PDA

Zobacz pełną wersję : Złączki Tigris alupex Wawina



Sury
19-08-2010, 11:32
Witam serdecznie !

Proszę o opinię osoby zorientowane w temacie jak niżej.

Jestem na etapie robienia instalacji sanitarnych przed tynkami. Dwie łazienki. To jest: woda i kanalizacja. CO później.

Z osobą, która ma mi to robić ustaliłem co i gdzie będzie, zrobiliśmy zestawienie do hurtowni - ale bez konkretnych dostawców. Kierując się dobrymi opiniami o Wawinie kupiłem wszystko od tego producenta (lub prawie wszystko). Hurtownia zreszta prowadziła tylko Wawina, To jest: elementy do kanalizacji - tu jest wszystko OK oraz elementy do instalacji wodnej, czyli rury PEX-AL-Pert oraz złączki zaciskane w systemie Tigris AluPex Wawina.
No i tu pojawił się problem, gdyż osoba mająca mi robić instalację twierdzi, że złączki te to taniocha, szajs, plastiki (są w dużej mierze w niebieskiego plastiku - tworzywo PPSU) i w ogóle to na tym nie widzi możliwości zrobienia. Rura Wawin Ok, ale złączki jak coś to Herz lub NIBCO i dużo lepsze a nie taki tani szajs.

Innym słowy. Proszę posiadaczy instalacji wodnej opartej o Wawina w tym złączki oraz instalatorów (jeśli są) o opinie.

Będę zobowiązany. Czas mnie goni z racji na tynki. Ostatecznie mogę wodę przełożyć na po tynkach (nie byłoby wiele kucia) ale kanalizację muszę zrobić teraz ... no a jest to mechanizm naczyń połączonych.

Pzdr
Sury

marcys20
29-08-2010, 18:17
pracowalem jakis czas temu w Wavinie i bardzo duzo zaciskalem tych zlaczek do roznych testow i NIGDY nie bylo problemu. trzeba tylko uwazac przy wkladaniu rury w zlaczke na oring, a sama wewnetrzna krawedz rury trzeba sfazowac specialnym przyrzadem, dobrze zacisnac praska i zapomniec o zlaczce :-)

plamiak
01-09-2010, 12:47
Taniocha to na pewno nie jest, raczej ten gość który tak mówi to "taniocha i szajs". Ja zrobiłem wszystko włącznie z podłogówką z rur Wavina, lecz złączki mosiężne skręcane - są dużo tańsze.

Sury
10-09-2010, 09:12
wielkie dzięki :-) za informacje

petervdo
10-09-2010, 13:02
Taniocha to na pewno nie jest, raczej ten gość który tak mówi to "taniocha i szajs". Ja zrobiłem wszystko włącznie z podłogówką z rur Wavina, lecz złączki mosiężne skręcane - są dużo tańsze.

możesz dać jakiegoś linka producenta tych złączek

plamiak
11-09-2010, 11:03
Nie wiem kto jest producentem tych chińskich, w porównaniu do systemowych Wavina to gwinty przyłączeniowe i średnice są takie same ale inaczej się je skręca.

Edit: Rury początkowo dawałem Kisana, potem znalazłem Wavin. Złaczki skręcane stosowałem Kisana - ewentualnie jakieś "no name" nawet w dużych hurtowniach czasem nie mieli wszystkiego. Złączki Kisana skręcane: http://www.kisan.pl/zlaczki-i-ksztaltki
Średnice rur są takie same więc można dać na rurę Wavina złączki Kisana.

kdiana
16-03-2011, 16:22
moje pytanie dotyczy zaciskarki do złączek wavin ,czy musi być wavinoska czy pierwsza lepsza bo doszły mnie słuchy że z zaciskaniem są problemy ?

Artis0
16-03-2011, 22:22
jesli chodzi o zaciskarke do zlaczek zaprasowywanych o typowych srednicach np 16, 20 to zaciskarki w wiekszosci przypadkow sa uniwersalne i nie ma problemow.

