PDA

Zobacz pełną wersję : sciany gipsowanie ?czy jest cos takiego?



caciavita
27-08-2010, 17:11
Witam wszystkich

poszukuje jakiegoś gipsu .
Sciany są nierówne jakieś dziury tez .Cięzko to "wyrobić"gładzią szpachlową.

Kumpel mnie prosił zebym sciany mu poszpachlował.
Na codzien pracuje we wloszech i jest tam takie cos jak scagliola.Można to grubo kłaść ,dziury można tym łatać,schnie okolo 15-20 min,dobrze sie to gladzi. Dobre to jest na podrównanie scian,wypelnienie dziur?

Czy u nas jest coś podobnego?Nie przywiozłem sobie tego bo niewiedzialem ze bede to u nas robił

i jeszcze jedno pytanie.gdzie mozna kupic jakies "normalne' blichówki,a nie takie które gdy kupisz nie nadaja sie do użycia(ranty ostre,trzeba szlifować ,żeby móc normalnie pracować ).

Dzieki za odp

gixxxar
31-08-2010, 20:03
polecam knauf,

kamykkamyk2
01-09-2010, 08:58
Ja też polecam knaufa, dobrze się nim wykonuje tego typu prace.

mjakob
01-09-2010, 09:16
szary gips np. nida gips, na to gładź np. jakieś gotowe z wiaderka

tlalken
01-09-2010, 18:46
była by okropno bida gdyby nie ta Nida :) Polecam

gixxxar
01-09-2010, 20:30
cekol gips tynkarski tez niezły i tanszy,

caciavita
03-09-2010, 20:51
dzięki za odpowiedzi.
W pierwszej chwili pomyslałem o nidzie,jednak jej ciemny kolor mnie zniechęcił do kupna.
Popytam sie o knaufa,jednak u.. nas w Nowym Sączu to tak naprawdę gówno jest.

gixxxar
05-09-2010, 13:53
castorama,obi,musi być,

seniorus
06-09-2010, 12:49
który konkretnie ?
też mam podobny problem i wybór pomiędzy cekolem na gładź czy knauf czy coś innego
potem całość będę malował bondexem

gixxxar
06-09-2010, 16:07
cekol tynkarski jest tanszy od knaufa,ale jest lepszy knauf rotband,lug goldband,potem gips szpachlowy z nidy i 2 warstwy białego C-45 cekol

seniorus
06-09-2010, 16:36
dzięki serdeczne
myślałem, że zdrapałem wszystko ale okazuje się po stukaniu lekko młotkiem odpada tynk :/
tworzy się dziura za dziurą
niewiem czy przypadkiem nie położyć na to płyt gp-k i miec z głowy jakieś gładzie
kolejny problem to cienki pokój czyli płyta 12,5 mm to jedna zabiera mimo wszystko trochę :)
z każdej strony po trochu hehe :)

pytanie poboczne: gdybym zdecydował się na płyty ...rozumiem wyczyścić
- zagruntować CZYM ?
a potem na płytę tez GRUNT ? jaki ? przepraszam , że tak pytam ale w tej kwesti jestem kompletnie zielony a niemam tyle pieniędzy aby zatrudnić ekipę remontować

Pozdrawiam

gixxxar
06-09-2010, 18:38
skuj te miejsca co chcesz dac placki kleju,zagruntuj uni gruntem z atlasa,lub cekol dl 80 polecam klej z cekola jest troche drogi ale dobrze trzyma,po montazu płyt mozesz zagruntowac juz farba np z dodatkiem wody,taka lekka smietanka,,i malujesz potem juz na gotowo,

seniorus
06-09-2010, 19:26
akurat ceny produktów mniej mnie interesują ..wolę więcej dać niż potem żałować już nie raz się o tym przekonałem
zdecydowałem się na bondexa ..czy to dobry wybór w temacie dobrych farb ? czy może jednak beckers lub magnat ?

gixxxar
07-09-2010, 18:52
polecam sigma,ale tikurila jest ok,lub jak piszesz beckers,

caciavita
07-09-2010, 21:50
Nie rozumiem o co wam chodzi z tymi farbami.wymieniacie firmy..ten taką ten taką,kupie śnieżkę doleje pigmentu i też z tego będzie dobra farba.

Niezależny Doradca
08-09-2010, 11:46
Nie rozumiem o co wam chodzi z tymi farbami.wymieniacie firmy..ten taką ten taką,kupie śnieżkę doleje pigmentu i też z tego będzie dobra farba.

Pewnie , zależy kto ma tym malowac. Dla wykonawcy lepiej jest pracować dobrymi materiałami , jeżeli farba to o wysokiej sile krycia a nie czymś co jest zabarwianą wodą i przemalowywać 3 razy . Do tego farby wewnetrzne maja klasy np. ścieralności. Ważne jest z czego ta farba, rozpuszczalnikowa czy nie? z plastyfikatorami czy bez?
Zdrowy dom to tynki wapienne , farby silikatowe i jak najmniej tworzyw sztucznych.

Vivia
08-09-2010, 17:09
Nie rozumiem o co wam chodzi z tymi farbami.wymieniacie firmy..ten taką ten taką,kupie śnieżkę doleje pigmentu i też z tego będzie dobra farba.

Jasne, a potem dotkniesz ściany i Ci pigment na ręce zostanie. Albo Ci się farba złuszczy... O szorowaniu zapomnij, wydajność będziesz mieć jakbyś zabarwioną wodą malował. Ale bądź co bądź powodzenia.