PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplenie sciany trójwarstwowej



rafikir1
06-09-2010, 18:07
Witam wszystkich forumowiczów!

Po ostnich tegorocznych deszczach na poludniu polski zaczeły sie problemy u różnych osób z przemakaniem scian ( w tym również u mnie).
W związku z tym chciałbym sie dowiedzieć jak można zabezpieczyć sciane przed przemakaniem i przy okazji ja docieplić.
Moja sciana zbudowana jest od wewnatrz z pustaka, w srodku jest 5 cm wełny mineralnej i sciana zewnetrzna to równiez cały pustak. Chciałbym teraz docieplic to 5 - 8 cm styropianu i na to tynk akrylowy. Myslicie ze to dobry pomysł?? Krążą opinie ze sciany nie beda oddychać, zacznie wychodzic wilgoc itp. Widziałem jak kłada styropian na sciane i jest tam ok. 1 cm luzu miedzy sciana a styropianem, wiec gdyby zostawic od dołu 2 kratki wnawiewne to ewentualnawilgoc powinna odparowywć. Jakie jest wasze zdanie??

Niezależny Doradca
08-09-2010, 12:12
Przemakanie ścian? O co dokladnie chodzi? Co ma przemakanie wspólnego z dociepleniem? Sciany nie oddychaja!

rafikir1
11-09-2010, 11:53
Tzn. dociepleniem chce zapobiec również przemakaniu sciany. Styropian stworzy powłoke po której woda bedzie spływac. Teraz mam tak ze przy wietrze i intensywnych opadach woda spływa po scianie i w miejscach stropów wychodzi wilgoć. Odnośnie "nieoddychania" scian to pytałem fachmanów którzy ocieplaja i powiedzieli ze miedzi styropianem i sciana i tak pozostaje około 1 cm luzu spowodowanego nakładaniem kleju. Poprosiłem aby od spodu zostawili np. 3 kratki nawiewne które wymusza obieg powietrza pod styropianem.

Vivia
11-09-2010, 19:39
Zastosuj styropian perforowany, problem Ci odpadnie i zapewni "oddychanie" (a raczej paroprzepuszczalność, bo o to chodzi - ściany w istocie przecież nie oddychają).
A musisz ocieplać? Może wystarczy sam klej z siatką i na to tynk.
A tynk koniecznie silikonowy i znów nie musisz się martwić o to oddychanie..

fighter1983
11-09-2010, 23:10
czyli maja zamiar kleic na placki bez obwodowego nalozenia kleju na plyte styropianowa, wtedy rzeczywiscie powstaje szczelina pomiedzy styropianem a sciana i mozliwy jest przeplyw powietrza, niestety to pozornie wydaje sie byc zaleta, bo dzieki takiemu rozwiazaniu powstaje sila zrywajaca styropian i kwestia czasu jest kiedy Twoje docieplenie wyladuje na ziemi.

fighter1983
11-09-2010, 23:12
a kurcze.... sorki, dopiero teraz doczytalem ze to 3W.... zignoruj poprzedni wpis.

Niezależny Doradca
05-10-2010, 09:44
A teraz jeszcze pare informacji (po powrocie z urlopu)
1. Wilgoć istniejąca w budynku nie jest praktycznie transportowana na zewnatrz poprzez ściany tylko wentylacje i otwarte okna (proste codzienne wietrzenie pomieszczeń).
2.Jeżeli już mamy mówić o paroprzepuszczalności to akryl jest najgorszym rozwiązniem w grę wchodzi jedynie minerał i farba silikonowa.
3.Klejenie tylko obwodowo-punktowe lub na grzebień, wentylacja między izolacją a scianą redukuje termoizolacyjność, ryzyko zasysania i podrywania płyty i w razie pożaru skutki klejenia na placki są katastrofalne.