PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to zrobi? optymalnie!!??



weyn.rob
29-02-2004, 20:36
Mam potężny problem-nawet bardzo potężny.
Chcę pobudować wiatę stalową służącą jako m.in. magazyn drzewa do kominka,wędzarni i węgla na grill,oraz innych mniej lub bardziej przydatnych rzeczy na działce-tzw pierdolnik.
I wszystko jest proste-jak metr sznurka w kieszeni-oprócz technologi w jakiej mam to zrobić.Chodzi mi o to żeby był to kompromis między dobrą jakością wykonania a wmiarę niską ceną--wiecie czasy teraz ciężkie.
A wiata-czy może lepiej hala ma wyglądać tak:
-konstrukcja metalowa skręcana lub spawana
-długość 48 m
-szerokość ok 24 m
-wysokość 6 m.
Całość ma być pokryta blachą trapezowa ocynkowaną.
Budynek ma stać w strefie o małych opadach śniegu.
Proszę o wszelkie pomysły i sugestie na w.w. temat.
Jak to zrobić aby osiągnąć przysłowiowe optimum.
Pozdrawiam wszystkich budujących i projektantów.
PS
A może ktoś ma podobny obiekt do sprzedania?

modulor
29-02-2004, 21:43
jak?

deha
29-02-2004, 21:46
:o

ARi.
01-03-2004, 08:10
Witam :D
Fiu fiu weynrob :lol: ale zacząłeś wontek że szok :o , mi sie zdaje że bez konstrukcji kratownicy wspierającej dach się nieda to jest konieczność przy takiej szerokości ale moge sie mylić . To ile tego drzewa bedziesz miał cały las :lol:. ? przy okazji zmieści sie pewnie nawet konbajn co nie ? :wink:

Pozdrawiam ARi :wink:
Ps. też bede śledzil wontek :roll:

weyn.rob
01-03-2004, 13:49
Widzę że wszyscy podchodzą do tematu żartobliwie a sprawa jest jak najbardziej poważna.OK dodam że w hali tej mają być postawione trzy komory chłodnicze z płyt warstwowych.
Założyłem ten temat gdyź szukam wiadomości jak to wykonać w miarę tanio i dobrze jakościowo.
ARi co do kombajnu to go nie mam gdyż nie sieję żadnego zboża :lol:

georg
01-03-2004, 17:15

modulor
01-03-2004, 21:31
jak?

weyn.rob
01-03-2004, 22:12
Nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak to miałoby wyglądać.
Gdziś koło Poznania jest firma co robi dźwigary dachowe z klejonego drewna--z klejonych desek po prostu.Ciekawe jaki jest koszt takiego np.24 m elementu.I można coś takiego stawiać na słupach betonowych co 8 mb--tak wiec potrzebował bym tylko 7 szt-reszta el konstrukcji dachu też jest drewniana.
Może to jest jakąś alternatywą?????

01-03-2004, 22:23
Nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak to miałoby wyglądać.
Gdziś koło Poznania jest firma co robi dźwigary dachowe z klejonego drewna--z klejonych desek po prostu.Ciekawe jaki jest koszt takiego np.24 m elementu.I można coś takiego stawiać na słupach betonowych co 8 mb--tak wiec potrzebował bym tylko 7 szt-reszta el konstrukcji dachu też jest drewniana.
Może to jest jakąś alternatywą?????

robi!
daj se spokoj z drewnem klejonym bo drogie i to bardzo
metoda jaka ci podalem wymaga pily gwozdzi mlotka i silnych chlopakow
no i wciagniecia takiej kratownicy
rozstawy jakie ci podalem wydaja mi sie optymalne ..
slupy mozna rozstawic rzadziej np. 6m ale zwieksza sie przekroj podwaliny pod wiazary
ale mysl i szukaj i pukaj a bedzie ci otworzone
no i murowane bloczki wymagaja betoniarki a slupy zalewania z gruchy
rusztowania zbrojenia i ćmojów bojów
podałem cie technologię możliwą do wykonania metodą ściśle gospodarczą przynajmniej tak mi sie wydaję
proszę o wypowiedź ludzi co mają hale a nie domy ... :)

deha
01-03-2004, 22:33
Widzę że wszyscy podchodzą do tematu żartobliwie a sprawa jest jak najbardziej poważna.OK dodam że w hali tej mają być postawione trzy komory chłodnicze z płyt warstwowych.
Założyłem ten temat gdyź szukam wiadomości jak to wykonać w miarę tanio i dobrze jakościowo.
ARi co do kombajnu to go nie mam gdyż nie sieję żadnego zboża :lol:
Kombajn może byc też ziemniaczany , nie tylko zbożowy.

