PDA

Zobacz pełną wersję : rzadki trawnik



situla
24-08-2010, 11:26
Bardzo proszę o poradę w kwestii młodego trawniczka. Nasiona wysiałam 2 tyg. temu mieszanką uniwersalną Barenbrug. Po tyg. trawka ładnie wykiełkowała, ale nadal jest bardzo rzadka i jest sporo pustych miejsc. Kilka dni po wysianiu były dość obfite opady, więc może mi trochę wypłukało te nasiona..., albo za mało nasion wysiałam(powierzchnia pod tawnik ok 200m2, a mieszanka nasion to 5kg). Nie wiem czy mam jeszcze czekać aż może się zagęści, czy już dosiewać w te puste miejsca? Trawnik nie był też nawożony. Kiedy powinnam go nawieźć pierwszy raz?
Po południu spróbuję wstawić fotki obecnego wyglądu trawnika.
Pozdrawiam

ArturPoniatowski
24-08-2010, 15:14
Prawdopodobnie wypłukało Ci trawkę nie czekaj dosiej w brakujące miejsca. Drugim powodem mogło być nierówne wysianie.

Wzrusz ziemię posyp trawę i przyciśnij najlepiej torfem co zapobiegnie wypłukaniu.

amber
25-08-2010, 07:13
Niektóre gatunki traw kiełkują nawet po miesiącu trochę cierpliwości :popcorn:

ravo77
10-09-2010, 15:32
Też siałem w tym roku Barenbrug, siałem gęsto - urosło rzadko. Więc dosiewałem, ale sypiąc nasiona tylko na glebę - niewiele to dało.
Jedyna metoda to naruszyć ziemię dość solidnie grabiami, wysiać, przysypać, udeptać, podlewać. Dosiane nasiona które nie były przykryte ziemią praktycznie u mnie nie wykiełkowały, lecz leżały na ziemi tygodniami, pomimo nawadniania kilkarazy dziennie...

ArturPoniatowski
11-09-2010, 07:27
[QUOTE=ArturPoniatowski;4258448

Wzrusz ziemię posyp trawę i przyciśnij najlepiej torfem co zapobiegnie wypłukaniu.[/QUOTE]

.... wypłukaniu oraz polepszy kiełkowanie torf utrzymuje wilgoć oraz wytwarza warunki do szybszego kiełkowania trawy. Przysypanie trawy ziemią często kończy się fiaskiem gdyż przysypanie ziemi warstwą większą niż 1cm zablokuje wzrost trawy, ziemia się zbija twardnieje wyrastający trawnik zamiast swobodnie wychodzić podnosi płaty ziemi przez które nie możne się przebić.