Chinskie zlaczki skrecane w podlogę??? Podziwiam odważnego:))

Wykonanie instalacji zlczkami Kisana i rurą Wavina - fajnie, a jak z gwarancją na system jakby zaczelo cos przeciekac i zalalo chalupę??

1950
17-03-2011, 06:06
piszecie Panowie głupstwa
po pierwsze, przy zastosowaniu niesystemowych złączek, nie macie gwarancji,
po drugie złączek skręcanych nie powinno się stosować pod tynkiem i wylewkami,
po trzecie, istnieje kilka rodzajów szczęk dla określonych producentów, zastosowanie nieodpowiedniej szczęki do danego rodzaju złączek może skutkować nieszczelnością instalacji,

Artis0
20-03-2011, 01:41
jesli chodzi o alupex w tych najbardziej popularnych sredicach to szczeki sa akurat te same dla wiekszosci znanych na naszym rynku producentow (markowych producentow). Nawet czesc narzedzi maja od tych samych dostawcow

1950
20-03-2011, 09:23
narzędzia, nie szczęki,
nie wprowadzaj ludzi w błąd,

Artis0
20-03-2011, 13:47
a ogladales szczeki Wavina, Uponora i powiedzmy Kan-thermu - czym się różnią ?? mam wszystkie i wkładki są te same. Napisałem o markowych i najbardziej popularnych producentach. W chinszczyne typu Riffeng czy Tweetop się nie mieszam...

1950
20-03-2011, 14:25
a ogladales szczeki Wavina, Uponora i powiedzmy Kan-thermu - czym się różnią ?? mam wszystkie i wkładki są te same. Napisałem o markowych i najbardziej popularnych producentach. W chinszczyne typu Riffeng czy Tweetop się nie mieszam...
po za tym jest jeszcze Herz, Comap, Tece, Kisan, Rehau, Viega i wielu innych markowych producentów,
a funkcjonują profile U, TH, H, M, V, SA i też jeszcze parę innych

1950
09-06-2011, 15:42
A wavin ma szczęki o profilu M, praska najlepiej Rems choćby eco-press, nie chińszczyzna bo może nie zaciskać szczelnie
patrz a ja głupi myślałem, że to są szczęki o profilu U,
a M, stosuje się do stali i miedzi:eek:

mike_mtb
02-03-2019, 21:11
Odgrzebuję temat, bo przymierzam się powoli do zaciskania i mam zagwozdkę.
Złączki Wavin Tigris M1
Kupiłem sobie zaciskarkę Yato YT-21735. Wavin zaleca profil U do zaciskania, tyle że jak przymierzam, to nijak mi to nie pasuje. Wygląda na to, że kamień jest za szeroki- bym nim zgniótł i ten kołnierz i ten plastikowy brzeg. Profil TH już bardziej pasuje, bo i kołnierz i plastik się chowają w głębokie rowki, ale nie zacisnę bo zahaczy o ten sześciokątny śrubunek. Macie jakieś konkretne zestawy zaciskarek ( nie za 5tyś zł ) które współgrały z wavinem tigris M1 16,20,25?

Złączka w U16:
427601

Złączka w TH16:
427600

Zwymiarowany kamień U16:
427599

MarcinMops
28-04-2019, 19:55
Kupiłem sobie zaciskarkę Yato YT-21735. Wavin zaleca profil U do zaciskania, tyle że jak przymierzam, to nijak mi to nie pasuje. Wygląda na to, że kamień jest za szeroki-


Tak kamień jest za szeroki :/ Te zaciskarki Yato to słabizna lepiej kup lub wypożycz Rems. Jeśli robisz nieduży remont to złóż sobie instalacje na gotowo i jak wszystko będzie ci pasowało wypożycz sprzęt na jeden dzień .