525C4%252599cie0436.jpg
i miejsce na ławeczkę
https://lh3.googleusercontent.com/-1PZ92cFGeqU/ToJC7hS6gFI/AAAAAAAAAxA/8JwZm9CABh8/s640/Zdj%2525C4%252599cie0438.jpg

agawi74
27-09-2011, 22:54
Pięknie się wpasowała ta szafa:) Całość wygląda bardzo spójnie, a ławeczka dopełni resztę:D

julinka1
27-09-2011, 23:06
Szafa Lux ,pieknie wyglada.Znaczy ,ze ławeczka naprzeciwko szafy?Jednak troche Cie pomecze -cos lekkiego,cos innego niz biały w całosci.Pomieszczenie jest zdominowane przez szafe(ale to pozytywnie)i tak sobie mysle ,ze jak wstawisz cos "zabudownego"to jakos tak topornie bedzie.Chyba ,ze cos w stylu tradycyjnych "szlabanow' gdzie jest schowek ale duzo "powietrza,przestrzeni w nogach" Jak cos wyszperam to ci przesle.

psosin
27-09-2011, 23:10
Julinka intrygujesz mnie;-)
hmmm mysli zaczynają krążyc;-) kocham FM

hmm poza ta ławka chyba jednak cos jeszcze musi byc na scianie i nie wiem tez co? półeczka? szafka na klucze (chociaz to jakos w wiatrołapie wydaje mi sie mało bezpieczne..), obrazki? ee chyba nie, lustro kolejne chyba odpada... napis z szablonu?.... sama nie wiem czy nie za banalne...

agawi74
27-09-2011, 23:21
Psosin, bo ja też widzę w Twoim wiatrołapie inne siedzisko... tylko myślałam, że koniecznie chcesz mieć możliwość schowka w ławie;) Co Ty na taki pomysł?

http://www.idealmeble.pl/Files/products/400x/46e2ea_%C5%81aweczka_helen.jpg

psosin
27-09-2011, 23:24
"powietrze w nogach?;-) jeju no fajne... ale kurcze nie wiem sama... jakos wizja dodatkowego schowka kapciowego utkwiła mi w głowie...

agawi74
27-09-2011, 23:26
ale kurcze nie wiem sama...
Przemyśl, prześpij się z tematem- może znajdziemy jeszcze inne rozwiązanie?;):)

narendil
28-09-2011, 05:53
Ta ławeczka od Agawi super by się wpasowała :)

A mąż zdolniacha!

pszczolka m
28-09-2011, 08:02
no właśnie ja to męża muszę pochwalić. Super!!!! Normalnie zazroszczę, czemu mój nie ma takiego zapału ;)

pysiaczek
28-09-2011, 08:07
Mi też podoba się pomysł agawi z ławeczką :yes: Choć dobrze rozumiem psosin, że chciałabyś więcej miejsca na przechowywanie - mam mikro przedpokój i też zabudowany na maxa musiał zostać.

Anjazzielonego
28-09-2011, 08:23
Aniu,

szafa cudowna, bardzo stylowa, robi oszałamiające wrażenie!!!
Pięknie się komponuje z szarościami!

Venus_m
28-09-2011, 09:14
Aniu szafa mi się podoba, ale porównując zagospodarowanie w środku to ja mam zdecydowanie więcej miejsca na buty - nie mówię że źle jest u was, ale ja potrafię wrócić z szybkiego wypadu zakupowego z nowymi 4 parami szpilek więc ... :o

Ławeczka stylizowana fajna, ale zawróćcie uwagę, że u Ani na tej ścianie jest "jakieś coś" białe na kluczyk, mi przy takiej ławeczce by to bardzo szpeciło. Obstawiam ławkę zabudowaną :)

aneta s
28-09-2011, 09:57
Aniu szafa super! Agawi lawka najlepsza poki co choc wiem, ze szukasz ze schowkiem ale tak naprawde ciezko bedzie znalezc idealne rozwiazanie, jesli jeszcze mialaby byc ciemna konsola no to ten zestaw jak dla mnie bylby idealny...a kapcie mozna do jakiegos ladnego kosza wrzucic...ja tak mam w tej chwili - mialo byc tymczasowo ale chyba zostanie...

pysiaczek
28-09-2011, 10:24
Fakt, że za tym białym czymś pewnie jest coś od podłogówki albo bezpieczników i lepiej by wyglądało gdyby to było zakryte.

