PDA

Zobacz pełną wersję : otoczaki i grysik - czy jest tańsza alternatywa?



Aga-Białystok
17-08-2010, 21:50
Sprawa ma się tak: Chciałabym rabaty, opaskę wokół domu, okolice drzew, ogrodzenia itp. powierzchnie przysypać 'czymś'. Ceny w Białymstoku mają się następująco:
- grys 340zł za tonę
- otoczaki od 600zł za tonę
Najtańszy jest zwykły żwir o uziarnieniu 16/32 - 120zł - ale to nie wygląda zbyt pięknie, ot, szarobure nieforemne kamyczki.

Co robić? Może wymieszać szarobure z białymi? A może istnieje jakiś tańszy materiał? - niekoniecznie kamienny. Macie jakieś pomysły?
Pozdrawiam :)

Mirek_Lewandowski
18-08-2010, 19:19
Tak nieśmiało spytam- a jak i czym planujesz sprzątać syf wszelaki z tego "czegoś"?
Liście jesienią, ziemię z kretowiny, którą ow stwór wywali w samym środku kamyczków i wszystko co wiatr przyniesie?
Bez sensu.
Do ogrodu japońskiego... ale tam to grabi się dwa razy dziennie- rano i wieczorem.

Aga-Białystok
18-08-2010, 21:11
Hej Mirek, szczerze mówiąc nie wiedziałam, że takowy syf się tworzy :oops: (całe życie w bloku, to mój pierwszy dom i ogród). Jednak nie przewiduję w ogrodzie roślin, z których by się sypały liście jesienią, sąsiedzi też nie mają, a jeśli chodzi o krety to myślałam o położeniu folii i dopiero na to kamienie. Chociaż zapewne masz rację, tak czy siak grysik, szczególnie biały, może się brudzić. Ale co w takim razie innego mogę wyłożyć? Widziałam też tu na forum tzw. korę szlifowaną - to chyba się nie brudzi - ale ani w Białymstoku, ani na Allegro jej nie znalazłam.

kamykkamyk2
19-08-2010, 08:17
Witam Mirka z powrotem na forum.

Wojtek- LM
19-08-2010, 22:49
Rabaty wysyp po prostu korą tak samo okolice drzew, można również nazbierać szyszek żeby taniej było. Kamyk na rabacie nie sprawdza się gdyż tam co chwilę coś będziesz dosadzać,przesadzać,rozsadzać itp. więc kamień będzie tylko przeszkadzał. Zgodzę się na opaskę wokół domu,lecz fakt będzie się brudzić, mi osobiście nie przeszkadza. Opaski używam jako ścieżki wokół domu i kamień się sprawdza. Zamiast kamienia na agrowłókninie można zrobić nawierzchnię z otoczaków lub kamieni polnych,ostatnio taka moda jest w Niemczech.

Pozdrawiam
Wojtek

Aga-Białystok
20-08-2010, 14:51
Dzięki Wojtek za konkret - inspirująca odpowiedź! A gdyby tak na tą opaskę dać na macie ciemny grysik? Na przykład taki: http://www.brukbud.bialystok.pl/uploads/images/oferta/grysy/grys%20zielony2515.jpg
Problem brudzenia chyba odpada?

Sylwia.SZ
21-08-2010, 20:36
Witam
Ja mam właśnie biały gryzik na opasce wokół domu wygląda pięknie,ale..po kilku dniach były liście i inne drobne kwiatki z drzew.Postanowiłam więc wysypać z drugiej strony taki gryzik ciemny jak na zdjęciu i masakra wygląda po deszczu jak węgiel i jest za duży.Zostałam przy białym wcale nie ma tak dużo do sprzątania 10 min.tyg wystarczy aby to zebrać,ale za to wygląda super przy zielonych roślinkach ,a ten ciemny wykorzystałam jako dodatek do roślinek,doniczek.Reszte ogrodu wysypałam częściowo korą i też jest ok.

manhatan17
22-08-2010, 19:26
witam, jaka ilosc jest Ci potrzebna przykładowo tych grysów? bo moze opłaca się poszukac czegos za Białymstokiem gdzie ceny są duzo tansze. Niechce tu robic reklamy ale w Bielsku Podlaskim jest firma która ma grysy 200zł za tone (kolor szary) rozmiary 6-8 i 11-16mm. Wiadomo ze dojda koszty transportu (czy to w przypadku gdy odbiera sie go samemu czy wtedy gdy firma dowozi na miejsce) ale skoro roznica jest tak duza moze warto rozwazyc taka opcje. pozdrawiam

Aga-Białystok
22-08-2010, 21:20
Sylwia, dzięki za porównanie :)
Manhatan, podpowiesz nazwę tej firmy?
Dzięki!

manhatan17
23-08-2010, 10:40
namiary podałam na priv. ale dla jasnosci w bielsku są jeszcze przynajmniej 2 firmy które sprzedaja grys a ceny roznia sie o ok 20-40zł na tonie wiec to i tak duzo taniej niz w białymstoku. wiem własnie ze z racji sporej roznicy w cenie kilka osob z białegostoku zamawiało własnie grysy w bielsku. nawet po doliczeniu kosztów dowozu wyszło im taniej niz gdyby kupili w białymstoku bezposrednio. nie jestem pewna ale chyba w okolicach sokółki tez jest jakas tansza firma od grysów. niestety nie pamietam ani nazwy formy ani dokładnej nazwy miejscowosci :(

Aga-Białystok
23-08-2010, 11:13
Dzięki, wysłałam do nich maila z prośbą o wycenę :)

Wojtek- LM
23-08-2010, 21:01
Dzięki Wojtek za konkret - inspirująca odpowiedź! A gdyby tak na tą opaskę dać na macie ciemny grysik? Na przykład taki: http://www.brukbud.bialystok.pl/uploads/images/oferta/grysy/grys%20zielony2515.jpg
Problem brudzenia chyba odpada?