weyn.rob
01-03-2004, 23:54
Widzę że wszyscy podchodzą do tematu żartobliwie a sprawa jest jak najbardziej poważna.OK dodam że w hali tej mają być postawione trzy komory chłodnicze z płyt warstwowych.
Założyłem ten temat gdyź szukam wiadomości jak to wykonać w miarę tanio i dobrze jakościowo.
ARi co do kombajnu to go nie mam gdyż nie sieję żadnego zboża :lol:
Kombaln może byc też ziemniaczany , nie tylko zbożowy.

Jak jesteś taki zasadniczy to jest to kombajn a nie kombaln. :lol: ale i takiego też nie mam

weyn.rob
02-03-2004, 00:06
Modi
może trochę przesadziłem z tym ze chcę to zrobić super tanio i tylko metodą gospodarską :lol:
Przyjmijmy że niech to będzie srednio tanio ale w miarę mało skomplikowane w realizacji
Moim zdaniem to powinno wyglądac to tak--nie wiem jak to sie ma do kasy--słupy betonowe-gotowe lub budowane na miejscu--najlepiej co 8 m jak nie to co 6m i na te słupy położyć gotowe dźwigary np z klejonego drewna lub metalowe.
Sam juz zbaraniałem:bo nie chciałbym dla paru tysięcy gimnastykować sie z tym tematem--muszę podejść do sprawy matematycznie i zacząć to dokładnie przeliczać-co ile kosztuje i jakie są różnice w danej technologii.

georg
02-03-2004, 19:38

modulor
02-03-2004, 22:40
jak?

deha
02-03-2004, 23:09
Ktoś tu chyba dobrze się bawi czyimś kosztem
Wiata o powierzchni ok 1200m2 na drzewo i wędzarnię?!?!?!?!?

weyn.rob
02-03-2004, 23:36
Deha przeczytaj dokładnie temat i później pisz komentarze o zabawie.

deha
02-03-2004, 23:46
Mam potężny problem-nawet bardzo potężny.
Chcę pobudować wiatę stalową służącą jako m.in. magazyn drzewa do kominka,wędzarni i węgla na grill,oraz innych mniej lub bardziej przydatnych rzeczy na działce-tzw pierdolnik.
I wszystko jest proste-jak metr sznurka w kieszeni-oprócz technologi w jakiej mam to zrobić.Chodzi mi o to żeby był to kompromis między dobrą jakością wykonania a wmiarę niską ceną--wiecie czasy teraz ciężkie.
A wiata-czy może lepiej hala ma wyglądać tak:
-konstrukcja metalowa skręcana lub spawana
-długość 48 m
-szerokość ok 24 m
-wysokość 6 m.
Całość ma być pokryta blachą trapezowa ocynkowaną.
Budynek ma stać w strefie o małych opadach śniegu.
Proszę o wszelkie pomysły i sugestie na w.w. temat.
Jak to zrobić aby osiągnąć przysłowiowe optimum.
Pozdrawiam wszystkich budujących i projektantów.
PS
A może ktoś ma podobny obiekt do sprzedania?
W temacie jest napisane:Jak to zrobić optymalnie?
A w tekscie:jako m.in. magazyn drzewa do kominka,wędzarni i węgla na grill,oraz innych mniej lub bardziej przydatnych rzeczy na działce-tzw pierdolnik
Więc się pytam czy pierdolnik o pow. ok 1200m2 to jest sprawa poważna?, czy też nie?

Tomek_J
03-03-2004, 07:36
-długość 48 m
-szerokość ok 24 m
-wysokość 6 m.
Całość ma być pokryta blachą trapezowa ocynkowaną.


