PDA

Zobacz pełną wersję : Kreisel tynk sylikonowy SILIKON PROTECT 031 Reklamacja



rtomasz
23-08-2010, 16:08
Witam

Na początku lipca firma wykonała mi ocieplenie domu oraz nałożyli tynk SILIKON PROTECT 031 Kolor (beżowy) ziarno 1,5 mm u dystrybutora w Jarosławiu. Baza oryginalna, pigmnet mieszane u dystrybutora w Jarosławiu, wszystko piękne ładnie bez najmniejszych oznak niepowodzenia, tynk ładnie się prezentował ;) prace zostały zakończone 31 lipca, w końcu przyszedł czas na kamień wybrałem łupkę granitowa, (złoty gres) łupka położona w ciągu dwóch tygodni i założona brązowa szeroką fugą ceresit ce35 super color 58 czekolada.

Tutaj zaczyna się cała historia, po ulewnych deszczach na ścianie północno zachodniej na fudze wyskoczyły białe strugi koloru białego. Nie wiele zastanawiając się dzwonie do wykonawcy żeby przyjechał zobaczyć, wykonawca utwierdził mnie ze to wina fugi Wykonawca (nazwisko wykonawcy Pan czapla (Wierzawice)) po tym okresie miał zadzwonić do przedstawiciela kresiela i wszystko zgłosić jak się okazało nie zrobił tego. Następnie słuchając wykonawce zgłosiłem sprawę do ceresitu i przyjechał bardzo miły przedstawiciel techniczny rozmawiałem z nim przeszło 2 godziny i sprawdzaliśmy fugę pod przeróżnym kontem, wykuliśmy kawałek, pan zapbrał do ekspertyzy biały nalot, zlaliśmy ponownie wodą czy to nie jest wina fugi ale najgorsze zaczęło się gdy zaczął lać strumieniem wody na ścianie okazało się ze zaczyna puszczać i nie płynie już woda koloru krystalicznego.

Po dzisiejszej wizycie przedstawiciela technicznego z kresela utwierdzał mnie w tym ze to wina fugi a nie tynku.

Pomożecie w tej sprawie ???

Co można zrobić kresielowi aby utowerdzić ze to wina tynku a nie fugi. Reklamacja złożona....

W załącznikach fuga..

fighter1983
23-08-2010, 17:38
przede wszystkim reklamacje zloz pisemnie u dystrubutora u ktorego kupiles tynk. i od tego zacznij. telefoniczne ustalenia i wizyty nie spisane na papierze - gdzie masz potwierdzenie zgloszenia reklamacji sa nic nie warte.
A po co tam zapraszales Henkla? to nie ich sprawa.... i tylko zamet niepotrzebnie sam sobie wprowadzasz. ....
aaa sorki, zle spojrzalem - to ich fuga....
nie mniej jednak 1 podstawowy krok: dowod zakupu i do firmy sprzedajacej tynk powinienes sie udac i spisac reklamacje.

ryan78
18-09-2010, 07:26
Witam

Według tych zdjęć może się wydawać, iż zacieki powstają od tynku, ale popełniłeś kilka błędów, które producenci chemii wypunktują Ci.
Po pierwsze nie czytałeś karty technicznej producenta fugi, gdyż jest to fuga do 15mm, zastosowanie koloru na zewnątrz itd. Licz się z tym, że to na pewno wykorzystają.
Jest jeszcze temat listwy kampinosowej, którą warto zastosować, aby woda tak nie podciekała na strefę cokołową.
Oczywiście może być to wina tynku, ale producenci widząc kilka błędów będą się obwiniać na wzajem.