Całkiem ładny ten kamień. Jednak u siebie bym nie zastosował zresztą, jak przy wielu innych domach, za bardzo zlewa się z zielenią. Zdecydowanie lepiej wyglądają np.odcienie czerwieni i szarości.

Pozdrawiam
Wojtek

mynia_pynia
24-08-2010, 11:23
A co wy tak z tym grysem. Nie lepiej dać żwir rzeczny płukany, o odpowiedniej frakcji- taki jak się używa do drenaży?
Mam u siebie na działce około 24 tony , na razie użyłam go do zrobienia studni chłonnych, opaski w okół domu.
Wygląda to mniej więcej tak:
http://www.eurokwarc.pl/images/content/zwir_10b.jpg

A cena takiego czegoś to 55-70 zł/tona

Jeszcze dopiszę, że jakbyście chcieli gdzieś zamówić taki żwir, to należy najpierw pojechać i zobaczyć czy akurat taki wam odpowiada, bo niektóry kolorystycznie jest fatalny, np czerwono - szary. Żwir, żwirowi nie równy

Aga-Białystok
24-08-2010, 21:19
Wojtek, masz rację, właśnie też doszłam do wniosku, że za bardzo zleje się z żywą zielenią... :)
Mynia_pynia, to jest myśl! Nawet właśnie odkryłam u Toli taki ładny kamień drenażowy. Oglądałam go już life i niestety aktualnie dostępny jest brzydki jak diabli. W cenie 120zł za tonę. Więc albo poczekam na następną dostawę, albo kupię jakiś grys, albo zwariuję :)

Pozdrawiam serdecznie!!

Aga-Białystok
24-08-2010, 21:25
Manhatan, dostałam wycenę z Bielska Podlaskiego. Pytałam o 4 produkty i każdy jest 100zł tańszy na tonie w stosunku do Białegostoku (!!!). Niestety jeśli chodzi o dowóz do Białego trzeba kupić 24 tony, a to jak dla mnie dużo za dużo :) W każdym razie dziękuję za namiar!!

wyposaza*
24-08-2010, 22:16
Manhatan, dostałam wycenę z Bielska Podlaskiego. Pytałam o 4 produkty i każdy jest 100zł tańszy na tonie w stosunku do Białegostoku (!!!). Niestety jeśli chodzi o dowóz do Białego trzeba kupić 24 tony, a to jak dla mnie dużo za dużo :) W każdym razie dziękuję za namiar!!

Aga, zobacz to : http://allegro.pl/item1195628591_kruszywo_kruszywa_tluczen_najtaniej _producent.html

Taniej raczej nie znajdziesz, kamyki białe, ładne, w różnych gramaturach no i w naprawdę dobrej cenie. Znajomy zamówił trochę tego (coś koło 30 ton), co prawda jako podsypkę pod kostkę, ale najprawdopodobniej weźmie tez te mniejsze kamyki żeby obsypać tym dom. Myślę, że warto to rozważyć.

Aga-Białystok
25-08-2010, 17:10
Ja pindolę!! Pewnie, że warto!! Jaka cena!! :D :D No właśnie, to jest myśl, super to wygląda, pies po tym nie łazi, bo ostre, no rewelacja!! Zazdroszczę wszystkim, którzy mieszkają w pobliżu takich materiałów :) Ja potrzebuję tylko kilka ton i w tym cały problem. Generalnie dziś zamówiłam już część kamienia, który jest mi niezbędny przed jesienią, ale mam jeszcze rabaty, z którymi mi się nie spieszy, więc może uda mi się znaleźć kogoś kto by ze mną coś takiego jak powyżej zakupił. Uważam, że to jest świetne!!

Co do materiału, który dziś kupiłam: dziękuję wszystkim za rady! Dzięki Wam wyeliminowałam złudnie piękny grys biały (bo jest piękny na krótko), grys grafitowy (bo mokry wygląda jak węgiel), grys zielony (bo zlewa się z roślinnością), czerwony odpadł ze względu na cenę (2 razy droższy niż pozostałe!!), więc został mi tylko jeden i uważam, że na żywo wygląda nieźle: duży grys granitowy - dokładnie taki (http://ogrodyxxi.pl/attachments/File/kamien/grys_granitowy.JPG). Kupiłam też trochę otoczaków - o takich (http://www.kam-on.pl/sites/kamienie/otoczaki_dolomitowe/img/600x600_otoczaki_dolomitowe_1.jpg), ale naprawdę tylko t r o c h ę, bo ceny tutaj są powalające.... duże otoczaki 850 zł za tonę....

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to piszcie! Zostały jeszcze do obsypania rabaty ;) Poza tym myślę, że może komuś ten wątek się przyda... ? :)

Pozdrawiam!

Aga-Białystok
25-08-2010, 17:16
Ach, myniu_pyniu, kupiłam także ten żwir płukany, o którym pisałaś, na pas między domem a chodnikiem. Trafił mi się brzydki jak diabli i zupełnie nie wart swojej ceny - 120zł za tonę. Ale to był najtańszy (!) 'kamień' jaki w ogóle znalazłam w Białymstoku.

janusz11111111
22-02-2016, 11:23
[spam]