Takie coś mi się podoba, tylko nie wiem czy w połączeniu z szafą to nie byłoby już za dużo szczęścia na raz.
http://xarchiwum.pl/skrzynia-lawka-rosalie-prowansja-i1459780152.html

psosin jak Ty masz dużo pudełek na buty z Ikei :D

psosin
28-09-2011, 10:30
dzieki dziewczyny, ja butów tez mam mało, poza tym mam garderobe wiec czesc moze tam stac.
Napewno Venus Twoje rozwiazanie jest najlepsze (bardzo ci go zazdroszcze;-))))) ale na ten czas musi byc tak jak jest. Moze kiedys zabudujemy;-)

Ławka... hmm jak słusznie Venus zauwazyła na tej scianie jest białe "cos" z kluczykiem - szafka z całym ustrojstwem dolnego ogrzewania.... nie wiem czemu tam, nie dyskutuje, jest i trudno. Wiec lepeiej zeby było jednak tam cos co zasłoni... Musze pogodzic na ten czas cene z tym co chce wiec pewnie narazie bede poprostu szukac;-)
Szafa jest fajna choc tez wydaje mi sie bardzo taka... pałacowa.. musze ja czyms troszke "zwieśniaczyc";-) kupiłam duzy bukiet lawendy, jakies kosze wiklinowe... mysle ze to dobry trop, ale wtedy ta ławeczka od Agawi chyba nie bardzo sie wpasuje....?

psosin
28-09-2011, 10:33
Pysiaczek ale fajna ta skrzynia;-)))

a pudełka były kiedys w promocji i maz chyba z 5 kupił (bo nie wiedział ze w kazdej sa 4 sztuki!!!) heheh

Venus_m
28-09-2011, 11:39
hahahah zwieśniaczyć szafę ;) Mi się bardzo podoba, ale na górę bym postawiła jakieś wiejskie dodatki :)

agawi74
28-09-2011, 12:00
Dzięki dziewczyny za uznanie ławeczki, ale psosin musi wybrać zgodnie z głosem serca i upodobań, a coś czuje, że bardziej jej leży zabudowana...;):) Ta od pysiaczka jest bossska:)

psosin
28-09-2011, 12:14
tak ale tej od Pysiaczka nie ma, musze napisac do tych z allegro, a to sa ci co Anetka posała ze różnie z jakościa;-(....

Venus nie brnij!;-) bo teraz bede wałkowac "a co to znaczy WIEJSKIE dodatki?;-))))))"

mi to sie marzy tam wianek jakis (teraz wszedzie wianki widze;-))...

Anjazzielonego
28-09-2011, 12:15
Aniu,
to wstaw te wikliny i lawendy, zrób fotki, i doradzimy, co będzie pasować.
Ławeczka od Agawi piękna, ale rozumiem, że praktyczniejszy będzie mebel ze schowkiem.

Venus_m
28-09-2011, 12:16
Wianek byłby dobry :D

Sorry ale ciągle mi się przypomina określnie "zwieśniaczyć" :lol:

psosin
28-09-2011, 12:18
heheh ale debata;-))))) jestescie kochane dziewczyny, kto mnie tak zrozumie jak FM;-)?;-)))))):wiggle:

narendil
28-09-2011, 12:19
Fakt, jeśli chcesz "wieśniaczyć" (:rotfl:), to ławka od Agawi, mimo iż śliczna, już nie pasuje.
A może coś zupełnie prostego, zwykłego, kanciastego? No wiesz, taki biały błyszczący prostopadłościan?
Może znajde jakiś przykład, to wkleję.

Edit: znalazłam kształt. Co do koloru, to wyobraź sobie, że jest biała.
https://lh5.googleusercontent.com/-5MTnAGyc8Bo/ToMDT9UmnxI/AAAAAAAACvw/rcEDZwLai_w/s288/szafka_na_buty.jpg

pysiaczek
28-09-2011, 12:35
psosin a nie wiem czy wiesz, ale w Kaskadzie co nam się dziś otworzyła jest Nanu Nana - mama już mi zakupiła ramkę HOME co to u diabełka była pokazywana :lol:

agawi74
28-09-2011, 12:36
Znalazłam jeszcze coś takiego.
http://allegro.pl/siedzisko-do-salonu-do-butiku-110-i1823499846.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fsiedz isko-do-salonu-do-butiku-110-i1823499846.html)