Weyn.rob, przyznaj się: jeździsz konno i budujesz sobie krytą ujeżdżalnię ?

weyn.rob
03-03-2004, 09:53
Nie widzicie że napisałem iż mają być pod tą wiatą pobudowane trzy komory chłodnicze?a docelowo sześć!!!

deha
03-03-2004, 10:11
Nie nie widzę :(

weyn.rob
03-03-2004, 12:09
To może udaj się do okulisty

03-03-2004, 12:44
To może udaj się do okulisty
To może zacytuj!

weyn.rob
03-03-2004, 12:51
Widzę że wszyscy podchodzą do tematu żartobliwie a sprawa jest jak najbardziej poważna.OK dodam że w hali tej mają być postawione trzy komory chłodnicze z płyt warstwowych.
Założyłem ten temat gdyź szukam wiadomości jak to wykonać w miarę tanio i dobrze jakościowo.
ARi co do kombajnu to go nie mam gdyż nie sieję żadnego zboża :lol:

widzisz już??? :lol:

03-03-2004, 19:36
Widzę że wszyscy podchodzą do tematu żartobliwie a sprawa jest jak najbardziej poważna.OK dodam że w hali tej mają być postawione trzy komory chłodnicze z płyt warstwowych.
Założyłem ten temat gdyź szukam wiadomości jak to wykonać w miarę tanio i dobrze jakościowo.
ARi co do kombajnu to go nie mam gdyż nie sieję żadnego zboża :lol:

widzisz już??? :lol:


robi kup w jakimś klubie zuzyty balon pod kort tenisowy
jak chłodnie nie wypalą to sobie popykasz w tenisa :lol:

weyn.rob
03-03-2004, 22:01
Wezmę to pod uwagę :lol: :lol:

deha
13-03-2004, 10:50
Jak tam "pierdolnik" już skończyłeś :lol:
Czekamy na sprawozdanie!?

weyn.rob
13-03-2004, 18:22
Jak tam "pierdolnik" już skończyłeś :lol:
Czekamy na sprawozdanie!?

DEHA czy ty jesteś normalny??

próchno
13-03-2004, 21:14
Jeżdżę konno i bardzo, bardzo ciekawi mnie ten temat. Jak najtaniej zbydować taki obiekt. Ja mam na myśli krytą ujeżdżalnię.
Pozdrawiam
Grazyna

deha
14-03-2004, 19:28
[quote="weyn.rob"]Mam potężny problem-nawet bardzo potężny.
Chcę pobudować wiatę stalową służącą jako m.in. magazyn drzewa do kominka,wędzarni i węgla na grill,oraz innych mniej lub bardziej przydatnych rzeczy na działce-tzw pierdolnik.quote
Nie rozumiem pytania, sam tak napisałeś więc się pytam?!(patrz jedną linijkę wyżej w zacytowanym tekście).
Temat mnie zainteresował, a tu cisza przez tyle dni, więc się dopominam, forum służy pomocy więc próbuję się dowiedzieć,a ty się pytasz tak nie ładnie
DEHA czy ty jesteś normalny??

weyn.rob
14-03-2004, 22:59
DEHA pierdolnik może być albo go nie ma-a skończyc można jakąś czynność-a pierdolnik nią nie jest.
Co do sprawozdania to zgłoś sie do pani Beger!!!Widzę że się powinniście dogadać między sobą.

Szadam
15-03-2004, 11:52
Zrób to sam :o :o :o :o




:-?

17-03-2004, 08:12
Porozglądaj się po starych PGR, gdzie były szklarnie. Przy takich wymiarach będzie trudno, ale może nie będą Ci przeszkadzały słupy w środku. Jak będziesz miał szczęście to kupisz w cenie złomu + rozebranie i transport. Będziesz musiał zrobić do tego projekt. Ponieważ konstrukcja rozumiem będzie nie ogrzewana potrzebne będą wzmocnienia. Wyjdzie to z projektu. 12x21m wyszedł tym sposobem bardzo tanio. Budowa sposobem gospodarczym. Powyżej 10 m rozpiętości inspektor nadzoru z odpowiednimi uprawnieniami.
RomanP