PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończenie zaokrąglonych narożników między ścianą a sufitem



pracii
25-08-2010, 23:48
Witam.

Robię kompletny remont jednego pomieszczenia i natknąłem się na problem z wykończeniem zaokrąglanych narożników pomiędzy ścianą a sufitem (o ile dobrze się orientuje to dawniej robiono je z użyciem butelki).

Problem polega na tym, że zaokrąglenia te mają w sobie ubytki i są miejscami zniekształcone. Próbowałem różnych metod, zaczynając od użycia szpachelki (trudny dostęp i utrzymanie tego samego kąta), próbowałem również butelką, a nawet pędzlem. Do ich wyrównania używałem Knauf Rotband (ściany wyszły znakomicie).

Jednak żadna z wyżej wymienionych metod nie daje zadowalającego efektu, po każdej z niech pozostają nierówności lub odkształcenia, które również ciężko jest w jakiś sposób zeszlifować.

Dlatego zwracam się do bardziej doświadczonych ode mnie osób, aby dowiedzieć się w jaki sposób sobie z tym radzą?

Myślałem również nad nacięciem tej krawędzi kątówką, a następnie skuciem i uzyskaniem kąta prostego. Nie wiem jednak jak to wyjdzie w praktyce, a dodatkowym problemem mogą okazać się kable instalacji elektrycznej.

Pozdrawiam i liczę na Państwa rady.

gixxxar
31-08-2010, 20:05
najlepiej skuc naroza i wyrównac,lub sufit podwieszany,

tlalken
01-09-2010, 20:57
e tam sraty . . . na "butelce" to zrób i po sprawie