Jest tam możliwość różnych wariacji kolorystycznych, chociaż nie wiem czy nie wybrałabym czarnej;) Byłby fajny, mocny akcent kolorystyczny:)

I jeszcze mniej retro, dość tanie, różne kolory
http://allegro.pl/118-2x2-rzedy-siedzisko-nozki-kolory-kronopol-i1821978190.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2F118-2x2-rzedy-siedzisko-nozki-kolory-kronopol-i1821978190.html)

słońce 2
28-09-2011, 12:58
Aga ty to umiesz szperać no świetną znalazłaś znowu te czarną pikowaną. Szlachetnie wygląda

pysiaczek
28-09-2011, 13:00
O tak! Tą czarną pufkę z pluszu sama kiedyś chciałam ale zdecydowanie za duża jak do mnie była :D

agawi74
28-09-2011, 13:02
Hi, hi ciekawe jak się na to psosin zapatruje;)

psosin
28-09-2011, 14:27
o zesz ty Agawi ale mi ciweka zadałas no!... no fajna jest ale czy ten plusz fajny bedzie?... boje sie czy nie bedzie taka no wiesz tandetna... jak to z pluszami bywa;-(
ale trop chyba jest ciekawy!!!;-)) no ale jesli tylko tego typu siedzisko to co na sciane? bo bedzie goła nie?
ale wam marudze... :confused:

psosin
28-09-2011, 14:29
Pysiaczek tak? nanu nana jest? a po ile ramka była? ciekawe jaki przelicznik mają? a to wogole niemiecka firma czy jaka? cos mi sie wydaje ze tam fajne kosze wiklinowe były..?

psosin
28-09-2011, 14:43
poogladałam to co pokazała Agawi i Narendil ale tak sobie mysle ze juz lepsza byłaby ta ławka z Jyska niz tz np z Kronopolu...
albo ławka z Hemnesa ale taka bez oparcia..
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/hemnes-awa__0104026_PE250674_S4.JPG

Pufa pluszowa fajny pomysł ale bez obejrzenia na zywo sie boje, zastanawia mnie tylko ten akcent kolorystyczny co pisałyscie, moze faktycznie nie biel...?

Anjazzielonego
28-09-2011, 14:48
Ja popieram czarny welur!!!!:)
Może zapytaj na allegro użytkownika: IWONAMACIEJ - tu link do puf:

http://allegro.pl/pufa-pufy-pikowana-chesterfield-i1839745206.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fpufa-pufy-pikowana-chesterfield-i1839745206.html)

czy nie wykonują puf - siedzisk otwieranych, właśnie takich z miejscem do przechowywania.
To sprawdzona firma, robią piękne, porządne meble tapicerowane, z dobrych materiałów.
Joliska ma od nich fotel.

psosin
28-09-2011, 14:52
Anjazzielonego oki zaraz zapytam;-))

a nalazłam jeszcze cos takiego?
http://s4.ifotos.pl/img/RS-001_haqnhxa.jpg
http://allegro.pl/pufa-siedzisko-szafka-z-siedziskiem-3-kosze-i1829928997.html

pszczolka m
28-09-2011, 14:58
ja jednak jestem za białą. Dla mnie ta szafa jest i tak dość wyrazista więc w drugi mocny akcent bym nie szła. A zawsze można położyć jakąś bardziej wyraźną (np czarną czy w biało czarne pasy) poduchę, no i łatwiej ją zmienić niż potem całą ławkę. Jestem też za czymś bardziej zabudowanym, bo ta skrzynka na ścianie trochę szpeci pomieszczeni (konieczna, ale po co na nią patrzeć ;)). Nie wiem czy nie najlepsza była by ta z oparciem z ikea, ale jakby nie miała tego oparcia, tylko sama skrzynka. Te z wikliną i ta bez oparcia hemnes też są fajne, ale że to wiatrołap to trochę bym się obawiała, że dzieci zdejmując buty będą te kosze brudzić.

