PDA

Zobacz pełną wersję : elewacja - prosze o pomoc



manhatan17
29-08-2010, 00:33
witam!
prosze was o pomoc i rady związane z elewacja. w załaczniku przedstawiam rzuty mojego domku. dach bedzie czarny (blachodachówka mat lub połysk) orynnowanie szare lub czarne. kominy z czarnego klinkieru. okna białe. elewacja biała i tutaj zaczynaja sie schody bo bardzo podobaja mi sie tynki łączone z drewnem. cos w stylu jak w załaczniku(fot nr 5). kwestia taka ze chciałabym aby te posiome deski w elewacji były w kolorze ciemno grafitowym albo czarnym. widziałam takie czarne poziome deski na elewacji jednego z domów w Mikołajkach na wakacjach - strasznie mi sie to podobało. czy możecie mi doradzic w ktorych miejscach i "jak" zestawic te poziome ciemne deski? tylko miedzy oknami? czy moze wieksza powierzchnia - jezeli takt ow ktorym miejscu?
bede bardzo wdzieczna za pomoc.

licze ze ogolnie wypowiedzie sie co myslicie o takim zestawieniu?

p.s. myslałam o czyms w stylu zdjecia 4 z tym ze zastapiłabym te szare pasy własnie czarnymi poziomymi deskami.

manhatan17
29-08-2010, 00:36
na kolejnej fotce widac własnie na budynku zastosowanie takich poziomych desek (miedzy oknami) lub jako "pas" na scianie.

leszeq
29-08-2010, 14:08
Może to coś pomoże:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?163608-Kto-z-Was-ma-bia%C5%82%C4%85-elewacj%C4%99&p=4231045&viewfull=1#post4231045

manhatan17
29-08-2010, 20:14
dziękuje, własnie o cos takiego mi chodziło. jednak u mnie deski miałyby byc w kolorze czarnym a wiec oblozenie całego pietra/poddasza raczej odpada (bedzie sie zlewac z czarnym dachem). starałam sie jakos rozrysowac te deski odpowiednio je rozmieszczajac na rzutach domku jednak nic mi nie wychodzi :( pozniej postaram sie wstawic jakies te moje wypociny to moze jeszcze cos dzoradzicie. dziekuje i pozdrawiam

manhatan17
02-09-2010, 14:10
zamieszczam przykład. czy takie cos mogłoby byc czy raczej lepiej sie w to nie bawic? moze cos jeszcze mi doradzicie?