PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk zewnętrzny.



tufus
08-09-2010, 11:09
Witam,

Obecnie mam ocieplony dom styropianem oraz położoną siatkę zaciągniętą klejem. Chciałbym aby tynk zewnętrzny
był gładki (nie baranek czy kornik). Zastanawiam się czy można elewację dokładnie wyrównać klejem, a następnie
pomalować gruntem a następnie jakąś farbą akrylową do stosowania na zewnątrz. Czy należy użyć jakiegoś tynku zewnętrznego?

Niezależny Doradca
08-09-2010, 11:35
Konieczne jest zastosowanie tynku drobnoziarnistego ale przy gladkich tynkach w systemach BSO istnieje ryzyko powstawania rys i spękań. Wykonanie takiej gładkiej powierzchni jest nadzwyczaj trudne potrzeba do tego dobrego fachowca. Akrylowe farby elewacyjne to tandeta, brudzą sie, mają niski wspólczynnik paroprzepuszczalności przez co tendencja do powstawania bąbli (w skrajnych przypadkach) jak już malować elewacje to silikonową ma o wiele lepsze parametry. Oczywiscie istnieją farby akrylowe nowej generacji z dodatkiem dyspersji hybrydowej BASF Col.9 ale kosztuja i z tego co wiem to tylko 2 producentow na polskim rynku ma taką w swojej ofercie (TIKKURILA, BASF RELIUS).

Vivia
08-09-2010, 17:02
Gładką elewację wykonuje się tynkiem polikrzemianowym z Kabe (Novalit) o uziarnieniu 1,5 mm, a na to wykonuje tynk polikrzemianowy Novalit o strukturze gładkiej. Rozwiązanie bardziej kosztowne, ale m.in. dlatego nietuzinkowe ;). Konieczne jest jednak najpierw zastosowaniu tynku o uziarnieniu 1,5 mm - z powodów wskazanych wyżej. Inaczej może popękać, warstwa wierzchnia musi mieć uziarnienie 1,5 mm (dlatego też na elewacje nie nadają się tynki o uziarnieniu 1,0 mm).
Coś można znaleźć tu: http://www.farbykabe.pl/?pid=40&cid=27&prid=92

coulignon
10-09-2010, 21:11
. Oczywiscie istnieją farby akrylowe nowej generacji z dodatkiem dyspersji hybrydowej BASF Col.9 ale kosztuja i z tego co wiem to tylko 2 producentow na polskim rynku ma taką w swojej ofercie (TIKKURILA, BASF RELIUS).

Co to jest dyspersja hybrydowa? Akryl z czym i jakie ma zalety?

tufus
14-09-2010, 06:41
A co myślicie o użyciu tynku Atlas Rekord lub Cekol C-35 i pomalowaniu tego elewacyjną farbą silikonową?

fighter1983
14-09-2010, 07:11
ze to bardzo zly pomysl

tufus
14-09-2010, 07:40
Tylko niech nikt mi nie mówi że jestem skazany na tynk o strukturze baranka lub kornika.
Lub mam położyć baranka i dopiero to wyrównać. Moim zdaniem nie jest to zły pomysł lecz idiotyczny,
wydawanie podwójnie pieniędzy. Czyżby producenci w Polsce nie posiadali dobry produktów na gładką
elewację zewnętrzną?????????????

Vivia
14-09-2010, 10:38
Tłumaczymy Ci, że na elewacji musi być wierzchnia warstwa o grubości min. 1,5 mm - inaczej jest to niezgodne ze sztuką budowlaną a taki system ocieplenia nie dostanie aprobaty ITB! W praktyce także takie ocieplenie będzie narażone na uszkodzenia, a samo ocieplenie nie spełni swojej roli (długoterminowo).
Jak Ci nie pasuje podane rozwiązanie, to zrezygnuj z tynku i zrób sobie na gładko innym materiałem elewacyjnym.

Jak się nie ma co się lub, to się lubi co się ma.

coulignon
14-09-2010, 16:13
no to trochę reklamy http://dominat.eu/produkty/5/

Ale to chyba odpowiedź na Twe bolączki.

leszeq
14-09-2010, 18:34
A co myślicie o użyciu tynku Atlas Rekord lub Cekol C-35 i pomalowaniu tego elewacyjną farbą silikonową?

Jezli chcesz mieć niepowtarzalnie pięknie popękaną elewacje, to spróbuj :)

ryan78
17-09-2010, 16:34
Witam

Klejem nie, ale są systemy gdzie dostępne są tynki minerane do zacierania na gładko np. Waschelputz firmy BASF.
Ale nie maluj tego akrylem.

Pozdrawiam

firemen
17-09-2010, 17:46
A co sądzicie o tynku ceresit ct (silikatowo-silikonowy) ?

Barthelemy
22-09-2010, 19:41
Rowniez jestem zainteresowany opiniami na temat produktu ceresit CT 34 do gladkich tynkow zewnetrznych.