PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki / ocieplenie poddasza



Krychlis
30-08-2010, 12:17
Witam,

Będę wdzięczny za pomoc w poniższych kwestiach:

1) wkrótce będę kończył tynkowanie domku i mam pytanie czy przed zimą muszę też koniecznie ocieplić poddasze i wstawić już drzwi wejściowe, czy też mogę zostawić na zimę nieocieplone poddasze bez żadnych obaw, że moje tynki cementowo-wapienne, np. popękają z powodu niskich temp., itp.

2) druga kwestia, czy najpierw powinienem myśleć o posadzkach na poddaszu, a potem brać się za ocieplenie poddasza, czy też nie ma to większego znaczenia.

z góry dziękuję za pomoc.

leszeq
30-08-2010, 16:52
Ad1. Nie musisz ocieplać poddasza i wstawiać drzwi. Możesz to pozostawić w takim stanie jak jest do następnego roku. Według mnie,to nawet lepiej :)
Ad2. Najpierw pomyśl o posadzkach.

edde
30-08-2010, 17:59
1) tak możesz zostawić tylko zadbaj o definitywne wyschnięcie tynków do mrozów (wietrzenie)
2) moim zdaniem nie ma to większego znaczenia, da się bez problemu wykonać obie wersje, z tym, że jeśli posadzki po ociepleniu to najlepiej po etapie wełny i folii paroizolacyjnej a przed kartongipsem, żeby wilgoć z posadzek nie poszła w gips, mi akurat tak z harmonogramu budowlanego ;) wyszły posadzki po ociepleniu a przed kartongipsem wylewane wiosenna porą
za to zamknięcie i ocieplenie budynku przed zimą jest korzystne w przypadku gdy zimą (też późną jesienia i wczesna wiosną) chcesz działać w środku, jeśli nie i czas cię nie goni to nie ma co sie spinać z ociepleniem poddasza

Krychlis
31-08-2010, 07:15
Edde i Leszeq! Wielkie dzięki za odpowiedź:)

Pozdrawiam