PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie



czerwien1
25-08-2010, 11:07
Witam,
chciałabym pomalować pokój dzienny w malym domku (letniskowy). Jest pomalowany teraz na niebiesko - chcę przemalować na zielono. Nigdy w życiu nie malowałam w związku z czym mam pytania:
1. Jaka farba? Z reklam znam tylko Delux czy Śnieżkę, ale czytałam, że to kiepskie farby... Czytałam też o jakiejś na F... której nie ma w sklepach. Może mi ktoś polecić farbę, którą kupię w LeroyMerlin lub Obi?
2. Który ze sklepów lepszy i tańszy? LeroyMerlin czy Obi? Bo będę musiała wszystko kupić: farby, pędzle, folie, taśmy itp. itd.
3. Czy jeśli chce przemalować z niebieskiego na jasny zielony, to muszę coś z niebieską farbą zrobić? Jeśli tak, to co...?
4. Ile warstw musze nałożyć?
5. Pomieszczenie ma wymiary 5m na 4m (2,5m wysokosc) - z tego do pomalowania są w sumie 3 sciany, bo czwarta jest łączona z kuchnią i tak są 2 murki rozdzielające... czy takie pomieszenie zdażę pomalować w jeden dzien? I jak szybko wyschnie? Bo chcę tam pojechać na jeden dzien (narazie nie mam czasu na wiecej, moze za tydzien czy dwa wygospodaruje 2 dni) - a potem domek jest zamknięty i żadne okno nie jest uchylone nawet. Czy są jakieś wymagania, żeby po malowaniu wietrzylo się ileś godzin i schło?

To tyle pytan narazie... jestem zielona w tym temacie i chce się wziąć troche za ten domek zaczynajac od malowania pomieszczen. Potem pewnie beda inne rzeczy do przerobek itp. ;) Prosze o pomoc.

Trociu
26-08-2010, 11:51
2. Który ze sklepów lepszy i tańszy? LeroyMerlin czy Obi? Bo będę musiała wszystko kupić: farby, pędzle, folie, taśmy itp. itd.


nie ma czegoś takiego jak tańszy sklep. Tańsze są jedynie poszczególne artykuły w danym sklepie.

Trociu
26-08-2010, 11:52
3. Czy jeśli chce przemalować z niebieskiego na jasny zielony, to muszę coś z niebieską farbą zrobić? Jeśli tak, to co...?

wszystko zależy w jakim stanie jest obecnie ściana. Jeżeli nie ma na niej zbyt dużo warstw farb i trzyma się w całości, można po prostu malować zielonym na niebieskim.

Trociu
26-08-2010, 11:53
4. Ile warstw musze nałożyć?

wszystko zależy na ile mocna jest niebieska i na ile kryjąca jest zielona. Stawiam na dwa razy.

Trociu
26-08-2010, 11:54
5. Pomieszczenie ma wymiary 5m na 4m (2,5m wysokosc) - z tego do pomalowania są w sumie 3 sciany, bo czwarta jest łączona z kuchnią i tak są 2 murki rozdzielające... czy takie pomieszenie zdażę pomalować w jeden dzien? I jak szybko wyschnie? Bo chcę tam pojechać na jeden dzien (narazie nie mam czasu na wiecej, moze za tydzien czy dwa wygospodaruje 2 dni) - a potem domek jest zamknięty i żadne okno nie jest uchylone nawet. Czy są jakieś wymagania, żeby po malowaniu wietrzylo się ileś godzin i schło?
Maluje się dość szybko. Trochę czasu może zająć obklejenie elementów, ktorych nie chcesz zamalować. Więc ten etap zależy od tego ile takich rzeczy jest.
Sama farba obecnie schnie dość szybko i nie śmierdzi zbytnio.
Jak się sprężysz i zaczniesz od rana, to spokojnie wieczorem będziesz mogła wyjechać i pozamykać. Zakładam że jakaś normalna wentylacja jest w tym domku.

Trociu
26-08-2010, 11:55
To tyle pytan narazie... jestem zielona w tym temacie i chce się wziąć troche za ten domek zaczynajac od malowania pomieszczen. Potem pewnie beda inne rzeczy do przerobek itp. ;) Prosze o pomoc.

hmmm - jak planujesz jakieś większe przeróbki, to od nich bym zaczął, bo na koniec może się okazać, że trzeba będzie ponownie malować.

MarkGyver
30-08-2010, 18:22
Na niebiesko... A jaką farbą? Emalią czy emulsją? Dlaczego o to nikt nie zapytał? ;)