A nad szafką może zdjęcia, czarnobiałe robione w plenerze.

ooo pisałam posta a tu coś się pojawiło:)

Ta wersja z koszami i poduchą w pasy biało czarne moim zdaniem najlepsza. Dla mnie te z welurem mimo iz piękne to w połączeniu z szafą za bardzo pałacowe będą, a masz raczej dom sielski :)

Anjazzielonego
28-09-2011, 14:58
Ładny mebel, ale może czarny materiał zamiast pasiastego byłby lepszy?
Chociaż może paski na żywo wypadłyby lepiej, niż na zdjęciu.

pszczolka m
28-09-2011, 15:14
bo chyba było by lepiej jakby te czarne i białe paski były by jednakowej szerokości i raczej szerokie niż wąskie. Coś jak w domu z Werandy wspomnianym tutaj parę dni temu.

psosin
28-09-2011, 15:16
w domu z Werandy było cos takiego??

agawi74
28-09-2011, 16:14
Psosin, ja nie wiem, czy w tych gotowych pufach są dobrej jakości materiały...
Anjazzielonego dobrze radzi- iwonamaciej z Allegro mają fajne rzeczy i dobre materiały. Ja tez tam chyba zamówię coś do sypialni i gabinetu:) Jak nie lubisz weluru, to mają też inne, bardzo fajne materiały. Ja też jestem za kolorem czarnym;)

ps. To, co znalazłaś też jest baardzo fajne:) tylko gładki materiał jak dla mnie

pszczolka m
28-09-2011, 18:21
nie samej pufy nie było ale pasy. chodziło mi albo o takie jak na fotelach albo jak na ścianie

http://www.weranda.pl/domy-i-ogrody/domy/rezydencje/13566-rezydencja-black-

wklejam odnoścnik to domu bo niestety jakoś nie wychodzi mi wklejenie zdjęć fotela i ściany. Ale psosin chyba ty pokazywałaś tą rezydencję?? sama nie wiem już

psosin
28-09-2011, 20:06
tak tak to ja i dlatego dziwiłam sie bo pufy nie widziałam, ale pasy na scianie fajowe, wogole piekny ten dom!! ale moj nie jest taki elegancki, niestety i obawiam sie ze ta pufa pluszowa hmmm choc piekna nie bedzie pasowac....

mada1412
28-09-2011, 20:56
No to masz niezłą zagwozdkę z tą ławką;)
Szafa fantastyczna, czy ją zwieśniaczysz czy nie:lol:

julinka1
28-09-2011, 22:20
cos wysłałam

Czejena
28-09-2011, 23:35
Na wstępie się przywitam...:welcome: :)
Kilka dni temu trafiłam przypadkowo na Twój wątek i próbuję go pochłonąć w całości :rolleyes:
Jeszcze troszkę i przeczytam cały...:o Przepiękny domek...Gratuluję gustu i smaku...
A jeśli chodzi o ławkę to kilka dni temu widziałam niezłą w katalogu Weltbild-może dałoby się ją lekko zmodyfikować.A na siedzisko jakaś fajna tapicerka,np.szara...?
http://www.weltbild.pl/lawka-westerland_p11222221.html
Pozdrawiam :bye::???:

psosin
29-09-2011, 08:00
dzieki Julinka;-)) musze przemyslec która najlepsza...

Witam i dzieki Czejena;-) chyba za duzo komplementów;-)
ławke ta juz ktos pokazywał, ładna...;-)

aneta s
29-09-2011, 08:24
Ania tak dla uscislenia bo sie juz gubie pomalu...oczywiscie w wiatrolapie jest biala szafa, szara sciana i chcesz ta czarna konsolke, ktora pokazywalas? tak?

psosin
29-09-2011, 08:42
nie, nie wiatrołap to małe pomieszczenie gdzie jest tylko szafa i miejsce na ławeczke tudziez inne siedzisko;-) drzwi wejsciowe
https://lh3.googleusercontent.com/-tINItxINnBU/ToJC5v7SkAI/AAAAAAAAAww/GG4urP38m84/s512/Zdj%2525C4%252599cie0390.jpg
tutaj jest zdjecie robione z zewnatrz i widac jakie małe jest to pomieszczenie.
a tu jest widok korytarz i na ciane i miejsce gdzie ma stac i stoi konsolka (ale stara hehehhe prosze nie krytykowac) a nad nią obrazy..
https://lh6.googleusercontent.com/-3V6KiNAQYzQ/ToQg-ZYQ01I/AAAAAAAAAxU/NmUsKlYKSNg/s640/Zdj%2525C4%252599cie0442.jpg