PDA

Zobacz pełną wersję : Siarczan amonu przed trawnikem



e-mól
13-09-2010, 18:18
Mam piach na to poszedł torf niski, razem wyszło pH 7 (kwasomierz z płynem Hellinga) powierzchnia 750m sypnęłam na to 6kg siarczanu amonu, żeby doprowadzić do pH 5,5-6 czy za dużo czy za mało, jak to określić?
Jaki nawóz do tego jeszcze sypnąć przed wysianiem trawy?

Mymyk_KSK
13-09-2010, 19:46
Przy piachu, nawet posypanym torfem odkwaszonym, całość szybko zakwasi się w sposób naturalny.
Nie tylko pH ważne - dawki nawozów ustala sie w oparciu o potrzeby nawozowe roślin i o zasobność gleby. Zasobność pewnie nie była mierzona, potrzeby świeżo wysianej jesienią (prawie już jesień... ) trawy nie sa zbyt duże...

e-mól
13-09-2010, 20:16
Ale piach zastany, niczym nie zasypywany (inna część ogrodu) też ma odczyn zasadowy, kiedy nastąpi to zakwaszenie?
Jak teraz zasada, wkrótce kwas tzn że nie mam szans na trawnik??

Mymyk_KSK
13-09-2010, 20:56
Nie wiem :) teoretycznie jak rodzimy piach, to powinno być zakwaszone :)

Szanse jak najbardziej masz - popatrz jak rośnie trawa w okolicy (szczególnie przypatrz się tym bardziej zaniedbanym ogrodom) i zobaczysz jakiej darni możesz się spodziewac u siebie bez specjalnych zabiegów.

e-mól
14-09-2010, 06:43
W okolicy to mam jeden trawnik taki dwumiesięczny ;/ więc ciężko dywagować na tej podstawie. A od czego zależy to zakwaszenie piachu?

amber
15-09-2010, 10:52
Teraz masz pH neutralne i jak najbardziej jeszcze można siać trawę jeżeli chcesz dobrze przygotować podłoże pod trawnik to wymień grunt na głębokość 10-15 cm. i po sprawie ,

e-mól
15-09-2010, 14:01
Ale czemu mam go wymieniać? Teoretycznie to mam trochę za wysokie to pH jest zasadowe, ale żeby wszystko teraz wymieniać?

amber
15-09-2010, 15:06
Trawa jest dość tolerancyjna i można śmiało wysiewać , piszesz o wysokim pH natomiast Mymyk pisze o czymś odwrotnym dlatego zaproponowałem wymianę gruntu na taki który ma pH na poziomie 5,5 ale oczywiście w formie żartu :wiggle: